Teateid Pariisist

Arutelu mälumänguteemade üle (Discussion Board)

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Kasutaja avatar
Henry IX
Postitusi: 7742
Liitunud: 25.03.2005, 21:40
Asukoht: Kännus, Tallinnas

Postitus Postitas Henry IX »

Noh näed, on ka meie seas spetsialiste. Mina filtreerin sellised asjad välja ja ei kavatsegi meelde jätta.
Fabregas sooritas väljakule väljaheite.
Kalev TV kommentaator
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Postitus Postitas holte »

Mina ei viitsi filtreerida, aga
"bobbitti tegemine" on suisa termin.
Mõne inimese jaoks on Narva vm kindluse
komandandid koos sünniaastatega loomulikult
olulisemad, ei vaidle vastu.. Ja ka pole mul nende
ińimeste vastu midagi..
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

Ei no Bobbit oli ju elementaarne !!see ju riistalõikurite üldlevinud nimi kogu maailmas. Selliseid asju peaks ikka need mehed, kellel on, teadma ja vältima!?
Aga ma tean seda Narva kindluse komandanti ka. Horn oli see mees.Irw!
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Postitus Postitas tauno »

siiski täpsustaks, et valdav osa küsimustest ei olnud sellised. küsimused oli enamasti head või väga korralikud, aga lihtsalt raskemad kui meil tavaks või kontimööda
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

Meil ei saa ju raskeid küsimusi teha. Saate jälle 36 punkti 100st ja hakkate nutma ja sõimama. Mulle isiklikult meeldib kui mäng on raskem. Lihtsaid mänge on maru raske mängida korra eksid ja kätte enam ei saa ja minu arust uhkemat tunnet ei saa mäluril olla kui eestikatel soolo tegemine.Mina olen kahe käega raskete mängude poolt! Need on harivad ka!
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Postitus Postitas tauno »

jah, aga iga mäng, kus saadakse vähe punkte, ei ole veel selle pärast hea mäng. kui esimesed kümme saavad üle 65%, on ikka midagi mäda. kui esikümnes alla 35%, siis kah
Kasutaja avatar
arko
Site Admin
Postitusi: 6294
Liitunud: 28.04.2004, 10:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas arko »

Enda (s.o. Eesti) saba kergitamiseks tuleb mainida, et Eesti viimase hooaja mängudest kokku pandud näidismäng teenis Pariisis ohtralt kiidusõnu. Kevin Ashman oli üks, kes ütles, et see meeldis talle nädalavahetuse mängudest kõige rohkem. Eks ta oli muidugi lihtne ka - võitja (Ashmani punt) sai 78 100st, aga mitte seepärast, öeldi, vaid et küsimused olid huvitavad.

Leedulased näitasid oma stiili - oli selline omapärane, Što? Gde? Kogda? ja University Challenge'i segu. Neil oli ilusaid fakte, aga et nad rohkem loogikat taga ajasid, oli meie jaoks väga kummalisi asju ka.

Ja soomlased tundsid ikka elavat huvi, et võiks ikka midagi ühist korraldada.
Sööge sooja saia väikese hulga kiiviga!
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Postitus Postitas holte »

Hm, kus neid küsimusi-vastuseid (võimalikult otse)lingina saaks kaeda?
Mõneti jabur tunduks mingi osman-rashman halibulilei jne Khani kõiki eesnimesid teada... Hea, et mind seal ei olnud, ma oleks selle peale ikka
oma inglišpidžinis korraliku sõimu maha pidanud - mis muide selle tuuma-Khani eesnimed olid?

Aga samas ka eestimängude korraldajatele siit kõrvade taha panekuks (kes Haagid pole) - eesnimesid võiks ka siinmaal rohkem tarvitada, selline hirmutsemine võiks lõppeda, et stiilis "Ramsesele ei julge numbritki taha kirjutada, ilma saab 2, aga vale numbriga 0" ja nimede õige-valekirjutus on teinekord kah üsna lõdva..

(Rääkimata sellest, et EMV-l satuvad kunsti küsima sellid, kes õige
vastuse elik tegelase tuntumat nime ei tea ja selle eest nulli panevad -
seda võiks ma kaatotama hakata iga jorina lõppu)
Kasutaja avatar
Hallvatt
Postitusi: 3480
Liitunud: 15.04.2005, 15:10
Asukoht: Haapsalu / Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Hallvatt »

Nusrah Fateh Ali Khan ilmselt oli küsitu, teaksin seda meest une pealt. Aga ei teaks jälle riistalõikajat :P
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Postitus Postitas tauno »

Rahat Nusrat Fateh Ali Khan on muusik, Abdul Qadeer Khan tuumateadlane. nagu selgus
Kasutaja avatar
arko
Site Admin
Postitusi: 6294
Liitunud: 28.04.2004, 10:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas arko »

FYI - finaalis sattusid mõlemad küsimused Belgiale, kes need kõhklemata ära vastas.

Küsimused on mul olemas. Netti neid ei inglaste sellekohase hoiaku pärast tule, aga võin koopiaid jagada, kel soov.
Sööge sooja saia väikese hulga kiiviga!
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Postitus Postitas tauno »

Belgia ongi lihtsalt väga-väga kõva
Kasutaja avatar
arko
Site Admin
Postitusi: 6294
Liitunud: 28.04.2004, 10:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas arko »

Tunnistan, et see tuumateadlane A.Q. Khan oli minu küsimus. Temast on viimastel aastal päris palju räägitud, just seoses sellega, et ta äritses tuumasaladusi paljudele paariariikidele. Mina oleksin teda une pealt teadnud ja olen vist maratoniski kunagi küsinud :roll:
Sööge sooja saia väikese hulga kiiviga!
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

no see tuumateadlane polnud kaugeltki kõige hullem, tema küsimiseks oli vähemasti selge põhjus. aga mingi california tätoveerija oli küll liiast
IS
Postitusi: 296
Liitunud: 03.05.2005, 19:27
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas IS »

Kirjutan ära ka oma muljed. Tõepoolest oli see Pariisi EM ettearvatult üsna karm katsumus. Samas oli tore otsene võistlusmoment ning taaskohtumine juba varasemast tuttavate mängijatega. Võimalus oli osaleda kokku 8 mängus (koondiste kvalifikatsioon ja 2 kohamängu, üksik-, paaris- ja klubide mäng, inglaste pubimäng (Bingo-loto tabeli ruutude täitmine õigete vastustega) ning leedulaste üliõpilasmäng, mida viis tugevast aktsendist hoolimata hoogsalt konfereerides läbi blond neiu Lina). Nagu võis aru saada, olid üksik-, paaris- ja klubide mängud puhtalt inglise küsimustega, millede lemmikteemadeks olid angloameerika popkultuur (küsiti näiteks Benny Hilli tunnusmeloodia nime), 60.ndate filmid ja TV-seriaalid, LAV, (kõmu)ajakirjanduse uudised (küsiti näiteks aastate eest röövitud Austria tüdruku nime - Natasha Kampush) jne, kuid näiteks klassikalist muusikat oli minimaalselt. Teemade tasakaalustatust eriti küll ei jälgitud. Mängu kiire tempo, naabrite vastustelehtede omavaheline kontrollimine ja sellele järgnenud ümberistumine 6-liikmeliste laudade vahel ei võimaldanud üksikmängus enam ka hilisemaid parandusi sisse viia (näiteks küsiti 19. saj. Lõuna-Ameerikas toimunud sõda, mille vastuseks taheti üheselt "Vaikse ookeani sõda", kuid nagu hiljem selgus, selle paralleelnimetuse, Salpeetrisõja eest sai mõnes lauas punkti, mõnes aga mitte. Ei osanud algul ise ka arvata, et see üks ja sama asi on ning punkti nõuda). Aga mis seal ikka, selline oli siis inglise stiil. Hea meel oli vähemalt kuulda, et Eesti mängu kiideti. Edusamme oli EM-il tehtud selles osas, et vähemalt enamuses ametlikest mängudest oli võimalik ka kirjalikke küsimusi saada. Juba oma ülesehituse poolest olid ülipõnevad 1:1 vastu Kuldvillaku stiilis peetud riikide koondiste kohamängud. Seal olid ka rahvusvahelised (erinevate koostajate poolt koostatud) küsimused, mis tegid teemaderingi laialdasemaks ja huvitavamaks. Kahjuks oli kohati ka seal "vinti üle keeratud", nagu näiteks juba mainitud Pakistani muusik Khan, kes oli küll tuttav, aga kuna eesnimi ei tulnud meelde, siis sellest punktiks ei piisanud. Klubide mängus oli üheks 15-osaliseks küsimuseks Ameerika Filmiinstituudi poolt 2003. a. koostatud 50 kangelase ja 50 kurikaela nimekirja põhjal vaja nimetada kõrgeimal kohal olevaid neegreid, asiaate, loomi, ulmetegelasi jne. Selline asi oli küll liiast - kui nimekirja täpselt pähe polnud õppinud, siis oli võimatu vastata. Samas suutsid mõned välismaalased koguni 11 filmitegelast täpselt paika panna. Eesti võistkond Malcolm Lincoln sai aga see-eest hiilata sellega, et 15-st keemilise elemendi küsimusest vastati õigesti 15. Kokkuvõtteks jäi EM-ist ikkagi positiivne mulje (oli palju ka huvitavaid ja olulise väärtusega küsimusi). Rääkisin ka üllatavalt hästi esinenud norralastega. Neil on viimastel aastatel mälumäng muutunud järjest populaarsemaks. Kui nüüd järgmisel aastal toimuks EM Norras, siis loodetavasti on norralaste stiil meile paremini vastuvõetav.
Vasta