Jõgeva paar - EMV

Arutelu mälumänguteemade üle (Discussion Board)

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Leino

Postitus Postitas Leino »

Minu probleemiks oli küsimuste (ehk täpsemalt muusika, kirjanduse ja kunsti) arvuline proportsioon. Nn. noortepärasuse haakisin His Masterś Voice´i jutu külge, et vanad käigu ajaga kaasas. Kas ajaga kaasas käimine on siis peamiselt muusika, aga hoopis vähem näiteks kunst ja kirjandus. Jah, eilne mäng oli hea, aga kui mängutegijad oleksid oma äranägemisel valinud välja 50 küsimust olnuks see väga hea, seda tahtsin öelda.
Nii seniilne ma muidugi veel pole, et arvaksin, et ühes mängus peaks olema 20 TÜ teadlaste küsimust - pean tunnistama et selline demagoogia on ääretult tüütav - seegi näide on kerge irvitamine nn. vanema generatsiooni üle, kelle eestkõnelejaks siia mitme asjaolu kokkulangemisel olen sattunud. Nii et, poisid, peaksite harjuma, et teie kallal vahel keelt teritan. Ehk nagu teab Jaan "Polt" Allik: "Arenege, mehed!"
Aga tegelikult on Eestis olemas noorepoolne mälumängur ja mängujuht, kelle küsimused sobivad nii vanadele kui noortele. See on Indrek Paavle, kelle suurt lugemust näitavad küsimused, mille tegemiseks ei ole kasutatud "Stiinat" ja pubekate Internetikülgi.
Leino

Postitus Postitas Leino »

Matis, kibetumise tõi siia "vanema generatsiooni rõõmust ruigamine". Sa siis justkui ei reageerinud, siis oli kõik kombes? On normaalne nende selja taga sitaga üle valamine? Leino, ei ole Keskerakonna valija!
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

Ja Leino on minu põlvkonna st kadunud põlvkonna üks vähestest esindajatest.seega mitte vana känd.Ärgu Kastan end nüüd puudutatuna tundku!
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
Matis
Postitusi: 2880
Liitunud: 02.01.2005, 14:48
Asukoht: Kilingi-Nõmmes loomulikult. Iga lõngus elab ainult siin
Kontakt:

Postitus Postitas Matis »

Yep, muidugi on "rõõmust ruigamine" solvumist vääriv tunne, kuid ma arvan samas, et ega keegi solvamise (kas otse ees või selja taga) patust puhas oleks. Võtke rahulikumalt. Võrreldes sellega mis on korvpallis, jalgpallis või poliitikas on mälumängu seltskond lausa pühapäevakool.
Ning ei tasu ka iga väiksemat ütlemist põdeda, siis on lõpuks endal raske mitte teistel.
Poldiga me ragistame ikka vahel, kuid see ei takista lõppkokkuvõttes sõbrad olla.
Mulle meeldib, kui ema käitub spartalikult
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Postitus Postitas tauno »

:) Kas "rõõmust ruigamine" on tõesti "sitaga üle valamine"?? Minu arust on seda teinud vist kõik mängijaid mõnda rasket küsimust nähes, mille vastust teatakse :) Palun rahulikumalt, Prozacit saab vist isegi perearstilt.
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

Vahter, ma kirjutan üsna harva, ja kui, siis oma tooni valin ma ise. Ja eelkõige sõltub see vestlusparnerist!
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Postitus Postitas tauno »

Kui tegu on mingi isikliku probleemiga, siis pole seda kohane foorumis arutada, muidu kisub uueks Lombiks. Kui on midagi lisada, siin kirjuta tauno@tnp.ee
Leino

Postitus Postitas Leino »

ei tegu oli (loodan, et enam tulevikus ei ole) veidi üldisema probleemiga. Kahju, et kõik sellest aru ei saa.
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Postitus Postitas tauno »

Kui küsimusi ükshaaval üle vaadata, siis tegelikult oli neid "noorte" küsimusi ju üsna vähe, täpsemalt öeldes kõigest kuus (10%):
Franz Ferdinand (noortepärane, aga aktuaalne)
Jamiroquai (kas nad pole juba tegevust lõpetanud)
Käekotid (oligi pigem loogika- mitte faktiküsimus)
Blind
Dr Seuss (raske, aga tegelikult mees ju ammu surnud klassik)
Amenabar (Oscari-võitjaid vahel ikka võib küsida)
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

Käekotid polnud noorte vaid naiste küsimus.Kusjuures Sexist ja linnast ma mingit Hermese kotti ei mäleta Fendi kottidega oli seal pistmist ja Gucci omadega ka.Hermest ei näinud.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
his master's voice
Postitusi: 1306
Liitunud: 03.01.2005, 09:43

Postitus Postitas his master's voice »

lahenduseks saaks välja pakkuda kaks varianti: 1) kas mänge hakkavad tegema võrdse arvuga noormälur ja vanem, või 2) pooled mängud teevad vanemad, teise poole noored.

Leinoga olen nõus, et kirjanduse osa peaks olema nii kunsti kui ka muusika osast suurem olema. Samas kui vaadata eilset mängu, siis oli peale kunsti ja muusika bloki 2-e muusikaküsimust veel mitmeid teisi muusikapalasid. Endalegi üllatuseks vastasin 5st 3 ära (ei teadnud Jamiroquaid ja Johansoni). Samas oleks muusika variant selline, et pooled või vähem on klassikalise muusika küsimused, ülejäänud pop/rock/jazz, jne, kuna tendents on kaldunud järsult viimasele poolele
Kasutaja avatar
Matis
Postitusi: 2880
Liitunud: 02.01.2005, 14:48
Asukoht: Kilingi-Nõmmes loomulikult. Iga lõngus elab ainult siin
Kontakt:

Postitus Postitas Matis »

Pole mõtet üle standardiseerida. Arko ja Tiit on noored, aga väga head küsimustegijad. Ning see on kirjutamata reegel juba tükk aega , et peale klassikalise, lastakse ka muid stiile. Pole just märganud et muusika oleks rokki uppunud. Jazzi on muideks haruharva.
Ärge ülearenege. :twisted:
Mulle meeldib, kui ema käitub spartalikult
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

Üks asi tuleks küll tõsiselt ette võtta.Tuleb orgunnida kõigile edevamatele mängudele Tallinnast buss.Osavõtjate arv oleks kohe oluliselt ilusam.49 paari võimas!
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Leino

Postitus Postitas Leino »

Seda iga, kes noormälur, kes vana, ei saa muidugi nii paika panna. Kujutan ette 90-aastast Polti ja tema küsimusi, ikka samasugused kui praegu :) Mängu tegijaid võiks olla EMV-l kaks või enam, ja tegelikult on ju alati olnud ka. Muude mängude puhul seda kohustuslikuks teha ei saa. Kui keegi X tahab teha Y kohas mälumängu, las teeb.
Jazzi on vist mõnede jaoks palju Pirital? Pole ammu käinud, aga vist on.
Kasutaja avatar
his master's voice
Postitusi: 1306
Liitunud: 03.01.2005, 09:43

Postitus Postitas his master's voice »

mina olen Jaaniga päri. Oleks buss, tuleksin igale mängule kohale, ilmselt mõtleksid paljud samamoodi
Suletud