Keila paarismäng

Arutelu mälumänguteemade üle (Discussion Board)

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Vasta
Tenno Sivadi

Postitus Postitas Tenno Sivadi »

Pean muidugi vabandama, see eelmine postitus tuli minu poolt, arvasin, et tähevihjest piisab. Küllap oli see tingitud sellest, et kiri tuli mitte päris iseloomulikult räige aga see Alliku pidev kraaksumine ajab ju normaalse inimese ka vahete vahel kirjutama sellest, mis nagunii kõigile juba ammu selge. Samas on ju ka registreerunud tegelased anonüümsed, sest Memberlistist ei selgu ju enamuse identiteet, ons ta siis koopavalvur, specter või kassikas.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

No kes ikka juba vene ajal majavalitsusele ja parteikomiteele anonüümkirju saatis-see tegeleb sellega ka praegu edasi! Aga Kui nüüd võrrelda kahte sellist retrostiilis mängu siis Viljandis oli asi stiilne ja vähemalt küsimustele polnud suurt midagi ette heita,peale selle ühe suusatamisküsimuse sõnastuse. Aga Keila puhul ei saa kahjuks rääkida ei korrektsest tehnilisest teostusest(viimaste aastate jubedaim paarismängude seas) ega sisust.
Just sõnastuse puudulikkus hämmastab on ju üks põhiküsijatest ometigi elukutselt ajakirjanik ja teine peaks olema ju ometi parteilises liinis vastavaid kursusi läbinud!
Sellise postituse eest nagu T siin tegi peaks kokku kutsuma mingi EML aukohtu kui selline asi on olemas.Ma isegi natukene tunnen ennast isiklikult solvatuna aga kuna ma tean kes selle postituse tegi siis on selge et midagi isiklikku seal taga pole.Lihtsalt jõuetu viha!
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
Henry IX
Postitusi: 7742
Liitunud: 25.03.2005, 21:40
Asukoht: Kännus, Tallinnas

Postitus Postitas Henry IX »

No näed milliseid arusaamatusi anonüümkirjadest võib tulla.
Tegelikult on päris hästi teada, kes millise nime taga on.
Teisalt, kui Sa väidad ennast mitte teadvat, kes näiteks poldi või henry IX nime taga on, miks sa siis Allikut hurjutad?

Henry IX alias Heino Raivet
Fabregas sooritas väljakule väljaheite.
Kalev TV kommentaator
margu
Postitusi: 200
Liitunud: 11.02.2005, 16:53
Asukoht: Haapsalu
Kontakt:

Postitus Postitas margu »

Väga kole on siin teadetetahvlil seda vastastikust sõimu lugeda. Suhteid võiks vast klaarida läbi isiklike e-kirjade.
Veel Keila mängust. Olen nõus ühe eelneva paavsti nime kandva postitajaga, kellele meeldis eestikesksus. See oli sümpaatne, kuigi sõnastus vedas rappa. Alati ei saa ju randmekotikesi ja lõhnavesi küsida.
tegelikult käib sama süüdistus minu enda kohta ka, sest kipun viimasel ajal liig väljamaiseks muutuma.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

Eestikesksusega on paraku nii et kui ikka tuleb mäng kus on vähemalt 50% eestikat siis on ülekaalukas võitja ju juba enne mängu teada. Särgava-Pahtma vastu ei saa selles mänguliigis keegi. Kui aga arvestada seda, et tahame mälumänguritena ka maailma mastaabis head olla, siis pole suurepäraste estica teadmistega eriti midagi peale hakata.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
Henry IX
Postitusi: 7742
Liitunud: 25.03.2005, 21:40
Asukoht: Kännus, Tallinnas

Postitus Postitas Henry IX »

Võib olla on need kaks erinevat ala, a la klassikaline stiil (eestikeskne) ja vaba stiil (maailmalaiune). Teeme kahed eestikad ja kaks paarismängusarja.
Olen Margusega nõus, et sõnastus on küsimuste puhul väga tähtis. Kasvõi see tsiteeritavuse asi. Tekkis mitu küsitavust:
a) kas ainult reaalteadlaste osas
b) mis perioodil see tsiteeritavus pidi kajastuma
c)kuidas sai nimekiri olla lõplik 11 inimest
Kõige naljakam on see, et antud teema kohta kirjutas 6.01 (Keila toimumispäevaks) artikli minu partner Erik Aru ise (EPL ärileht), kuid teemat me ära ei tundnud.
Fabregas sooritas väljakule väljaheite.
Kalev TV kommentaator
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

Iga küsimus mille vastus on pikem kui 2- 3 sõna on sitt küsimus!Minu arust oli selle küsimuse vastus sama pikk kui küsimus ise ilma loeteluta.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Tenno Sivadi

Postitus Postitas Tenno Sivadi »

Ei näinud mängu enne, seetõttu ei oska kommenteerida, mis ja milleks hea oli. Aga et mäng oli Allari ja Jaani nägu, siis pole sellest ju kellelgi kahju, miks nemad ei või küsida (minu osa oli üsna tagasihoidlik). Ja kui see on nende stiil, siis miks mitte. Kogu aeg ei tasu ju oiata. Ega kõik mängud ei peagi Allikule meeldivas stiilis olema. Loomulikult pole suurest estica osast mujal maailmas või Euroopas eriti kasu aga selleks ongi valikuvõimalus olemas. Sõitsin koos päris paljude kilvaritega rongis tagasi ja sealse seltskonna enamuse üldine arvamus oli küll positiivne. Ka Allar küsis rahva käest arvamust, keegi ei pahandanud eriti. Nii et enda ego ei tasu kõigi arvumuse pähe demagoogiliselt üle kanda. Kus Peeter Kubo seda Lihula küsimust 1999 küsis? Esimene Kloostriturniir toimus ju alles 2001? Nii et valetada ka ei tasu.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

Kubo korraldas eelpoolmainit ajal-mul on isegikuupäev kirjas Tartus kohaliku mängu. Kui sina ei oska netiotsingut kasutada, siis ei ole vaja teisi valetamises süüdistada! Tartlased olid juba eelmisel sajandil oma mälumängundusega netis kenasti üleval.Üllari lehel mäng ja kõik muu juurdekuuluv ilusti näha.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
Henry IX
Postitusi: 7742
Liitunud: 25.03.2005, 21:40
Asukoht: Kännus, Tallinnas

Postitus Postitas Henry IX »

Kubo küsimus 3.11.1999 kõlas nii:

19. Millisest Eesti linnast on jutt? Siin oli eestlaste tähtis muinaslinnus. Kaua aega oli siin
Näska alevik vaevalt 500 elanikuga. Aga kohalik rahvas andis talle isegi linna nime, kuigi talle
omase eneseirooniaga - "Pastla-Peterburg". See oli "linn", kus oli 99 uulitsat, raudtee andis
uut elu ja hoogu. Linnaks sai 1990 aastal.
Fabregas sooritas väljakule väljaheite.
Kalev TV kommentaator
Kasutaja avatar
insu
Postitusi: 388
Liitunud: 02.01.2005, 17:29
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas insu »

Paganama jama. Tegin kunagi selle alateema "Teadete tahvel" ise mõeldes, et see võiks olla koht, kus avaldatakse kiiremad teated mängude toimumise, muudatuste jms kohta. Et siis oleks kiire ja oluline inf ühes kohas koos ega jääks kahesilmavahele.
Aga see alateemade värk on ikka täielik sodi. Igaüks kirjutab mis pähe tuleb sinna kuhu parasjagu juhtub. Olen pedant ja mind selline segapuder segab. Hapuks läinud teemasid ka keegi ära ei korista. :( Indrek Paavle
Kasutaja avatar
arko
Site Admin
Postitusi: 6294
Liitunud: 28.04.2004, 10:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas arko »

Tenno Sivadi kirjutas:Aga et mäng oli Allari ja Jaani nägu, siis pole sellest ju kellelgi kahju, miks nemad ei või küsida. Ja kui see on nende stiil, siis miks mitte.
Vaadates diskussiooni kõrvalt, siis see vaidlus ei alanud ju mitte stiilist, vaid küsimuste (ja vormistuse) korrektsusest. Stiil on maitseküsimus, aga stiilist olenemata on halb küsimus see, mis esitab vigaseid, segaseid või valestimõistetavaid väiteid või tugineb kahtlastele allikatele. Nagu aru saan, siis nende rohkus ongi peamine etteheide Keila mängule.
Sööge sooja saia väikese hulga kiiviga!
Tenno Sivadi

Postitus Postitas Tenno Sivadi »

Vormistuse kohapealt niipalju, et eks Allar tegi nii nagu tal võimalused lubasid. Muud lisada ei oskagi. Ei vaidle ka sellele vastu, et Lihulat on ehk peale Kubo veel nii mõnelgi lokaalsel mängul küsitud aga kui 1999 küsiti ehk võis ka 2007 küsida? Aga Allikul ei tasu oma unelmaid tõepähe serveerida, sest mina küll teda ei vihka. Ma arvan, et mõttetut mehikest on ka vihata mõttetu. Nii et Jaan, oleme sõbrad edasi!
Kasutaja avatar
Henry IX
Postitusi: 7742
Liitunud: 25.03.2005, 21:40
Asukoht: Kännus, Tallinnas

Postitus Postitas Henry IX »

Eelmisel aastal kinkisin mälumänguliidule paljundusmasina, selleks et saaksime paremini küsimusi paljundada.
Kahjuks pole Liidul oma ruume, kus mängujuhid oma küsimusi vormistada saaksid. Olen valmis leidma ka printeri ning arvuti, oleks ainult kuhu panna.
Mängud tuleks ikka elementaarsel kombel vormistada. Siia hulka kuulub ka vormistatud küsimuste kiire ülespanek kilvalehele.
Fabregas sooritas väljakule väljaheite.
Kalev TV kommentaator
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

Krt minu arust ei tohiks arvuti ja värviprinteri leidmine küll enam eriti keeruline olla isegi sellises provintsikohakeseses nagu Keila.Ja kui keegimodedest tõstaks need kILAT PUUDUTAVAD KOMMENTAARID KOKKU TEEMA ALLA Keila 2006 või halvim küsimus -siis ma oleksin väga tänulik.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Vasta