Halvim küsimus

Arutelu mälumänguteemade üle (Discussion Board)

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Kasutaja avatar
aadu
Postitusi: 3564
Liitunud: 02.01.2005, 11:52
Asukoht: Rakvere/Kullenga

Postitus Postitas aadu »

huh tänane kuboniir oli ikka päris jube katsumus. ja halbu küsimusi oli päris palju. ma täpselt ei tea, kui palju neid nulliringe oli, aga 6-7 tükki kindlasti. Kui ikka küsimus läheb nulli, siis peab tal midagi viga olema.
ok, ma saan aru fluoriidi küsimisest, sest faktoloogiliselt oli see ju ilus, aga "maailma parim baritonsaksofonis" Gerry Mulligan (mille küll Masing-Männik ära vastasid, au ja kiitus neile) või George Washingtoni nimeline vabamüürlaste memoriaalkompleks olid nagu natuke liiast. Ja eks oli muudki.
Kui ainult üks võistkond suudab 50% kokku saada, siis on mäng ilmselgelt liiga raske. Ja 6punktilised vahed esikolmikus on natuke suured. Kolmas koht 41 protsendiga... Paneb natuke õlgu kehitama.
"Me ei ole veel haridusministriga lõplikus tões kokku leppinud."
Jürgen Ligi
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

aga tegelikult me ei tea, palju on pirtal varem olnud vastamata küsimusi, seda lihtsalt pole öeldud. ehkki huvitavam ikka on
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Postitus Postitas holte »

Aadu, kurdad siin 6-punktiste vahede üle...
Ma olen ol'd Kubo üksikmängul, kus esikoht sai
vist enamvähem sama palju punkta kui teine ja
kolmas koht kokku.
Kui see pole müstika, siis mis veel :)
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

Ma ei saa aru fenomenist, kus mäng läheb aasta aastalt hullemaks ja rahvas ikka käib. Kas auhindade sära on teie jaoks mälumängu juures tõesti kõige tähtsam?Mida krdit ma punnitan hambad ristis ja vaikides teha asja, mis mulle ei meeldi?!
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
aadu
Postitusi: 3564
Liitunud: 02.01.2005, 11:52
Asukoht: Rakvere/Kullenga

Postitus Postitas aadu »

Ega auhindu ka polnud seekord...
"Me ei ole veel haridusministriga lõplikus tões kokku leppinud."
Jürgen Ligi
Kasutaja avatar
his master's voice
Postitusi: 1306
Liitunud: 03.01.2005, 09:43

Postitus Postitas his master's voice »

ütleme nii, et viimaste aegade üks halvemaid mänge nii korralduslikus kui ka küsimuste mõttes. kes osales see teab, kes ei osalenud nendele üks küsimus mängust. Mis riigis asub Emase looduskaitseala? Täiesti mõttetu küsimus, variante võib siin kümneid ja kümneid olla
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

Kui te järgmine kord enam ei lähe. Siis on ülejärgmine kord ehk mäng parem?
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
sergei
Postitusi: 2
Liitunud: 30.10.2006, 16:01

sergei

Postitus Postitas sergei »

Igor! Kus maal see emane ala asub?
Kasutaja avatar
aadu
Postitusi: 3564
Liitunud: 02.01.2005, 11:52
Asukoht: Rakvere/Kullenga

Postitus Postitas aadu »

tudeerige välja,ja järgmine kord küsitakse isase looduskaitseala. see õnnestus isegi lambist välja meelitada. aga halbu küsimusi oli tõepoolest küllaga. haltuura.
"Me ei ole veel haridusministriga lõplikus tões kokku leppinud."
Jürgen Ligi
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

Huvi pärast kontrollisin, et selle looduskaitseala nimi on originaalis Emas. Järelikult käändes Emasi, mitte Emase. Tõsi küll, ega see küsimuse vastamist küll kuidagi ei lihtsusta
Marek

Postitus Postitas Marek »

Eilse Jüri mängu osas. Need kes seal osalesid küllap juba aimavad millest kirjutan. Lühidalt, aeg-ajalt ikka juhtub praakküsimusi ning kena on kui neid tunnistatakse ja vastavad korrektiivid punktitabelisse tehakse või küsimus lihtsalt tühistatakse. Nii on see senini üldiselt ka olnud (vähemalt neis mängudes kus mina olen osalenud), eile paraku aga mitte. Kes ei osalenud, siis neile teadmiseks et küsiti aastaarvu ja esimene (rõhutan esimene!) vihje oli, et sel aastal sai Coolidge USA presidendiks. Vastuseks taheti aastat 1925. See et Coolidge sai presidendiks aastal 1923 ei lugevat kuna teised mainitud sündmused toimusid 1925 ja Coolidge oli ka 1925 USA president. Ma tõesti loodan, et sellised asju enam tulevikus ei juhtu, vastasel korral muutub mälumäng absurdiks. Vähemalt minu jaoks. Praakküsimusi ikka aeg-ajalt tahtmatult juhtub, kuid kui ilmset viga keeldutakse tunnistamast, siis on väga raske ülejäänud mängu (või sama mängujuhi poolt läbiviidavaid teisi mänge) tõsiselt võtta.
Kasutaja avatar
Henry IX
Postitusi: 7741
Liitunud: 25.03.2005, 21:40
Asukoht: Kännus, Tallinnas

Postitus Postitas Henry IX »

Siin püüti alt vedada. Küsiti, et Coolidge andis sel aastal presidendi ametivande. Ei öeldud, et esmakordselt. Kui meenutada ajalugu, siis asepresident Coolidge oli oma isakodus, kui kuulis presidendi surmast. Tema isa võttis notarina tema käest presidendivande, mida ta kordas ametlikult ka hiljem Washingtonis. Kui 1925.a. Coolidge uuesti valiti, siis tõenäoliselt andis ta uue vande.
Sama kehtib ka Hitleri kohta. Ta kirjutas Mein Kampfi 1923, kuid dikteeris selle lõplikul kujul 1924.a. vangis olles, kuid küsiti, millal avaldas. Jälle 1925, isegi 1926.
Pole kõige parem küsimuse sõnastus, kuid otseselt vale pole.
Fabregas sooritas väljakule väljaheite.
Kalev TV kommentaator
Marek

Postitus Postitas Marek »

Tegelikult oli küsimuse sõnastus siiski, et Coolidge sai USA presidendiks (sulgudes oli juttu raadioülekandest vande andmisel). St. kui oleks öeldud, et algas Coolidge-i uus ametiaeg presidendina või Coolidge jätkas USA presidendina oleks olnud OK, kuid küsimuses oli sõnaselgelt kirjas, et sel aastal sai ta (Coolidge) presidendiks!
Kasutaja avatar
Henry IX
Postitusi: 7741
Liitunud: 25.03.2005, 21:40
Asukoht: Kännus, Tallinnas

Postitus Postitas Henry IX »

Ilmselt üritati alt tõmmata, kuid pandi sõnastusega pisut puusse.

Tuletan meelde, et meie 39. küsimus (Jüri mäng, 4 lagendikku, 13. septembril 2006) küsis 1923.aastat, mille üks vihje oli - president Harding sureb, Coolidge saab võimule. Seda silmas pidades oli küsimus vilets küll.
Fabregas sooritas väljakule väljaheite.
Kalev TV kommentaator
Marek

Postitus Postitas Marek »

V.olla. Minu mulje oli küll, et see osa küsimusest tehti tuginedes mingile allikale kus oli juttu esimesest presidendivandest mis üle kanti. Seda, et Coolidge oli selleks ajaks juba 2 aastat president olnud, selle peale küsija ilmselt ei tulnud/teadnud!
Vasta