Halvim küsimus

Arutelu mälumänguteemade üle (Discussion Board)

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Taivo

Postitus Postitas Taivo »

Kui arutasime, mida küsida, siis aastaarvuküsimuse kohta ütles üks mees, et seda on kõige lihtsam teha: võtad vikipeedia lahti ja kirjutad mingi suvalise aasta kohta mõned faktid maha. Võttis soomekeelse vikipeedia ette ja näe mis juhtus. Üsna huvitav on järele vaadata. Koostaja vist tõesti ei teadnud, et Coolidge oli varemgi president. Aga, jah, CALVIN COOLIDGE SAI 1925 TAAS PRESIDENDIKS, nii et sõnastus oli rangelt võttes korrektne.

"Mein Kampfi" kirjutamise kontrollisin täna üle: ilmus tõesti 1925. Raamatute puhul loeb nimelt ikka esmailmumise aasta, seda isegi juhul, kui see toimub postuumselt.

Kaalusime võimalust lugeda täiendavaks õigeks vastuseks 1923 (ja 1922 eest 1 punkt, aga 1922 ei pakkunud keegi). Sel juhul oleks 3 võistkonda saanud 2 punkti juurde: Historia, kelle koht poleks sellega muutunud, ja kaks võistkonda tagantpoolt. Ent praegu jäävad punktid muutmata ja tulemused jõusse, ehkki ma möönan, et küsimuse sõnastus polnud suurem asi.

Paraku oli mäng suuresti ülepeakaela tehtud, ise küsimuste komplekti kokkupaneku juures ma ei viibinud, alles mängule tulles sain teada, millised minu küsimused sisse läksid (kümmekond), eks te ise nägite-kuulsite, kui palju ma pidin juurde rääkima seda, mida küsimuselehtedel polnud, et üht-teist siluda.
Marek

Postitus Postitas Marek »

Ei taha enam sel teemal siin jätkata, aga väikse ääremärkuse korras lisaksin, et kui küsimuses oleks tõesti olnud sees sõna TAAS, oleks ta tõesti korrektne olnud (ja ka meie oleks vastanud 1925, mis muide meie vastuse lehel oli algselt kirjas ka), kuid paraku seda ei olnud seal. Oli lihtsalt - sai presidendiks. Ma ei tea kuidas teised, aga mina orienteerun aastaarvu küsimustes alati selle vihje järgi, mida ma kõige kindlamalt ja täpsemalt tean. Ja kuigi ka meie lauas oli inimesi kes Mein Kampfi ja Kiisa järgi tahtsid panna 1925, oli (ja on) fakt, et Coolidge SAI presidendiks 1923 (mitte 1925 kuna keegi teine ajavahemikul 1923-29 ei olnud USA president) 100% kindlusega teatud asi. Seepärast me isegi ei küsinud mängujuhilt täpsustust. Lõpetuseks - küsimus ei ole 2 punktis, vaid inimliku vea möönmises. Siiani on seda mälumängudes kus mina olen osalenud seda reeglina sellistel juhtudel ka tehtud ja tore oleks kui see jätkuks. Vastasel juhul ei oleks enam tegemist mälumänguga, vaid hiromantiaga.
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Postitus Postitas tauno »

Sõnastus polnud ehk kõige ideaalsem, aga siiski: kui keegi valitakse tagasi presidendiks, siis ta samuti saab presidendiks. Ei pea tingimata ütlema, et sai JÄLLE. Uus ametiaeg.
Vilniuse Žalgiris
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Postitus Postitas holte »

Oh Marek, ma võin Sulle ütelda, et pahameel on õigustatud,
aga ega see midagi eriit maksa.
Ise kirusin eelmisel EMV-l kahte küsimust, kust me võistkonnal
punkte ära võeti, tükk aega ei tehtud kuulmagi, siis üritati tõestama
hakata, et sa oled ikka loll ja lõpuks öeldi, et nüüd juba liiga hilja
punkte muutma hakata.
Seda, et halb küsimus (mida ikka juhtub, kui ajaloolased üritavad
peale ajaloo ka mõned muud küsimused teha), ei hakka Sulle
kül keegi ütlema.
Siis käiksid kõik nagu elavad Pompejid ringi.

Võta lihtsalt iisisti :)
Marek

Postitus Postitas Marek »

Viimase soovitusega olen ma igati päri ja luban, et järgmisel aastal küsime F.D.Roosevelti presidendiks saamist. Ja eks vastuste järgi siis vaatame kellele (ja kas üldse) punkte anname!!!

Taunole: Kuidas saab keegi kellekski saada kui ta seda juba on?
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Postitus Postitas tauno »

Küsimus olnuks parem, kui öelduks et Coolidge VALITI presidendiks. See on juba semantika, aga kui keegi saab teist korda presidendiks, siis ta samuti saab presidendiks. Pealegi oli seal terve hulk muid häid vihjeid, asi polnud üksnes presidendis. Nii et kui küsitakse aastaarvu, millal Roosevelt presidendiks sai, on see jama, aga kui seal on juures veel neli vihjet sama aasta kohta, siis pole ju viga suurt midagi.
Vilniuse Žalgiris
Marek

Postitus Postitas Marek »

Presidendivalimised toimuvad muide paarisarvulistel aastatel (antud juhil seega 1924).
See on tõesti semantiline küsimus, kuid kui isik annab presidendivande ja ta on sellel hetkel president ei saa ta selleks saada, sest ta juba on president (peaminister, peasekretär jne.), vaid ta jätkab presidendina (peaministri jne-ga). Minu arvates vägagi loogiline.
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

Kas teil ei ole vahel mõnda uudist kuuldes tunne, et niikuinii seda varsti küsitakse mõnel mälumängul aga kes seda jama viitsib meelde jätta? Näiteks see Kampuschi-nimeline röövitud Austria tüdruk. No miks peaks seda nime mäletama.
Täna tuli samasugune tunne kui räägiti surnud Austria siseministrist, kes olevat ka viievõistluse hõbeda võitnud. Ohjah.
Kasutaja avatar
Matis
Postitusi: 2880
Liitunud: 02.01.2005, 14:48
Asukoht: Kilingi-Nõmmes loomulikult. Iga lõngus elab ainult siin
Kontakt:

Postitus Postitas Matis »

No olümpiamedaliste kergejõustikus peaks nagu teadma ja Prokop pole sugugi nii tundmatu nimi. Matis
Mulle meeldib, kui ema käitub spartalikult
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Postitus Postitas tauno »

Mälumängus pole midagi, mida PEAB teadma :wink:
Vilniuse Žalgiris
Kasutaja avatar
Matis
Postitusi: 2880
Liitunud: 02.01.2005, 14:48
Asukoht: Kilingi-Nõmmes loomulikult. Iga lõngus elab ainult siin
Kontakt:

Postitus Postitas Matis »

tauno kirjutas:Mälumängus pole midagi, mida PEAB teadma :wink:
Seda küll. Väljaarvatud muidugi BBC saatejuhte :)
Mulle meeldib, kui ema käitub spartalikult
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

Kampuschit peab mäletama kasvõi sellepärast, et viimati küsiti seda kuu aega tagasi Pariisis EM-i individuaalis. Küll oli tegemist, et see nimi paberile meenutada. Aga minu lauas küll kedagi sellist polnud, kes ei teadnuks. Järelikult on eurooplased puhtalt selliste faktide peal väljas. Ja selle naise nime küsimine, kellele pool nägu siirdati, polegi Kampuschi valguses nii friik tegu.
Kasutaja avatar
ravenius
Postitusi: 719
Liitunud: 02.01.2005, 20:48

Postitus Postitas ravenius »

Külaliseks oli seekord ravenius.
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Postitus Postitas tauno »

Kürbvangulõ Berdõmuhhamedov, Kürbagulõ Berdõmuhhamedov, Kürbangulõ Berdõmuhhamedov... nii, nüüd vist jäi meelde
Vilniuse Žalgiris
Taivo

Postitus Postitas Taivo »

hiljaaegu küsiti raadios Elmar, kas vastab tõele väide, et elavhõbetermomeetrit ei saa kasutada alla -42 kraadi juures. See loeti vääraks väiteks, kuna elavhõbetermomeeter kaotab töövõime juba -38 kraadi juures. Ent kui termomeeter kaotab töövõime -38 juures, siis järelikult alla -42 ei aita teda ikkagi kasutada.

Oleksin jäänud küsimusega rahule, kui oleks selgitatud, et küll mitte temperatuuri mõõtmiseks, ent näiteks joonlauana ja pikkuse mõõtmiseks kõlbab teda ka väga madalatel temperatuuridel tarvitada (kriipsud on tal ju harilikult ilusasti ühtlaste vahedega).
Vasta