Jüri sari

Arutelu mälumänguteemade üle (Discussion Board)

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Vasta
Kasutaja avatar
punukana
Postitusi: 4752
Liitunud: 11.01.2007, 14:31
Asukoht: Rapla loomulikult. Iga ebanormaalne inimene elab Raplas.

Postitus Postitas punukana »

Pärast seda suitsupääsukese-saagat (ja pääsukese eest saadud nulli) muutus meie võistkond nii ettevaatlikuks, et hakkasime "täpsustama" ka mõningaid järgnevaid vastuseid. Mistõttu kaotasime 2 punkti veel :evil:

Ma arvan, et 2 punkti andmine mõlema variandi eest poleks küll ideaalne lahend, aga olukorda rahustav kindlasti.
"Nägin saalis ka treener Jüri Pritšinit, kes istus tribüünil minust kiviviske kaugusel." (Ivar Jurtšenko korvpalli karikafinaali kommenteerides)
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

Perekond: Pääsuke Hirundo
Liik: Suitsupääsuke rustica ;Hirundo rustica

Peaks olema arusaadav !
Genosse
Postitusi: 551
Liitunud: 02.05.2006, 15:08
Asukoht: Tallinn-Tabasalu

Postitus Postitas Genosse »

Pääsulaste sugukonnas (Hirundinidae) on 17 perekonda. Eestis neist 3 perekonda, igasühes Eestis üks liik - Hirundo - (suitsu)pääsuke, Delichon (räästa)pääsuke ja Riparia (kalda)pääsuke. Mispoolest on Hirundo pääsukese üldnimetusena parem kui Riparia või Delichon? Minu loogika seda ei võta...
Suitsupääsuke on 100 % õige, teised vastused on ainult osaliselt õiged. Kui keegi sai lihtsalt pääsukese eest 0 punkti. siis selle ma olen loodetavasti juba 1 punktiks parandanud.
Genosse
Postitusi: 551
Liitunud: 02.05.2006, 15:08
Asukoht: Tallinn-Tabasalu

Postitus Postitas Genosse »

30 meeskonnast sai suitsupääsukese eest sai 2 punkti seitse (7) meeskonda - Parila, Tallinn, Historia, Neli lagendikku, Vikerraadio, Äiapuusad ja Tabasalu KEK. 14 meeskonda sai pääsukese eest 1 punkti. 9 meeskonda sai 0 - kas jätsid tühjaks või panid vastuseks lind, koolibri, kurg, must toonekurg või lenda vabalt. Kui pääsukese eest saaks 2 punkti, siis peaks ju lihtsalt linnu eest ka ühe punkti saama :?
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Postitus Postitas tauno »

Mis siin vaielda on, kui suitsupääsuke on Hirundo rustica? Kuidas saab suitsupääsuke olla ainus 100% õige vastus? Kuna küsimuse asetus annab mitu vastamisvõimalust, siis tuleb ka mõlema eest punkt anda. Ei maksa ometi arvata, et keegi osalenutest ei tea meie rahvuslindu, järelikult kahtlustati järjekordset hanitamist ja vastati ettevaatlikumalt (ja õieti).
Ka erinevad ladina keele sõnastikud annavad hirundo tõlkeks kas "pääsuke" või mõnel juhul "piirpääsuke".
Vilniuse Žalgiris
Genosse
Postitusi: 551
Liitunud: 02.05.2006, 15:08
Asukoht: Tallinn-Tabasalu

Postitus Postitas Genosse »

Spordis on üldiselt nii, et kohtunikega ei vaielda ja kohtuniku sõna on otsustav ning mälumämg on ju ka mõttesport, nii et sama asi pädeb ka siin.
Kui on õigustatud pretensioone, tuleb need esitada õigel ajal. Aga vastuväited hirundo puhul ei ole seni mulle olnud veenvad. Ju ma siis põikpea olen.
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Postitus Postitas tauno »

see kohtunike tegevus meenutab liiga palju moskva olümpiat
Vilniuse Žalgiris
Genosse
Postitusi: 551
Liitunud: 02.05.2006, 15:08
Asukoht: Tallinn-Tabasalu

Postitus Postitas Genosse »

Moskva olümpia kohtunikud olid erapoolikud. Kas on kahtlusi, et viimane kord Jüris on punkte antud mingit võistkonda ekstra sodustades? Ja mis võistkond see siis oleks? Eks iga punktist ilma jäänu tunneb, et teda on ebaõiglaselt koheldud, aga tema rivaale koheldi täpselt samamoodi
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Postitus Postitas tauno »

a.) sõnastikud, muuhulgas websteri ladina-inglise sõnastik ütleb, et hirundo on pääsuke (lihtsalt pääsuke)
b.) suitsupääsuke on ladina keeles Hirundo rustica

järelikult on see puhas jonnimine
Vilniuse Žalgiris
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

No kui raske saab olla neilt kes suitsupääsuke vastasid üks punkt ära võtta ja neile kes pääsuke vastasid 1punkt juurde panna.
Või kui see on põhimõtteline küsimus ja zhürii pole nõus oma viga tunnistama-siis ehk leiate kompromissi ja kuulutate küsimuse kehtetuks ja arvesse läheb 44 küsimuse punktiiseis.
Igatahes peaks võhikudki aru saama et seekord on protestjatel õigus mitte vastupidi?!
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Seniit

Postitus Postitas Seniit »

Küllap oli ka neid, kes ei osanud kohtunike tahtmisest aru saada ja vastasid igaks juhuks topelt ehk näiteks pääsuke (suitsupääsuke). Ilmselt oli variante veelgi, nii et punktide mahavõtmine pole päris õige. Küllap on ajakirjalegi nime paneku puhul mõeldud ikka rahvuslindu, sest Hirundo rustica oleks päris võigas ajakirjanimi. Nii et kui võimalik võiks muidugi kõik pääsukesed oma punktid saada, miks aga tervelt 9 võistkonda (mõned olid küll ühe või kahe liikmelised) sellist asja ei teadnud, on päris naljakas. Samas, mis ühele hirmlihtne võib teisele päris pähkel olla. Kokkuvõttes on see küsimus vist küll nii suurt tähelepanu võitnud, mida ammu ühegi teisega pole juhtunud. Ehk on siiski tegemist tormiga katseklaasis. Äkki tuletaks meelde, et mälumäng on siiski ka mäng, mitte ainult võitlus. Küllap oli korraldajatel veel teisigi naljakalt vormistatud küsimusi, millest oli päris raske aru saada, mida taheti. Küllap jäi selle taha nii mõnigi punkt aga see selleks. Unustame ära ja läheme edasi.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

Minul on nende 9 võistkonna pärast igatehs piinavalt häbi!
Huvitav kui paljud Lagerhansi saarekesi ei teadnud? see oli teine minu jaoks komplekti sobimatu liiglihtne küsimus.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Jaan

Postitus Postitas Jaan »

Küsimus oli:Kes on hirundo?,mitte, mida olevat arvanud ajakirja asutajad. Mida nad oletavasti olevat mõelnud? Selline küsimuse esitlus oletatav esitus on idiootsus.
Küsimus oli:Kes on hirundo?
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

genosse:
Kui paljud võistkonnad ei oleks pakkunud just suitsupääsukest, oleks pääsukese eest ehk kaks punkti saanud ka. Praegu said need, kes vastasid Eesti rahvuslinnu (mis see ikka Eesti ornitoloogide lehe nimeks sobib), 2 punkti ja lihtsalt pääsuke 1 punkt.
Järeldus:
Kuna minu sõbrad vastasid suitsupääsuke, siis on see õige
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

Kaua võib?
Genosse:
Spordis on üldiselt nii, et kohtunikega ei vaielda ja kohtuniku sõna on otsustav ning mälumämg on ju ka mõttesport, nii et sama asi pädeb ka siin.
Kui on õigustatud pretensioone, tuleb need esitada õigel ajal. Aga vastuväited hirundo puhul ei ole seni mulle olnud veenvad. Ju ma siis põikpea olen.

Järeldus: Ma arvan nii, seega on nii.

sellest kahest genosse poolt väljaöeldud lausest saab teha tõsiseid kurbi järeldusi.!
Vasta