Maakilb

Arutelu mälumänguteemade üle (Discussion Board)

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Vasta
Kasutaja avatar
Hallvatt
Postitusi: 3480
Liitunud: 15.04.2005, 15:10
Asukoht: Haapsalu / Tartu
Kontakt:

Re: Maakilb

Postitus Postitas Hallvatt »

Margusele lisaks:

Sularõõm oli kohtuda vana tuttava paparatsi -küsimusega. Selle võib ikka igal hooajal paari mängu susata, eriti kui on selline suvaline ja ülejala mäng nagu mingi tühise maakilva tühine eelvoor. Seal ju puha maainimesed, kes neist ikka teab et paparatsi sõna Fellini filmist tuleb, ja kui teabki, küll ta selle järgmiseks hooajaks jälle ära unustab.

Leedus on ainult üks helilooja, see on Ciurlionis. Samuti ainult üks kunstnik: jällegi Ciurlionis. Nii et kui kultuuribloki küsimus ja Leedust midagi tahetakse, siis vastuseks muudkui Ciurlionis ja küll see juba õigeks osutub.

Lihulas ei saanud keegi punkte küsimuse eest, kus küsiti mille eluaegse pileti sai India olümpiavõitja autasuks, ja kui vastuseks oli kirjutatud ainult raudtee või rong või rongipilet. Nõuti, et peab olema India raudtee. Eks me lollid muidugi pidasimegi Edelaraudteed silmas. Ma ei hakka uurimagi, mida see küsimus teadus- ja tehnikablokis tegi, aga küsijale vihjeks: vastus "India raudtee" ei tee küsimusest veel tehnikaküsimust. Samuti ei hakka ma uurima, miks üldse küsitakse sellist jaburat tõika üle-eestilises mälumängus. Mina näiteks ei julgeks isegi TÜMKis sellist asja küsida, varia blokiski mitte.

Lisaks kohtusime tehnikablokis vana tuttava Zappiga. Ma ei teagi nüüd, kumba on rohkem küsitud, kas paparatsit või Zappi, aga enimleierdatud teemade esikümnes on mõlemad kindlasti sees.

Ja kui juba kordamiseks läks, siis saime ka Kuradisaart jälle arvata, see kord koduvillase vihje peale.

Vahepalana soovitus mälumängukoostajatele: kurat kui te ei oska teadus- ja tehnikaküsimusi koostada, kui teil pole sellest valdkonnast kohe mitte halli aimugi, ärge parem neid üldse tehke. On kõigil soojem ja kuivem tunne. Paternoster oli T&T bloki ainus normaalne küsimus... aga sedagi ma olen kuskil varem näinud.

Küsimus selle kohta, mis on mingil loetelul ühist, ei ole hea küsimus. Sest peaaegu alati saab sellele vastata kuidagi teistmoodi kui küsija mõtleb. See kord oli vaja teada, mis on nelja rahvakalendri tähtpäeva ühine nimetaja. Noh, esiteks see, et need kõik on rahvakalendri tähtpäevad. Võin veel kümmekond ühist nimetajat loetleda. Selle küsimuse korrektne vormistus oleks: "mida küsija arvab, et neil neljal päeval peaks ühist olema".

Eraldi tuleb ära märkida autoriteetsete allikate valik mõne küsimuse puhul. Venemaa-Kreeka jalgpallimatši kommentaator; umbmäärane rahvasuu; keegi, kes on nimetanud mingeid sportlasi mingi ala Nurmideks; jne.

Loodusblokis oli vaja teada, millisele puule omistati vanasti nõidadevastast toimet. See fakt ahendab olemasolevate variantide arvu küll, noh ütleme umbes kõigi olemasolevate puude loeteluni. Tahtsite teha mõne puu kohta küsimust? Tore. Siis nii jätkegi, et mis puust oli Trooja hobune. Ärge pange juurde seda ülejäänud teksti, mille iga lauset võib kirjutada umbes paarisaja puu kohta.

Per Gynti kohta raamatukangelane öelda on ikka päris vale. Kirjandustegelane on veel enam-vähem, muinasjutukangelane oleks vasti isegi parem, sest Ibsen kirjutas oma näidendi rahvajutu põhjal. Arvan, ehkki täpselt ei tea, et sõna raamatukangelane pani mitut võistkonda Gynti vastuste seast välistama. Seega oli see vastaja otsene eksitamine vale vihjega.

Antiigihuvilisi rõõmustati lisaks juba mainitud Trooja hobuse ja vahtra küsimusele veel ühe küsimusega. Ja see käis Kreeka-Venemaa jalgpalli sõpruskohtumise kommentaatori jutu kohta. Ma ise ei tea antiigist suurt midagi, aga kardan, et need kes teavad, olid pettunud.

Paljud küsimused olid mingite täiesti mõttetute tõikade kohta. Enamik küsimusi vajas toimetamist - oli mitmetimõistetavaid ja oli neid, kus sõnavahu kärpimine oleks kasuks tulnud. Oli selliseid, kus küsimuse teistpidi pööramine oleks kasuks tulnud - näiteks Nurmid, armadillid, võib-olla oleks saanud ka Madalmaade maalikunsti küsimusest niimoodi asja.

Kokkuvõttes: korraldajad alahindasid silmnähtavalt mängijaid ja see oligi selle mängu häda. Kümned targad inimesed sõidavad üle Eesti seitsmesse kohta kokku, kulutavad terve päeva, annavad oma absoluutse parima. Vastu saavad nad keskpärase korralduse - nt Lihulas polnud ei projektorit ega ka mitte üht värvikoopiat igasse lauda - ja tõelise haltuurakomplekti küsimusi. Kusjuures selle eest on inimesed/omavalitsused maksnud ja suurema summa kui keskmise mälumängu osalemistasu. Ma kohe täitsa tõsiselt küsin korraldajatelt: kas kõik oli teie arvates täitsa hästi? On see teie parim? Olete te ise oma saavutusega rahul?

Ärge palun mögisege vahele need, kes tahavad öelda, et kui ei meeldi, mängigu ma muid mänge. Minge teistesse jutulõimedesse. Ja need, kel mõttes öelda, et "aga meie kultuurimajas olid kõik väga rahul" - olge ka vait. Ma tahaks korralduskomitee ametlikku seisukohta: kas see, mis toimus, oli teie arvates heatasemeline mäng nii küsimuste kui ka korralduse poole pealt?
No sellist küsimust ei tohiks olemaski olla.
Kasutaja avatar
Matis
Postitusi: 2880
Liitunud: 02.01.2005, 14:48
Asukoht: Kilingi-Nõmmes loomulikult. Iga lõngus elab ainult siin
Kontakt:

Re: Maakilb

Postitus Postitas Matis »

põmmpea kirjutas:Johaidii sai seekordse Maakilva ära mängitud kuid sellist kino nagu täna Viljandis oli annab ikka mäletada.Miks saadab Mälumängu liit mängujuhiks inimese kes ei oska liita ja punkte kokku lugeda,iga vooru järgi käis üks kauplemine ja protestimine.Arvan et soovitav oleks et keegi kes punkte kokku lugeda oskab Viljandi tulemused üle kontrolliks.Sest ega tea kui õiged need olid,3 naist lauas ja punkte lugeda ei oska.Ei kommentaari.Loodan et järgmisel etapil Toris on vähemalt inimene lauas kes punkte liita oskab.
Mul on täiesti sportlik huvi, et kes oli Viljandis mängujuhiks?
Mulle meeldib, kui ema käitub spartalikult
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Maakilb

Postitus Postitas polt »

Ju ta see Sivadi sugulasest provva on, kes varemgi on paar korda analoogselt silma paistnud.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Maakilb

Postitus Postitas polt »

Hallvatile. minu teada on kõik normaalsed küsijad mängutegijad ennast maakilvast ammu taandanud. ja kui näiteks mõni Lauri Naberi küsimus komplekti sattus, siis ta saatis selle neile 5 aastat tagasi.
Aga rahvas käib, võistkondi registreerub aasta aastalt rohkem. ja järelkasvu tuleb peale nii mis mühiseb.Ja loomulikult on ka rongis peale mängu see millest Tauno juba kirjutas.
PS. ja kuigi talve käib mind iga aasta agiteerimas, olen ma juba viimased kolm aastat, neile kes minu käest nõu küsivad -kas osaleda või mitte-soovitanud mitte osaleda.

Kõige "parem" küsimus mängus oli muidugi see filmiküsimus. Eesti kinodes on see film 18.oktoobrist. Seega maaelanikud , kellele see mäng suunatud on, pole seda filmi ilmselgelt veel näinud. Ja ka mingi hullu A kategrooria filmiga, millest juba enne filmi nägemist kõik kuulnud on-kindlasti tegemist ei ole. Aga ju see oli siis küsijate püüd teha üks nn Coca cola kultuuri küsimus arvukatele osalevatele noorkilvaritele.
Viimati muutis polt, 10.11.2013, 14:34, muudetud 1 kord kokku.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Külaline

Re: Maakilb

Postitus Postitas Külaline »

Juhan Smuul on maakilvas alati kohal nagu aamen kirikus.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Maakilb

Postitus Postitas polt »

Guest kirjutas:Juhan Smuul on maakilvas alati kohal nagu aamen kirikus.

Juhan Smuuli nimeline Maakilb. Kõlaks päris hästi?!
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Külaline

Re: Maakilb

Postitus Postitas Külaline »

Küllalt huvitav on ka filmi "Filosoofid" küsimus, mis on C-kategooria film. Suuremas jaos riikides on see film lastud otse telesse, kinos pole näitama hakatud. Kuulsaks väidetud näitlejad on ka parimal juhul C-kategooria tegijad.
põmmpea

Re: Maakilb

Postitus Postitas põmmpea »

Matis ma tõesti ei tea kes oli see matemaatikat mitte oskav vi´ljandi mängujuht ,mińgi proua oli,loodan et ma oma mälumängudes edaspidi sellist mängujuhti ei peaks rohkem kohtama.Viljandi mäng jättis küll mulje et 80 euri selle eest kohe mitte ei tahaks maksta.Aga olgu mis mängitud see mängitud.Matis ma võin ka need super paljundused kaasa võtta Eesti Soome maavõistlusele siis näed millist pildikvaliteeti praegu pakutakse.
Aare6631
Postitusi: 552
Liitunud: 06.07.2009, 20:50

Re: Maakilb

Postitus Postitas Aare6631 »

Tulemusi Keilast:
65 - Saue Tammetargad
58 - Anija
56 - Hiiu Blokk
53 - Kolga
53 - Saku
53 - Harku
49 - Saue Sammas
49 - Keila Kruvi
48 - Keila
Ülejäänud 6 said punkte 41 ja vähem.
Filosoofide filmi eest sai kuldmuna Tallinna Reaalkooli võistkond:)
Külaline

Re: Maakilb

Postitus Postitas Külaline »

Pühalepa I 88 p
Pühalepa II 87 p
Kasutaja avatar
Matis
Postitusi: 2880
Liitunud: 02.01.2005, 14:48
Asukoht: Kilingi-Nõmmes loomulikult. Iga lõngus elab ainult siin
Kontakt:

Re: Maakilb

Postitus Postitas Matis »

põmmpea kirjutas:Matis ma tõesti ei tea kes oli see matemaatikat mitte oskav vi´ljandi mängujuht ,mińgi proua oli,loodan et ma oma mälumängudes edaspidi sellist mängujuhti ei peaks rohkem kohtama.Viljandi mäng jättis küll mulje et 80 euri selle eest kohe mitte ei tahaks maksta.Aga olgu mis mängitud see mängitud.Matis ma võin ka need super paljundused kaasa võtta Eesti Soome maavõistlusele siis näed millist pildikvaliteeti praegu pakutakse.
Jah see on üllatav, et veel nii kehvi paljundusi tehakse, mul kodus on 7-8 aastane printer ja sai maakilva aeg täiesti ilusaid koopiaid.
Mulle meeldib, kui ema käitub spartalikult
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Maakilb

Postitus Postitas polt »

Guest kirjutas:Pühalepa I 88 p
Pühalepa II 87 p
Kuulge lõpetage see pull ära seal Hiiumaal. Nüüd on küsimused nähtud loetud ka. Ma väidan täiesti tõsiselt ilma eelinfota ei saa mingi krdi Pühalepa võistkond 88 t 100st. Saue tammetargad saavad 65!

Sellise komplektiga on juba 70 super ja 75 suht ulmetulemus.
Viimati muutis polt, 10.11.2013, 21:04, muudetud 1 kord kokku.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Külaline

Re: Maakilb

Postitus Postitas Külaline »

Vabandust, eelmine info oli ekslik
Pühalepa I 98 p
Pühalepa II 97 p
Pühalepa III 95 p
põmmpea

Re: Maakilb

Postitus Postitas põmmpea »

Hiiumaa teeb eelvoorudes kõvasid tulemusi kuid finaaliks neid ei jätku aga need punktid on tõesti ulmelised.
Kasutaja avatar
Hallvatt
Postitusi: 3480
Liitunud: 15.04.2005, 15:10
Asukoht: Haapsalu / Tartu
Kontakt:

Re: Maakilb

Postitus Postitas Hallvatt »

Guest kirjutas:Vabandust, eelmine info oli ekslik
Pühalepa I 98 p
Pühalepa II 97 p
Pühalepa III 95 p

Kusjuures Pühalepa I oleks saanud 100 punkti sajast, aga nad keeldusid vastamast Kärla küsimusele.
No sellist küsimust ei tohiks olemaski olla.
Vasta