Maakilb

Arutelu mälumänguteemade üle (Discussion Board)

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Vasta
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

See on muidugi suurepärane, et Maakilval osalesid Sakala regioonis ka uued võistkonnad(ilmselt siis seal Viljandi pool.Aga siis ki jääb suhteliselt mõttetuks miks peaks need uued võistkonnad sponsoreerima u 20 võistkonda, millised moodustatakse enamasti Eesti mõistes proffidest ja kes siis finaalis omavahel parimad selgiutavad ning koore riisuvad.
Nüüd kohe muidugi tuleb Tenno sõnavõtt teemal-Hanila valla meeskonnas pole ühtegi proffi jne. Muidugi pole-suurepärane erand, milline kinnitab reeglit! Sügav kummardus Hanilale!
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

Tore et lõpuks on saadud teada ka selle hooaja Maakilva mängupaigad.
Ja samuti see, millistel alustel tohib koostada võistkondi. Vähemalt minu arust on igati progressiivne lubada valda esindama kõik mälumängurid, kes on vähemalt korra elus külastanud valda (ning suudavad seda tõestada, piisab vallavanema või vallasekretäri allkirjaga tõendist vormil aY 54), keda esindavad. Kindlasti toob see vabariigi mälumängukaardile uusi osalejaid. Mehetegu!
Kahju ainult, et pole veel teatatud kui palju ja mille eest saab eelmängudest edasi ja kuhu? Superfinaali-rahvaliiga finaali?
Ja eriti kahju on muidugi, et mängud jälle ainult laupäeviti toimuvad.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
Hallvatt
Postitusi: 3480
Liitunud: 15.04.2005, 15:10
Asukoht: Haapsalu / Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Hallvatt »

Kust sa seda küll teada said? ma mõtlen, et kustkaudu info levib? naised saunas räägivad, valitud seltskonnale saadetakse kiri, mingis raadiosaates öeldi vms?

Ega ma norigi sinu kallal, tahan lihtsalt märkida, et kilb.ee-s pole maakilva kohta midagi.

Ja ausalt öelda ei imesta ka - sinna pannakse niivõrd väheste mängude kohta teavet et piinlik kohe.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

Hallvatt EMK ongi muutunud selliseks sisemise ringi asjaks. Et mängude kohta inffi saada peab olema KERA koalitsiooni liige või vähemalt mõnda liigert isiklikult tundma. Vanadel parteilastel on ju konspiratsioon hästi käpas.
Kuule äkki on su vaated liiga isamaalised, et sa infot ei saa!??
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Jaan Lomp

Arvamus

Postitus Postitas Jaan Lomp »

Leian, et vähemalt eeloleval Maakilval tuleb siiski lähtuda põhimõttest: üks mängija võib olla väljastpoolt esindatavat valda või linna, ülejäänute põhielukoht (elanike registris oleku koht) peab olema esindatava valla või linna territooriumil.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

Jaan Lomp-Sa oled midagi kuulnud emokraatlikes riikides levinud isikuvabadustest. Või näiteks Bosmani seadusest spordis. Kui ei ole vii ennast kurssi. Juhul kui keelata ära näiteks minul Mäetaguse valla eest mängimine, on mul võimalik EMK korralduskomitee kohtusse kaevata, kuna on rikutud minu inimõigusi ja ühtlasi tegeletud ebaseadusliku jälitustegevusega.
Kirjutasin vastavasisulise märgukirja ka vabariigi õiguskantslerile Jõksile. Vasts peaS SAABUMA NÄDALA JOOKSUL.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Jaan Lomp

Midagi head kõigile, eriti poldile

Postitus Postitas Jaan Lomp »

Kolleegid, ärge pahandage, kuid ma pean nüüd küll midagi ütlema. Kui seisukoht "Lubada Maakilvas omavalitsust esindada kõigil, kes vähemalt üks kord on selle omavalitsuse territooriumil viibinud" ellu viiakse, siis võivad Tarvastu valla inimesed selle vastu jälle protesteerida (ja võib-olla teisedki). Olen kuulnud, et pärast Alatskivi valla võitu 2000. a. hakkasid Tarvastu tegijad õiendama, et mis ajast käib Edelaraudtee läbi Alatskivi. Juriidiliselt oli Alatskivi koosseis hooajal 1999/2000 küll korrektne, sest mu mäletamist mööda võisid 1999/2000 omavalitsust esindada ka seal oleva spordiklubi liikmed, Alatskivi valda esindas siis vaid üks inimene, kes siis selles vallas ka elas, arvan, et ülejäänud olid tookord selle valla mingi spordiklubi liikmed. Arvan, et hooajal 2000/2001 oleks võinud Maakilba läbi viia veel sellise juhendi alusel, mis oli tarvitusel hooajal 1999/2000.
Äkki tahab polt mind või kedagi kõvadest tegijatest Paikuse valla koondisse saada? Sihuke mõte tekkis, kui olin lugenud viimasel nädalalõpul siia rubriiki tekkinud kirja, mis tuli poldilt.
Kui Maakilva võistkondade komplekteerimine oleks täiesti vaba (vist meeldiks see asjaolu ühele staažikale Tartu mälumängutegelasele), siis oleks sisuliselt ju teiste Eesti meistrivõistlustega tegemist. Kahtesid Eesti meistrivõistlusi pole ju vaja, sellepärast ma ei poolda Maakilva võistkondade komplekteerimise täiesti vabaks andmist.
Ise leian, et iga hooaja järel juhendi muutmine on halb, see teeb eri Maakilvad raskesti võrreldavaks. Panen ette, et algav Maakilb viidaks läbi täpselt sama juhendi põhjal, mida kasutati hooajal 2005/06.
Ütlen ka midagi seoses sellega, mille polt siia rubriiki 17. veebruaril 2005 Maakilva poolfinaali ja finaali vahel kirja pani (ka selles loos ei pruugi kõik tõele vastata). Kuulsin hr. Indrek Paavlelt mõni päev pärast nimetatud poolfinaali, et otsustati järgmist: finaalis (toimus see märtsis 2005) tohivad protestida vaid võistkondade kaptenid. Mina selle otsusega rahul ei ole. On alatu muuta selle inimese, kes ausa mängu toime pani, osavõtt mängimisest raskemaks ja piirata ta võimalusi ausa mängu põhimõtteid ellu viia. Arvan, et kui mina poleks 5. veebruaril 2005 punkti mahavõtmist nõudnud, siis poleks ka keegi teine seda teinud ja Räpina oleks saanud valeturaka abil (antud juhul siis ühe lubamatu punkti abil) finaali; mu meelest on vähe usutav, et tookord oleks pärast mängu see punkt maha võetud. 12. märtsil 2005 toimunud Maakilva finaalist ei võtnud ma osa seetõttu, et arst keelas selle. Kui arst oleks lubanud, siis ma oleks loomulikult seda mängu mänginud (ei kaldu arvama, et Räpina võistkonna ülejäänud liikmetel oleks mu osalemise vastu midagi olnud).
Leian ka, et mistahes mälumängu juhendi muutmine ja/või täiendamine mängu alguse ja lõpu vahel on lubamatu, ka sellepärast ei oleks tohtinud seda otsust teha, mida eelpool meenutasin ja mille hr. Paavlelt veebruaris 2005 teada sain.
Tundub, et poldi {viimase postituse} sisust ei vasta suur osa tõele, võib-olla on kogu sisu vale. Selle postituse põhjal võib arvata järgmist: ei saa välistada, et polt on haige. Kui ta on haige, siis mida ta põeb? Tõenäoliselt ärapanemismaaniat või naljategemismaaniat. Üks ladinakeelne sentents ütleb: "Naljategemisega tuleb piiri pidada." Äkki tunneb polt alaväärsuskompleksi nende mälurite ees, kes kõrgkooli on lõpetanud? Kallis polt, kui Sul kõrgharidus omandatud, saad seejärel võib-olla töö, mida Sa laupäeval ega pühapäeval tegema ei pea.
Polt, loe "Inimõiguste ülddeklaratsioon" läbi, arvan, et keegi ei keela Sul Mäetaguse eest mängida, kui Sa seal ainus võõrleegionär oled.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

Tänan kolleeg lompi põhjaliku postituse eest.
Lisaks eelpoolmainitud uuendusele on sisse viidud ka teine muudatus juhenduisse ja eesti vabariigi põhiseadusesse. Kuna MK on mõeldud omavalitsuste võistkondadele. Muudeti põhiseaduse paragrahve nii , et Eesti vabariigi kodanikel on võimalus ajutiselt moodustada uusi omavalitsusi.
Näiteks saab vähemalt 5 inimese nõusolekul/osavõtul moodustada Maarjamäe valla. Oluline on uue omavalitsuse moodustamisest teatada Maavalitsusele ja EMK korraldavale toimkonnale vähemalt 2 nädalat enne 1. eelvooru algust. Uus omavalitsus saadetakse laiali 3 päeva jooksul peale EMK superliiga finaali.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
his master's voice
Postitusi: 1306
Liitunud: 03.01.2005, 09:43

Postitus Postitas his master's voice »

Poldiga nõus. Aitab diskrimineerimisest et välismaalased ei saa osaleda valdade eest. Kutsun mõne belglase ja inglase siia ning saavad valla eest võistelda. Kõik peab olema globaalsetes mastaapides.
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Postitus Postitas tauno »

Nii, aga mis kasu on belglasest või inglasest Maakilvas?
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Postitus Postitas holte »

Ma usun, et hmv lausungis on ca tuhandepromilline annus
pilget eelkõneleja seisukohtade pihta.

Ka mina ei näe mingit mõtet võistlusel, kus nimetatakse
ennast geograafilisel alusel, mis aga tegelikult muutub
sõpruskondade, või veel hullem, tulemuse pärast kisklevate
ja kokkuklopsitud mansade heitluseks.

Loomulikult oleks ka sinisilmne loota, et tänu mingile
Maakilva-laadsele võistlusele hakatakse oma vallas järel-
kasvu treenima :wink: , nii et ehk on aeg siis visata see
retoorika ja maskid nurka ja nimetada võistlus ümber selleks,
mis ta tegelikult on ja kogu moos.

Vähemalt nii tundukse mulle kui täielisele kõrvaltvaatajale.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

Kõrvalseisja kohta oled sa asjadest väga õieti aru saanud. Täopselt nii need asjad maakilvaga ongi!
Millegipärast peab iga vähegi pädevam eesti mälur hulluks auasjaks maameeste raha eest mingis satsis mängimas käia. Tegelikult oleks aga auasi lasta maameestel isekeskis pureleda.
Kui ma ei oleks osaleva valla elanik, leiaks ma oma laupäevade sisustamiseks mõistlikumat ajaviidet. Niigi plaanin see aasta oma võistkonda toetada ehk alles paaris viimases mängus.Ei saa ju koduvalda päris alt ka vedada.Toetavad nemad ju minu üritusi ka!Siis oli asi veel enamvähem normaalne kui see ühe võõrmängija klausel veel töötas. Aga paar viimast hooaega on hakatud lausa profimansasid välja panema, vot sellest mina aru ei saa. Ma ausalt öeldes ei tea kui suur on see rahaümbrik, mida esimesele kohale antakse aga mingi 4 5 tonni pärast ennast maakaks tunnistada.Sorry mehed ma ei saa aru. Minge ju miljonimängu ja võtke 8 tuhhi peal papp välja!!
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Postitus Postitas tauno »

Rahune pisut, me tõesti ei osale enam. Need eelmise aasta kommentaarid Maarjamäe kohta olid natuke liiga inetud. Me ju teame küll, mis siin tegelik põhjus on.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

Tead asi polnud ainult Maarjamäes Tauno. Vaata eelmise aasta esikuuikut. Mitu vallameeskonda oli?
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

Ja maakilva kohta ikka veel ei sõnagi. Konspiratsioon on tasemel.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Vasta