MM 2005

Arutelu mälumänguteemade üle (Discussion Board)

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Kasutaja avatar
arko
Site Admin
Postitusi: 6294
Liitunud: 28.04.2004, 10:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

MM 2005

Postitus Postitas arko »

Esialgseks infoks:
Toimumisaeg on kindel - 2. juuli. Koht veel mitte. Valida on Pärnu, Tallinna ja Tartu vahel. Tallinnas tuleb niigi EM, ehk oleks ilusam MM kusagil mujal teha...

Küsimusi on endiselt 240, aga teiste maade surve tulemusel inglastele on asi kaldumas selleni, et seekord on kaheksa kategooriat kuue asemel. Need oleksid:

- Sports & Leisure
- Lifestyle
- Entertainment: radio, TV, pop music, classical music, jazz, opera, ballet
- Media: film, literature, language
- Sciences: exact sciences, nature & flora & fauna, social sciences
- World: geography (both physical as human), Cities, Space, Inventions, Technology, Transport, Tourism
- History: History, current affairs, exploration, famous people, civilisations
- Culture: world culture, architecture, philosophy, museums, fine art, religion, mythology

Arvesse lähevad 7 paremat tulemust.

Võttes arvesse laekunud ankeetide tulemusi, on vähenenud spordi, elustiili ja mütoloogia osakaal, suurenenud ajaloo, filmi ja muusika oma.

Üldiselt peaks kõik olema sama, mis eelmisel aastal. Uuendusena õnnestub ehk sisse tuua ka heliküsimusi.

Eelmise aasta kogemuse põhjal tuleb tõdeda, et üksi on äärmiselt kurnav kogu asja korraldada. Seepärast uurin ka, kas oleks ehk keegi valmis kuidagi appi tulema. Üks kogenud inimene ehk abiks küsimusi koostama ja muidu nõuga abiks olema. Mängu enda ajal oleks nii 4-5 inimest vaja vastuseid kontrollima, aga sellega on veel aega, toimumiskohtki pole ju teada. Pakkuda saan esiotsa vaid huvitavat kogemust, kui projektide kirjutamisega õnneks läheb (mullu näiteks ei läinud), siis ehk ka pisikest boonust.
Viimati muutis arko, 02.07.2005, 22:11, muudetud 2 korda kokku.
Kasutaja avatar
arko
Site Admin
Postitusi: 6294
Liitunud: 28.04.2004, 10:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas arko »

Veel üks täpsustus:
Kuna seekord on 8 teemat, siis tekib väike probleem ajajaotusega. Eelmisel aastal sai iga teema 15 minutit. Kuna küsimuste arv pole muutunud, otsustati, et ka aeg ei muutu. Aga 90 minutit ei jagu kaheksaga.
Teistes riikides tehakse (ja tehti juba mullu) hoopis nii, et visati kõik küsimused pakina ette ja 90 minuti pärast korjati ära. Eestis vist see väga popp ei oleks, aga panen ette korraldada kahes voorus a 45 minutit ja 4 teemat. See annab natuke rohkem aega mõningate küsimuste üle mõelda nende arvelt, mida ehk üldse ei tea või mis kohe kirjas.
Pärast võtab küll parandamine veidi rohkem aega, aga ehk raatsite oodata.
Taivo

90:8

Postitus Postitas Taivo »

90 minutit saab 8-ga küll jagada. Vastus on 11 minutit ja 15 sekundit.
darkmalice
Postitusi: 43
Liitunud: 02.01.2005, 15:55
Asukoht: Rakvere

Postitus Postitas darkmalice »

ma leian, et Tartu oleks parim võimalik koht mm-i pidamiseks ja miks te nende inglaste survele allute....sellest võiks ju saada kena traditsioon, kus innovaatilisust leiduks vähe ja püsiks esialgne versioon....tõesti juhul kui algupärane tõepoolest pisut kuhugi kukkunud oli
Kasutaja avatar
arko
Site Admin
Postitusi: 6294
Liitunud: 28.04.2004, 10:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas arko »

Jah, olen isegi viimastel päevadel seda mõtet peas mõlgutanud. Olgu, Tartu see saab olema. Tallinnas on isegi EM tulekul.

Mis puutub muudatustesse muuta üritus kaheksateemaliseks, siis nende initsiatiiv tuli Belgiast ja mina toetasin seda. Esmalt tuli surve muutusteks rahva tagasisidest (ankeedid!), kus rõhutati palju spordi suurt osakaalu (1/6). [Eestist läks minu teada teele vaid üks ankeet! - seega pole meil teoreetiliselt õigustki nuriseda]. Sealt see siis lähtus. Teiseks - ja see on juba meile soodsam - väheneb nii ka Elustiili osa. Teemadejaotus on meie jaoks loogilisem. Ühesõnaga, vähemalt mulle tundub, et muutus on meie jaoks soodne. Kuigi suht ebamugavaks see formaat ikkagi jääb.
Aja osas - korraldada kaheksa vooru, igaüks pikkusega 11 minutit ja 15 sekundit, njah, pole päris mõistlik, eriti kui kõik teised teevad ühe 90-minutilise treti.
Loodame, et sügisel tulevad muumaalased Tallinna, me näitame neile oma mälumängimise stiili ja nemad näevad, et see hea olema :D
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

MIks Tartu? Siin peaks nüüd tegema nii, et milline linn või koht suudab kohapeal parimad tingimused välja pakkuda ja suurima auhinnafondi välja käia -see korraldab.Minu teada on Tartus syuvel mängukohtadega üsna tuuga ja kõrtsimängud tundmatud?
Kasutaja avatar
arko
Site Admin
Postitusi: 6294
Liitunud: 28.04.2004, 10:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas arko »

Tartus on ülikool, mille suured audikad suvel tühjana seisavad. Ei leia, et need oluliselt halvemad kohad oleksid kui gümnaasiumiaula.

Pubis on sellist mängu raske korraldada, kuna:
1. Vaja on suurt ruumi (kuni 70-80 inimest peavad probleemideta mahtuma, nii et ka veidi privaatsust jääks - üksikmäng ju)
2. Kuna asi toimub 2 voorus a 45 minutit, ei kipu see just pubidele eriti apetiitne olema, erinevalt tavaliselt Eesti mälumängust, kus iga viiese ploki järel leti ette saba moodustub. Sisuliselt peab baaridaam vahtima 45 minutit, kuidas mehed nohisevad ja kellelgi pole aega õlut tellida. Kõrtsimängud Tartus tundmatud nüüd ka pole - TÜMK on ehe stiilinäide.

Pärnu kui mälumänguparadiisi staatust on sul võimalik tõestada aprillis üksikmänguga. Ma tõesti loodan seal siis näha parimaid tingimusi ja suurimat auhinnafondi.
Kasutaja avatar
Matis
Postitusi: 2880
Liitunud: 02.01.2005, 14:48
Asukoht: Kilingi-Nõmmes loomulikult. Iga lõngus elab ainult siin
Kontakt:

Postitus Postitas Matis »

Üldjoontes Arkoga nõus. Kõrtsus on Tartus mäluvõistlust tõega raske korraldada. Näited TÜMKist. Eller oli õdus ja baaridaamid toredad, kuid jäi ruttu kitsaks. Krambambulit pidime jagama Rocki fännidega ja see ei olnud lõbus. :cry:
Samas on Tartus tohutud pinnad aulad. Vanemuine (hetkel remondis), Keemia, füüsika. Aga kas 2.juulil õpilased sindrinahad ülikooli ei tungi.
Pärnu kasuks mängib suvi, paljad naised ja ei tea mida veel. Head toidukohad näiteks. Kuigi Tartuski on viimaseid. :lol:
Mulle meeldib, kui ema käitub spartalikult
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

Mul sama küsimus, kas juulikuus mitte need auditooriumid juba mingeid üliõpilasi või selle staatuse ihkajaid täis pole või siis majad kollektiivpuhkusel?
Ja tallinn oleks juba logistiliselt eesti mäluritele sobivam koht kui tartu!

Huvitav palju huvilisi pildiindividuaali mängima tuleks?
kui asi jääb 40 piiresse siis teeb mängu ilmselt Vallis ja paari kabedama auhinnaga ka kohe mureta.
Kasutaja avatar
arko
Site Admin
Postitusi: 6294
Liitunud: 28.04.2004, 10:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas arko »

Laupäevasel päeval? I don't think so.

Tartu on jälle logistiliselt sobivam kui Pärnu. Tallinnas tuleb EM niikuinii, seega on tegu omalaadne regionaalarengu projektiga. Järgmine aasta näiteks Rakveres?
Sööge sooja saia väikese hulga kiiviga!
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

Eestikate ajal jäi nagu kõrva et EMiks välja pandav eesti koondis koostatakse põhimõttel MM 4 parimat koondisesse.Põhimõtteliselt õige.Aga mul on paar küsimust.Kas Eesti saab välja panna ainult ühe koosseisu ja kui siis miks?
Ja teiseks kui need 4 esimest on kõik näiteks kõvad ajaloos ja kultuuris ja spordis suht kesised-kas siis saab ikka õige ja võimalikeist tugevaim koondis? Kas ei peaks lähtuma blokkide võitjatest ka lisaks sellele mis koht lõppkokkuvõttes saavutatakse?Minu arust võiks teha ikka spetsiaalse katsevõistluse kui mäng Eesti keeles siis mina näiteks ei saa aru miks ei esinda eestit EMil Eesti meister?
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
Matis
Postitusi: 2880
Liitunud: 02.01.2005, 14:48
Asukoht: Kilingi-Nõmmes loomulikult. Iga lõngus elab ainult siin
Kontakt:

Postitus Postitas Matis »

polt kirjutas:Minu arust võiks teha ikka spetsiaalse katsevõistluse kui mäng Eesti keeles siis mina näiteks ei saa aru miks ei esinda eestit EMil Eesti meister?
Ei saa ise ka väga aru. Oleme (EE) ikkagi valitsev meister võistkondlikult. Või oleme siis halvemad kui mõned teised. :(
Mulle meeldib, kui ema käitub spartalikult
Kasutaja avatar
arko
Site Admin
Postitusi: 6294
Liitunud: 28.04.2004, 10:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas arko »

1. Pole loogiline, et MMil pääseksid nelja esimese hulka need, kel on mõni väga nõrk teema. Kui ongi, siis on äärmiselt ebatõenäoline, et kõigil neljal see täpselt seesama on.
2. EMi formaat on märksa lähedasem MMi omale ja suht kauge EMV-l kasutatavast. Seega on MM lihtsaim ja loogiliseim lahendus koondise koostamiseks - esimesed neli ja kui keegi neist loobub (nt keele pärast), siis nimekirjas järgmised. Milleks eraldi katsevõistlus ja kes ütleb, see adekvaatsem on?
3. Erinevalt EMV võistkondadest on EMil koondises neli inimest. Küsimus: kui kellestki loobuda, kas oleksite endiselt nii tugevad?
4. See on ainus mäng EMil, mis toimub ainult inglise keeles. Kahtlemata olete sina ja Matis selleks valmis, aga kas ka teised?
5. Teil, ja paljudel teistel Eesti võistkondadel on võimalus näidata maailmale koht kätte Sireli memoriaalil - mis on mitteametlik võistkondade EM.
6. Ka korvpallis ega teistes mängudes ei esinda Eesti koondist riigi valitsev meistervõistkond. Ma saan aru, et tahad hirmsasti Eesti koondisse pääseda, aga see võimalus on sul MMi kaudu.
7. Nothing personal :wink:
Sööge sooja saia väikese hulga kiiviga!
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

Nii vähemalt sain ma teada et EM toimub Inglise keeles
kuigi koosolekul rääisid sa et kõik küsimused tõlgitakse.Kusagil sul ju mingit ülevaatliku inffi pole ürituse kohta. Ma ei suutnud isegi eelmise aasta MMi tulemusi kusagilt leida.
Ja kes viiest oleks üleliigne oleks meie satsis üsna selgelt paigas.Selle pärast ära muretse-ma arvan et üks kodanik loobuks ise sellisest võimalusest.
Aga korrektne see küll pole kui Eesti kolme viimase aasta meistervõistkonnast polesk EMi koondises ühtegi meest.
Pakun välja sellise võimaluse.Ok tehe >MMi 4 paremast koondis
kusagil septembris organiseerime väljakutsevõistluse teie 4 või 5 meie nelja või viie vastu ja võitja läheb EMile kui Eesti koondis.Küll tegija leiaks, kes Euroopa stiilis mingi 20 30 küsimust teeks.
No minu teada oleme me ka neljakesi viimased 2 Sirelit võitnud.Tegelt on solvav kui Hõbedameeskonna liige kahtleb esikoha võitnud meeskonna tugevuses? Hämming!
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
arko
Site Admin
Postitusi: 6294
Liitunud: 28.04.2004, 10:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas arko »

EMil toimub inglise keeles riikide koondiste vahelise võistlus. Ülejäänud - individuaal, paar ja võistkondlik mäng (Sireli turniir) - on vähemalt kahes keeles, millest üks on kindlasti eesti keel.

Eelmise aasta MMi tulemused on kilvalehe arhiivis, 2003/04 hooaja individuaalmängude all.

Ma ei kahtle teie tugevuses. Eesti mängudes on raske teile vastast leida. Aga ma ei taha, et Eesti mälumäng oleks (veidi liialdades) nagu vahepealne Eesti jalgpall, kus koondises on ainult Flora pallurid.
Kas sina tahad näiteks väita, et Indrek Salisel, Euroopa neljandal mälumänguril pole Eesti koondises kohta?
Sööge sooja saia väikese hulga kiiviga!
Vasta