MM - 7. juunil Tallinnas ja Tartus

Arutelu mälumänguteemade üle (Discussion Board)

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Re: MM - 7. juunil Tallinnas ja Tartus

Postitus Postitas holte »

Ma küsimuste koha pealt ütleks subjektiivselt ära, et väga on läbi näha, et küsimuste tegijate ring on kivistunud, KKK on pidev, kuigi natuke erinevas sõnastuses ja mis sellel aastal väga silma hakkas, et väga ülejala kiirustades trüki- ja numbrivigu täis küsimused olid.

Härrased, MMi võiks ikka tõsiselt võtta.

Sellisel kujul (sama trash igal aastal) hakkab see nali küll minu jaoks ennast ammendama.

Muidugi oli ka erandlikult mõningaid päris häid ja nutikaid küsimusi, aga need kipuvad saasta alla ära mattuma.
wikipärl: Pärast seda tegeles [Kaspar Jancis] kaks aastat muusika ja elatise teenimisega.
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Re: MM - 7. juunil Tallinnas ja Tartus

Postitus Postitas holte »

Ma küsimuste koha pealt ütleks subjektiivselt ära, et väga on läbi näha, et küsimuste tegijate ring on kivistunud, KKK on pidev, kuigi natuke erinevas sõnastuses ja mis sellel aastal väga silma hakkas, et väga ülejala kiirustades trüki- ja numbrivigu täis küsimused olid.

Härrased, MMi võiks ikka tõsiselt võtta.

Sellisel kujul (sama trash igal aastal) hakkab see nali küll minu jaoks ennast ammendama.

Muidugi oli ka erandlikult mõningaid päris häid ja nutikaid küsimusi, aga need kipuvad saasta alla ära mattuma.

Omaette teema on temaatika, kui meelelahutus on Pärt, arvutimängud on sport ja suva popmuusika on kultuur.
wikipärl: Pärast seda tegeles [Kaspar Jancis] kaks aastat muusika ja elatise teenimisega.
Kasutaja avatar
his master's voice
Postitusi: 1306
Liitunud: 03.01.2005, 09:43

Re: MM - 7. juunil Tallinnas ja Tartus

Postitus Postitas his master's voice »

Aasia võrkpallimeistrivõistluste küsimus on küll vigane: tõesti, meeste arvestuses on Iraan ainuke kahekordne võitja, kuna Jaapan on võitnud seitse, Lõuna-Korea neli, Hiina kolm korda. Naiste arvestuses ei saa Hiina kuidagi olla ainuke kahekordne võitja - neil on tiitleid tervelt 12! Jaapanil on kolm ning ainuke kahekordne võitja on Tai. http://en.wikipedia.org/wiki/Asian_Voll ... ampionship

Leian, et sellisel kujul tuleks punktid anda vaid neile, kes vastasid Tai.
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Re: MM - 7. juunil Tallinnas ja Tartus

Postitus Postitas tauno »

Ega ta nüüd nii hull ka ei olnud, üldkokkuvõttes siiski täitsa tore kui võrrelda enamiku hooajal olnud mängudega. Muidugi peab küll arvestama sellega, et kui oma vanemale sugulasele külla lähete, siis paratamatult kuuleb ära jälle kõik vanad lood, nii ka selles mängus, käekiri on kogu aeg sama. Selles mõttes hea, et on olemas ka Norra GP jne...
Vilniuse Žalgiris
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: MM - 7. juunil Tallinnas ja Tartus

Postitus Postitas polt »

Ja ärge siis jumala eest üheski rahvusvahelises foorumis kriitikat tehke. Muidu äkki muudavadki veel midagi...
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Aare6631
Postitusi: 552
Liitunud: 06.07.2009, 20:50

Re: MM - 7. juunil Tallinnas ja Tartus

Postitus Postitas Aare6631 »

Tallinna ja Tartu koondtabel on siin: http://www.kilb.ee/wp-content/uploads/2 ... 070614.htm. Küsimused ja vastused tulevad ka üles, aga korraldajate palvel mitte varem kui algava nädala lõpus.
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Re: MM - 7. juunil Tallinnas ja Tartus

Postitus Postitas tauno »

Kanadas on keegi Rein Otsason saanud 91 punkti. Kusjuures ta on saanud teaduses 21 punkti, mis oleks parim nö eestlaste tulemus :) Tundub et tegu on üliõpilasega, Toronto ülikooli kilvaklubi president.
Vilniuse Žalgiris
Kasutaja avatar
arko
Site Admin
Postitusi: 6294
Liitunud: 28.04.2004, 10:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: MM - 7. juunil Tallinnas ja Tartus

Postitus Postitas arko »

jah, hetkeseisu täistulemused on siin: http://www.worldquizzingchampionships.com/results.htm
Sööge sooja saia väikese hulga kiiviga!
rainman
Postitusi: 67
Liitunud: 22.01.2013, 19:35
Asukoht: Tallinn/Tartu

Re: MM - 7. juunil Tallinnas ja Tartus

Postitus Postitas rainman »

Ma ei tea, kas neid vastuseid tohib siin veel nii avalikult arutada, aga... mulle tundub, et lamaismi eest oleks pidanud ikkagi punkti saama, kui küsiti tiibeti budismi. Punktita jätmise põhjenduseks toodi, et need on kaks erinevat asja, aga mulle tundub, et tegu on siiski sünonüümidega. ÕS annab sellise variandi: lama`ism <22e: -ismi, -`ismi> Tiibeti budism, laama usk. Lamaist. Lamaistlik.
Mitte et see üks punkt midagi oluliselt muutnud oleks (vähemalt minul).
Kasutaja avatar
arko
Site Admin
Postitusi: 6294
Liitunud: 28.04.2004, 10:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: MM - 7. juunil Tallinnas ja Tartus

Postitus Postitas arko »

Paistab tõesti, et eksisime selle otsusega ja neid saab tõesti pidada sünonüümideks. Oskan kosta, et küsimuse koostaja polnud seda võimaliku vastusena märkinud ja tuginesin peamiselt sellele. Palun vabandust!
Sööge sooja saia väikese hulga kiiviga!
illar
Postitusi: 226
Liitunud: 13.04.2009, 21:38

Re: MM - 7. juunil Tallinnas ja Tartus

Postitus Postitas illar »

Tallinnas pandi ilma suurema kärata lamaismi eest ka punkte, tundus loomulik, et need on sünonüümid. Keegi küsis "kas lamaism on ka punkt" ja vastus oli "jah, muidugi".
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: MM - 7. juunil Tallinnas ja Tartus

Postitus Postitas polt »

Mina isiklikult kuulen eesti keeles mõistet Tiibeti budism praegu siin esmakordselt ja ometi olen ma Linnart Mälli loengutel ikka käinud. Lamaism on 100% õige vastus ju?!
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
rainman
Postitusi: 67
Liitunud: 22.01.2013, 19:35
Asukoht: Tallinn/Tartu

Re: MM - 7. juunil Tallinnas ja Tartus

Postitus Postitas rainman »

Kontrollisin ka sellisest toredast raamatust nagu "Ida mõtteloo leksikon" (2011. aasta trükk) järgi ja seal on kirjutatud nii: "tiibeti budismi vanapärane, halvustav ja ebateaduslik nimetus läänes. Sõna lamaism on tuletatud sõnast laama. Tänapäeval ollakse selle termini kasutamisest loobunud."
Tundub, et see sõna on nüüd neegri ja mustlasega samma klassi liigitatud...
illar
Postitusi: 226
Liitunud: 13.04.2009, 21:38

Re: MM - 7. juunil Tallinnas ja Tartus

Postitus Postitas illar »

Aare6631 kirjutas: Küsimused ja vastused tulevad ka üles, aga korraldajate palvel mitte varem kui algava nädala lõpus.
Uue hooaja alguses oleks paras aeg küsida, kas ja millal see hetk saabub, kui küsimused-vastused üles pannakse? Mul nimelt mitu mälumänguhuvilist tuttavat on küsinud, et mida just seal MM-il ka küsitakse. Viimase kahe aasta pakettidega kilvaleht paraku senini tutvuda ei võimalda.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: MM - 7. juunil Tallinnas ja Tartus

Postitus Postitas polt »

See huvitaks ka mind. Kui kodanikud Euroopast tahavad paketiga tutvumise eest raha siis ma olen nõus u osavõtumaksu suuruse summa ka maksma selle eest.Mulle hakkab üha rohkem tunduma et MMi peakorraldajad-ma ei pea silmas Arkot hoiavad oma no äriprojektist kümne küünega kinni ja teevad kõik võimaliku et see manduks.Et selliseid inetuid kahtlusi hajutada sooviksin küsimustikuga tutvuda.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Vasta