Maakilb

Arutelu mälumänguteemade üle (Discussion Board)

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Vasta
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Maakilb

Postitus Postitas polt »

Nii rahvas!
Mida te arvate Maakilvast ja selle kohast Eesti mäluelus.Asi on ennast minu arust kuidagi ammendanud. Osalevad Tippproffidest tiimid nagu Maarjamäe-millel pole ühegi omavalitsusega mingit seost ja selle arvelt kannatavad valdade võistkonnad, kellel lihtsalt pole enam vabu proffe kusagilt võtta? Kas on mõtet korraldada vabariigi parimate jõududega lõppkokkuvõttes mitte kõige demokraatlikumat üritust? Kas anda igasugune võistkondade koostamise põhimõte täiesti vabaks ja las osaleb kes tahab? Või nimetada asi üldse Eesti meistrivõistlusteks ringi? Või eesti teiseks liigaks. Sel juhul ei peaks küll see meeskond teisele liigale küsimusi tegema vaid nad peaksid ikka oma jõududega hakkama saama.
Minu etteopanek on tõsta neile võistkondadele kel pole seost ühegi omavalitsusega osavõtumaks nii umbes viiekordseks. Usun et siis oleks ka maameeste nurinat vähem. Ja teiseks Äkki korraldavad tallinalsed ka Tallinna mv ja seal saaksid paljud pealinlased oma mänguisu rahuldada? Praegu tundub küll nii et provintsimansad jäävad finaalis statistideks?!
Võtkem sõna!
Kasutaja avatar
his master's voice
Postitusi: 1306
Liitunud: 03.01.2005, 09:43

Postitus Postitas his master's voice »

Minu arvates võiks Maakilbal olla kaks liigat. Esimeses oleksid 20 tippvõistkonda, kes korraldaksid 3 voorulise mängu, teises oleksid küsimused samad ja samuti 3 võõru, ning 3 viimast ja jällegi kolm esimest vahetaksid järgmisel hooajal kohad, et oleks selline liigasüsteem nagu jalgpallis. Muus osas eriti lisada pole, ikka neljased koosseisud+ U23 noormängija, ikka elukohajärgne koht + võõrmängija (sarnane Itaalia jalgpallisüsteemile 1980. aastatel). Kokkuvõttes on kõigil mängurõõm olemas ja teatakse oma seisu järgmine aasta. Igatahes on ka praegune Maakilb mõttekas, ent märgata on osavõtjate vähesust.
darkmalice
Postitusi: 43
Liitunud: 02.01.2005, 15:55
Asukoht: Rakvere

Postitus Postitas darkmalice »

sul pole seal peas ikka vist kõik korras, sest juba üksnes mingi liigade idee on idiootne...mõtle väheke järele ning sul hakkab enda sõnumist iiveldama...liiga lõhestaks kilvamaastikku tunduvalt ja kujuneks totaalne ebavõrdsus....
Kasutaja avatar
his master's voice
Postitusi: 1306
Liitunud: 03.01.2005, 09:43

Postitus Postitas his master's voice »

peaga on kõik korras, kuid maamehi hirmutab juba ära tugevate linnameeste kõhukate kerede nägemine, mis siis veel mängimisest rääkida. miks mitte liigadega proovida, nõukaajal olid ju kõik rahul, kui me midagi ei tee jätkub virisemine edasi. Darkmalice, kõige lihtsam on kritiseerida, näpuga näidata, aga ütle oma versioon välja.
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Postitus Postitas holte »

Kui liigade idee oleks võrdsemate võistkondade mängimapanek, miks mitte?

Kahjuks ei tea algpointi, aga kui tõesti on kujunenud a' la jalgpallimeeskonna-efekt- siis on ju Poldil jumalast õigus?..
s.t võtan tagataskust paar'kend tonni ja Rapla
vald on järgmine aasta võidukas või?
Kasutaja avatar
Matis
Postitusi: 2880
Liitunud: 02.01.2005, 14:48
Asukoht: Kilingi-Nõmmes loomulikult. Iga lõngus elab ainult siin
Kontakt:

Postitus Postitas Matis »

Liiga idee oleks hea eestikate võistkondlikel, kui oleks palju võistkondi, aga Maakilval ei mängi välja. Sest, kes seal ikka tahab olla 2.liigas. Võib juhtuda, et mõni vaatab, et Pühalepa ja Muhu on maakohad, ilmseslt 1.liiga taset ei mängi välja (kuigi on tugevad) ning paigutavad nad teise liigasse. Aga tundub, et reeglitega on midagi mäda.
Ise pakkuks välja idee, minna vanemate reeglite juurde, kus linnaline asula mängiks Vurlekilvas ja maalised asulad Maakilvas. Ning asi oleks lahendatud. Mängija ja võistkond tohiks osaleda ainult ühel neist võistlustest.
Mulle meeldib, kui ema käitub spartalikult
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

Pean vajalikuks täpsustada , et see Vurlekilb toimus ainult ühe korra Vändras ja siis oli ka peamiselt tänu vähesele reklaamile ja ekstremaalsetele ilmaoludele kohal aint 8 võistkonda ja Pärnule ei valmistanud mingit raskust see mäng 20 punktilise ülekaaluga võita. Ju siis keegi vaatas, et vurlekilval pole kandepinda ja kuna Pärnakad teeks puhta vuugi, et ju siis pole ikka mõtet asja edasi teha!?
Aga oleks küll viisakas värk kui linnamehed küsiks maameestelt ja vastupidi.Aga Maarjamäe võistkond tunduks kontekstis-Maakilb küll kohatu sammoodi näiteks Bizpak ja kes meil veel mänginud on. Ok Tartu Karlova aga nemad võivad ju lihtsalt Tartu olla.Mina toetaks varianti eraldi vurle ja eraldi maakilb. Mängud samadel nädalavahetustel 1 laup'äeval , teine pühapäeval. aga eraldi küsimused ja eraldi tegijad.Aga loomulikult tekib tegijate probleem.Aga seda peaks lahendama näiteks nii et kui mängitakse 3 mängu siis igal mängul eri tegijad kes saaksid ka ise kaasa mängida. Kolmest mängust 2 läheks arvesse.
Ja muidugi ka eraldi mängijad, kes maakilba mängib see vurles osaleda ei saaks ja vastupidi!
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Postitus Postitas holte »

Ise pole suurem asi mängur, aga naljakas
tundub küll, et kui oled juba mingis mängus,
siis teist mängu ära mängi.. Sedasi keelama hakata?
On's seda kandepinda Eestis, mis kannab...? Muidugi ei
meeldiks variant, kui 3 bogatõri suvalistel meeskonnakatel
käiks ja koore riisuks, samas, kui see nii on, ütlen mina, et teate - ühekülgsed ja ühte auku küsimused teil, armsad mälurid...
Kasutaja avatar
Matis
Postitusi: 2880
Liitunud: 02.01.2005, 14:48
Asukoht: Kilingi-Nõmmes loomulikult. Iga lõngus elab ainult siin
Kontakt:

Postitus Postitas Matis »

Holte! Muidugi võib sul õigus olla, et kandepind on õhuke. Aga samas Maakilva kontseptsioon oli algselt minu teada mõeldud ikka valdadele (nõuka ajal vist ka majanditele).
Ütlen ausalt, et olen minagi võõrleegionäär olnud (Paikuse) eest. Samas oleks see hooaeg saanud isegi valida mitme koha vahel, kui mängimis aega oleks olnu - Rapla (töökoht), Kehtna (sisuliselt elamiskoht) ning Kilingi-Nõmme (linnakodanik). Tegelikult annab paindlikust.
Samuti oligi vist mõeldud maakilba natuke jäigemate reeglitega, just mängimise osas. Sama oleks hea ka vurlekilva puhul.
Mulle meeldib, kui ema käitub spartalikult
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Postitus Postitas holte »

No aga kas on siis mõtet vingerdada? Las olla ikka
sõbrad meeskonnas ja las olla ka kellelgi (noortel vms)
stiimulit vanu hallajusid üle lüüa.. See valdade või-mis-iganes
tüüpi sorteerimine on ju puhtal kujul jama...
Milleks nihverdada?

Alustada tegelikult tuleks sellest, et ettevalmistus ei peaks
olema suunatud mälumängu koostajale... Ise kolmel-neljal
mängul käinuna - tegelikult on üsna kompra - kui
kõrvalsosinana tuleb välja, et tead, see mees küsib, järelikult,
lugesin eile seda ja seda raamatut - mida paganat mäng
see siis ikkagi on?! =n see ikkagi mälumäng või mis?
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Postitus Postitas tauno »

Millest selline pahandamine Maarjamäe kallal? Me kõik oleme ühest omavalitsusest (Tallinna linn) ja keegi pole ennast munsterdanud valepassiga või mustlase nimega mujale mängima. Maakilb on tore mängida ja see annab kõigile võimaluse kaasa lüüa ja natuke tugematega jõudu proovida. Pealegi kui osadel Maakilvas osalemine ära keelataks, siis on ju üks hea mäng vähem ja kiduma hakkab ka huvi mälumängude vastu üldse. Fakt on see, et Maakilb on endiselt üks kõige paremate küsimuste ja korraldusega võistlusi. Mis siis muu osa aastast teha - oodata kevadisi finaale ja istuda?
Jaan, tõ ne prav!
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

Vaata Tauno-võib olla sa ei mäleta vanemaid asju aga veel mõned aastad tagasi lõi üks Teie meeskonna liiga kõvasti lärmi seoses Nö profimansade vastu, mida väidetavalt näiteks Tootsi kokku ajavat. Nüüd aga on üks võistkond-tegu on vallaga, kes paaril viimasel aastal ikka finaali jõudnud, kuidagi mandumas, ei saada enam poolfinaaligi. Ja kas need satsid järgmine aasta veel välja tulevad on kahtlane! Kui ikka aint pealinna ja tartu profitiimid ilma teevad. Miks tõesti pole enam Vurlekilba? Tuleb ikka vist järgmine aasta Paikuse veteranidele headmeelt teha ja taas zürii laua tagant mängulaua taha kolida. Ja ükski konn ei saaks krooksuda, sest ma valla maksumaksja. Aga maakilb nagu nimigi ütleb oli ju ikkagi maapiirkondade mälumängu arendamiseks mõeldud üritus. Aga me oleme ise aasta aastalt asjal selles mõttes manduda lasknud.Maamehi oleks rohkem väljas kui nad näeksid ka endal võrdseid võimalusi finaaliks.
Ja see ümbrike jagamine tuleks ka ära lõpetada- olgu parem raamatupüoe kinkekaardid( vähemalt senikaua kui me mõnd kasiinot suursponsoriks ei saa)
Tuleb vist hakata enda küsimuspõhimõtteid muutma ja küsida finaalis oma kümme küsimust eranditult põllumajanduslikel teemadel.

Edu!
Kasutaja avatar
arko
Site Admin
Postitusi: 6294
Liitunud: 28.04.2004, 10:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas arko »

Eks probleem ole olemas. Nagu Taunogi, ütlen mina "profivõistkonna" liikmena, et Maakilb on üks Eesti parimaid mänge, milles osalemist naudin igati. Linnatiimide keelamine pole lahendus ja ega ma eraldi vurlekilba ka eriti usu. Liigasid on vist tehniliselt raske korraldada, aga B-finaal võiks ju küll olla.
Teine probleem on selles, et omavalitsused on meil tihti liiga väikesed, et asjalikku kilvatiimi kokku panna. Mistõttu suuremad ongi eelisseisus.

Aga, Jaan - kas eesmärk on siis Maakilva tase kunstlikult alla lüüa, et senised nõrgemad, aga puhtad vallavõistkonnad saaksid heade kohtade üle rõõmustada? Kui palju see elavdab kilvaelu piirkondades?
Sööge sooja saia väikese hulga kiiviga!
Kasutaja avatar
Matis
Postitusi: 2880
Liitunud: 02.01.2005, 14:48
Asukoht: Kilingi-Nõmmes loomulikult. Iga lõngus elab ainult siin
Kontakt:

Postitus Postitas Matis »

Arko teine teema. Ega need väiksemad vallad pole kidurad nii midagi kui nad vaid tahavad. Näiteks Tali vald oli siin alguses väga atsakas tiim. Kuid väiksemate ja maakantide puhul on see viga, et kui mõni liider lahkub taevastele radadele, siis kidub ka meeskond. Näiteks Talil Villem Kuusk ja Saardel Juhan Post. Asi on ilmselt rohkem eestvedajates.
Ma arvan, et asja ehk Maakilba annab promoda ka nii, et eelmänge korraldatakse rohkem Eesti mälumängu kaardil tundmatutes kohtades, nagu esimesel aastal Sakalas Vastemõisas. Miks mitte pidada rohkem läbirääkimisi maakandi omavalitsustega. Näiteks Võrumaal Varstus on vahva kultuurimaja. :P
Mulle meeldib, kui ema käitub spartalikult
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

Kõik uued ideed Maakilva korraldamise ja reglemendi osas on teretulnud! Ja minu pahameel on seotud peamiselt sellega, et Sakala regioonis on osavõtjate arv drastiliselt langenud-kusjuures maakonna omadel on sel aastal omakorda rekordarv osavõtjaid ja kui küsida, et miks te välja ei tule no näiteks Tori või Tõstamaa käest siis arvatakse just et ei taheta väga peksupoisid olla ja nii!
Millist lahendust näeksite?!
Vasta