Enne koosolekut

Arutelu mälumänguteemade üle (Discussion Board)

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Enne koosolekut

Postitus Postitas polt »

tegin sellise teema, äkki räägiks siin ette ära mida koosolekul arutama -välja pakkuma peaks.Muidu on jälle nii et ideesid ja häid mõtteid palju aga kui välja ütlemiseks läheb on kõigil okas kurgus ja Allik üksi kisab!

Ma tahaks kahel asjal peatuda-Esiteks hakkas mulle kohutavalt meeldima Arko mõte osta eestikatele küsimused sisse Belgiast või Soomest või kust iganes.Muidugi mitte kõik aga no näiteks pooled.
Ja teiseks minu arust peaks võistkondlike eestikate lõpuks olema EMLi juhatuse poolt tehtud suunatud pakkumine järgmiste eestikate korraldamiseks. Vabatahtlike ootama jäämine toobki Lombid -Sivadid laua taha.Näiteks mina oleksin üsna huvitatud Eik Sageni küsimustest.
Miks mitte panna talle kõrvale näiteks Poom ja Habal? Või keegi veel? Paarismängu mv võiks küsida kunagi selline kooslus nagu Nurmla Replik-Ma pole iial Repliku küsimustele vastanud!
Annan järje üle!
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
Matis
Postitusi: 2880
Liitunud: 02.01.2005, 14:48
Asukoht: Kilingi-Nõmmes loomulikult. Iga lõngus elab ainult siin
Kontakt:

Postitus Postitas Matis »

Nii lisaks siitpoolt ka veel tõsisemaid teemasid, kui mängujuhtimine ehk kes võiks need küll olla?
Esmalt: Mälumänguliit peaks minema üksikliikme tasandilt klubisüsteemile (hetkel küll mõni klubi on). Näiteks Pärnumaalt saaks kohe kolm-neli klubi. Klubisüsteem jätab liidust ka EOK tõsisema mulje (võimalikud toetused jne.)
Teiseks: kalenderplaan võimalikult varakult paika (missugused etapid ja millal). Rohkem etappe sügisesse. Aitab hajutada talvist-kevadist raskuspunkti.
Kolmas: EMLi kodukülge võiks Arko kõrval keegi veel aitada teha. On näha, et Arkol on muude tööülesannete kõrvalt üksi seda raske teha.
Neljas: Maakilva küsimus. Kuidas seda teha. Eriti nõrk koht on minu meelest info liikumine. Ei tohiks ju mängijal tekkida tunnet, et kas asi toimub või mitte?
Hetkel nii palju
Matis Song
Mulle meeldib, kui ema käitub spartalikult
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

tegelikult! Ikkagi peaks arutama ka seda asja kas eesti kõvem mälumängur on see kes võidab 1 emv mängu või see kes on parim kokkuvõttes-elades üle eduklalt nii MMi , Alliku õudused kui Kuboniiri.
Äkki muuta ikkagi süsteem vastupidiseks.Ja preagused emv Näiteks Tiiduse auhinnavõistlusteks või millekski taoliseks. Paarikasüsteemi jätaks esialgu samaks.Et liiga suuri muutusi poleks. Miks selle teema üles võtsin.Sellepärast et selle aasta emv olid halvemini korraldatud kui näiteks Viljandi või Tartu mängud.Retromängud omal ajal ja omas kohas. Mind küll häiris, et lõpus tuli tulemusi nii kaua oodata ega saanud neid nö onlines jälgida.palju põnevam oleks olnud kui oleks ikka Talve tõusu oma silmaga näinud, mitte pimeduses kobanud.jne jne jne
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Innocentius XVI

Postitus Postitas Innocentius XVI »

Üksikmängu Meistrivõistlused võiksid jääda ühe mänguna, muidu läheb ajalooline traditsioon kaduma. Et mäng tuleks parem kui tänavu (ja mitmel üle-eelmisel aastal...), siis näen kaht võimalust:
1. Mängu panevad kokku 2-3 eri põlvkondade esindajat, kes seda ise ka teha tahavad. Umbes nii, et kummaltki poolelt üks kolmandik küsimusi. Ja sinna juurde veel üks kolmandik, mille Arko ostab Belgiast või kust iganes.
2. Kui sellist kokkupanijate seltskonda ei ole olemas näiteks 1. oktoobriks, siis tulevad kokku kõik üksikmängude hooaja tegijad ja lepivad omavahel kokku, kes neist teeb meistrivõistlused. Võimaluse korral tõstetaks see etapp siis kevade lõppu. Kas see etapp peaks olema Tallinnas, pole vast esmatähtis, aga EML võib abi pakkuda, et see Tallinnas saaks läbi viidud.
Kasutaja avatar
arko
Site Admin
Postitusi: 6294
Liitunud: 28.04.2004, 10:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas arko »

Olles nädalavahetuse veetnud just MMi jaoks küsimusi välja valides, tahaksin täpsustada oma seisukohta välisküsimuste kasutamise osas. Kindlasti ei tule kõne alla terve mängu sisseostmine, selleks on riikide kilvakultuurid ja raskustasemed liiga erinevad (nagu äsja jälle veendusin).

Aga selleks, et meistrivõistlused oleks tõesti hooaja tippsündmus ja parima välja selgitav mäng, näeksin hea meelega, et küsimuste arv oleks suurem, kui tavamängus. 60, 75, miks mitte 100. Nagu aru saan, siis ei kipu keegi küsimuste arvu suurendama seepärast, et niigi on küsimusi tegemine raske töö ja küsimuste arvu kasvades on raske kvaliteeti hoida. Selle lünga täitmiseks sobikski ehk paarikümne välismaiste tegijate küsimuse kasutamine, mis, loomulikult, tuleks välja selekteerida suuremast hulgast nende saadetud küsimustest ning vajadusel kohandada meie kommetele vastavaks. See aitaks ehk meie mänge natuke värskendada (NB! see ei tähenda ilmtingimata popkultuuristumist) ja meil endal kohaneda rahvusvahelise stiiliga.

Laupäevasele mängule pole mul midagi ette heita, see oli professionaalne ja oma tegijate nägu.
Sööge sooja saia väikese hulga kiiviga!
T.S.

Postitus Postitas T.S. »

No-jah, kui asi kohapeal ütlemiseks läheb, siis Allik on millegipärast madalam kui muru. Kui aga koju arvutit näppima jõuab, siis hakkab kohe tulema. Eks neid allikuidki on kohtunike laua taga ja küsimuste tegijana nähtud, mõni areneb siiamaani kuigi eriti märgata pole. Aga kui nüüd püüda vastata esitatud ettepanekutele, siis EML-i liikmeskond võiks ju olla nii üksikisikuline kui klubide ühendus. Oleks ehk demokraatlikum. Kui aga mingisugusele uuele variandile minnakse, siis tuleks seda ka ette kuulutada ja vastava vormistamise jaoks aega anda. Matise kurtmine Maakilva osas saab puudutada vast ainult Sakala regiooni asju, mujal tehti piisavalt eeltööd, mille tunnistuseks oli ka üsna rohkearvuline osavõtt (Hiiumaa on vist esimene maakond, kust osalesid peaaegu kõik omavalitsused). Sakalal olid aga uued korraldajad ja nagu tagasiside näitas, oldi hiljem nendega igatpidi rahul. Eks iga algus on raske aga kui tullakse heast tahtest appi, siis võiks mõne hea sõna ka puistata. Virus oleks küll ka võinud rohkem osalejaid olla aga kuuldavasti suureneb ka neil uuel hooajal omavalitsuste arv. Aare ettepanekud on muidugi asjalikud ja neist võikski edaspidi lähtuda. Lõppude-lõpuks võiks Eesti ühekilva meister selguda ka kahe mängu kokkuvõttes, millest üks toimuks talvepoole sügisel ja teine suvepoole kevadel. Ja ühe võiksid toimetada nooremad või keskealised nagu Allik ning teise mõnevõrra vanemad. Variante on ju veelgi ja loomulikult võiks tegijate ring üsnagi lai olla. Sellest kui mõni vennike viskab siin välja idee, et tehku see või teine, sellest on natuke vähe. Aga näiteks Jevgeni ja Madise idee on väga hea, sest vähemalt Jevgenil on piisavalt oskusi ja kogemusi tore mäng teha.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

Kuule Tenno, kas sa mõtled selle tagasiside mis sul alati positiivne on ise välja?Sakala mängujuhtide kohta ei kuulnud mina kusagilt ühtegi positiivset sõna ja vähemalt kolmandaks mänguks võeti asja juba huumoriag. arvutati ise punkte ja öeldi mängujuhilegi ette. Ma eelvoorudes ei käinud rohkem kui kolmandas aga mulle käidi kurtmas küll. Ja vähemalt neljast Sakala regi võistkonnast.Aga see on mõttetu vaidlus.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

Ja mis puutub kohapeal ütlemisse siis see tuleb ju koosolekul.Peale eestikaid ei tekkinud mingit ütlemist. Ja ma tunnistasin ise ka et teie kohta tuli normaalne mäng välja.Sisuliselt poolelt. Vormi ei olnud.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
T.S.

Postitus Postitas T.S. »

Kes viitsis hommikul varem ärgata, võis osa saada huvitavast diskussioonist Terevisioonis saatejuht Liisi ja meie Indreku ning Hugo vahel. Ainus asi, mis väikese küsimuse tekitas, oli see, et kes on nn poolproff mälumängus. Mitte nimelises kontekstis vaid põhimõtteliselt. Proff või poolproff peaks vist midagi teenima ka, meil vist päris nii veel pole, pigem on kulud suuremad, mida profimad ollakse. Kui aga lähtuda saavutustest, siis oli asjapüstitus muidugi täitsa kohane. Küll tulevad ka need ajad kui paremad kilvarid teenima hakkavad. Vähemalt tahaks loota seda! Igal juhul on tore, et isegi ETV on meiesuguseid jälle leidma hakanud. Ehk areneb asi edasi ka.
Kasutaja avatar
Matis
Postitusi: 2880
Liitunud: 02.01.2005, 14:48
Asukoht: Kilingi-Nõmmes loomulikult. Iga lõngus elab ainult siin
Kontakt:

Postitus Postitas Matis »

Ilmselt mõtles Tang mängijaid, kes osalevad järjepidevalt Eesti tipptasandil. Need oleks poolprofid. Aga mulgi tekkitas see küsimuse. Kui sissetulek mälumängust moodustaks ütleme 20 protsenti mälumängust. Siis oleks nagu poolproff. Aga vaevalt (peale Kuninga ja ilmselt Lumiste) sellega teenib põhisissetulekuna.
Mulle meeldib, kui ema käitub spartalikult
Kasutaja avatar
insu
Postitusi: 388
Liitunud: 02.01.2005, 17:29
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas insu »

Ega siis teenistust ei pea tingimata rahas arvestama. Esiotsa taadid, kes regulaarselt auhinnalaua manu pääsevad, on ma arvan aastate jooksul saanud arvestatava koguse kirjandust, mis poes väga odav pole. Kui korraldajad on vähegi viitsinud auhinnalauaga vaeva näha, siis esikolmikusse tulnud mälur reeglina ikka võidab päris kõvasti, kui auhind rahasse ümber mõelda ja osavõtutasu maha lahutada. Niisiis on see tingimus profiks või "poolprofiks" olemiseks täidetud.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

No ma ei tea , minul on juba vähemalt 5 aastat nii et mälumänguga tegelemine miinust sisse ei too, ikka pigem väike pluss on sees.Aga maikuuks olen ka tavaliselt täiesti läbi.Aastas tuleb ikka tuhatkond küsimust teha, kusjuures plagieerin ja kordan ma nii vähe kui võimalik.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
IS
Postitusi: 295
Liitunud: 03.05.2005, 19:27
Asukoht: Tallinn

ÜLDKOOSOLEK

Postitus Postitas IS »

Tere!
Panen siis ametliku koosoleku teate ka üles.

EESTI MÄLUMÄNGULIIDU ÜLDKOOSOLEKU TEADE

Eesti Mälumänguliidu järjekordne üldkoosolek toimub pühapäeval, 29. aprillil 2007 algusega kl. 11.00 (enne Eesti võistkondlike meistrivõistluste II võistluspäeva) Õismäe Humanitaargümnaasiumi saalis (Õismäe tee 130).

Üldkoosoleku päevakord on järgmine :

1. Eesti Mälumänguliidu juhatuse 2006. a. tegevusaruanne.
2. Revisjonikomisjoni aruanne.
3. Järgmise hooaja plaan
4. Muud küsimused.

Üldkoosoleku otsustusvõimelisuseks on vaja, et sellel osaleks üle 50 % Eesti Mälumänguliidu liikmetest. Seepärast palume neil Eesti Mälumänguliidu liikmeil, kel pole võimalik üldkoosolekul osaleda, vormistada kirjalik volitus mõnele üldkoosolekul osalejale.

EESTI MÄLUMÄNGULIIDU JUHATUS
Jaan_Lomp
Postitusi: 1311
Liitunud: 27.10.2007, 19:10
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Oluline küsimus

Postitus Postitas Jaan_Lomp »

Millal peetakse Eesti Mälumänguliidu üldkoosolek? Käesoleval aastal seda veel toimunud pole.
Jaan_Lomp
Postitusi: 1311
Liitunud: 27.10.2007, 19:10
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Kandideerin EML-i juhatusse

Postitus Postitas Jaan_Lomp »

Kandideerin Eesti Mälumänguliidu juhatuse liikmeks ka nüüd, 2008. aastal. Loodetavasti peetakse liidu üldkoosolek ja uue juhatuse valimised veel mais ära. Kas neid üritusi saaks 10. mail Tallinnas ära teha? Arvan, et sobiv aeg oleks Põhjamaade meistrivõistluste viimase mängu järel või pärast autasustamist.
Soovitan kõigil, kes ka uude juhatusse soovivad pääseda, enda kandideerimisest siin rubriigis teada anda.
Suletud