Halvim küsimus

Arutelu mälumänguteemade üle (Discussion Board)

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Tõnn

Postitus Postitas Tõnn »

võttis korraks muigama. profileiba teenima? kui marko asmer sõitis paar aastat tagasi papa panditud maja rahade eest vormelit ilma palka saamata, kas see oli amatöörlik või professionaalne? poldi repliik oli vahest ikka persooni hoiakut silmas pidades. et kas tegelane on amatöör-mälur või suhtub mälumängu tõsiselt.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

just!
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kalev

Postitus Postitas Kalev »

Ega hobi nüüd väga tõsiselt võtta ka ei tasu, võib mõjuda ajule ja seda rohkem ikka negatiivselt. Hobi tuleb võtta mönuga, nii nagu Saaremaa viina.
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Postitus Postitas holte »

Ega mõned mälurid on ohtlikud küll.
Tuleb pausi ajal kurtma, et mitu punkti ikka
lauda jäi, võtab nööbist kinni ja keerab sul
selle lausa eest ära. Selline põleng sees, et
hoia ja keela :)
Mõnust on proffide puhul asi kaugel
Raivo

Postitus Postitas Raivo »

Võib-olla Eesti mälumäng püsibki nii kaua kui seda hobina võetakse. Niikui ta kujuneb mõnele elukutseks või hakatakse asja liiga tõsiselt võtma, kaob kogu mõnu ja ilu. Seni on piirdutud veel verbaalse kähmlusega aga äkki pole kaugel enam seegi aeg kui mõnel turniiril mõni tegelane maha lüüakse. Igal juhul pääseks mälumäng sel juhul tabloidide esikülgedele kohe kindlasti. Aga võib-olla ongi see ala propageerimiseks lausa kohustuslik ja vältimatu areng?
Tõnn

Postitus Postitas Tõnn »

oponeerin. proovi öelda Salisele või Nurmlale või Allikule (nimekiri pole täielik), et mälumäng on tema jaoks pelgalt hobi. arvan, et Eesti mälumängu üldine tase püsib nn kõrtsiviktoriinidest kõrgemal just nimelt seetõttu, et meil on aegade jooksul alati leidunud inimesi, kellele mälumäng on olnud eluviisiks (a way of living). tõsi on see, et nende pühendumus pole küll saanud finantsiliselt väärilist kompensatsiooni. just nende isiksuste kompromissitu suhtumine (holte nimetas seda tabavalt sisemiseks põlenguks) võimaldab loodetavasti ka tulevikus eristada mälumängu ja miljonimängu.

mälumängu promo ja areng? keeruline ja pikk teema, kus tulevad mängu kõik samasugused parameetrid nagu teiste nišispordialade juures. nõuab käsitlemist mujal kui teema "Halvim küsimus" all.
Kasutaja avatar
Taivo
Postitusi: 1962
Liitunud: 25.11.2008, 17:31
Asukoht: Internet loomulikult. Igaüks, kes ei ela, asub Internetis.
Kontakt:

Re: Halvim küsimus

Postitus Postitas Taivo »

Eelmisel kuul õnnestus meie võistkonnal Jüri sarjas kobaga soolovastus anda ja auhinnaks valisin Tiit Naaritsa "Kogu pere mälumängu". Enam kui 100 15-küsimuselist paketti, enamasti väga lihtsad. Olen läbi mänginud 11 esimest mängu, neist 2 korda õnnestus täispakett teha (kõik 15 õigesti). Mis võiks olla lihtsam kui sedavõrd lihtsaid küsimusi koostada?

Mis on emakeelena levinuim keel Euroopas? Naarits loeb õigeks saksa keele enam kui 100 miljoniga. Ingliskeelne vikipeedia (artikkel Languages of Europe) paneb esimeseks vene keele (97 miljonit saksa keele 90 vastu).

Missuguse riigi kuninga kaaperdas ära Wallis Simpson? Naarits loeb õigeks Inglismaa. Riigi nimi on loomulikult Suurbritannia.

Missugusest riigist on pärit lambada? Naarits loeb õigeks Boliivia, õige on Brasiilia.

Naarits väidab, et kiivil ei ole tiibu. On ikka küll, ainult väga väikesed. Mulle meenus lapsepõlvest loetu, et lindudel on komme pea ööseks tiiva alla peita. Kiivi tiivad on nii pisikesed, et sinna mahub ainult nokaots, aga siiski sätib kiivi igal õhtul nokaotsa enne uinumist tiiva alla. Seda pole kirjas inglise vikipeedias, mille artikkel kiivist on mannetu, küll aga vene vikis.

"Orangutang" on vigane, õige on "orangutan". Sõna "orangutan" tähendab malai keeles "inimene metsa", "orangutang" aga "inimene võlglane".

Niipalju raamatu esimesest kümnendikust. Jumal teab, mida tagumine 90% sisaldab. Ma ei jõua seda läbi töötada, Martti tahab endale saada. Ja arusaadavalt ei kontrollinud ma kõiki küsimusi, ainult neid, mis kahtlusi äratasid.

Pole sugugi kindel, et mina oleksin sellise raamatu koostamisel vähem vigu teinud.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Halvim küsimus

Postitus Postitas polt »

Taivo -ma nüüd parandan sind-Mälumängus on kõige keerulisem teha lihtsaid küsimusi. Ma siin ühe telesaatega ponnistan-krt ma pole elu sees midagi nii keerulist teinud. Usun et Tiit ja Arko ja Igor on täpselt sama meelt.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Re: Halvim küsimus

Postitus Postitas holte »

Võibolla on see irisemine, aga halvad küsimused käivad pakiti.
Kuna eesti kanalite kaudu on olnud nüüd olnud võimalus Suure paugu teooria
nimeline seriaal järjest ära vaadata, siis on mul suur kahtlus, et ühel
MM-il küsiti vahval kombel nii see Teooria kui Schrödingeri kass kui ka veel
paar selle seriaali stammteemat korraga ära. Mis oli kahtlemata nende suhtes ebaaus,
kes seda nohikute ja mälumängurite ilmselt lemmikseriaali nüüd alles näevad.
wikipärl: Pärast seda tegeles [Kaspar Jancis] kaks aastat muusika ja elatise teenimisega.
Vasta