"Coca-cola"-küsimused ja popkultuur

Arutelu mälumänguteemade üle (Discussion Board)

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

leino

Postitus Postitas leino »

Blokid popkultuur ja kultuur? Kummaline! Teeks ka näiteks jalgpall ja sport. Euroopa ja geograafia. Bach ja muusika. Kas Warhol on pop- või niisama (penskarite)kultuur? Mustanahaline Jackson veel kultuur, aga valgenahaline nt. juba popkultuur.
Aga Eesti-eri võiks tõesti ära kaduda või olgu mängujuhi otsustada.
Kasutaja avatar
his master's voice
Postitusi: 1306
Liitunud: 03.01.2005, 09:43

Postitus Postitas his master's voice »

Mingil määral nõustun Leinoga - tõesti võib-olla võiks teemad tõesti hägusemaks muutuda, või üldse ära kaotada. Samas peaks nö. nüüdisaja kultuuri osa tõesti tõstma, peamine point on ikkagi selles. Eestit võib ju alati teiste teemade ringis küsida, mitte eraldi teemana.
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Postitus Postitas tauno »

Aga mis oleks teie arust õige jaotus kodumaiste ja välismaiste küsimuste vahel?
Minu näiteks pooldaksin 25/75 välismaiste kasuks.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

Tauno jaotusega täiesti nõus. Erandlikuks kipub selles osas aga jääma ilmselt Maakilb-kus oleme püüdnud pooleks küsida, sest oleme ausad ega need tõsisemad maamehed midagi suurt peale eesti asjade ei tea! AGA MUJAL OLEKS ISEGI 20/80 ÕIGUSTET.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
aadu
Postitusi: 3564
Liitunud: 02.01.2005, 11:52
Asukoht: Rakvere/Kullenga

Postitus Postitas aadu »

No Rakveres saate vähemasti selles osas siis ideaalilähedase mängu, sest Estica lõppeb pärast Esticat. Ma küll surmkindel ei ole, aga vist sai nii, et 12 Eesti küsimust ja kõik. Meelis paneb kokku ja asjad on tema käes.
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Postitus Postitas tauno »

Maakilb on natuke teist sorti mäng ja mina seda eriti muutma ei hakkaksk (v.a. võiks pakkuda värvipilte jne). Tegelikult pole ju eesmärk kedagi (vanemat põlvkonda) eemale tõrjuda - lihtsalt võiks nooremat poolt pisut rohkem olla, sest enamasti on seda väga napilt
Kasutaja avatar
arko
Site Admin
Postitusi: 6294
Liitunud: 28.04.2004, 10:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas arko »

Maakilva osas üldiselt nõus. Ma lihtsalt loodan, et mäng ei upu 19. sajandi Kohila kalendrikoostajate või Kuusalu pajupillimeistrite küsimisse. Koolinoorte mängudes tegin ka teadlikult estica-vooru, sest koduasju ju peab ikka tegelikult teadma.
Üldiselt kvoote siiski ei poolda, küsimuse valiku aluseks peaks ikka olema selle kvaliteet, mitte teema. Saab teha esticast palju häid küsimusi, saab popkultuurist, saab kõigest muust ka. Tasakaalu küsimus on paljuski koostaja sisemine valik, aga elemendid, mille vahel tasakaalu luua, peavad muidugi kõik kohal olema.
Sööge sooja saia väikese hulga kiiviga!
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

Fakt on lihtsalt see , et kuna Eesti vanem ajalugu, geograafia jm sellised teemad on kümneid ja sadu kordi üle küsitud, siis on selliste teemade osas eelis alati vanema põlvkonna meestel-need teadmised on neile lihtsalt ajusse kinnistunud. Meile aga tunduvad paljud need küsimused kindlasti mõttetutena.
Üks variant uuendusi tuua ja endale meelepärasemaid mänge saada, on see kui me ise neid ka aktiivsemalt koostama hakkaks.Aga muidu on ikka nii, et mälukalendris figureerivad kogu aeg ühed ja samad näod ja need pole ju just need kõige nooremad näod. Pean silmas just vabariigi mänge. Kohtadel on olukord sootuks teine. Näiteks Vändra Karu asemel oleks ammu aeg teha ka mõni normaalsete küsimustega individuaal sügisesel ajal.Ja et kodanikke Vändrast mitte solvata jätta neile paarismäng! Ja see individuaal võiks olla hoopis see vähese mõtlemisajaga Euroopa stiilis mäng-enne EMi harjutamiseks!
Noored andke hagu! Ma krt küll loen ennast veel noormäluriks aga vanus ja staaz ei luba seda ilmselt varsti enam teha!Eelmise aasta novembris sai 20aastat minu esimestest eestikatest.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

Jaan, alati võib ju mõne mängu juurde teha, kasvõi mitu korda aastas. See ei pea olema tingimata karikaetapp, aga kui tegu on piisavalt hea üritusega, muutub ta karikaetapiks üsna sujuvalt ja ilma erilise lobitööta. Vändra Karu tegijail on ilmselt kama, kas nende mäng on kusagil EML-i kalendris või mitte; nagunii teevad oma ürituse ära. Ja julgen arvata, et osalejaid on seal rohkem, kui mängul, mis avalikult või vähem avalikult kuulutatakse senisest noortepärasemaks ja hulka pop-kultuuri sisaldavaks. Kõige parem oleks muidugi kui mänge teeks vähemalt kaks inimest - üks "pubekas" ja üks "ätt". Eesti meistrivõistluste puhul on juba rohkem kui üks küsimuste koostaja põhimõtteliselt vist juba tavaks? Põlvkondi veel küll ei vaadata. Vastandad oma küsimusi tihti Kubo omadele. Samas küsib tema ka asju, mis tema nooruses oli pop-kultuur. Ei usu, et Sa aastal 2040 küsid nii väga selle aasta sündmusi, pigem leiad need aastast 2005. Või kuidas? Ja kui üritad, siis küsid a la Kidman ja noorem põlvkond saab pahaseks?
Kasutaja avatar
aadu
Postitusi: 3564
Liitunud: 02.01.2005, 11:52
Asukoht: Rakvere/Kullenga

Postitus Postitas aadu »

Aga äkki siis teeks ühe spets estica mängu, kus oleksidki kõik ainult estica küsimused. Paarikatel võiks seda asja küll natuke tagasi tõmmata ja loodan, et anname selles osas hea eeskuju.
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

Näiteks mina kahtlen praegu tõsiselt kas mul on mõtet minna Tartusse individuaali mängima.Sest minu mäletamist mööda on seal alati olnud esticat oma 60%! Ainus faktor mis võib mind siiski minema mõjutada on hetkel see, et ma ei saaks muidu individuaalselt 3 mängu kokku karikasarja arvestuses. Ja üleüldse kõigis nii paaris kui individuaalkarika sarjas peaks ka mängu korraldahja mingid punktid tabelisse saama-kas siis korraldamise eest maximaalsed või kõigi teiste osaletud etappide keskmise.Näiteks Vändra karust olen ma loobunud, sest no oma 10 korda käidud aga 9 kohast kõrgemale ei tõuseks ma seal nagunii, mulle lihtsalt ei sobi nende küsimused.Selleaastase mängu kohta ma ei oska isegi öelda et kuda oli-pole küsimusi näinud ja ega ilmselt ei näe ka!?Nüüd on küsimus aga selles, et kas teha küllaltki kulukas Tartu sõit ja saada kesine tulemus või jätta sõit tegemata ja üldse mitte tulemust saada?
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

Eelmine on minu post! Nagu te loodetavasti arugi saite. :lol:
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Tauno v.

Postitus Postitas Tauno v. »

Jumal tanatud, Maakilva finaal hoiti igasugustest vastikutest nooremate inimeste kysimustest t6upuhas. Yks 6ige malumang peabki koosnema sellistest asjadest, mis m6eldud vastamiseks nendele, kes II sambaga enam liituda ei saa.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

No vaidleks vastu.Igatahes oli vähemalt kaks noorematele inimestele suunatud spordiküsimust, mida eriti keegi vastata ei tahtnud-Alaves ja Holden-Oli, I Just Call ja veel üht teist ja kellele ma neid noorte küsimusi uhan. Saali vaadates? Ma poleks seda kisa jõudnud elades ära kuulata kui oleks mõne tõelise Coca cola küsimuse küsinud. Aga olge rahulikud järgmiseks aastaks klopin kokku võistkonna, kes suudaks Kolgale konkurentsi pakkuda. Komplekteerimine ju üsna vaba nagu Maarjamäe tõestas. Igatahes on jutuks olnud, et peaks soetama Türile suvila-ühe toa Lumistele välja üürima-teises tahab ehk Leino suvitamas käia.Loodetavasti pole ka vallavalitsusel selle vastu midagi ja raha leitakse.
Edu!
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Suletud