mida muuta mälumängus

Arutelu mälumänguteemade üle (Discussion Board)

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Vasta
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Re: Teadetetahvel 2015

Postitus Postitas tauno »

Ühtlasi lisan retooriliselt, et kus see kirjas, et kitsega ei või kokku elada?
Vilniuse Žalgiris
Kasutaja avatar
erkal
Postitusi: 5641
Liitunud: 03.01.2005, 00:29
Kontakt:

Re: Teadetetahvel 2015

Postitus Postitas erkal »

polt kirjutas:Valle -häda on selles et mingit auhinnafondi kui sellist ei ole olemas tegelikult.
Auhinnad polegi üldse nii tähtsad. Tähtis on adrenaliin mis tekib, kui järjekordse hea küsimuse vastust tead, väike võistluspinge, lihtsalt lõbusalt aega viita jne. Tagumistel hetkel see võistlusmoment puudub. Ma ei tea igal teisel spordialal teeb liigasüsteem ka tagumiste jaoks asja huvitavaks. Kas tõesti keskmises mälumänguris see mingit tunnet ei tekita? :D
Alati saab ju vana süsteemi juurde tagasi pöörduda, kui asi ei toimi.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Teadetetahvel 2015

Postitus Postitas polt »

Ma ei tea krt. Rahvajooksudel ja mis veel hullem suusamatkadel on tuhandeid osalejaid ja ma pole kuulnud et keegi nutab et peab Mukungaga samadel alustel ja samas konkurentsis jooksma. Suusamaratonidel pole ka kuulda olnud, et need kes dopingut peale õlle ei pane, selle pärast pahased oleks, et esisada Bernatski rohtusid täis on?
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Re: Teadetetahvel 2015

Postitus Postitas tauno »

Jah, ei meenu küll, et oleks otseselt auhinna pärast mälumängule läinud. Lihtsalt näitab et mängu tegija on viitsinud pingutada, kui midagi saab ka.
Vilniuse Žalgiris
Kasutaja avatar
erkal
Postitusi: 5641
Liitunud: 03.01.2005, 00:29
Kontakt:

Re: Teadetetahvel 2015

Postitus Postitas erkal »

Jaan su jutus on iva, aga ega ei peagi midagi muutma kui 20-kesi tahad edasi mängida.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: mida muuta mälumängus

Postitus Postitas polt »

Loomulikult on midagi vaja muuta. Selles osas olen ma täiesti nõus. Aga ainus, mida saab ka reaalselt teha on lihtsalt mingil teatud seltskonnal rahvaspordiüritusel osalemine ära keelata.
Ja ma arvan, et minu ettepanek maakilva superfinaali 6 le paremale auhinnaks panna vaid võimalus eestikatel tasuta osaleda pluss diplomid ja medalid ja see monumentaalne kunstiteos, vääriks kõrva taha panemist.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
valle0
Postitusi: 10
Liitunud: 17.02.2014, 17:11

Re: mida muuta mälumängus

Postitus Postitas valle0 »

Kui sai rohkem mängitud siis ka mitte auhindade vaid toreda seltkonna pärast, kellega esitatud küsimuste üle arutada ning üksteist lõõpida. Kuidagi peaks rohkem esile tõstma üksikmänu kui kõige prestiižsemat sarja, et tipud ei koonduks suppervõistondadesse. Seda võistkonnavõistlust võibki siis ju esitada kui Maakilba või Maaliigat kus asjaarmastajad pusivad samaegselt tippude individuaaliga. Sellel skeemil on muidugi hädasi sees aga tekkis selline uitmõte kui Holte-Erkali arutelu lugessin et kuhu selle "kiriku" ikkagi võiks püstitada.
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Re: mida muuta mälumängus

Postitus Postitas holte »

Ma lihtsalt mainin vallele, et mina ei taha kirikut kuhugi ehitama hakata, kuna ma olen uskmatu. Eriti selle suhtes, kui me teooria järgi peaks me kahekesi erkali karika peale hakkama saalinurgas omavahel võistlema.
Kuulame ja vastame samadele küsimustele, mis mängijad, aga meil on omaette konkurentsitihe liiga.
wikipärl: Pärast seda tegeles [Kaspar Jancis] kaks aastat muusika ja elatise teenimisega.
roadrunner
Postitusi: 107
Liitunud: 25.07.2008, 12:01

Re: Teadetetahvel 2015

Postitus Postitas roadrunner »

[quote="valle0"] Ma viskan õhku sellise mõtte et EMV etappidele võiks registreeruda kas üksikmängijana, paarina või võistkonnana (4 liiget). Kõigil samad küsimused. 60% auhinnafondist läheks üksikmängule, 40% paaridele ning võistkonnad (nö. amatöörid) pärjataks diplomiga. Nii saaks ka mängude hulka ja segadusi kalendris pisut piirata.

Täiskohaga amatöör,
Valle[/quote]
Siit koorub välja tegelikult elegantne võimalus luua liigasüsteem ILMA, et peaks mängima erinevate küsimustekomplektidega. Lihtsalt: A-liigas mängitakse üksi, B-liigas paaridena, C-liigas kolmeliikmeliste ja D-liigas neljaliikmeliste võistkondadena. Kõigile samad küsimused, eri liigades käib aasta läbi eraldi arvestus.
Kõrgemale tõustes tuleb üks mängija loovutada, madalamale tasemele langedes võib ühe juurde võtta (aga ei pea).
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Re: mida muuta mälumängus

Postitus Postitas holte »

Selles mõttes tundub juba iva olevat.
Võibolla on lisaks isegi mingi empiiriliselt tuletatav
õiglane valem olemas, mille alusel võib ka soovijate
tarbeks nn. absoluutkaalus arvestust pidada.
wikipärl: Pärast seda tegeles [Kaspar Jancis] kaks aastat muusika ja elatise teenimisega.
Kasutaja avatar
erkal
Postitusi: 5641
Liitunud: 03.01.2005, 00:29
Kontakt:

Re: mida muuta mälumängus

Postitus Postitas erkal »

Vaadates kasvõi Rakvere mängu on selge, et mingi uuendus oleks teretulnud. Paar-kolm paari veel mingi põhjuse tõttu tulemata jäänuks, polekski nagu enam mõtet kokku tulla.
Valle mõttes on iva, aga ma arvan et päris kuueks pole asja mõtet algul kindlasti ajada. Kui siis üksik ja paar oleks küll.
Auhinnafond peaks ka ikka olema vastavalt tugevusastmele 50-50 või äärmisel juhul siis 60-40.
Asi on selles minu arvates, et esiteks on meeskonda raskem kokku saada ja mingi diplomi pärast küll keegi teise Eesti otsa sõitma ei hakka. Raske on leida võistkonda kõiki selliseid fanatte, keda diplom motiveeriks.
Miks peaks kogu auhinnafond eliidilie minema? Teine tugevusgrupp tahab ka ikka midagi käegakatsutavamat.
Eliidi jaoks ei muutu ju midagi, auhinnafond sama nagu enne, aga loodetavalt tuleb harrastajaid juurde.

Samas on annab kahte tugevusgruppi jagamine parema võistluskogemuse võimalust ka harrastajale ja loodetavasti koorub sealt tulevikus ka eliiti tõusvaid mängijaid ja tuleb ka huvilisi ehk juurde. Omast käest tean, parim arendaja on võistluskogemus.
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Re: mida muuta mälumängus

Postitus Postitas holte »

Rakvere mänguga oli ikka suur segadus ka aegade ja isegi kohaga.
Ja noh, sellel uuel süsteemil tundub mu meelest olevat nõrkus selles, et
siis peab "pro" valima, kas tahad mängida üksi või paaris, mõlemat enam
nagu ei saa. Kuna mõlemal alal on ju ikkagi oma võlu ja mängitakse mõlemat
mängu, siis ilmselt oleks ka ikkagi mängijaid, kes mängiks mõlemat mängu.
Ja tabelid jääks ju ka tuntavalt hõredamaks.... Mis siis ühele võistlusele jääks?
20 paari on viimasel ajal nagu keskmine... Et siis pärast uuendust on võistlus
10 meest individuaalil ja 5 paari?
wikipärl: Pärast seda tegeles [Kaspar Jancis] kaks aastat muusika ja elatise teenimisega.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: mida muuta mälumängus

Postitus Postitas polt »

Osalesin hiljuti tallinnas venekeelse Sto, Gde, Kogda ühel etapil. Kohal oli 9 6 liikmelist võistkonda.Rohkem polnud laudugi. Arvan et mina ja Hannes Rumm võisime olla saalis ühed vanimad osalejad, igatahes 10 vanima seas oma 45 eluaastaga küll. Umbes kolmandik kuni pool osalejaist olid naised. Kelle seas oli ka selliseid isendeid, kes takistasid mängule kontsentreerumist. Osavõtumaks oli vist 2 euri per nase.
Korraldus oli nagu oleks aasta 1993 küsimused suuliselt ühekaupa. Küsimused olid muidugi kohutav saast. Aga inimesed on kohal silm särab huvi on. Ja keegi ei tee mineid liigasid ega asju . Ja tundub et ei ole ka erilisi supertiime. Mäng oli üsna tasavägine kuigi see oli pigem küsimustes kinni u kolmandik oli vist kõigile vastamatuid. Mingid valgevene tüübid küsisid seekord sünkroonmängu peeti kümnetes kohtades üle maailma.
45 küsimust aega läks u 2 tundi
Ma kavatsen hakata ala vahetama. On aeg komplekteerida eesti mäluritest supertiim ja panna kõigepealt kinni nelijärve üritus maikuus ja siis põrutada Riiga MMile. Või oli see Cisinaus või oli üks etapp seal ja teine siin.

andke teada kes kampa tahavad lüüa. Mängud vene keeles.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Re: mida muuta mälumängus

Postitus Postitas tauno »

auhinnafond? millisest auhinnafondist juttu on?
arvutame: kõik osalustasud kokku on 15 paari puhul ca 180 eurot. sellest vist 30 läheb liidule kevadiste kulude jaoks, järgi jääb 150. mängukorraldaja teeb küsimused, prindib värvikoopiad ja otsib ruumid, oletagem et teeb seda kõike (nagu sageli) heategevusest ja jääb ise plaanitud kahjumisse ning võtab endale poole. nüüd jääb "auhinnafondiks" 75 eurot. Hm, nooo, kas tasub üldse edasi arvutada?

jaani kommentaar lihtsalt kinnitab seda, mis üldiselt toimub - enamik lihtsalt ei tunne huvi tõsiste mängude vastu, piisabki kohalikest sarjadest ja pubimängudest. Võib-olla on siis järeldus hoopis see, et ei peakski nii väga muretsema? Varem lihtsalt neid kohalike sarju ja pubimängusid oli vähem, nüüd aga on üks või teine leppinud nendega ja üleriigilistele enam ei tule, samas tippudest on suurem osa kohal.
Vilniuse Žalgiris
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: mida muuta mälumängus

Postitus Postitas polt »

Jah . Tuleb tõesti leppida sellega, et meie mängime(kui viitsime ) Mastersit. Mis on ühtlasi ka Open.

Ausalt öeldes ei ole mulle oluline- Mis on auhind. Kui palju on mängijaid. Mäng, mida mina lähen mängima, peab täitma järgmiseid tingimusi
a) Küsimused peavad olema head. Eestis on seega u 10 inimest või loomingulist kollektiivi, kes mu tähelepanu ja heakskiitu pälvivad.(kindlasti on neid rohkem aga ma ei tea neid veel)
b) ässasid peab olema võimalikult palju kohal. Üks väheseid asju, mis mind mängude juures veel motiveerib on võimalus Habalit võita.
c) tehniliselt peab korraldus olema kaasaegne ja tasemel.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Vasta