Uus algus

Arutelu mälumänguteemade üle (Discussion Board)

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Vasta
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Uus algus

Postitus Postitas polt »

Siit võiks siis jätkata kilvafoorumiga.
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

2004. a. Rakvere paarismängul pandi Talvele-Lombile üks kord ekslikult 4 punkti rohkem kui õigus. Juhtisin Tõnu Talve tähelepanu sellele. Mu meelest ta ei tahtnud nende mahavõtmist (või vist ei tahtnud nende mahavõtmist, ise olen küll kindel, et ta tahtis neid alles jätta). Ütlesin Tõnule, et lubamatute punktide sissejäämine käib mu au pihta (seletan nüüd teiste sõnadega - määrib mu au). Peagi pärast seda juhtis Tõnu Andres Pulveri tähelepanu veale ja see parandati õigel ajal. Kui Tõnu poleks vea parandamiseks midagi ette võtnud, siis oleksin mina veast õigel ajal žüriile teatanud. Usun, et ka siis oleks viga õigel ajal parandatud. Tõnu Talve-Jaan Lombi mängupunktid, mis 2004. a. Rakvere paarismängul saadi, on täiesti õiged. Siinpostitaja praegune paarismängupartner Mati Niin leiab samuti, et õigustamatud punktid tuleb õigel ajal žüriile teada anda ja maha võtta, mu andmeil on samal seisukohal ka Koit Nook, Uno Ainsoo, Matis Song, Igor Habal, Margus Maiste ja Rein Hiob, see loetelu pole täielik. 2003. a. Haapsalu paarismängul said Talve-Lomp ühe kaheelemendilise vastuse eest algul vale summa - 2 punkti, kuigi vastus oli väärt 1 punkti. Juhtisin Tõnu tähelepanu sellele, ta avaldas mu meelest vastuseisu selle asja žüriile teatamisele ja olen enam kui 100 % kindel, et ta tahtis need 2 punkti (millest üks oli lubamatu ja teine õigustatud) alles jätta. Mängu vaheajal lähenesin žüriile ja tundsin füüsiliselt, et ei suuda asjast rääkida. Kui õigesti mäletan, ei lubanud ka Tõnu mul midagi ette võtta. Kui olin Tõnule veast vihjanud, ei tahtnud Tõnu midagi vea parandamiseks ette võtta. Siis ägestusin ja karjusin Tõnule: "Seda ma Sulle ei kingi!" Õnneks märkas keegi žüriist eelpoolnimetatud viga (märkamine toimus minu teada ilma kõrvalise abita) ja parandas 2 punkti 1 punktiks, see toimus enne autasustamist. Tõnu parandamist siis mu meelest ei märganud. Nii sai Lombi-Talve mängupunktide, mis 2003. a. Haapsalu paarismängul saadud, koguarv õigel ajal täiesti õigeks ja võisin puhta südametunnistusega diplomi ning auhinna vastu võtta, mida ma loomulikult ka tegin. Sinnamaani ei uskunud ma, et mu silmad niisugust asja näha saavad, et žürii märkab õigel ajal seda, et punkte on antud liiga palju ja tuleb viga parandada, enne kui autasustama hakatakse; ja et parandus ka õigel ajal teoks tehakse. Žürii parandas vea õigel ajal. Selle teo eest olen härradele Raul Tammetile ja Margus Maistele igavesti tänulik, autasustasin veaparanduse eest neid mõlemaid kumbagi ühe tahvli šokolaadiga "Anneke", nad said need šokolaadid kätte 2004. a. Eesti võistkondlike meistrivõistluste teisel päeval, ostsin need maiustused nimetatud mängu ajal töötanud puhvetist. Kordan oma seisukohta: lubamatute punktide sissejäämine käib mu au pihta (s.t. kahjustab mu au ja pealegi väga rängalt), lisan veel, et selliste punktide sissejäämine kahjustab väga rängalt mu väärikust, mainet ja renomeed. Ma teen alati kõik endast oleneva, et lubamatu(d) punkt(id) õigel ajal žüriile teada anda ja et niisugune punkt (või niisugused punktid) žürii poolt õigel ajal punktisummast lahutataks. Sõnaühend "õigel ajal" tähendab siin kontekstis aega, millal žürii pole mängutulemusi veel lõplikeks tunnistanud (ehk teisiti öeldes - aega, millal tohib veel protestida). Ma teen alati kõik endast oleneva, et siis, kui kahtlen antud punktisumma õigsuses, pöördun žürii poole õigel ajal ja küsin järele, kas nii palju tohib anda. Kui selgub, et mu meelest tuleb punktiarvu vähendada, siis veenan žüriid, et seda tuleb teha ja ootan, kuni žürii on punktide arvu vajalikul määral vähendanud, ootan nii kaua, kuni olen täiesti veendunud, et viga on parandatud. Kui aga žürii suudab mind veenda selles, et antud punkt(id) on täiesti õige(d) ja ma mõistan, et žürii seisukoht on õige ja õiglane, siis loobun punktisumma vähendamise taotlemisest. Kolleegid, andsin täna (10. II 2005) tohutul hulgal informatsiooni selle kohta, mida olen viimastel aastatel pidanud läbi elama. Lisan, et ei Tõnu Talve ega Aare Olander pole mulle selgeks teinud, miks jäeti mulle alles üks punkt, mille sain 2001. a. Eesti meistrivõistlustel üksikmängus ühe riigi eest, mille kirjutasin enda arvates valesse kohta (selle riigi (vist oli see Belgia) oleks mu meelest pidanud panema küsimuse vastuse teise kohta). Seda punkti pean ma siiamaani lubamatuks punktiks. Kui Tõnu Talve tähelepanu sellele probleemile juhtida püüdsin, ütles ta mu meelest vaid, et tal läheb hari punaseks. Kui Tõnu ja Aare teevad mulle selgeks nimetatud punkti õigsuse, siis loobun selle punkti lubamatuks punktiks pidamisest, aga ma ei usu, et Tõnu ja Aare suudavad mind ümber veenda. Mu meelest ütles Tõnu küsimust kommenteerides, et kirjutage kumbki riik õigesse kohta. Panin kirja kaks riiki, üks oli õige (vist Belgia), aga vales kohas, teine täiesti vale. Kui Tõnu või Aare oleks mu ära kuulanud ja punkt oleks maha võetud, oleksin täiesti rahul olnud. Ma oletan, et Tõnu ja Aare vist loobusid riikide õige järjekorra nõudmisest, kuid mul pole mingeid andmeid, mis seda oletust kinnitaksid või ümber lükkaksid. Kui oleks teatatud, et riikide järjekord pole oluline, siis oleksin saanud seda punkti lubatuks pidada. Mitte mingil juhul ei saa ma praegu seda punkti lubatuks pidada, ma nõuan kategooriliselt, et see punkt ära võetaks. Juhul kui mu punktisummat (mis saadud 2001. a. Eesti üksikmängu meistrivõistlustel) tagantjärele 1 punkti võrra vähendatakse (millega kaasneb loomulikult ka mu langemine 22.-24. kohale ja kohapunktide vähenemine ning üksikmängu karikasarjas allapoole langemine), siis kiidan selle otsuse kõhklemata ja vastuvaidlemata heaks ning ei protesti seda kunagi. Mul on järgmine põhimõte: proteste esitada vaid siis, kui need on õigustatud. Olen sellest põhimõttest enda mäletamist mööda alati kinni pidanud. Kui on mul tekkinud kahtlus, kas mu antud vastus on väärt rohkem kui 0 punkti, aga on antud 0 punkti, siis enda mäletamist mööda olen leppinud (või peaaegu iga kord leppinud) 0 punktiga, seda kindlalt siis, kui olen leidnud, et mul pole küllaldast alust pretendeerida rohkemale kui 0 punktile. Mu siiras, suur ja sügav austus ja lugupidamine hr. Pahtmale, kes on teatanud, et tal ja Alar Särgaval pole vaja punkte 2003. a. Haapsalu paarismängul antud vastuse "viiksjänes" eest. Pahtma-Alar Särgava ja Andres Kasesalu-Indrek Salis said selle vastuse eest 0 punkti ja see summa on jäänud muutmata. Väga kena, et Pahtma-Alar Särgava leppisid 0 punktiga vastuse "viiksjänes" eest. Tundub, et Indrek Salis on tahtnud sama vastuse eest vähemalt 1 punkti omada. Olen juba mullu märtsis siin foorumis öelnud, et kahtlasi punkte on alati parem mitte omada kui omada. Samuti olen siinsamas mullu märtsis öelnud, et lubamatuid punkte on raudselt parem mitte omada kui omada, seega on lubamatuid punkte parem mitte omada kui omada. Kinnitan veel, et kasvõi ühtainust lubamatut või kahtlast punkti on alati parem mitte omada kui omada. 5. II 2005 Maakilva Jõgeva poolfinaalis toimunu ja sellele järgnenu tõendab siin ära toodud seisukohtade õigsust väga veenvalt.
Kasutaja avatar
Matis
Postitusi: 2880
Liitunud: 02.01.2005, 14:48
Asukoht: Kilingi-Nõmmes loomulikult. Iga lõngus elab ainult siin
Kontakt:

Postitus Postitas Matis »

Võiks muidugi jätkata. Aga ma pole siiamaani erilist tungi näinud siia. :roll: Aga koosolekul võiks seda protestiasja arutada. Et raudsed reeglid teha, et Lomp ei tuletaks 100 aastat meelde, mis keegi valesti teinud. Asi on üle käte läinud :evil:
Mulle meeldib, kui ema käitub spartalikult
Kasutaja avatar
arko
Site Admin
Postitusi: 6294
Liitunud: 28.04.2004, 10:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas arko »

Protestimise reeglid said ju eelmisel aastal paika pandud, need on kilvalehe teadete sektsioonis olemas. Tähtajad ja puha. Kellelgi ei tohiks kobisemist olla.
Sööge sooja saia väikese hulga kiiviga!
Kasutaja avatar
aadu
Postitusi: 3564
Liitunud: 02.01.2005, 11:52
Asukoht: Rakvere/Kullenga

Postitus Postitas aadu »

Panen siis ka siia teate välja, et Rakvere paarika koht on muutunud - Rakvere eragümnaasium, Tööstuse 12. Vene kiriku taga, u 150 m kirikust.
Kasutaja avatar
aadu
Postitusi: 3564
Liitunud: 02.01.2005, 11:52
Asukoht: Rakvere/Kullenga

Postitus Postitas aadu »

Aga aeg on ikka sama - 19. veebruar kell 12. Rakvere spordihoone on mõttetu asutus, kus keegi ei tea, mida nad parasjagu teevad.
Kasutaja avatar
arko
Site Admin
Postitusi: 6294
Liitunud: 28.04.2004, 10:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas arko »

Kui siin jätkata, võiks ju ikka nii teha, et uue teema jaoks teeme eraldi teema. Märksa ülevaatlikum, tundub mulle. Samasugust puder-kapsad-tüüpi jada, nagu vanas kohas, pole mõtet looma hakata.
Sööge sooja saia väikese hulga kiiviga!
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

Krt ! Kasd ta on Copy/paste tõesti ära õppinud ve? Ja inglise keele ka? Tase!
Lomp presidendiks!
Kasutaja avatar
arko
Site Admin
Postitusi: 6294
Liitunud: 28.04.2004, 10:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas arko »

Rahu, Jaan!
IP-aadress paljastab, et eelolev on lihtsalt ühe humoorika püsikülalise vemp.
Sööge sooja saia väikese hulga kiiviga!
Vasta