Üksikmängu EMV 2007

Arutelu mälumänguteemade üle (Discussion Board)

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Toivo

Postitus Postitas Toivo »

Ei pretendeeri küll mälumängu novaaturlusele, sest kui kasutada teie klassifikatsiooni, olen ma ehk miinusmärgiga amatöör aga mõned mõtted pärast üksikmängu meistrivõistlusi tekkisid küll. Ütlen kohe, et üldmuljelt mulle üritus meeldis, eriti ehk seetõttu, et käies kord aastas mälu mängimas, sain enda arvates täitsa korraliku koha.
1) Ma ei saa aru virisemisest tehniliste vahendite, küsimuste taseme jne. kohta. Eesti tasemel suvalise spordiala (meenutan, et olen 8 aastat Eesti squashiliidu president) korraldamine peab vastama ala tasemele ehk et ei saa näiteks nõuda Viimsi valla meistrivõistlustel Adidase vormi.
2)Ei saa väita, et me oleme Inglismaa ja Belgia järel Euroopa kolmandad, see kisub NSVL aegse allveeujumise valdkonda, kus teised lihtsalt ei ujunudki.
3)Mulle on tundmatu, kes määrab küsimuste koostajad. See küsimus tekkis siis kui nägin toimkonnas liikumas "heas sportlikus vormis" Lompi, kes suutis koostada ühe küsimuse.
4)Jään endiselt enda arvamuse juurde, et olles võrdväärne teiste tunnustatud spordialadega, võiks kasutada ka näiteks dopingukontrolli (mõnele mehele poleks purki pissimine mingeid probleeme tekitanud, naabrigi eest oleks selle asja ära teinud). Kui on abi vaja, võin aidata!
5)Tahaksin tänada Indrek Salist, Tenno Sivadit, Arko Oleskit, Hillar Nahkmanni ja mõnda veel mälumängu propageerimise eest. Aga telesse oleks võinud ikka Tõnu Talve vedada, oleks vähemalt nalja saanud!
6)Mõned üksikmängu meistrivõistluse küsimused tundusid küll lihtsatena (kasvõi need, mille vastuseks oli Tuglas, Salumäe, Hannibal ja veel mõni) aga samas pole lihtsaid ega keerulisi küsimusi, on lihtsalt keerulised vastused!
PS! ÜKSKORD MA VÕIDAN TÕNUT NIIKUINII!!!
Kõigile kaashuvilistele soovin mõnusat kevadet ja ärge oma aia mullatöödega üle pingutage!
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Postitus Postitas holte »

Toivo kirjutis tuletab ühe küsimuse EMV toimkonnale meelde:

Mitu punkti sai filmiküsimuses Hannibali eest?

Kui kaks (mida ma kahtlustan), siis miks?
On ju tegemist eesnimega.
Siis tahaks teada, kas võibki hakkama vastama
eesnimesid? Kobistamisi oleks ju palju parem pihta saada.

Enne vastuväiteid tuletan meelde, et Hannibal Lecter pole
mingi kuningas ega paavst, kelle puhul eesnimi on
kasutusel tähtsaim.
Kasutaja avatar
timzik
Postitusi: 445
Liitunud: 11.02.2005, 11:34
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas timzik »

Ma sellele kolmandale Toivo punktile tahtsin repliigi korras juba varem öelda, aga kuna ise küsimusi ind. mängule paljude äparduste tõttu ei jõudnud teha, siis ei hakanud kobisema. Nüüd aga mainin küll.
Kõik need kilvarid kes väljendasid/väljendavad rahulolematust tänavuste Eesti MV küsijate kollektiivi osas peaksid eeskätt ise peeglisse vaatama ja vait jääma.
Ettepanek mängu koostamiseks oli ammuilma üleval ja kõigil oli võimalus end pakkuda. Ja kuna kriitilise hetkeni ühtki muud pakkumist ei tulnud jäigi sõelale seltskond, kes seekord mängu läbi viis. Sõbrad, vastutust kartsite või? Või olete profiililt ainult saajad ja mitte andjad? Ja seejärel kriitikud? Kõigil oli võimalus ja kui mäng sitt tundus, siis häbistage ennast, et paremaid küsijaid-küsimusi ei saanud.
See epistel ei käi mõistagi nende kohta kes hooajal on muid mänge korraldanud või veel korraldamas, au neile. Jaan Allikul (Poldil) on osades ettepanekutes tuline õigus kui ta järjepanu nimesid pakub, kes tabelites eesotsas aga küsijatena kuidagi ei leia. Iga kilvar peaks 50 normaalse küsimusega hooaja peale hakkama saama küll.

P.S 6. mai spordimäng ootab endiselt registreerijaid. Praeguseks on mul kirjas 6 soomlast, spordimuuseumi rahvas ja Jaan Lomp :)
T.S.

Postitus Postitas T.S. »

Timo! Eks need irisejad on olnud aasta-aastalt ikka ühed ja samad (seekord vist polegi mitmuses mõtet kirjutada, sest mõni üksikeksemplar ei määra veel kogu Eesti mälumängu joone või stiili). Nii et tegelikult tasub rohkem kokku hoida kui süljega pritsida. Aga tundubki, et sinnakanti asi liigub. Seda, et Sa ei jõudnud küsimustega üksikmängu rikastada, on vaid tuline kahju. Aga arvatavasti on oodata tõeliselt mõnusat ja toredat spordimängu, nii et kes veel oma spordikilvast osavõttu pole teatanud, saab seda juba lähiajal teha. Omalt poolt aga soovin kõigile tegijatele ja ka vastajatele palju leidlike ja õigeid küsimusi/vastuseid, küllap muutub siis mälumäng veelgi populaarsemaks.
Kasutaja avatar
erkal
Postitusi: 5641
Liitunud: 03.01.2005, 00:29
Kontakt:

Postitus Postitas erkal »

Oli ju uus küsimuste tegija - Jaan Lomp. Mind huvitab miks ta ainult ühe küsimusega esindatud oli. Oli ta ju neid küsimusi terve posu saatnud. Kas tõesti nii kehvakesed kukkusid välja. :)
Kasutaja avatar
arko
Site Admin
Postitusi: 6294
Liitunud: 28.04.2004, 10:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas arko »

Seoses Timo tõstatud teemaga tahaksin veelkord välja tuua, mida olen varemgi siin foorumis kirjutanud. Probleemi algpõhjus on tegelikult selles, et EMV on mäng, kus igal aastal tegijad vahetuvad (ja peavad vahetuma), samas kui ülejäänud karikasari on küllalt kindlalt paigas. Just see ei luba alati EMVil olla see, mis ta olema peaks - hooaja parim mäng. Suur osa neid, kes on suutelised tegema häid küsimusi, ongi juba teiste mängudega (kas karikasarjas, kohalikul tasandil vms) rakkes ja tänu nende heale tööle ongi mängijate ootused alati väga kõrged.
Neid, kes pole muude mängudega rakkes, ei saa ju ka iga aasta kasutada. Üks võimalus on siis teha EMV mõne karikasarja mängu baasil (mis tähendaks teinekord ühtlasi mängu äraviimist Tallinnast).

Märgiksin siinkohal ka, et kuulutuse üles riputamine ja ootamine, et keegi pakuks end küsimusi tegema, on ehk liiga passiivne lähenemine. Nagu öeldud, paljud meist on üleliia rakkes oma igapäevasegi eluga ning vabatahtlikult omale lisakoormaid võtma ei kiputa. Inimesed vajavad ikka väikest veenmist.
Sööge sooja saia väikese hulga kiiviga!
Kasutaja avatar
insu
Postitusi: 388
Liitunud: 02.01.2005, 17:29
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas insu »

Mina oleksin põhimõtteliselt teatud tingimustel valmis järgmise aasta üksikmängu meistrikaid tegema.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

See asi peaks välja nägema nii-Salis astub konkreetsele persoonile ligi ja ütleb-kuule me siin juhatuses vaatasime ja arutasime, et sa võiks sel aastal eesti individuaalile küsimusi teha jne.
Krt eestikatel on ju vaja põhimõtteliselt muretseda ainult sisulise külje eest-pole mingit auhindade ja sponsorite otsimist. Sehkendamist ruumide ja tehnikaga-see pool peaks olema ikka EML õlul.Ja minu teada isegi makstakse küsimuste koostamise eest isegi peale.(seda ma poleks muidugi pidanud vist ütlema).
Ühtlasi teatan ametlikult et võin teha järgmine aasta paarismängu meistrivõistluste mängu.Usun et leian ka neid kellega seda koos teha.
Ja ühtlasi teen ettepaneku usaldada pakkuda järgmise aasta eesti võistlkkondlike küsimine Kolga/Rae meeskonnale.Kui eelmise aasta meistrile, kes pealegi ei ole tõenäoliselt järgmisel aastal tiitlit kaitsmas.
Üldse võiks tekkida selline 2 aastane tsükkel-tuled meistriks-kaotad tiitli -küsid!

PS Pildipaarika ära jäämise pärast poleks tarvis muretseda, ma usun et Pärnus on tegijaid kes selle asja eduliselt läbi viiks ka ilma minuta.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Postitus Postitas tauno »

Kui siin nii kõvaks lubamiseks läheb, siis mina luban teha järgmise aasta Tallinn-Tartu mängu (eeldades abi mõnedelt teistelt, kellega on sellest juttu olnud). Kui see mõte sobib (oleks plaanis ka mõningaid uuendusi näidata)
Vilniuse Žalgiris
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

Tallinn-Tartut peaks tegema inimene mujalt Tauno-Mina ootaks sinult hoopis ehk Maakilva kaasajastamist.Muidugi juhul kui Maakilva ongi planeeritud Eesti seeniorite mv tena poleks see absoluutselt vajalik.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Vasta