Hot100

Arutelu mälumänguteemade üle (Discussion Board)

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Vasta
IS
Postitusi: 296
Liitunud: 03.05.2005, 19:27
Asukoht: Tallinn

Re: Hot100

Postitus Postitas IS »

6. veebruaril on kalendris ka Tartu üksikmäng.

Ega tegelikult see Hot100 ka päris "tavaline individuaalmäng" ei ole, pigem "tunnikontroll viimase kuu aja jooksul omandatud teadmistest", aga iseenesest ei olnud see Rotterdamis esitatud mäng tõesti eriti ekstremaalne. Eks mõnd enesest lugupidavat mälumängurit võis küll ajada marru sinna sattunud Nõukogude Eesti sodi - küsimus Ants Antsonist, aga loodetavasti selliseid õudusi enam ette ei tule ja edasised Hot100 mängud on kindlalt Eesti-vabad.

Ilmselt saab aga Hot100 pidada ka samal ajal erinevates kohtades, nii et pole vaja tingimata Tallinnasse sõita. Mäng on küll inglise keeles, aga kui kellelgi juhtub aega ja võimalust olema, siis suurema osaluse huvides võib need 100 lühiküsimust ka eesti keelde tõlkida.
Aare6631
Postitusi: 552
Liitunud: 06.07.2009, 20:50

Re: Hot100

Postitus Postitas Aare6631 »

Kui peaks selguma, et Norra GP-d ei tule 2016 kevadel, võiks ju praegu kokku leppida, et see Hot100 aprilli alguse etapp saab kindlasti tõlgitud ja läheb meie üksikkarika arvestusse?

Ja kui selgub, et Norra GP tuleb, siis võiks ehk kokku leppida, et maikuu Hot100 saab tõlgitud ja läheb karikaarvestusse?
Kasutaja avatar
arko
Site Admin
Postitusi: 6294
Liitunud: 28.04.2004, 10:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Hot100

Postitus Postitas arko »

Isiklikult ei oleks selle pooldaja. Parem ikka soodustada oma tegijaid, ehk mõnd uut kätt proovima.
Sööge sooja saia väikese hulga kiiviga!
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Re: Hot100

Postitus Postitas tauno »

Norra GP on oluliselt kvaliteetsem mäng, see hot 100 ei pruugi eriti hea olla. Ma seda pisut paremaks peetud rumeenlas(t) koostatud mängu ei ole näinud, aga varasemad olid vist pea kõik brittide tehtud ja need küll eriti kvaliteetsed ei olnud. Ma olen ka üks neist, kes on korduvalt pakkunud koostamist või osalemist koostamisel ainult selle tingimusega, et selle asemelt kalendrist mõni teine kvaliteetne mäng ära ei kao. Pakkusime end ka 2016 emv koostajaks, öeldi et pole tänavu kedagi juurde vaja, nii et teeme siis 2017. Koolinoorte mängule võin ka küsimusi saata.
Vilniuse Žalgiris
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Hot100

Postitus Postitas polt »

arko kirjutas:Isiklikult ei oleks selle pooldaja. Parem ikka soodustada oma tegijaid, ehk mõnd uut kätt proovima.

Oskad sa Arko mõnda uut kätt soovitada individuaalmängu tegema?
Tegelikult ma tõmbaks mängude üldarvu koomale. teeks nii et igas kuus on kas paarikas või individuaal üle kuu.Ühesõnaga jätaks normaalsed mängud alles ja vabaneks liigsest ballastist nädalalõpumängude osas. Ei pea ju need kuboniirid ja Keila kohutavad karikasarja etapid olema.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Re: Hot100

Postitus Postitas tauno »

Kaarel Silmato oleks üks kandidaat. Võib-olla ka Salme.
no ja siis on paar tükki, kes osalevad igal pool ja teevad aastas ca 5 küsimust
Vilniuse Žalgiris
illar
Postitusi: 226
Liitunud: 13.04.2009, 21:38

Re: Hot100

Postitus Postitas illar »

Täitsa nõus et see Hot 100 ei peaks olema mingi karikaetpp, sinna see kvaliteet ei küündi, pigem treening ja võimalus (kõikvõimalike sinna juurde käivate reservatsioonidega) rahvusvaheliseks võrdluseks.

Minu arvates on Eesti mälumängus küsijate ressurssi piisavalt selliste tüüpide näol, kes oskavad tasakaalustatud viisil küsimusi teha, neid üldarusaadaval viisil vormistada ja mängu probleemiteta läbi viia. Ainult tuleb neile ettepanek teha. Kõik nad ei pea ju olema praegused karikaetappidel käivad aktiivsed mängurid, teame ju kes on mänge teinud ja küsimisekunsti valdab, samuti on võimalik Jüri ja Tartu sarjades häid mänge teinutele pakkuda karikaetappide läbiviimist jne.

See selleaasta sügisene olukord Eesti karikamängude osas on ikka väga häiriv.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Hot100

Postitus Postitas polt »

Kes neid ettepanekuid tegema peaks? Hetkel on olukord selline, et kui krt üks mängutegija satub haiglasse jääb tartu suuruses linnas lihtsalt karikaetapp ära. Nii iletame nüüd et naine keelab Tiidul üldse mälumänguküsimuste tegemise ära tervislikel põhjustel. Kas siis on Tartu kandis mälumäng surnud või? Ma kuidagi loen kusagilt välja, et EML ei koordineeri ja ei toeta mängutegijaid piisavalt. Me kõik mäletame seda kurba sündmust mis kevadel juhtus ja sellele järgnevat segadust eestikate ja kõige muuga. Mingi plaan B võiks ikka ka olemas olla. kindlasti on uutele tegijatele suureks abiks see kui nemad vastutaks esialgu ainult sisulise poole eest. St tehku mäng valmis ja kõik. Mängupaiga, auhinnad, reklaamid jm sellise peaks alaliit suutma tagada. Kui see tugi oleks olmeas, siis poleks ammu enam Keila kohutavaid jm taolisi mänge karikaetappide seas.Ja üldsielt ma eelistaks kui küsimusi küsiks ikka inimene , kes on ka ise vähemalt mingilgi tasemel mälumängur. Viimasel ajal on tekkinud mingi seltskond tüüpe, kes kas küsivad süüdimatult mingeid asju saja kahekümnendat korda või siis lihtsalt varastavad kilb.ee lehelt kellegi teise poolt tehtud küsimusi.. Ma ei tahaks sellisel mängul käia. (Ma pean igaks juhks ära mainima ka seda et ega mulle ka Igor Habali küsimused ei meeldi( aga no noor mees äkki areneb veel. Miks ei meeldi-sest kui vastust ei tea, siis ei ole seda ka mingi valemiga võimalik välja mõelda ja vastust kuuldes ei teki ka mitte mingisugust emotsiooni)
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
ToivoK
Postitusi: 433
Liitunud: 30.04.2011, 20:31

Re: Hot100

Postitus Postitas ToivoK »

Olen täiesti valmis tuleval hooajal yhe yksikmängu tegema (Tartus või ka vajadusel mujal).

Konks asja juures on aga, et kuivõrd minu orgunnijavõimed on nullilähedased (või lausa miinuses), siis oleks mulle abitiimi vaja.
IS
Postitusi: 296
Liitunud: 03.05.2005, 19:27
Asukoht: Tallinn

Re: Hot100

Postitus Postitas IS »

EML tervitab ja toetab igati uute mängutegijate tulekut. Samas on tegelik reaalsus see, et EML-il ei ole olemas piisavalt vahendeid, mille arvelt uusi mänge finantseerida. Praegu on mängud toimunud isemajandamisel ning EML on vajadusel toetanud kõige prioriteetsemaid mänge - meistrivõistlusi (nii koolidele kui täiskasvanutele). Karikasarja etappide osavõtumaksust kogutud lisarahaga on saadud alates eelmisest aastast karikaarvestuse lõpparvestuse auhindu.

Samas on EML näol olemas ametlik organisatsioon, mille kaudu saab rahastust taotleda, kui on leitud sobiv sponsor. EML juhatus ei jõua paraku ka füüsiliselt võimalike karikaetappide korraldusasjadega kohapeal tegeleda (näiteks praegusest juhatuse liikmetest on üks viimasel ajal olnud pikemalt välismaal, üks elab ja toimetab peamiselt Kagu-Eestis ning kõik on väga hõivatud ka oma põhitöödega, kuid ka eelpoolloetletud mängude korraldamisega, mille hulgas on Eesti kõige arvukama osavõtjateringiga mälumängud - koolinoorte MV ning lisaks ka Maakilb, mis - meeldib see kellelegi või mitte - on ikkagi kõige arvukama osavõtjate hulgaga mäng täiskasvanute hulgas.

Aastaid on juttu manageri vms palkamisest, aga ei ole sellist inimest veel leitud, kes EML-ile niipalju raha sisse tooks, ise kõiki mänge korraldada saaks ning kelle töö ka sellest rahast makstud saaks. Võib-olla peaks kevadistel uutel EML juhatuse valimistel juhatust taas suurendada ning uuele liikmele anda ülesandeks just nimelt karikasarjade asjade korraldamine.

Nii et kokkuvõtteks: EML toetab nii nagu saab, aga üle oma varju ei suuda hüpata. Kui aga kellelgi on kindel soov ja huvi mõnda mängu teha, küllap selle siis EML abiga ikka saab ära tehtud. Hinnaline auhind ei ole ju hea mängu juures peamine (vist?). Need "kohutavad" etapid aga on olnud isemajandavad ning EML-ilt ei ole abi küsitud.

Lõpetuseks ei saa ma ikka üle ega ümber sellest retoorilisest küsimusest, et kes on see isik või institutsioon, kes saab võtta omale tsensori rolli ja panna vastuvaidlematult paika, et see mäng on väga hea, aga see kohutav? Ja mis on selle tõdemuse objektiivne alus? EML juhatuses sai kunagi paika pandud kriteeriumid osalejate arvu ja saadud punktide osas. Paraku on osalejaid praegu igal mängul nii vähe, et seda enam eriliseks võrdluskriteeriumiks pidada ei saa. Kui tekib mänge juurde, siis saab hakata neil alustel uuesti etappe sorteerima ja vajadusel mõne etapi arvestusest välja jätta. Kui kellelgi on veel mõni hea mängu hindamiskriteerium välja pakkuda (mitte et mängutegija nägu ei meeldi vms), siis andku palun lahkelt teada.

Igatahes tänud Toivole, kes on valmis järgmisel hooajal üksikmängu tegema! Hakka aga ettevalmistusega pihta, küll lõpuks see orgunniasi ka laabub.
illar
Postitusi: 226
Liitunud: 13.04.2009, 21:38

Re: Hot100

Postitus Postitas illar »

IS kirjutas: Kui kellelgi on veel mõni hea mängu hindamiskriteerium välja pakkuda (mitte et mängutegija nägu ei meeldi vms), siis andku palun lahkelt teada.
Jätaks sisu esialgu üldse kõrvale ja alustaks mängu normaalsest vormistamisest paberi peal: et õigekiri ja kirjavahemärgid oleks enam-vähem paigas; oleks aru saada, mida küsitakse ja et see ei oleks mitmeti tõlgendatav; et iga küsimus ei oleks eri shiftis ja et pildid oleks normaalse kvaliteediga. Korralik asi paistab ka pdf-ina korralik välja, seega on võimalik teatud ulatuses ka kohal käimata kilvalehele vahendusel järeldada, mis kvaliteediga need asjad seal on. Karikamängude kilvalehele saatmise kohta käidi aastaid tagasi mingi juhend välja, ma ei ole kindel, et kõik seda tänaseks täidavad. Kõik teavad, et Vändra ja Gigant ei ole aastaid selles osas mingisugustele nõuetele vastanud, omavahel heidavad kõik nalja (k.a need kes kohal käivad), aga midagi ikka ei juhtu.

Lisaks peaks mängu käigus olema jooksev ülevaade seisust ja kõik arusaamatused peaks võimalusel lahendatama mängu käigus.
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Re: Hot100

Postitus Postitas tauno »

See et raha ei ole ja ei tule ning inimest ei saa palgale võtta, on nii päevselge, et selle üle pole eriti midagi arutada. See et liit etappide korraldamise küsimustega ei tegele, on mõnevõrra küsitavam. Põhimõtteliselt on väited et "uusi etappe ei saa teha rahapuudusel" ja "karikaetapid toimuvad isemajandamisel" omavahel vastuolus. Kuna nad ju tõesti toimuvad isemajandamisel, siis ei muuda ju rahapuudus midagi. Ei ole ka uued etapikorraldajad öelnud, et korraldavad ainult siis kui raha antakse. Järelikult on see lihtsalt põhimõtteline otsus vana moodi edasi lasta, sest mitte midagi teha on samasugune otsus.
Aga muidu on nagu korteriühistus, kui keegi midagi ei muuda, siis maja lagunebki kätte ära. Päris kindlasti.
Vilniuse Žalgiris
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Hot100

Postitus Postitas polt »

Mis tehnilisse poolde puutub karikaetappidel, siis vähemalt seal kuhu mina olen sattunud tundub kõik ok olevat. Aga see et Jüri mäng alles ühe pooljuhuslikult kohalesattunud paikuse jobu kisa peale tehnilise revolutsiooni ette võtab on küll imelik.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
IS
Postitusi: 296
Liitunud: 03.05.2005, 19:27
Asukoht: Tallinn

Re: Hot100

Postitus Postitas IS »

Rahajutt oli vastuseks ettepaneku kohta "Mängupaiga, auhinnad, reklaamid jm sellise peaks alaliit suutma tagada". Mängupaik ja auhinnad maksavad (üldjuhul) raha. Tahtsin öelda, et kui võimalik uus etapp ei ole isemajandav, siis on EML-il keeruline (kuid mitte päris võimatu) seda (jätkuvalt) finantseerida.

Mis puutub karikamängude kilvalehele saatmisesse, siis viimasel ajal ei ole tegijate poolt probleeme olnud - kõik on kiiresti ära saadetud. Sellel, et mängud kilvalehele kohe üles ei saa, on olnud teised põhjused - ülespanijate eemalolek või tehnilised probleemid.
Kasutaja avatar
Matis
Postitusi: 2880
Liitunud: 02.01.2005, 14:48
Asukoht: Kilingi-Nõmmes loomulikult. Iga lõngus elab ainult siin
Kontakt:

Re: Hot100

Postitus Postitas Matis »

Üks asi mida siin ei ole käsitletud on turundus ehk reklaam. Tuleb meelde et facebookis on olemas nagu Eesti Mälumänguliidu lehekülg. Kasutage seda sihtotstarbeliselt reklaami jaoks ka. Olgu selleks kuboniir, Keila, Norra GP või ulaka Alliku ulakad Paikuse mängud, igakord kui EMLi asjapulkadeni jõuab reklaam või vähemalt pilk kalendrisse, siis pange asi ka FB-sse ülesse, küll siis sealsed 354 laikijat ka teavet jagama hakkama. Mõni uus tulija ikka õnge hakkab.
Kvaliteedist. Ma olen aastaid rääkinud, eriti kes üksikult teevad, need peavad laskma kasvõi oma naisel või kasvõi mõnel mittemängival sõbral keelelise osa pealt üle vaatama. Pole vaja alati eesti filoloogi, peaasi on teine inimene. Palju kirjavigu pole kindlasti kvaliteet, vaid on suuremat sorti jama. Samuti, kui kasutate nullautot, siis võiks ühtlasi paluda ka peale selle teadmise, kui palju punkte saab või mis välja võiks vahetada, ka keelelist poolt. Ja ärge arvake, et see peaks puudutama ainult tüüpilisi peksukotte.
Mulle meeldib, kui ema käitub spartalikult
Vasta