mida muuta mälumängus

Arutelu mälumänguteemade üle (Discussion Board)

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Vasta
Kasutaja avatar
erkal
Postitusi: 5641
Liitunud: 03.01.2005, 00:29
Kontakt:

Re: Teadetetahvel 2015

Postitus Postitas erkal »

tauno kirjutas:Eri liigade süsteem toimiks ehk vaid siis, kui ei ole nö madalamale langemist ja kõrgemale tõusmist. Igaüks peab saama käia seal kus tahab, sest mängijaid pole kuskilt võtta nii palju.
See tuleb kahjuks kohe välistada, sest mis siis saab kui järsku Kõrgliiga tagumised 10 otsustavad järsku, et nemad hakkavad nüüd järsku hoopis II liigas medaleid ja karikaid noppima. Rikub ära nii Kõrgliiga (jääb olematu arv mängijaid) ja II liiga olukorra ja mõtte.

Asja mõte oleks siiski huviliste arvu piisav kasvatamine, et jätkuks mängijaid mõlemasse liigasse.
Tundub õige, nii kaua kui vale ei ole.
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Re: Teadetetahvel 2015

Postitus Postitas holte »

kulla erkal, Sa saad minust arvatavasti ikka väga valesti aru.
Mina ilmselt Sinust ka ei saa, aga ma teengi, mis suudan, mõtlen omal
tasemel ja esitan oma vaatepunkti oma mätta otsast kui mängija, kes
aegajalt ikka mängimas ka käib.
Ja mina kui mängija ei saa grammigi aru, mismoodi annab mingi märgi
külgetoppimine mul tekitada konkurentsitunnet ja seetõttu tahaks ma nagu käia
mängimas. Tee mulle selgeks, miks.
See on ju puhtalt külgepoogitud konkurents, kui küsimused on samad, mänguruum
on sama, koht on sama, aga osad mängijad oleks eristatud kui kõrgliiga mängijad
ja osad oleks nagu esiliiga mängijad. Ma ei tea, kas erkali unistuses tõmmatakse
saalis mingi kardin või eesriie ka vahele, aga kui küsimused on krt samad ja punkte
jaotatakse ka samadel alustel, siis ju normaalne inimene paratamatult võrdleb ennast
ka tippudega ja lõppkokkuvõttes oskab oma reaalse koha ka välja arvestada.
Mis krdi konkurentsi siin Erkal näeb, minu piiratud ajumaht aru ei saa.

Minupärast võiks erkal oma nägemuse liigade mängijatest täpsemalt kirja panna:
et kes on head mängijad ja kes lollid mängijad - ja otseselt organiseerida ühe mängu.
Mind tõsiselt huvitab, kes sinna 2. liigasse "konkureerima" tulevad. Mina ütlen täitsa
ausalt, et mind pole mängus auhinnad kui sellised huvitanud (koht loomulikult, tekib ju
sportlik hasart), aga kui tegemist on olemuselt ühe mänguga - ehk ÜHED KÜSIMUSED -,
siis minus tekib tõrge, kui tekitatakse tühjalt kohalt mingi eristus ja ühtedele õeldakse,
et teie mängite 1. koha eest ja teistele, et teie mängite erkali karikale, mis on tegelikult,
ütleme 21. või 16. või misiganes koht.

Ma saaks paljudest muudest ideedest, mingist händikäpsüsteemist ehk, isegi kui annaks
lisavihjeid anda jms, aga kui te korraldate ühtede küsimustega ja muul põhjal ühtlase
mängu, siis selle põhjal ma ei näe küll muud varianti, et ka punkti- ja kohaarvestus peab olema
ühtlane, ühene ja õiglane. Lisapreemiaid parimale kohaparandajale ja tagumise otsa
tegijatele - loomulikult, aga stiilis, et meil oli nagu omaette mäng, meid targemate kampa ei võeta..
no ma ei tea, ma oma mätta otsast ütleks, et see võtab isu küll ära, vähemalt siis minul -
üldse mängimas käia. Mind ei huvita erikohtlemine invaliidile.
Võibolla on see minu mõtlemise viga, aga ma ei leia siit seda positiivset kohta üles, mida erkal näeb.
Või kui keegi teine ka näeb, siis palun tõlkige.
wikipärl: Pärast seda tegeles [Kaspar Jancis] kaks aastat muusika ja elatise teenimisega.
Kasutaja avatar
erkal
Postitusi: 5641
Liitunud: 03.01.2005, 00:29
Kontakt:

Re: Teadetetahvel 2015

Postitus Postitas erkal »

Mina saan holtest väga hästi aru, meil on lihtsalt selles osas niivõrd erinevad mõttemaailmad, et igasugune selgitamine on mõttetu.
Ütlen sellepeale ainult nii palju, et üks asi on tahta mängida parimate mängijatega, teine asi on tõestada et sa üldse sellesse seltskonda kuulud. Mis teebki kahe liiga süsteemi minu jaoks huvitavaks.
See oleks minupoolne lahendus Tauno jutu jätkuks.
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Re: Teadetetahvel 2015

Postitus Postitas holte »

No aga vaata, kui Sa mängid nende tippküsimustega, siis Sa oledki
selles jamas sees.
Kui Sa mängid koroonat või hokit või muud sellist, oma madalamas liigas,
siis ongi Sul oma liiga tase. Mälumäng on mäng küsimustega, kas Sa sellest saad aru?
Esiteks on mäng küsimustega... siis vastastega.
Primaarsed on küsimused. Olen ma arusaadav või ikka lihtsalt jalaga põtkiv totter mölakas?
wikipärl: Pärast seda tegeles [Kaspar Jancis] kaks aastat muusika ja elatise teenimisega.
Kasutaja avatar
erkal
Postitusi: 5641
Liitunud: 03.01.2005, 00:29
Kontakt:

Re: Teadetetahvel 2015

Postitus Postitas erkal »

Selleks et teha kahel tasemel erinevate küsimustega mängud, selleks tuleb kulutada topelt rohkem aega ja raha (küsimuste koostamine, ruumikulud, kaks erinevat mängupäeva jne.) Sry holte, aga kui lähiajal mälumängus ei toimu mingit imelist boomi, siis ma ei näe seda juhtumas. Niigi kiire ju - pere, lapsed, töö ja muud faktorid.
Küll aga oleks veel üks lahendus, mis võiks rahuldada kõiki pooli. Süsteemi järgi võiks iga hooaja algul liikuda üles-alla mingi 3-5 mängijat. Aga... see võiks olla siis vbl kõrgema liiga mänguritele näiteks vabatahtlik, st. kui mängija ütleb et tahab mängida edasi kõrgemas liigas, siis jääb sinna püsima ja kui holte sa tunned et sa "eluaegne" kõrgliiga mälur, siis see sinu otsustada.
Peab proovima ega muidu teada saa.
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Re: Teadetetahvel 2015

Postitus Postitas holte »

Mina ei tunne,et ma olen mingi eluaegne mälur, mina tunneks end halvasti, kui mind hakataks sama võistluse puhul klassifitseerima. Oma ülbuses tajun, et ehk see võib ka teiste laiskade mälurite tunnus olla.
Muidu tuleks mängima, paar korda aastas - aga siis, kui hakatakse mingit kleepsu peale panema, pigem ei tuleks
wikipärl: Pärast seda tegeles [Kaspar Jancis] kaks aastat muusika ja elatise teenimisega.
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Re: Teadetetahvel 2015

Postitus Postitas holte »

lihtsalt sellepärast ei tuleks, et isegi utoopiline võimalus mingit kohta võtta võetakse ära - mitte et seda oleks reaalset olnud, aga ilma selle tundeta poleks ma söönud jäledat vutti Haapsalu rannas, kabistanud jama mutti Otepääl ja ma ei tahaks seda Eesti-Läti piiri üldse meenutadagi, aga vahva oli.. tänu mälumängule
wikipärl: Pärast seda tegeles [Kaspar Jancis] kaks aastat muusika ja elatise teenimisega.
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Re: Teadetetahvel 2015

Postitus Postitas holte »

[quote="erkal"]
Küll aga oleks veel üks lahendus, mis võiks rahuldada kõiki pooli. Süsteemi järgi võiks iga hooaja algul liikuda üles-alla mingi 3-5 mängijat. Aga... see võiks olla siis vbl kõrgema liiga mänguritele näiteks vabatahtlik, st. kui mängija ütleb et tahab mängida edasi kõrgemas liigas, /quote]

Heh, kuule mees, Sa ei saa teha mingit mängu mängitavaks sellega, et "süsteemis liiguvad mängijad üles-alla".
Tahad mängu popiks teha, alusta mängust, mitte ära leiuta absurdseid vidinaid. Või kui Sa usud, et aitab, mine programmeeri vahepeal mälumänguäppi. Tahate mängu heaks teha, alustage mängust - mäng koosneb küsimustest. Pole tõesti mõtet asja üle värvida, kui olemuslikult asi ei tööta. Krt, te süsteem ei suuda isegi paarismängude hetkeseisu arvestada, ma pean lehe jaoks pidevalt ise punkte liitma, nüüd selgub, et mälumängurid võiks liigasid teha - naljanumber.
Ma ei tea, kas erkal on mängu teinud. Mina mõne olen. Ükski küsimus pole minu käest raha küsinud.
Erkal, tee otseselt oma nägemuse järgi mäng, mis Sa jahvatad ja teoretiseerid. Mina oma halbuses kardan, et Su madalam liiga ei tööta. Tõesta vastupidist ja ma hakkan mütsi kandma, et seda Sind kohates alati maha saaks võtta.
wikipärl: Pärast seda tegeles [Kaspar Jancis] kaks aastat muusika ja elatise teenimisega.
Kasutaja avatar
erkal
Postitusi: 5641
Liitunud: 03.01.2005, 00:29
Kontakt:

Re: Teadetetahvel 2015

Postitus Postitas erkal »

Vaadates kui iskilikult sa seda asja võtad, vaevalt sa niipea mütsi kergitama hakkad. Vaidlemine on nii rumal tegevus, et seda ma sinuga ka teha ei taha. Niigi on liiale läinud juba. Räägi Indrekuga, tema selgitab sulle mis tunne on täita mingi sportlik eesmärk, ilmselgelt mind sa ei taha kuulata ja ei pea ka.
Minul on spordipisik lapsest saati sees olnud ja mingid sihid peavad olema. Kaine mõistus ütleb, et Arkole, Tiidule, Igorile, Ovele jne. ma nagunii vastu ei saa. Huvi ala vastu on, aga väljundit pole. Esialgu oleks minu mõttes väga suur eesmärk II liigas hästi esineda. Aastaid tagasi sai kohalikul kilval Arko ja Tõnu Talve vastu ragistatud, jube hea meel oli kui aastas kasvõi korra said tugevale mängijale vastu. Annab uut innustust.
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Re: Teadetetahvel 2015

Postitus Postitas holte »

Ma ei võta seda asja isiklikult, ma ei tunnegi Sind. Ma pakun, et Sa seletaks,
miks peaks olema sama mäng samade küsimustega kellelegi huvitavam,
kui tema 20. koht nimetada ümber B-liiga esimeseks.
Minu jaoks on see lihtsalt pettus. Ja ma usun ka, et ma pole päris ainus.
Ma kirjutasin, et mis tingimustel mu arvates VÕIKS (ega ei pea) asi töötada -
lihtsamad küsimused, Sa vastasid, et ei saa, raha ja muud põhjused.
Ja nüüd hakkad Sa rääkima, et see on minu isiklik mingi vaen...
No ei ole ju. Kirjuta asjast. Ära aja asja isiklikuks. Räägi, kuidas see Sinu arvates
peaks välja nägema - see liigade süsteem. Minu arust on minu põhjendustel ka
mingi loogika - mälumäng pole hoki ega koroona, see pole võistlus inimese vastu,
see on vastamine küsimustele ja punktide saamine. See on nagu jooks. Eelkõige saad
tulemuse ja siis tulemust võrreldakse teistega. Ainult et mujal spordis saab järjestatakse
ühe distantsi võistlejad ühel alusel, aga siin tuled Sina rääkima, et kui teha liigad,
siis oleks nagu parem joosta.
Sa ei oska vastata mu üsna lihtsatele küsimustele, mis on minu meelest Su muidu
suurepärase idee "agad". Ja kuna Sa ei oska seda teha, siis arvad, et isiklikuks minnes
need probleemid kaovad?
wikipärl: Pärast seda tegeles [Kaspar Jancis] kaks aastat muusika ja elatise teenimisega.
Kasutaja avatar
erkal
Postitusi: 5641
Liitunud: 03.01.2005, 00:29
Kontakt:

Re: Teadetetahvel 2015

Postitus Postitas erkal »

Tegelikult on juba üsna naljakas, kui kaua on asjast jahutud ja keegi otsustajatest tegelikult pole sõnagi vahele öelnud.
Seletan siis mingil määral.
Ilmselgelt on huvilisi küll Eestis, seda näitab Jüri kilb (ligi 100 mängijat), Maakilb (200 mängijat). Kuidas siis järsku EML karikaetapile tuleb järsku ainult 20 mängijat? Küsimused ei ole ju nii meeletult erinevad. MIlles asi?
MInu enda isiklik seisukoht asjast on selline. Mina tunnen, et on ebavõrdne võistelda iga nädal poolproffidega, kes on igapäevaselt asjas sees (kes koostab ristsõnasid, kes tegeleb mingite teatmike koostamisega, kes koostab küsimusi kuskile jne jne.). Minu arvates puudub väljund hobimänguritele ja noorematele, kes ilmselgelt ei saa profi vastu. Seepärast ka EML etappidel huvi nii väike on. Enda kogemusest võin öelda, et peale 10 küsimust on kadunud igasugune sportlik põnevus, kuna tegijad on pikalt eest ära.
Ei panda ju Bent Larsenit mängima maailma nr. 100 mängijaga, tulemus on ju iga kord sama. Igal spordialal on harrastajaliigad, ABC jne liigad, grupid, klassid. See pole midagi erakodset. Ei saa aru mis see mälumängus nüüd midagi nii erakordset peaks olema, kui see vbl tooks rahvast ka karikaetappidele ja nad saavad endale vastaval tasemel jõudu proovida. Mul pole midagi selle vastu, kui ma suurematel võistlustel jään sinna tahaotsa, aga iganädalaselt lihtsalt ei näe mõtet kohal käia.
Võtmesõnaks olekski kokkuvõttes sportlik konkurents, igaühele vastavalt oma tasemele.
Kasutaja avatar
his master's voice
Postitusi: 1306
Liitunud: 03.01.2005, 09:43

Re: Teadetetahvel 2015

Postitus Postitas his master's voice »

Asi vääriks kaalumist, kuid ehk alustaks tõesti sellest, et n-ö asjaarmastajad mängiksid samas kohas, ent veidi lihtsustatud küsimustega (rohkem vihjeid). Kui ma ei eksi, siis sama varianti kasutati eelmise aasta Tartu spordipaarikal, kus kasutati ka meeletult keerulist diferentseeritud punktiarvestust. Oleks huvi kuulda, millised on korraldajate mõtted pärast antud mängu tegemist.
Kasutaja avatar
ak
Postitusi: 532
Liitunud: 01.03.2007, 12:20
Asukoht: missioonil

Re: Teadetetahvel 2015

Postitus Postitas ak »

Maakilb ja Jüri on täiesti erinevad kambad, ühed mängivad kolmapäeva õhtuti, teised laupäeva lõunast. Maakilvas on ilmselt rahvast, sest see tuuakse suht koju kätte ja omavalitsus plekib kinni, kui kõik omast taskust käiks oleks see sari omadega ammu õhtal.
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Re: Teadetetahvel 2015

Postitus Postitas holte »

Ega keegi otsustagi, peale mängutegija. Mängutegija mätta otsast on ilmselt vihjete genereerimine tubli lisatöö ja nende vihjete kanguse ja arvu jms õigekstimmimine tuleb ainult kogemustega. Aga kui see mängijaid lisab, siis miks mitte.
Kui nüüd üsna konkreetselt mõtelda, siis ega suuremat abi tegija niikuinii ei saa, kui et kilb.ee-s pannakse mäng üles. Soovi korral (kui näiteks erkal tahaks üritada mängu teha) tuleb leida paar kaasüritajat ja ega
see isetegemine nii midagi üle mõistuse ole. Mina näiteks olen alati nõus oma võimaluste piires aitama.
wikipärl: Pärast seda tegeles [Kaspar Jancis] kaks aastat muusika ja elatise teenimisega.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Teadetetahvel 2015

Postitus Postitas polt »

Ma küsin Erkali käest korra vahele-Võib olla Allium ka kommenteeriks. Kes siis võidaks kui Bent larsen maailma 100. mängijaga ütleme 10 partiilise matshi peaks. Vaatasin järgi maailma 100. number on praegu keegi Kovalenko Lätist. Bent larsen krt on aga 2010 hoopistükkis ära surnud. Seega matsh jääb ära...
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Vasta