mida muuta mälumängus

Arutelu mälumänguteemade üle (Discussion Board)

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Vasta
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Teadetetahvel 2015

Postitus Postitas polt »

Ei teadnud need asjaarmastajad lisavihjetega ka mitte muffigi. Kui ikka just päris proffide käest ei küsita Schumacherit ilma pildita ja asjaarmastajatel pildiga, siis pole sellisel variandil küll mõtet.
Arenema lihtsalt peab. Krt ma mäletan kui Põder-Vahter hakkasid paarikatel käima. Nad polnud ju ka alguses mingid tegijad aga arenesid krt silmnähtavalt ja kiirelt.
Ütleme nii tipptasemel mälumänguriks ei saa kui sa ei pühendu. 100% pole päris ehk vaja aga 80% võiks. Kui poole teraga lased ei võida Habalit iial.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
erkal
Postitusi: 5641
Liitunud: 03.01.2005, 00:29
Kontakt:

Re: Teadetetahvel 2015

Postitus Postitas erkal »

Polt, polt no kle sinu tasemega mälur peab ikka peast teadma maailma top 100 mängijaid ja seda et Larsen juba manalamees. :)
Arengujutt on muidugi õige, ja eks tõsised fanaatikud arenevadki kiiresti. Teistel kes nii agarad ei ole võiks ka väljund olla siiski. Tipud peavad ka tagumistega arvestama, kunagi ei tea kuna vahekorrad võivad muutuda.
Liigaüsteemi ma siiski mingis süsteemis usun, aga see lisavihjetega jändamine teeb mängujuhile koostamise topelt keerulisemaks ma eeldan.
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Re: Teadetetahvel 2015

Postitus Postitas holte »

polt kirjutas:Ma küsin Erkali käest korra vahele-Võib olla Allium ka kommenteeriks. Kes siis võidaks kui Bent larsen maailma 100. mängijaga ütleme 10 partiilise matshi peaks. Vaatasin järgi maailma 100. number on praegu keegi Kovalenko Lätist. Bent larsen krt on aga 2010 hoopistükkis ära surnud. Seega matsh jääb ära...
Mis siin nagu kommenteerida, male on üks selline ala, kus maailma 1. ja 100. vaheline viik pole midagi müstilist. Oleneb ju värvist ka. Füüsilistest aladest oleks ainuke sama imelik ala vahest vaid vehklemine.
Matšimale on aga hoopis nagu omaette kaasajal üsna nišialaks muutunud tiitliharrastus.
erkal kirjutas:aga see lisavihjetega jändamine teeb mängujuhile koostamise topelt keerulisemaks ma eeldan.

Üks asi, millesse mina usun, on see, et kui tahta teha hästi, siis tulebki tööd teha ja vaeva näha, mingit imenippi a la "teeme liiga, muidu jätkame samamoodi" - mina ei suuda sellesse uskuda.
wikipärl: Pärast seda tegeles [Kaspar Jancis] kaks aastat muusika ja elatise teenimisega.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Teadetetahvel 2015

Postitus Postitas polt »

Ma saan muidugi aru, et Erkali tasemega mälumängur ajas segi Magnus Carlseni ja Bent Larseni. Aga üldiselt olen ma talle tänulik. Ma sain nimelt tänu sellele teada et lätlastel on oma mees esisajas.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Re: Teadetetahvel 2015

Postitus Postitas holte »

Eks seda taset ole erinevat, polt. Aga Širovit võiks ka üsna keskpärane mälur teada.
wikipärl: Pärast seda tegeles [Kaspar Jancis] kaks aastat muusika ja elatise teenimisega.
Kasutaja avatar
erkal
Postitusi: 5641
Liitunud: 03.01.2005, 00:29
Kontakt:

Re: Teadetetahvel 2015

Postitus Postitas erkal »

Mind ei saagi mälumänguriks nimetada, olen hetkel lihtsalt tõsine asjaarmastaja. Liiga ülbeks ei tasu ka polt minna, ma lihtsalt roostes hetkel. Mõnda aega täielikult asjast eemal olnud.

Tegelikult teema jätkuks võiks ju suurematel üritlustel mingi küsitluse läbi viia, mis rahvas arvab uute muutuste kohta. Alati on otsustajad need, kes on taseme võrra kõrgemad, aga nõrgema tasemega mängijad ei julge tavaliselt midagi vahelegi köhida või ei võeta neid lihtsalt kuulda.
Kasutaja avatar
Matis
Postitusi: 2880
Liitunud: 02.01.2005, 14:48
Asukoht: Kilingi-Nõmmes loomulikult. Iga lõngus elab ainult siin
Kontakt:

Re: Teadetetahvel 2015

Postitus Postitas Matis »

Teeme selgeks, kes on proff ja poolproff ning kes on asja armastaja. Esiteks Eestis pole minu mäletamismööda proffe, kui kadunud Lumiste mõnel eluhetkel, Jaan Lomp ja Tõnu Talve välja arvata. Neile võib-olla on mälumäng see põhisissetulek. Aga vaevalt sedagi.
Need keda meil siin ekslikult proffideks nimetatakse (aga proff on see, kes saab vastava töö eest palka, kuigi suhtumine võib olla ka amatöörlik), nende põhisissetulek ja ametikoht on ikka kusagil mujal kui mäluilmas. Pigem on poolproffe ja paljugi nendest maksavad pealegi oma harrastusele, kuigi suhtumine on professionaalne.
Näiteks mulgi on mälumaailmas palju edu olnud, kuid arvestades mälumängust saadavat tulu, siis üle armetu amatööri ei suuda ma kuidagi olla. Maksan mälumänguharrastusele peale ja ei kahetse seda.
Ja see kuradi liigitamine. See oleks ju jube nõme, kui näiteks Igoril keelata spordimängus käia või Berk Vaheril muusikamängus käia teiste mitte nii heade tegijatega, kuna nende tase on liiga hea. Et nad on liiga targad. Mälumängu võlu on siiski tarkusel, mitte ainult pseudolikus "tavalised-inimesed-tahavad-ka võita" värgis. Igaüks võib osaleda ja kui on tunne et edust jääb puudu, siis saab ennast treenida ja arendada. Seda ei keela ju keegi. Ja küll tulemused hakkavad tulema.
Mulle meeldib, kui ema käitub spartalikult
Kasutaja avatar
arko
Site Admin
Postitusi: 6294
Liitunud: 28.04.2004, 10:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Teadetetahvel 2015

Postitus Postitas arko »

Ütlen otse, et minu arvates on üks suuremaid osaluse piirajaid mängude toimumisaeg. Paar korda aastas saab selle laupäeva võtta, aga paar korda kuus nõuab juba märgatavat pühendumist ja väga mõistvat perekonda. Paljudel inimestel on nädalavahetustel lihtsalt palju mõistlikumat teha. Ses suhtes on nädala sees õhtuid kergem võtta.

Aga ettepanek, et lubada üksik- ja paarismängu etappidele mängima ka võistkonnad, tundub jumekas.
Sööge sooja saia väikese hulga kiiviga!
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Teadetetahvel 2015

Postitus Postitas polt »

Sellepärast peakski neid laupäevaseid üleestilisi üritusi olema kalendris maksimaalselt 8 minimaalselt kuus.

Ja ideaalis peaks see üks laupäev hõlmama võimalikult palju erinevaid mänguliike.
Maakilb ku selline võib samuti vabalt toimuda parallelmänguna nädala sees maakondlike mv ühe või maksimaalselt kahe vooruna. Ja siis kuus parimat pääseks eestikatele mängima. Lihtne ja loogiline.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
insu
Postitusi: 388
Liitunud: 02.01.2005, 17:29
Asukoht: Tartu

Re: Teadetetahvel 2015

Postitus Postitas insu »

Kena on, aga miks kogu see eelnev jutt teadetetahvlil on? Teadetetahvel võiks nagu jääda mälumängude kohta info edastamiseks ja muu jutt võiks olla oma rubriigis. Ah?
Kasutaja avatar
erkal
Postitusi: 5641
Liitunud: 03.01.2005, 00:29
Kontakt:

Re: Teadetetahvel 2015

Postitus Postitas erkal »

arko kirjutas:Aga ettepanek, et lubada üksik- ja paarismängu etappidele mängima ka võistkonnad, tundub jumekas.
See ju tundub kuidagi ebaaus nende suhtes, kes on kõvasti tööd teinud ja selle hea tasemeni jõudnud. Huvi pärast küsin mis printsiibi alusel siis neid lubasid antakse, kes võib meeskonnaga mängida ja kes mitte? Mis siis saab kui Arko, Tiit, Ove ja Tauno otsustavad, et nemad mängivad ka meeskonnaga. :)
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Re: Teadetetahvel 2015

Postitus Postitas tauno »

unustasid et igor on ka :)
Vilniuse Žalgiris
valle0
Postitusi: 10
Liitunud: 17.02.2014, 17:11

Re: Teadetetahvel 2015

Postitus Postitas valle0 »

Olles Holte ja Erkali diskussiooni jälginud kaldub minu süpaatia pigem Holte seisukohtade poole et selline liiga süsteem ei innusta eriti kedagi. Samas olen Erkaliga päri et mingi liiga süsteemi võiks tekitada. Ma viskan õhku sellise mõtte et EMV etappidele võiks registreeruda kas üksikmängijana, paarina või võistkonnana (4 liiget). Kõigil samad küsimused. 60% auhinnafondist läheks üksikmängule, 40% paaridele ning võistkonnad (nö. amatöörid) pärjataks diplomiga. Nii saaks ka mängude hulka ja segadusi kalendris pisut piirata.

Täiskohaga amatöör,
Valle
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Teadetetahvel 2015

Postitus Postitas polt »

Valle -häda on selles et mingit auhinnafondi kui sellist ei ole olemas tegelikult.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
his master's voice
Postitusi: 1306
Liitunud: 03.01.2005, 09:43

Re: Teadetetahvel 2015

Postitus Postitas his master's voice »

Minu visioon oleks selline, et jätaks alles vaid ühe kilvanädalavahetuse kuusse, mis oleks kaetud individuaalmänguga, paaris/võistkonnamänguga ning spordimänguga. Uute mängijate kaasamiseks ning nõrgemates huvi tekitamiseks, võiks ellu viia järgmised reeglid:

1) Üksikmäng jääks üksikmänguks, kuid komplekt oleks mõnevõrra lihtsam.
2) Spordimängus võiks mängida kas üksi, kaksi, kolmekesi või neljakesi ning komplekt jällegi vihjete võrra lihtsam.
3) Paarismängus võiks mängida kas paaris või võistkonnaga ning komplekti puhul kehtiks sama teema, mis eelmiste variantide puhul.

See aga muudaks ka oluliselt seda, kuidas pidada arvestust. Variante erinevaks arvestuse pidamiseks oleks kolm:
1) Võistlemine ainult väljaspool arvestust.
2) Võistlemine teiste omasugustega.
3) Võistlemine käib diferentseeritud punktisüsteemi järgi.
Vasta