Keila paarismäng

Arutelu mälumänguteemade üle (Discussion Board)

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Vasta
Kasutaja avatar
insu
Postitusi: 388
Liitunud: 02.01.2005, 17:29
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas insu »

nimetatud artikkel (famous poodles) on üpris totakas, näiteks leidub seal Patrick Swaize puudel Derek :) mida kui kasutada eelmainit meetodit guugliga, tunneb maailm palju vähem kui poodle Artemoni
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

Derekist saaks väga hea küsimuse teha.Egas Swayzi oma ainuke Derek pole-on veel Bo Derek jpt Derekeid..
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
punukana
Postitusi: 4752
Liitunud: 11.01.2007, 14:31
Asukoht: Rapla loomulikult. Iga ebanormaalne inimene elab Raplas.

Postitus Postitas punukana »

Aga noh, kätt südamele pannes ei tea mina näiteks ühtki teist puudlit peale Artemoni nimepidi, isegi mitte tuttavate omi. 8) Nii et kindel kahe punkti küsimus.
Nüüd, tänu teile, tean muidugi Derekit ka, kelle ma homseks (loodetavasti) ära olen unustanud.
"Nägin saalis ka treener Jüri Pritšinit, kes istus tribüünil minust kiviviske kaugusel." (Ivar Jurtšenko korvpalli karikafinaali kommenteerides)
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

Mille homme unustad sellele pead mais vastama..

Kuusalu vanasõna
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Sven

Postitus Postitas Sven »

Tänud Keila mängu korraldajatele! Ainult seda õnnetut puudlit tahaks veel sakutada - see on sama hea, kui küsida, kes on maailma kuulsaim papa - kas papa Jannsen, Papa Doc või Muumipapa.
Aga selle kohta, et mängude korraldus on erinev - mina käin siin-seal maratone jooksmas ja mõnes kohas on kõik ette-taha ära tehtud, joogipunktid iga kilomeetri tagant, pärast medalid, särgid, värgid... Eelmisel kevadel käisin esimest korda Otepää-Tartu maratonil. Tüübid rivistati Otepää linnavalitsuse ette, öeldi, et Tartu on sealpool, Tamme staadionil näeme. Rada pole tähistatud (noh, eksida eriti pole võimalik), öeldi, et Tartus kolmanda foori juurest paremale ja siis tulebki Tamme puiestee. Joogipunkte kui niisuguseid pole, korraldaja sõidab autoga edasi-tagasi, kui mõnda jooksjat näeb,siis peab kinni ja pakub jooki. Ei ole medaleid, diplomeid, puhas osavõturõõm. Aga keegi ei virise, mingi Pirksaar või Loskutov foorumites ei põruta, et ärge sinna krdi jooksule minge, saate surma või midagi. On nii nagu on, kes tahab, käib; kes ei taha, käigu kusagil mujal.
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Postitus Postitas tauno »

Kui ei taha osaleda, siis ära osale - õige. Aga küsimus on selles, et kui mingi asi on karikasarja etapp, peaks olema garanteeritud teatud tase, vähemalt organisatoorne. Sisulise poole üle saab vaielda.
Aga ootame küsimuste avaldamise ära, siis saab täpsemalt hinnata.
Vilniuse Žalgiris
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

Taunolt õige märkus,kindlasti ei kuulu Otepää-Tartu maraton EKJL kalendrisse.
Sven

Postitus Postitas Sven »

Ei kuulu. Saan aru, mida sa öelda tahad - karikasarja etapp ja kõrtsikilb peavad olema erineval tasemel.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

Jah.Sellest on aastaid räägitud, et mingitele teatud parameetritele peab Karikasarja etapp vastama.
Netti üles saab need küsimused aga tõenäoliselt siis kui keegi viitsib oma eksemplari sisse skännida ja teistele edastada. Kas Räli oli mängul-eelmine aasta tegi seda tema?
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Guest

Postitus Postitas Guest »

Kogu Keila materjal (küsimused/vastused; tulemused) on juba eile ära saadetud. Millal need kodukale jõuavavad, seda kahjuks öelda ei oska.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

Kas tabel on Keila mängu kohta kogu avalikustamisele kuuluv materjal?
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Innocentius XVI

Postitus Postitas Innocentius XVI »

Natuke kannatust. Tulin eile õhtul Klaipedast ja enne laupäeva neid materjale, mis Allar saatis, avalikustada ei jõua. Töö tahab ka tegemist.
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Re: Keila paarismäng

Postitus Postitas tauno »

jehhuu, küsimused üleval.
mis sa siin ikka ütled, 110% tüüpiline keila mäng :) - sihtgrupp seeniorid. hulk 100 korda küsitud asju (horst wessel, võru vapp, tyra banks, india tuumapomm, gekod, b õigemeel, mascagni, morricone jne jne jne..), hulk natsi-nõukat (stalin, eesti leegion, anne veski, ostap bender (küsimise sageduse järgi tundub pea et ainus loetud raamat). kõige halvemateks peaks küsimusi 4 (rongipeatused), 5 (laulupidu), 45 (kassid-koerad - milles küsimuse mõte??) ja 55 (must valge mees - vaevalt see oli väga representatiivne). parimat küsimust on raskem valida, aga normaalseteks võib pidada nr 7(generalissimus), 18 (rawalpindi). breda oleks kah normaalne olnud kui poleks mainitud samanimelist rahu.
a mis siin ikka laksida, tüüpiline keila mäng.
Vilniuse Žalgiris
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Keila paarismäng

Postitus Postitas polt »

Ma lugesin ka küsimused läbi ja mul tekkis ainult üks küsimus. Kellele ja kus Nabi oma sponsoritest rääkis? Kui see on mälumänguküsimus-siis olen ma viimased 20 aastat vale hobiga tegelenud.
Ja Saagim ei kaalu mingit kaupa Simpeli reklaamis -ta on klient kes tuli poodi.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
Taivo
Postitusi: 1962
Liitunud: 25.11.2008, 17:31
Asukoht: Internet loomulikult. Igaüks, kes ei ela, asub Internetis.
Kontakt:

Re: Keila paarismäng

Postitus Postitas Taivo »

Võtan vana teema unustusest välja (pole ta isegi kilvalehe esimese lehe 50 viimati kasutatud teema hulgas). Kui arvate, et oleks pidanud eraldi teema tegema, siis on see võimalik.

Aga ma tahan täna kirjutada selle pärast, et Martti läks koos küsimustega ja ma võin homseks midagi unustada.

Võrreldes eelmise korraga on küsimuste esitamise kvaliteet mõnevõrra parem. Pildid olid mustvalged, kümneks sekundiks näidati igale paarile ka värviliselt. Muidu normaalne, aga Lissaboni pilt oli selgelt liiga väike. Võib-olla pani Viivik meelega nii tillukese pildi, et muidu tuntakse Lissaboni liiga hästi ära? Liigne kartus. Nii et see oli puudus. Teisest küljest mõned pildid olid jälle tohutusuured. Berliini metsale see sobis tõesti, aga mõne pildi oleks võinud võtta poole lehekülje laiuseks.

Oleks hea olnud lasta kellegi mäng üle vaadata, läbi mängida. See keegi oleks kohe öelnud, et Velasqueze pilti Kauber–Kreegipuu–Kõks–Usin alles sügisel küsisid. Sealjuures need neli olid kõik ise kohal. Ja hulk teisigi selles mängus osalenuid. (See, et ma seda ära ei vastanud, on minu isiklik traagika.)

Missugune on Euroopa kõige madalam riik? Alles sellel nädalal ma seda mnemomaratonis rahvusvahelises teemas küsisin. See on see, kui mängu teeb üks inimene, kes mujal õieti mängimas ei käi ja mnemomaratoni ei vaata: ta ei tea, mis on hiljuti ära küsitud.

Pärast rongiga tagasi sõites kritiseeriti, et mäng olevat liiga ajakirjandusekeskne. Ma ei heida seda ette. Viivik on ise ajakirjanik ja sellepärast on loomulik, et tema mängus on ajakirjandusest võetud küsimusi rohkem kui teistel. Kriitika kohta, et mängust ei saanud targemaks, pean ma arvama, et see on individuaalne. Mina näiteks sain Velasquese maali selgeks.

Juhtus, et küsiti maastikuvibulaskmist. Üks pakkus vibulaskmist, sai punkti, protestis, tahtis kaht, ei rahuldatud. Siin otsustas žürii minu meelest õigesti. Kujutlegem, et küsitakse allveeujumist ja keegi vastab "ujumine" – see ei ole ju kahepunktivastus! 1 punkt on pigem palju kui vähe antud.

Küsiti, kuidas nimetati Assüürias ja Babüloonias inimese pea, lõvi või härja keha ja tiibadega olendit. Vastus "keerub" on täitsa õige. Aga siin on õigeid vastuseid mitu. http://en.wikipedia.org/wiki/Lamassu näitab, et "lamassu" on ka täiesti õige ja ingliskeelne põhinimi on "shedu". Need loeti valeks ja see on korraldaja jäme viga. Lamassut pakuti palju. Sellepärast oli see minu silmis tänane halvim küsimus.

Seda ametit on pidanud teiste hulgas Johannes Reinthal, Oskar Suursööt, Martin Kruusimaa, Gustav Abel ja Paul Männik. Nimekiri ei ole täielik. Mis ametist on jutt? Vastuseks taheti saada "Harju maavanem". Meie vastasime "karjapoisid". Loeti valeks. Protestisime. Ei rahuldatud. Küsiti, kas ma olen kindel, et kõik nad tõesti karjapoisid olid. Kas Viivik oskab nende seas näidata kedagi, kes päris kindlasti kunagi karjapoiss polnud? See on sõnastuse viga. Pidanuks sõnastama "Selle ameti pidajatest viis esimest olid ..." Siis pole mingit karjapoisi-varianti. Kuuldavasti vastati karjapoissi ka täitsa mitu korda.

Tänane parim küsimus? Mulle meeldis observatoorium. Rahakott lahti ja vaatasime kõik paberraha üle, hulk valevastuseid oli ette antud, põhjalaiuskraad näitas, et see ei ole Paldiski-Tallinna-Narva joonel, vaid lõuna pool, sõna "rajatis" välistas Tamme-Lauri tamme, ikka ei vastanud ära. Me ei teadnud ega näinud, et observatoorium on ka raha peal olemas.
Vasta