mida muuta mälumängus

Arutelu mälumänguteemade üle (Discussion Board)

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Vasta
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Re: mida muuta mälumängus

Postitus Postitas holte »

Demagoogia on see, kui jätta arvestatavad faktid kõrvale ja võtta aksioomiks täiesti
tõestamata asjaolu, mis väga suure tõenäosusega ei kehti (Sinu puhul see, et
kui korraldada ühtede küsimustega võistlus, siis auhinna nimel on suur osa mängijaid minema
nõus mängima ühisarvestuse asemel mingis teises liigas 20. või 30. koha peale)
Võtame nüüd ühe näidisvõistluse, kõige rohkem numbriliselt tuleb võistlejaid ilmselt üksikvõistlusele.
30 võistlejat - suur võistlus. Mismoodi Sa neid liigasid nüüd siis tegema hakkad?
Loogiline oleks nagu, et seniste üksikmängu tulemuste järgi ilmselt, eks ole. Loe nüüd
rahulikult üksikmängudel käinud isikud üle sealt reitingutabelist ja vaata, palju saad.
Mina sain, võimalike eksimistega, et kolmest üksikmängust on võtnud osa 40 eri isikut, sealjuures
neist 26 vaid ühest mängust. Nii et esialgu on vaid 14 isikul üldse täheldada mingit kommet korduvalt
üksikult võistlemas käia. Muidugi nende retsidiivsete isikute hulk kasvab pisut, aga 30-stest liigadest rääkimine on küll vist siiski pisut üle paisutatud.
Ja kui võtta liigas olemine siiski teenitud punktide alusel (nende alusel ju meistrimedalid jagatakse),
siis ma väidan ikka enda arvates ilma igasuguse demagoogiata, et see, kes kohal käib, küllap ikka ka
30 hulka tuleb. Ehk siis Sinu tõlgenduses, on "profiliigas".
Või olen ma millestki jälle valesti aru saanud?
wikipärl: Pärast seda tegeles [Kaspar Jancis] kaks aastat muusika ja elatise teenimisega.
Kasutaja avatar
erkal
Postitusi: 5641
Liitunud: 03.01.2005, 00:29
Kontakt:

Re: mida muuta mälumängus

Postitus Postitas erkal »

Holte võta asja rahulikult. Eeldades et asi ikka mingil määral toimib ja rahvast lisandub, siis jätkub neid huvilisi nii ühte kui teise gruppi. Hetkel on esimesed niivõrd tugevad, seepärast on see üksikmängudel osalejate arv selline nagu ta on. Kõik võtab aega, ei tule muutused üleöö. Ma tõesti ei tea kas see toimib, korraldajad peaks küsitluse tegema eks siis näeb kas on huvi.
Buubert
Postitusi: 99
Liitunud: 22.11.2014, 20:14

Re: mida muuta mälumängus

Postitus Postitas Buubert »

Kas keegi räägiks lähemalt sellest Ankist. Kuidas ja mismoodi asi töötab ja paljud seda kasutavad. Ja kellel on seda mõtet kasutada, mõtlen seda, et kas kasutavad ainult nö elukutselised mälumängurid või ka lihtsurelikud?
Endal tekkis asja vastu huvi. Olen mõelnud, et kuidas kiiremini areneda ja uusi teadmisi saada, ehk tipud annaksid mõned soovitused. Mälumänguga veel vähe kokkupuudet, põhiliselt kohalikud vallasisesed mängud ja paar hooaega pubikilvas käidud. Kui vaadata pubikilvas osalejaid ,siis noori on seal ikka väga vähe, loe ühe käe sõrmedel üles. Selliseid keskkool kuni 25. Ise kuulun ka sinna vahemikku ja peab tõdema ,et noori väga vähe, paar tõsisemat huvilist ja mõni selline, kes käib ajaviiteks sõbra või pereliikmega kaasas.
Kui nüüd enda seisukohast rääkida, siis kindlasti oleks plaan osaleda ka suurematel mängudel, kus kohal eliit Allik, Habal, Olesk,Naarits ja paljud teised kõvad tegijad, keda ei nimetanud. Hetkel, aga seda püssirohtu niipalju ei jätku ja pole paarikatele ka sellist tugevat kaaslast võtta. Soov ja motivatsioon on olemas asjaga tegeleda. Oleks mõned nõrgemad paarid veel suurematel mängudel osalemas, oleks asi lõbusam, ehk oleks kellega madistada, praegustele tippudele vastu lihtsalt ei saa. Igatahes oleks tore kui mõni annaks nõu, kuidas tipule lähemale saada või mida peaks noor mälumängur paremaks saamise nimel tegema :)
Kasutaja avatar
his master's voice
Postitusi: 1306
Liitunud: 03.01.2005, 09:43

Re: mida muuta mälumängus

Postitus Postitas his master's voice »

Anki on siis populaarseim tasuta mälukaartidel põhinev rakendus, mis võimaldab luua uusi fakte ning neid teatud logaritmi järel korrata. Süsteem on iseenesest lihtne ning seda on võimalik edukalt kasutada erinevates seadmetes (telefon, arvuti, internet). Kõige parem asja juures on see tohutu erinevate võimaluste rohkus - näiteks ise talletan fakte küsimustena kaheksasse erinevasse plokki (nn decks), kuid kahtlemata on võimalusi veel teisigi. Ning mis kõige tähtsam, seda ei pea kasutama ainult mälumängu jaoks, vaid ka keelte õppimiseks, eksamiteks valmistumisel, jne. Kõike seda saab alla laadida ning lähemalt tutvuda aadressil http://ankisrs.net/
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Re: mida muuta mälumängus

Postitus Postitas holte »

his master's voice kirjutas:... mis võimaldab luua uusi fakte ...
see on küll põnev, aga sel puhul on klassikalisel mälumänguril nati raske sellega treenida...
wikipärl: Pärast seda tegeles [Kaspar Jancis] kaks aastat muusika ja elatise teenimisega.
Kasutaja avatar
his master's voice
Postitusi: 1306
Liitunud: 03.01.2005, 09:43

Re: mida muuta mälumängus

Postitus Postitas his master's voice »

enda jaoks uusi fakte oli siis täpne mõte
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Re: mida muuta mälumängus

Postitus Postitas tauno »

Anki on tore vidin teatud spetsiifilistel juhtudel, aga see pole mingi võluvits. Kasu on peamiselt ikkagi neist:

- lugemine. ükskõik kas paberilt, netist või uudistest, ikka lugemine.
- mängudel käimine
- ise küsimuste koostamine
- vanade mängude ülelugemine - väga palju materjali kordub, eriti lihtsamapoolsetes ja vähem kogenud mängujuhtide mängudes (tegelikult üsna palju ka rhv mängudes)
Vilniuse Žalgiris
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Re: mida muuta mälumängus

Postitus Postitas holte »

noh, lugemisest tiba parem on loetu konspekteerimine ja ka info süstematiseerimine.
Ja selleks on see Anki ju päris hea vahend.
Ma täna vaatasin teda huvi pärast natuke, ilmselt pole veel päris võimalustest aru saanud,
aga tundukse ikka natuke etem kui kirjapaber või tekstiredaktor.
wikipärl: Pärast seda tegeles [Kaspar Jancis] kaks aastat muusika ja elatise teenimisega.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: mida muuta mälumängus

Postitus Postitas polt »

Tauno kirjutas siin puhast kulda... Teistmoodi ei saa...
tauno kirjutas:Anki on tore vidin teatud spetsiifilistel juhtudel, aga see pole mingi võluvits. Kasu on peamiselt ikkagi neist:

- lugemine. ükskõik kas paberilt, netist või uudistest, ikka lugemine.
- mängudel käimine
- ise küsimuste koostamine
- vanade mängude ülelugemine - väga palju materjali kordub, eriti lihtsamapoolsetes ja vähem kogenud mängujuhtide mängudes (tegelikult üsna palju ka rhv mängudes)
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
his master's voice
Postitusi: 1306
Liitunud: 03.01.2005, 09:43

Re: mida muuta mälumängus

Postitus Postitas his master's voice »

Kõik need valdkonnad, kust uusi teadmisi hankida, ongi mul Ankisse talletatud, mis kahtlemata on parem kui mappides hoitud küsimused, ajaleheväljalõiked või isegi süstematiseeritud materjal arvutis. Anki eelis on logaritmiline mälukaardisüsteem, mis tähendab seda, et faktide kordamise muudab Anki automaatseks ning viskab need faktid, küsimused, vms sulle ette teatud intervalli tagant, olenevalt sellest, kui hästi või halvasti sa seda fakti tead.
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Re: mida muuta mälumängus

Postitus Postitas holte »

his master's voice kirjutas:olenevalt sellest, kui hästi või halvasti sa seda fakti tead.
Seal on siis mingi vastamisvõimalus? Et kui ei tea, siis küsin uuesti?

Mina sain ühena võimalustest aru, et suure plussina karjuti välja infovahetust,
et mul on mingi inf ja siis vahetan oma tarkusi teiste kogutu vastu.
Millel on omamoodi muidugi selline wikimiinus, et pagan teab sedasi saadava info tõepärasust..
wikipärl: Pärast seda tegeles [Kaspar Jancis] kaks aastat muusika ja elatise teenimisega.
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Re: mida muuta mälumängus

Postitus Postitas tauno »

kõik õige, aga selleks peab väga korralik põhi olema, et anki lisaväärtust annab. Muidu on sama jutt, et ostad tuhandeeurosed tossud, aga jooksed 100 m ikka 14 sekundiga. Alustajale see minu arust ei sobi.
Vilniuse Žalgiris
Kasutaja avatar
his master's voice
Postitusi: 1306
Liitunud: 03.01.2005, 09:43

Re: mida muuta mälumängus

Postitus Postitas his master's voice »

Tegelikult sobib Anki kõikidele hoolimata tasemest. Lihtsalt kui tase on pärast kõrgem, saab lihtsamaid fakte kustutada.
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Re: mida muuta mälumängus

Postitus Postitas tauno »

Mu arust me räägime mööda, ma mõtlen seda, et kui sul teemas nö põhja all pole, siis tuleb teema enne läbi lugeda, mitte hakata seda otsast peale faktihaaval üles kirjutama.
Vilniuse Žalgiris
Kasutaja avatar
erkal
Postitusi: 5641
Liitunud: 03.01.2005, 00:29
Kontakt:

Re: mida muuta mälumängus

Postitus Postitas erkal »

Selge see, et see on tuupimise ja kordamise asjana hea asi. Vastad korduvalt ühte ja samu küsimusi, lõpuks midagi ikka pähe jääb. Miinus on see, et pilte sinna panna vist ei saa.
Kaheksasse blokki jagades tekib ühte blokki neid küsimusi ja fakte ju tuhandeid-tuhandeid. Kas see kogu asi liiga segaseks ei lähe? On sealt võimalik tahtmise korral midagi leida ka või, ütleme kui midagi ununeb aga tahaks teada mis vastus oli? Ja mis siis saab kui arvuti annab otsad, kas faktid jäävad neti avarustesse ikka alles?
Vasta