Halvim küsimus

Arutelu mälumänguteemade üle (Discussion Board)

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Kasutaja avatar
his master's voice
Postitusi: 1306
Liitunud: 03.01.2005, 09:43

Postitus Postitas his master's voice »

üks halvemaid küsimusi küsiti kilingi-nõmmel, ehk küsimus maailma kõrgeimal asuva asula kohta
Kasutaja avatar
Matis
Postitusi: 2880
Liitunud: 02.01.2005, 14:48
Asukoht: Kilingi-Nõmmes loomulikult. Iga lõngus elab ainult siin
Kontakt:

Postitus Postitas Matis »

his master's voice kirjutas:üks halvemaid küsimusi küsiti kilingi-nõmmel, ehk küsimus maailma kõrgeimal asuva asula kohta
Nõustun Igor, et küsimus polnud suurem asi, aga EMid on näiteks faktipõhised ja on kahtlane, kas seal loetakse küsimust halvaks. Tõlgendamise küsimus
Mulle meeldib, kui ema käitub spartalikult
Guest

Postitus Postitas Guest »

Natuke veel selgitust selle Pärnu silla kohta.

Sauga jõe suudmesse uue silla ehitus tõusis päevakorda koos Pärnu Suursilla ehitamise kavaga. 1934. aastal võeti Siimu silla ehitus Eesti sildade ehituskavva, tööd alustati 1935. aasta oktoobris.

1936. aasta kevadel kirjutas E. Jaanson Vana-Pärnust järgmist: “Võib-olla oleks kord Vana-Pärnul olnud põhjust olla uhke endale uue ehitusel oleva silla pärast, kuid nagu saatuse kiuste saab Uus-Pärnu jällegi suurema ja kallima ning nii jällegi ei näe vanapärnakat ega tema silda nagu keegi.”

Tegelikkuses läks asi paremini, sest kahte asja ei saanud uuelt Siimu sillalt võtta miski: see sai valmis Suursillast varem, jaanuaris 1937, ja tegu oli Eesti esimese kaarsillaga. Ka selle silla ehitas Taani firma nagu Suursillagi.

Kuigi sild võeti piirangutega kasutusele varem, avati see ametlikult 6. augustil 1937. Silla avas Oskar Kask, Eesti sotsiaalministriks tõusnud Pärnu endine linnapea.

Siimu sild läks maksma 137 000 krooni.

Nagu öeldud, jagas Siimu kaarsild Suursillaga sama saatust ja õhiti 1944. aasta septembris. Seejärel ehitati Sauga jõele umbes Emajõe tänava joonele taas ujuvsild, mis oli käigus 1958. aastani, kui valmis nõukogudeaegne Siimu sild. Mõne arvates on see nägusaim sild tänapäevases Pärnus.

Info: http://www.parnupostimees.ee/280307/esi ... 072911.php
Seal on pikalt juttu Pärnu sildadest.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

Mul on kobisemist viimase Tartu mängu viimase küsimuse osas.Selliste andmete ja piltide põhjal võib igaüks vastata vabalt Carolina Kostner.Isa oli Itaalia kondislane jäähokis ja ise on kahekordne Euroopa meister erinevalt Korppist kellel on hädine pronks.Ja kui kiirat siis miks mitte tuntum ja äratuntavam pilt?!


http://www.kilb.ee/maraton/gallery2/mai ... temId=4720
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
Matis
Postitusi: 2880
Liitunud: 02.01.2005, 14:48
Asukoht: Kilingi-Nõmmes loomulikult. Iga lõngus elab ainult siin
Kontakt:

Postitus Postitas Matis »

polt kirjutas:Mul on kobisemist viimase Tartu mängu viimase küsimuse osas.Selliste andmete ja piltide põhjal võib igaüks vastata vabalt Carolina Kostner.Isa oli Itaalia kondislane jäähokis ja ise on kahekordne Euroopa meister erinevalt Korppist kellel on hädine pronks.Ja kui kiirat siis miks mitte tuntum ja äratuntavam pilt?!


http://www.kilb.ee/maraton/gallery2/mai ... temId=4720
Arvesta, et kõik pole sinusugused häbelikud beibeuurijad. Eks iga üks teeb oma võimele
Mulle meeldib, kui ema käitub spartalikult
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

Minu jaoks puudub loogika ,miks küsida Soome teist numbrit kui täpselt sama küsimuse vastus saab olla kahekordne Euroopa meister?
Krt ma panen teile ükspäev maratoni samasugused iluuisutajate pildid umbes 4 tükki üksteise kõrvale ja lasen ära arvata kes on kes?Tahaks näha.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Jaan_Lomp
Postitusi: 1311
Liitunud: 27.10.2007, 19:10
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Vastuseks

Postitus Postitas Jaan_Lomp »

Rääkisin Tartu sarja seni viimase vooru viimasest küsimusest Kaido Mägiga ja tema meelest näeb Carolina Kostner hoopis teistsugusem välja; mu meelest oli Kaido selle küsimuse valmistanud. Ta mäletamist mööda ei pakkunud Kostnerit keegi, ka minu parandatud vastuste lehtedel Kostnerit vist polnud. Kõnesoleva küsimuse ja selle vastuse kohta ei tulnud ühtki protesti ka. Tiim "Prooton" vastas Korpi ära, see on nende soolo. Me ei hakka midagi muutma.
Viimati muutis Jaan_Lomp, 19.02.2008, 00:11, muudetud 2 korda kokku.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

IrW! Kulla Jaan Lomp-Teadupärast ma ei osale Tartu mängudel ja seega minu kommentaari peale pole absoluutselt midagi vaja muuta. Lihtsalt sellise kvaliteediga piltide ja antud hokimängijast isa faktiga-oleks loogiline vastusevariant siiski kahekordne Euroopa meister, mitte Soome teine number?! Seda tahtsin ma öelda!
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Jaan_Lomp
Postitusi: 1311
Liitunud: 27.10.2007, 19:10
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Jaan_Lomp »

Lisan veel, et mingi jama pärast ei saanud me pilte suurel pinnal üldse näidata, küsimuste lehtedel olid pildid ainult must-valged. Seda on paljudel muudelgi mängudel olnud, et vastamise ajal näevad mängijad vaid must-valgeid pilte, mis pannakse hiljem kilvalehele aga värvilistena.
Kui oleks olnud võimalik, oleksime näidanud pilte suurel pinnal värviliselt, ma ei tea, kas kõiki pilte oleks saanud sellel pinnal värviliselt näidata, aga viimasele küsimusele lisatuid oleks nii saanud küll näidata. Võimatu öelda, kuidas sellise näitamise lisandumisel oleks viimast küsimust vastatud.
Viimati muutis Jaan_Lomp, 20.02.2008, 13:51, muudetud 2 korda kokku.
Toivo

Postitus Postitas Toivo »

Ehk võiks lisada, et see Soome teine number ehk Kiirake, oli seni ikka oma maa esinumber ja tuli mullu EM-il medalile. Aga see on kõik fuflo ja seetõttu teda muidugi küsida ei tasuks kui mitte poleks teada/tuntud fakt, et Kiira tunnistati ilusaimaks iluuisutajaks. Kena on ta aga tõepoolest.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

Kena on ta soomlanna kohta-seesama Carolina kes Euroopa meistriks tuli on ka ilus ja ega mingi mõrd ei saakski ILUuisutamisega tõenäoliselt tegeleda-kujutage ette Donatella Versacet või Sandra Ohi uiskudel?
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

troinoi rittberger zadnitsa vperjod - miks mitte?
Tanel Kadai
Postitusi: 203
Liitunud: 18.02.2008, 16:40

Postitus Postitas Tanel Kadai »

Minu arust peaks halvima küsimuse teemasse sobima eile Iisakus Peipsi mängudel küsitud küsimus- mis või kes on PAMPEL?

No küsimusel poleks ju viga olnud , kui küsija ise vastust oleks teadnud. Vastus VAARIKAS ei ole õige mitte.
Oletan , et küsija võis seda EE-st kontrollida- ning rahulduda viitega, mis suunas edasi vaarika juurde. Aga oleks ta vaarika juurest edasi lugenud, saanuks teada- tegemist on AEDMURAKAGA. Ehk siis vaarikale väliselt sarnase marjaga, millel erinevalt vaarikast ka õiepõhi söödav. Kultuurtaimega, mis pärineb Põhja-Ameerika mägimurakast Rubus allegheniensis; ning põld- või siis kitsemurakale on palju sarnasem kui vaarikale.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

Küsimusi tegi tõenäoliselt mõni amatöörist kilvar?A la Tangsoo?!
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kalev

Postitus Postitas Kalev »

Kas on olemas profileiba teenivaid kilbareid siis?
Vasta