Eestikad võistkondlikud.

Arutelu mälumänguteemade üle (Discussion Board)

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Suletud
Innocentius XVI

Postitus Postitas Innocentius XVI »

Ei tahaks sellistele kirjaoskamatutele anonüüm-vigisejatele minutitki kulutada, aga ikkagi - milles asi on? Kas keegi sai teenimatult punkte või jäi ebaõiglaselt ilma? Kas küsimuses oli midagi valesti? Kui komplekti panevad kokku kaks inimest, siis on ju selge, et on valdkondi, kus kummalegi "asi mitte selge" ei ole.
Innocentius XVI

Postitus Postitas Innocentius XVI »

Mäng on nüüd kõigile vaadata, pdf-failidena 4 osas. Mängutabeli saab alla laadida Exceli failina, pool mängu on failis ühel lehel ja pool mängu teisel. Kui osa veerge on varjatud, valige menüüst Unhide.
Rein Hiob

Postitus Postitas Rein Hiob »

Aga võistkondade koosseisud?
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

Mina igatahes tänan Kallet ülevaate eest antiikmängude kohta.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

Innocentius XVI kirjutas:Ei tahaks sellistele kirjaoskamatutele anonüüm-vigisejatele minutitki kulutada, aga ikkagi - milles asi on? Kas keegi sai teenimatult punkte või jäi ebaõiglaselt ilma? Kas küsimuses oli midagi valesti? Kui komplekti panevad kokku kaks inimest, siis on ju selge, et on valdkondi, kus kummalegi "asi mitte selge" ei ole.
Põhjendamatu enesekindlus peab saama korrale kutsutud. Theodosius ei keelanud 394. aastal üritust nimetusega kunstiolümpia. Tol ajal peeti Püütia mänge, kus sportlased võistlesid samadel aladel nagu olümpiamängudelgi, lisaks veel laulmises, deklameerimises jms. Kas kõik need jooksjad, hüppajad, kettaheitjad ja muud atleedid tegelesid kunstiga Püütia mängudel?

Küsimuse sõnastuse õigsuse kaitsjad toetuvad Wikipediale. Vastava inglisekeelse artikli kvaliteet on klassifitseeritud ainult “Start” faasi ja viidatud lausete Wikipediasse lisaja pole suutnud oma tõsiseltvõetavust teiste kaastöödega tõestada. Sama hästi võiks võtta formuleeringu Püütia mängude venekeelsest artiklist: Дельфийские игры возродились лишь в начале XX века: с 1927 по 1930 год в Греции проводился Дельфийский фестиваль, ставший полным аналогом античных Пифийских игр. Mille poolest see väide väiksema kaaluga on võrreldes Teie poolt toodutega?

Küsimuse autorite poolt seatud lati kõrgusel, et mitte öelda madalusel, jätkates. Sisetame Google’isse fraasi “kunstiolümpia” ja näeme, et internetiavarustes on sellist sõna kasutatud üldse vaid 14 korda. Mis veelgi olulisem, mitte ühegi viite kontekst pole seotud antud küsimusega. Ühesõnaga – loodi täiesti uue sisuga termin ja deklareeriti, et just see on see ainus õige vastus.

Samas tunnistab üks mängu kokkupanijatest, et kõigis valdkondades neil “asi mitte selge” ei olnud. Miks siis nendest valdkondadest on vägisi vaja küsimust punnitada? Kas spordi kohta on vähe usaldusväärseid faktikogumikke?
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

Kui kedagi huvitab minu isiklik arvamus-siis sporditeemal on üleüldse kõige lihtsam küsimusi koostada-kogu aeg juhtub midagi -tuhanded statistikud arvestavad erinevaid rekordeid ja nett on inffi täis-isegi eestikeelset kirjasõna on palju ja igalt alalt.Ja ka sportlased ise on värvikad isiksused sageli.12 spordiküsimust oleks pidanud ka siis kokku saama kui küsimuste koostajad oleksid olmnud Paapua Uus-Ginaeast!Aga isegi tagantjärgi püütia punktide muutmine ei muudaks midagi.Lihtsalt oli üks mitmest kehvast spordiküsimusest.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Innocentius XVI

Postitus Postitas Innocentius XVI »

Rein Hiob kirjutas:Aga võistkondade koosseisud?
Nüüd on olemas!
Innocentius XVI

Postitus Postitas Innocentius XVI »

polt kirjutas:Kui kedagi huvitab minu isiklik arvamus-siis sporditeemal on üleüldse kõige lihtsam küsimusi koostada-kogu aeg juhtub midagi -tuhanded statistikud arvestavad erinevaid rekordeid ja nett on inffi täis-isegi eestikeelset kirjasõna on palju ja igalt alalt.Ja ka sportlased ise on värvikad isiksused sageli.12 spordiküsimust oleks pidanud ka siis kokku saama kui küsimuste koostajad oleksid olmnud Paapua Uus-Ginaeast!Aga isegi tagantjärgi püütia punktide muutmine ei muudaks midagi.Lihtsalt oli üks mitmest kehvast spordiküsimusest.
Kogu aeg juhtub midagi ka kultuuris. Paavo Piik kirjutab luuletusi, mis oleks ainult üks näide. Kindlasti on ta värvikam isiksus kui ükskõik kes 1500 meetri naisjooksjate edetabelist.

Me küll ise arvet ei pidanud, aga kokku sai kogemata just 12 spordiküsimust. Koos Archimedesega muidugi. Ilma temata oleks 11. Kas oli rohkem lubatud?

Ja ikkagi, miks peaks Püütia mängude eest punkte muutma? Ma ei tahaks enne seda teemat lõpetada, kui keegi selle selgeks suudaks teha.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

No kuskilt otsast ei tulnud nii palju sporti-Queens park, Lasn, Anttila,Gould, orienteerumine,,Moks, Tsiili,Hiina 8 spordiküsimust-mingi mööndusega veel Fetissov ka.Kõige värskem neist spordiküsimustest jääb ajaliselt 90 keskele-Hiina. Siis on 82 aasta vormel-1, 70te ujuja, 50te mõtteteu väliseesti odaviskaja ,keda on 101 korda küsitud ja ülejäänud on kõik üle 50 aasta tagused ajalooküsimused.
Sporti ei olnud!
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Postitus Postitas tauno »

Mulle meenus üks vana lugu: sügisese pildimängu järel öeldi, et "medalid on graveerimisel". Kas need jagati kusagil ära, pole küll kuulnud?
Vilniuse Žalgiris
Kasutaja avatar
Matis
Postitusi: 2880
Liitunud: 02.01.2005, 14:48
Asukoht: Kilingi-Nõmmes loomulikult. Iga lõngus elab ainult siin
Kontakt:

Postitus Postitas Matis »

tauno kirjutas:Mulle meenus üks vana lugu: sügisese pildimängu järel öeldi, et "medalid on graveerimisel". Kas need jagati kusagil ära, pole küll kuulnud?
Ju teevad sinna "Püha õhtu söömaaega" või "Mona Lisat" :D
Mulle meeldib, kui ema käitub spartalikult
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

Muidu Tauno, kui sul on medalit vaja-kusagil näidata või nii-ma võin sulle paar tükki tuua. Mul on sahtel mingeid mõttetuid medaleid täis-igat värvi paeltega on teisi...
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Postitus Postitas tauno »

jaa, ma tahtsin sellega minna turule eelisjärjekorras antoonovkaid ostma.
suht kama, aga lihtsalt tuli meelde...
Vilniuse Žalgiris
T.T.T.

Postitus Postitas T.T.T. »

Siin mõni nurises, et küsiti mõttetusi. Eilne OP oli suures osas Paavo Piigi ja ta uue luuleraamatu Lakoonia tutvustus. Loomulikult on mõnel eriti mõttetul tegelasel õigus arvata, et Paavo küsimine on mõttetus aga tegelikult alustab inimene juba sünnist kohe oma mõttetut teekonda surma poole. Ainult mõne mõttetus on tuntavam kui teisel. Kohe-kohe paneb Paavo oma auhinnakappi järjekordse Eesti meistritiitli, sest squashis tal ju Eestis nagunii vastast pole. Lisaks üsna tõenäoliselt mängib ta uuel hooajal saalibändi meistrivõistlustel ja kes teab kui kaugele ta sel alal jõuab. Ning lõpuks veel niipalju, et Paavo osales tänavu ka Maakilva sarjas ning need mängud, kus ta sai osaleda, osutusid Viimsile kõige edukamateks. Nii et mõttetus on suhteline asi ja oleneb paljuski sellest, kes seda mõõtma hakkab. Aga parem kui ülbikud ei kipu seda tegema. Põhjamaade küsimusi pole veel laiemale ringile avaldatud aga kommentaaridest nähtub, et nn. mõttetusi oli seal ikka päris palju.
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Postitus Postitas tauno »

Kallis anonüümne värsihuviline TTT,
Kuna Piigi küsimust kritiseerisin mina, siis ka põhjendan. Häda oli selles, et maailm on täis tohutult huvitavaid ja/ või häid autoreid, kellest päris paljusid ka eesti keeles avaldatakse. Mängus aga küsiti ikka Sartre´it ja Hemingwayd, kes muidugi on klassikud, aga neid on niivõrd palju juba küsitud, et selliste koolinoortele paslike küsimuste kõrval midagi uut oleks kah võinud olla. Piigi küsimus oli eksponeeritud kirjandusplokis, ehkki tegelikult oli see pigem varia. Nö valiti esindama inimkonda kõigist elavatest autoritest! Pisikesi luulebrožüürikesi ca 500-eksemplarises tiraažis, mida sõpruskond üles haibib, ilmub aastas kümneid ja kümneid. Neid ei saa tõsta samale pulgale PMV-l küsitud maailma mastaapi suurte autoritega nagu Borges, Hosseini, Regener, Satrapi või meil vähetuntud luuleklassik Corso.
Vilniuse Žalgiris
Suletud