Jõgeva paar - EMV

Arutelu mälumänguteemade üle (Discussion Board)

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Kasutaja avatar
arko
Site Admin
Postitusi: 6294
Liitunud: 28.04.2004, 10:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas arko »

Päris Koselt buss läbi mu teada ei lähe, ikka otsejoones mööda tartu maanteed.
Sööge sooja saia väikese hulga kiiviga!
Kasutaja avatar
arko
Site Admin
Postitusi: 6294
Liitunud: 28.04.2004, 10:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas arko »

Oijahh, see on nüüd läbi! Tänud kõigile, kes kohale tulid. Mu suureks kergenduseks ei osutunudki mäng nii raskeks, kui kartsin, võitja sai ikka üle 2/3 kätte. Aga rebimine oli põnev!
Üks nulliring tuli - Shakespeare ja linnud.

Ma loodan südamest, et meid ei sunnita nüüd igal aastal meistrikaid korraldama. Ise tahaks kah mõne medali saada :mrgreen:
Sööge sooja saia väikese hulga kiiviga!
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

Sellest 60 küsimusest oleksite võinud ikka 50 paremat välja valida. Ja selle viimase numbri juurde jääda. Kuigi, eks oma lapsed ole kõigile armsad. Leino
Kasutaja avatar
Matis
Postitusi: 2880
Liitunud: 02.01.2005, 14:48
Asukoht: Kilingi-Nõmmes loomulikult. Iga lõngus elab ainult siin
Kontakt:

Postitus Postitas Matis »

Mäng oli täitsa norm. Mõni küsimus, mis tundus endale ülilihtne (Cafu), paistis teistele küllaltki ületamatu. Ning vastupidi.
Mõni küll torises, et miks mõni blokk oli liigraske (loodus), kuid ega ei saagi kõigile lihtsaid küsimusi teha.

P.S. Olesk ja Naarits on igaveseks ajaks mõistetud tegema parrismängu EMV-d :twisted:
Mulle meeldib, kui ema käitub spartalikult
Kasutaja avatar
his master's voice
Postitusi: 1306
Liitunud: 03.01.2005, 09:43

Postitus Postitas his master's voice »

mina kiidaksin samuti tegijaid. Võib-olla tuli looduse blokk liiga raske, kuid küsimused olid euroopalikud, väga hästi oli välja mängitud eesti osa küsimuste üldarvus. Sellised on tänapäeva küsimused, nii et vanadel mälumänguritel pole midagi öelda, et mäng ei sobinud. Lihtsalt tuleb eluga kursis olla! Nii et 5 hindeks
Tauno V

Postitus Postitas Tauno V »

Patt oleks viriseda, sest mäng oli ülimalt põnev ja hästi korraldatud, aga eks natuke jäi häirima see Srebrenica küsimus: kuna ei teadnud, et vaja nii täpselt, jätsime mõningase kaalumise järel kohanime kirjumata ja lõpuks see otsustaski...

Kas 50 või 60 küsimust, on raske öelda. Tegelikult rohkem küsimusi näitab suuremat stabiilsust ja kindlasti on Salis-Olander üks stabiilselt tugevamaid paare. Muidu võiks ju EMV võistkondliku teha samuti 50 küs...
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

Miks siis mitte juba 70 küsimust jne. Et mida rohkem... Salise-Olanderi võit oli tänase päeva kõige parem uudis, igatahes ei võitnud mingid suvalised sellid, ehkki palju puudu ka ei jäänud.
Noortepärasuse kohta ja kaasajaga kurisis oleku kohta: muusika osakaal on suurem või sama suur kui kirjandusel ja kunstil kokku? Aga ilmselt ei suuda ma ajaga kaasas käia? Leino
Innocentius XIV
Postitusi: 50
Liitunud: 15.02.2005, 22:58

Postitus Postitas Innocentius XIV »

Varem või hiljem ootavad tänaseid võitjaid need kohad tabelis, mis praegu kuuluvad 1980-ndate (tele)staaridele. "Suvalisteks" ei tahaks küll uusi tulijaid nimetada. Et muusikat on rohkem kui kunsti, pole ka midagi imestada. Esiteks on muusika meie ümber iga päev, kunst paraku mitte. Teiseks pole värvilise kunsti näitamine tänapäeval kõige muu arenguga võrreldes kuigi käepärane.
Tänane mäng oli üldiselt tõesti tore. Mõni küsimus oli ehk liiga lihtsaks tehtud; mõnel puhul oli ehk ajast lausa ette rutatud. Näiteks Franz Ferdinandi muusikale pole õieti veel pealegi sattunud:)
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

Asi ei ole uutes tulijates, vaid konkreetse persooni suhtumises n.-ö. vanematesse mälumänguritesse, kes aeg-ajalt "rõõmust ruigavat". Ja veel, Innocentius XIV, loe meile, millele Sa vastama kipud, hoolega! Mainisin, et muusikat oli sama palju või rohkem kui kujutavat kunsti ja kirjandust kokku. See, et Sind kunst ei ümbritse, mind imestama ei pane, aga raamatuid võiksid ikka lugeda. Vähemalt nii palju, et selle hulka kõrvade vahelt sisse aetava muusikaga võrrelda saaks.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

Mulle mäng meeldis.Mullee ei meeldinud mängu juures aint üks asi.See et Blindi küsimusele oli pilt juurde topit.Enda esituse kohta võib nii palju öelda et esikoht läks Prozaci nahka.Kui kaks Prozacit mitte kasutanud meest eiu suuda terve ploki vältel seda meelde tuletada siis on nad ise süüdi.Tänu sellele jäid ju teised küsimused vastamata. No ja ühe lihtvea tegin ka Cafu rsk.Väänasin kohe Branco kirja et pärast mõtleb aga pärast mõtlöesime peamiselt mees Poiree eesnime, mida polnudki üldkokkuvõttes vist vaja teada ja Cafu rsk jäi kirja panemata.
Aga kõige parem küsimus oli Maie pÕLD JA PARAS NEILE KES KÜSIMUST LUGEDA EI OSKA JA lOOGILIST MÕTLEMISVÕIMET EI OMA!
eSIKOILMIK OLI SELLINE NAGU ENNUSTASIN AGA KOHAD OLID VAHETUSES.
Meie oleks ikka pidanud võitma.Aga no esimest korda koos mängisime ka.
Lihtsalt ise tegite endale elu keerulisemaks-mul ei jää nüüd lihtsalt midagi muud üle individuaal võita, sest kahekordseks meistriks tulemine sel aastal sai nagu miinimumeesmärgiks pandud hooaja algul.
Aga Arkole Tiidule tänud! Ja Fakk Saage aru mälumäng pole miongi igav ja tõsine asi-sellepärast peabki Maiet ja Valdurit küsima.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
Matis
Postitusi: 2880
Liitunud: 02.01.2005, 14:48
Asukoht: Kilingi-Nõmmes loomulikult. Iga lõngus elab ainult siin
Kontakt:

Postitus Postitas Matis »

Polt! Aga kui sa ei tule kahekordseks Eesti meistriks, kas siis lõpetad võistluskarjääri ja hakkad perspektiivitu mängijana petanki harrastama :D
Mulle meeldib, kui ema käitub spartalikult
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

Ei siis ma lähen Bridzi peale üle-sellel alal saab Salisest jagu küll.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
margu
Postitusi: 200
Liitunud: 11.02.2005, 16:53
Asukoht: Haapsalu
Kontakt:

Postitus Postitas margu »

Mäng Jõgeval oli tore ja nooruslik. Tempo oli parajalt kiire. Küssad olid üpris head. Oma tulemus oli hüperkehva- tekkis kehva korvpallimeeskonna tunne, et loobid palle korvi suunas ja ükski sisse ei lähe. Aga mis teha kui ei tea , igatahes uusi teadmisi sai. Nii et tänud korraldajaile.
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Postitus Postitas tauno »

Eelmine aasta küsiti Jõgeval Ivan Oravat, nii et võinuks Maie-küsimuse läbi näha. Lõpus oli teksti nii palju, et mõte liikus ikka reaalse inimese poole... aga tegelikult oli vaimukas küsimus.
Kuna hr. Pahtma kurjustab vist mingi minu kunagise lause pärast, siis peab ütlema, et tegu on mingi arusaamatusega. Enamik vanema põlvkonna mälumängijaid on loomulikult täiesti lugupeetavad inimesed ja küsimus on fakti nentimises, et mänge ei saa jagada heaks ja halvaks selle järgi, kas need sobivad noorematele või vanematele - kõik mängud on subjektiivselt koostatud ja kellelegi nad ju sobivad rohkem. Järelikult peaks (ja ongi) kalendris ka mänge, kus võimalusi ka noorematel. Jah, meil oleks läinud kehvemini, kui Jõgeval oleks olnud 20 küsimust XIX sajandi Tartu õppejõudude ja Virumaa ajakirjanike kohta. Kas see, et Jõgeval oli natuke rohkem noortepäraseid küsimusi, teev mängu vähemväärtuslikuks? Kas EMV finaalid peaksid olema alati väga vanamoodsad? Sellele pole vast vaja vastata. Pealegi, ega see Jõgeva EMV nüüd niiii noortepärane ei olnudki - Salis-Olander on lihtsalt palju mitmekülgsemate teadmistega ja vääris võitu, esikümnes olid end ennegi tõestanud paarid.
Kasutaja avatar
Matis
Postitusi: 2880
Liitunud: 02.01.2005, 14:48
Asukoht: Kilingi-Nõmmes loomulikult. Iga lõngus elab ainult siin
Kontakt:

Postitus Postitas Matis »

Mis küsimused ja vastused ja mängijad on väärtuslikumad on igavene trilemma :roll: Küsida võib kõike. Tähtsus rajaneb küsimuse komponeerituses, oskus sisse viia värelevaid knihve ja hõrkjat teavet. Siis pole tähtsus kas küsid XIX sajandi Virumaa kirjaniku, Seksi-Kristit ning Albaania Zogut. Kui tunned küsija head tahet, siis on mõnus. Ära panna ei tasu.
Ning mängijad mängijadeks. Ega Tauno Vahter nüüd pole sugugi vähemväärtuslikum "suvaline sell", kui Indrek Salis, Matis Song või Leino Pahtma. Kõik on ju mälumängurid ja täitsa normaalsel tasemel. Vähem kibedust.
Mulle meeldib, kui ema käitub spartalikult
Suletud