Teadetetahvel 2016

Arutelu mälumänguteemade üle (Discussion Board)

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Vasta
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Re: Teadetetahvel 2016

Postitus Postitas tauno »

Meenutab seda vana anekdooti naapurivisast, kus ühelt küsiti piiblist ja teiselt marksismi-leninismi teooriast. Iga kogenum mängujuht oskab teha komplekti, mis soosiks ühte või teist võistkonda või nulliks teise edumaa, aga kui ühele ei paku huvi teisele huvi pakkuvad teemad, siis pole asjal väga mõtet.
Vilniuse Žalgiris
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Teadetetahvel 2016

Postitus Postitas polt »

Igale auditooriumile tuleb vastavad küsimused teha. Ma teen iga kuu laias laastus u 150 küsimust. Mängijate tase on Eesti tippudest kuni põhikooli 5 klassini. Kuna ma Sonda mälumängureist suurt midagi ei tea ja kuulnud pole siis ma eeldaks, et küsimused peavad olema a la Pärnu põhikoolide Varia viktoriin ilma Bratzi ja My little ponyta. Aga selle jaoks, et Eesti eliitmälurid Sondasse õhtut veetma meelitada on põhimõtteliselt kaks võimalust.
a) korraldada mõnelt profilt-näiteks minult tellitud küsimustega korralik mälukas. Võistkondlik. Kusjuures kutsutud profid jagaks osalevate võistkondade vahel ära-loosiks välja.
b) teha showüritus- Küsimused tuleb ka sinna igal juhul korralikult tegijalt tellida. Panna tõesti profid kohalike külameeste vastu mängima aga põhimõttel- proffidele sama küsimus raskes variandis,külameestele oluliselt lihtsustatud kujul.
Lisaks peaks kohalekutsuja arvestama proffide transpordikulu, toitlustuse ja honorariga. Samuti oleks selle mängu küsimuste tegemine oluliselt kallim. Esimese variandi eelarve oleks kusagil 500.- kandis kui korralikku üritust tahta. Teise oma 1000.- Kui see raha olemas on andke minna!
Minu käest saab tellida valmispakette a) 25 küsimust Ühekaupa ekraanil, kestvus u2,5 tundi.(küsimused meelelahutuslikud)
b)40 küsimust 5 kaupa lauda. kestvus max 1,5 tundi(küsimused klassika)
Esimesel puhul on minu kohalolek vajalik-teisel puhul võib suvaline kulturnik mängu ise läbi viia. Teine variant on 100.- mäng . Esimese variandi hind sõltub osalejate arvust- 2 eurot nägu pluss transpordikulud.Alla 50 inimese mängimas oleks minu jaoks solvang. Loomulikult on võimalikud ka erivariandid ja kokkulepped.(ala pool siga või 2 kotti kartuleid transakulude eest)
Lisaks on võimalik tellida temaatilisi eripakette. Olen teinud eriplokke näiteks ka kujundujumisest ja Tsehhovi teostest. Muusikamänge korraldan koos retrokunn Elmu Sadulsepaga. Transpordikulu tuleb tellijal minu puhul arvestada Pärnust sihtpunkti ja tagasi.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
fedya
Postitusi: 240
Liitunud: 01.04.2009, 20:22

Re: Teadetetahvel 2016

Postitus Postitas fedya »

polt sinu selle kirja peale hirmutad sa ka viimase Sonda mängija ära.Mäng peab olema ikka ehe nii nagu ta seal on mitte mingi profi tehtud üliraske mäng.Saagu ka nn Dream Tiim tunda maa mängu ehedust,olgu see neile väikseks vahelduseks ja eripäraks.Ja raha jutt sellistes mängudes unusta ära seda ei maksta.Dream Tiimi kohalesõit toimub sinna ka nn hobi korras.Ja üldse las Indrek Salis otsustab kas ja kes sinna üldse läheb.See on ju maainimeste rõõmuhetk kui kohtuda tuntud mälumänguritega väikselt ajusid ragistada ja pärast kohvi lauaääres istuda.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Teadetetahvel 2016

Postitus Postitas polt »

fedya sa pole ilmselgelt ühelgi minu korraldatud tavamängul käinud. Ainult karikaetappidel ja need peavadki rasked olema. ja tsuta head asja ei saa. ma ei saa ausalt öeldes mõnedest tatrlastest aru kes korraldvad sajale inimesele mänge baarikrediidi eest. Joodikud või?
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Re: Teadetetahvel 2016

Postitus Postitas tauno »

jaan, ma vaatan et sa suunad oma teenuse pakkumise lollide ja rikaste sihtgrupile, mis on küll väga ahvatlev, aga siiski suhteliselt väike grupp :)
mis maa ehedust sul ikka vaja on, enamikul on lapsepõlvest maakilva kogemus olemus ja aitab sellest küll :)
Vilniuse Žalgiris
Kasutaja avatar
Matis
Postitusi: 2880
Liitunud: 02.01.2005, 14:48
Asukoht: Kilingi-Nõmmes loomulikult. Iga lõngus elab ainult siin
Kontakt:

Re: Teadetetahvel 2016

Postitus Postitas Matis »

polt kirjutas:fedya sa pole ilmselgelt ühelgi minu korraldatud tavamängul käinud. Ainult karikaetappidel ja need peavadki rasked olema. ja tsuta head asja ei saa. ma ei saa ausalt öeldes mõnedest tatrlastest aru kes korraldvad sajale inimesele mänge baarikrediidi eest. Joodikud või?
Mis Tartu mängudel viga. Erinevalt sinust, kes sa unistad, kuidas kõrtsimängu küsimuste tegemine oleks sinu ohjes, saavad selles vallas kätt proovida ka uuemad tegijad ja debütandid ja olles käinud aastaid TÜMKis )pole küll otsene kõrtsikilb, aga on sisuliselt toimunud säärastes asutustes) ja vahel ka Naiivis, ei ütleks et kvaliteet oleks kehva. Pigem oli Sumin (sinu hea Tartu vaste Uno Ainsoo), kus küsitakse näo pealt summa, et küsimuste kvaliteet meenutab sügiskartuleid kevadel, kus mõni kartul on päris toss. Ja kui leiab kõrtse, kel meeldib käive (mis kaaluvad üles tasulised mängud), siis milles probleem. Ei ole märganud, et mängijaid ei jaguks ning hakkaks lollitama, kui asja tasuta savad.
Mulle meeldib, kui ema käitub spartalikult
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Teadetetahvel 2016

Postitus Postitas polt »

No ma ei tea. Mul Kentukis on osavõtumaks Pärnu väikseim 2.- ja selle eest saab 19 kvaliteetset küsimust. Ainus häda on selles et rahvas ei mahu enam hästi ära. peab hakkama kahe ekraaniga vist varsti möllama.Üks võistkond sõidab näiteks iga kolmapäev spetsiaalselt Torist kohale.Ja pole see mingi rikaste ja ilusate mäng ka igasugu inimesi käib. Ettevõtjatest töötuteni. Tartu puhul mind häirib pigem see, et ennast müüakse liiga odavalt.tegelikult on igal nädalal s22 19 küsimust pluss veel muud mängud teha paras töö. See ongi töö-ja samas kui seda ollakse valmis vääriliselt tasustama siis on ju kõik OK.Ainsooga võid sa Pärnus Kuke Joeli võrrelda aga mitte mind.ma teen ikka ise küsimused.Ja igale mängule uued. Kusjuures teispäeval korra mõtlesin et mul oli kentuki 155 mäng et teeks pulli võtaks mõne küsimuse kentuki 55 mängust 100 mängu tagasi küsitud asi . kes ikka mäletab. No ei tõusnud käsi. Et kuidas ma ikka küsin kõik ei käinud siis mängul veel ja miks teistele eelis anda.see on muidugi tore kui keegi tahab ise ka mängu teha-kunagi pole keelanud ja olen isegi teisi palunud kui ise ära pean olema või nii. Aga pärast ikka kuuleb, et krt sinu mängud on ikka paremad.Kui veel on aasta läbi kestev sari siis on üks küsija igatahes stabiilsem.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Teadetetahvel 2016

Postitus Postitas polt »

tauno kirjutas:jaan, ma vaatan et sa suunad oma teenuse pakkumise lollide ja rikaste sihtgrupile, mis on küll väga ahvatlev, aga siiski suhteliselt väike grupp :)
mis maa ehedust sul ikka vaja on, enamikul on lapsepõlvest maakilva kogemus olemus ja aitab sellest küll :)

See Sonda mängusoovija vastas ju mõlemale sinu poolt välja toodud kategooriale. vähemalt mälumängu teemas.ma ei tea võib olla on tegu suurepärase tantsujuhi või lavastajaga aga no mälumängust tundub ta küll olevat sama kaugel kui taavi Rõivas Odini lastest.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
allen
Postitusi: 65
Liitunud: 31.12.2015, 17:16

Re: Teadetetahvel 2016

Postitus Postitas allen »

Sonda mälumängusoovija kirjutaski ju, et ta ei tea mälumängust midagi, seda oli ka näha, samas on ikkagi tegu vahva ideega, mida tuleks väheke lihvida ja mõelda. Proffide vastu üks ühele ja samas mängus minna oleks ikka ülemäärane ambitsioon ja võrduks ikkagi sellega, et Pärnu Korvpalliklubi läheks vastamise USA koondisega (ikka meeste omaga, mitte naistega). Sportlikku momenti oleks sealt raske leida, tore oleks ju näha staare mängimas, aga tasemevahe on ikka mäekõrgune, võidakse saada küll mõned ilusad korvid, aga mänguseis jääb ikka 136:18 vms... Seetõttu peaks formaati ikka mõtlema veel.
Omalt poolt pakuks veel kaks formaati lisaks:
1. Paarismäng tennise Tsainik Cup stiilis, et koos mängivad nii proff, kui amatöör, seal muidugi see oht, et proff nopib kõik punktid ja Sonda mehel jääb lihtsalt kaasamängimisrõõm, aga vähemasti oleks siis proffidel mingi põnevus omavahel mõõtu võtta.
2. Selline Tartu spordimängu stiilis mäng, kus Sonda mehed mängiks võistkonnaga ja mälumängurid üksikuna, sel juhul tekiks maameestel vähemalt mingigi võimalus konkurentsi pakkuda, kuigi kahtlustan, et ka sel juhul tuleks neile lihtsamad küsimused teha (ka Tartu spordimängul on võistkondadel mõned lisavihjed juures). Tartus tulid võistkonnad kenasti tabeli esimesse poolde, seega seal oli sportlik moment täiesti olemas.'
Küsimusi peaks olema ka rohkem, kui 25, sõltub muidugi raskusastmest, aga selliste tavamängijatele sobivate küsimustega oleks proffidel 25 küsimuse juures ääretult tasavägine mäng ja selline sapööri stiilis kilb, kus eksida saab ainult 1 korra.
roadrunner
Postitusi: 107
Liitunud: 25.07.2008, 12:01

Re: Teadetetahvel 2016

Postitus Postitas roadrunner »

Lühidalt kokku võttes käib arutelu selle üle, kuidas amatööridele viisakalt öelda, et teie tase ei ole selline, et meid välja kutsuda. Ja kui te veel peaksite sellised küsimused tegema, et meie ei võida, siis... Äkki tuleks Sonda võistkonda austada kutsega võistkondlikele Eesti meistrivõistlustele. Kasvõi soodushinna eest.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Teadetetahvel 2016

Postitus Postitas polt »

Ma olen korra nö amatööride mängul kogemata käinud.Pidime alguses kadunud Ilmar Lumistega paari mängima meeskondade vastu. viimasel hetkel ütlesin mida krt ma mängin üksi ja sa mängid üksi.40 küsimust oli. 1. olin mina vist nii u 76 punktiga , siis oli 20 punkti vahet ja tuli Lumiste siis oli veel 10 punkti vahet ja tulid kohalikud. Mul oli tõsiselt häbi see esikoha brändipudel vastu võtta. aga see juhtus veel siis kui ma tõsiseltvõetav tegevkilvar olin
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Re: Teadetetahvel 2016

Postitus Postitas holte »

ma ei pea ega ole küll mingist otsast proff, aga mul on üks sellelaadne kogemus olemas. Nii ütleme kümmekond aastat tagasi tehti ühel «Ristiku» üritusel mälumäng, vastamisi siis ristsõnakoostajad ja
Ristiku kaanestaarid. Koostajate hulgas olin mina, Marjaana Allsalu-Arenei, vist Viljar Kimmel-Cimbler ja keegi veel... ja mängisime Reet Linna, Mati Kaalu, Erich Kriegeri jne vastu.
Esimeses voorus käis asi nii, et kordamööda vastasime ja kui üks võistkond ei teadnud, siis sai vastata teine sama küsimust.
Vooru lõpuks juhtisime seisuga umbes 10:2

Siis vaatas mängu korraldaja Tiit Naarits, et nii kisub igavaks või andis talle korralduse ülemus Tarmo Tuule, igatahes edaspidi sai esimesena vastata uute reeglite kohaselt kaotusseisus olev meeskond.
Küsimuste raskusastet ka natuke kohandati. Nii et teises voorus me saime vastata vaid korra, kuna staard lihtsalt vastasid kõik kohe ära.. Ja lõpuks kaotasime 14:12

Kõige toredam oli selle palagani peale veel see, et Ristikus ilmus Katrin Kuriku haarav uudisnupp, mis kirjeldas, kuidas koostajate teadmistest ikka ei piisanud, et kaanestaaride teadmistest üle käia.

Nii et ma arvan, et küsimus pole Sonda meeste teadmistes, vaid know-how-s, kuidas mängu korraldada.
Õppige meistritelt.
wikipärl: Pärast seda tegeles [Kaspar Jancis] kaks aastat muusika ja elatise teenimisega.
Jaan_Lomp
Postitusi: 1311
Liitunud: 27.10.2007, 19:10
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Tartus saab tasuta raamatuid ka 2. ja 3. märtsil kell 12-18

Postitus Postitas Jaan_Lomp »

Tartu Ülikooli Raamatukogu (Struve 1, Tartu) endisest õpikute hoidlast (on I korrusel) saab veel kolmapäeval, 2. ja neljapäeval, 3. märtsil kell 12-18 omandada tasuta raamatuid, saadaval on palju ajaloolist kirjandust, õpikuid ja muid raamatuid, toon asjakohase teabe ära lehelt https://utlib.ut.ee/raamatukogu-pakub-m ... uud-tasuta ja ühest mulle saabunud e-kirjast.

Raamatukogu pakub müükidest üle jäänud raamatuid nüüd TASUTA

Raamatukogu endise õpikute hoidla uksed on avatud 1.–3. märtsini kella 12–18. Saadaval on suur valik kasutatud õppekirjandust ja muid raamatuid.

Tulge ja andke raamatule uus kodu!

Lisainfo:
Kertu Uri, TÜ raamatukogu kogude arenduse osakonna juhataja,
tel 737 5752, kertu.uri@ut.ee

Kristhel Haak, TÜ raamatukogu kogude arenduse osakonna raamatukoguhoidja,
tel 737 5754, kristhel.haak@ut.ee

Tartu Ülikooli Raamatukogu (Struve 1, Tartu) endisesse õpikute hoidlasse pääseb nii: minge peauksest sisse ja siis otse edasi kuni väravateni, neist sisse, öelge värava juures olevale administraatorile, et lähete endisesse õpikute hoidlasse tasuta raamatuid hankima. Väravate läbimise järel mööduge peatrepist vasakult, minge otse ja jõuate kohale, hoidla on peatrepi all. Kellel on selle raamatukogu lugejapilet, saab selle abil sisse, mul lugejapilet on. Võib-olla saab lugejapiletina nüüd ka ID-kaarti kasutada.

Kahjuks sain eespool äratoodud infost teadlikuks alles pärast kella 18 teisipäeval, 1. märtsil, seetõttu ei saanud teavet varem jagada.
Soovitan soojalt minna. Kui selles kohas toimusid novembri lõpul ja veebruaris raamatumüügid, sain sealt USA riigisekretäri H. Kissingeri memuaaride saksakeelse tõlke II ja III köite (I köidet ei juhtunud nägema), "Valgevene-vene sõnaraamatu", eestikeelse teatmetose "Nõukogude Eesti" (küll ümbrispaberita), 1970. a Tallinnas ilmunud "Inglise keele õpiku edasijõudnuile", 1980. a Tallinnas ilmunud "Saksa keele õpiku kõrgkoolidele" jm raamatuid.
Plaanin ka ise minna, loodetavasti on veel 2. ja 3. märtsil midagi saada.
Jaan_Lomp
Postitusi: 1311
Liitunud: 27.10.2007, 19:10
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Tartus saab tasuta raamatuid 8.-10. märtsini kell 12-18

Postitus Postitas Jaan_Lomp »

Annan teada uuest võimalusest tasuta raamatuid saada.

Tartu Ülikooli Raamatukogu (Struve 1, Tartu) endisest õpikute hoidlast (on I korrusel) saab veel teisipäeval, 8., kolmapäeval, 9. ja neljapäeval, 10. märtsil kell 12-18 omandada tasuta raamatuid, saadaval on palju kasutatud õppekirjandust ja muid raamatuid, ka keeleõpikuid, toon asjakohase teabe ära lehelt https://utlib.ut.ee/raamatukogu-pakub-t ... uid-tasuta.

Raamatukogu pakub taas müükidest üle jäänud raamatuid nüüd TASUTA

Raamatukogu endise õpikute hoidla uksed on avatud 8.–10. märtsini kella 12–18. Saadaval on suur valik kasutatud õppekirjandust ja muid raamatuid.

Tulge ja andke raamatule uus kodu!

Lisainfo:
Kertu Uri, TÜ raamatukogu kogude arenduse osakonna juhataja,
tel 737 5752, kertu.uri@ut.ee

Kristhel Haak, TÜ raamatukogu kogude arenduse osakonna raamatukoguhoidja,
tel 737 5754, kristhel.haak@ut.ee

NB! TÜ Raamatukogu endisesse õpikute hoidlasse pääsemist kirjeldasin eelmises postituses.
Kui 3. märtsil enne kella 18 selles ruumis käisin, oli näha, et ilmatu hulk raamatuid jääb veel järele.
Nägin ka, et osa raamatuid on eespool riiulites, siis on mitu tühja riiulit ning tagumistes riiulites on veel palju raamatuid. Soovitan minna. Võetud raamatud tuleb eesruumis raamatukogu töötajatele ette näidata.
Kasutaja avatar
Matis
Postitusi: 2880
Liitunud: 02.01.2005, 14:48
Asukoht: Kilingi-Nõmmes loomulikult. Iga lõngus elab ainult siin
Kontakt:

Re: Teadetetahvel 2016

Postitus Postitas Matis »

Infot Otepää mängu kohta?
Mulle meeldib, kui ema käitub spartalikult
Vasta