Osavõtutasud

Arutelu mälumänguteemade üle (Discussion Board)

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Kasutaja avatar
insu
Postitusi: 388
Liitunud: 02.01.2005, 17:29
Asukoht: Tartu

Osavõtutasud

Postitus Postitas insu »

Loen Eesti Mälumänguliidu nõupäeva protokollist, et "ÜK ja PK kõikide mängude osalustasu EML-i liikmetele […] on 25 kr/kilbari kohta". Kontekst lubab seda tõlgendada nii, et see on tehtud kohustuslikuks ja suuremat osavõtutasu küsida ei või. Õnneks puudub nõupäeval pädevus osavõtutasu suurust mängu korraldajatele ette kirjutada, aga see selleks, juhin tähelepanu, et 25 kroonine osavõtumaks oli mälumängudes tavaline juba u 10 aastat tagasi, kui mina esimestel mängudel osalesin. Mitu korda on vahepeal tõusnud palgad ja hinnad (sh näiteks raamatute omad)? 25 kroonise osavõtutasuga ei ole võimalik tagada mängu tasemel korraldust, korralikust auhinnalauast rääkimata.
Kasutaja avatar
Matis
Postitusi: 2880
Liitunud: 02.01.2005, 14:48
Asukoht: Kilingi-Nõmmes loomulikult. Iga lõngus elab ainult siin
Kontakt:

Postitus Postitas Matis »

Mul oli ka kodus sama EMLi liikmetele tehtav soodustus aruteluks, et tekkis küsimus, et liidu liikmetele tuleks teha tasusoodustusi, kuid mängu korralduseelarve tuleb ise sisuliselt teha. Aga kas mälumänguliit siis seda soodustuse tegemist vähemalt osaliselt ei doteeri. Pole küll väga kahju tavahindadest vähem nõuda, kuid ikkagi on küsimus?
Ning kust saab mängukorraldaja nimekirja liikmetest/mängijatest (alati kõige värskemad andmed), et neile maksusoodustusi teha?
Mulle meeldib, kui ema käitub spartalikult
Jaan Lomp

EML-i liikmete nimekirjast

Postitus Postitas Jaan Lomp »

Kilvalehel on praegu EML-i liikmete nimekiri seisuga 10. mail 2006. Arvan, et vähemalt kaks korda aastas tuleb seda uuendada, samuti kohe pärast liikme(te) lisandumist või lahkumist.
Kasutaja avatar
insu
Postitusi: 388
Liitunud: 02.01.2005, 17:29
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas insu »

Soodustus soodustuseks, see on eraldi küsimus. Lihtne on sellist korda nõuda, hoopis ebamugavam rakendada. Mina rõhutan veelkord, et 25 (kakskümmend viis!!!) krooni osalustasuna on naeruväärselt vähe, arvestades mängu korraldamisele kuluvat aega, vaeva ja raha.
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Postitus Postitas tauno »

arvan sama, et aeg on osavõtumaksu tõsta, vähemalt on see igati põhjendatud neil mängudel, kus mängujuhid on küsimuste ja auhindadega ausalt vaeva näinud. 25 või ka 50se osalustasuga on sisuliselt sisse kirjutatud, et korraldaja maksab omast taskust arvestatavalt peale. pealegi lisanduvad sageli mängule ka värvikoopiad jms, mis pole sugugi väga odavad. kui liit korraldajale vahet ei doteeri, pole ka õigust nõuda liikmetele odavamat osalustasu

niru mängu eest on muidugi ka 10.- kr liiga palju makstud (see oli lisatud niisama, ärplemiseks)
Vilniuse Žalgiris
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

100.- paarikas ja 50.- individuaal on nagu alumine piir, millega mängu veel teha saab.Kõigil tõenäoliselt kulka või sponsorite toetust pole.Pealegi on tavaline et näiteks Haapsallu tuleb napilt 20 paari kohale, mis on korraliku mängu kohta ikka masendavalt vähe.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Postitus Postitas tauno »

45 küsimust on kah vähe
Vilniuse Žalgiris
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

Kus paarikal 45 on olnud.? Samas Kuboniiril/mälugigandil 100 on jälle üle mõistuse palju. Irw!
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
Matis
Postitusi: 2880
Liitunud: 02.01.2005, 14:48
Asukoht: Kilingi-Nõmmes loomulikult. Iga lõngus elab ainult siin
Kontakt:

Postitus Postitas Matis »

polt kirjutas:Kus paarikal 45 on olnud.? Samas Kuboniiril/mälugigandil 100 on jälle üle mõistuse palju. Irw!
Kusagil ka minu arust oli 45 küsimust. Peab järele vaatama 8)
Mulle meeldib, kui ema käitub spartalikult
Kets

Postitus Postitas Kets »

Nõupäeva punktid ongi rohkem laiemale ringile arutluseks pakutud. Kui on arvamus, et osavõtutasu tuleks topeldada (näiteks üksikkilvas 25 asemel 50 ja paarikal 50-ne asemel 100 ning peaaegu samas suhtes tõsta ka EML-i liikmeskonda mittekuuluvate osalejate tasu ehk siis näiteks üksikkilvas 75 asemel 100 ja paarikal 150 asemel näiteks 175 või koguni 200???), siis võiks seda ju ka rakendada. Muidugi kui enamus oleks sellega ikka nõus. Sel juhul peaks ka korraldajad sellise asjaga arvestama. Mingi stiimuli liikmeksolekul peaks vist siiski säilitama, kasvõi osalustasu näol. Mis puutub aga iga eraldi ürituse elarvesse, küllap tuleb toetajaid nagunii otsida, sest vaevalt, et ka topelt hindadega plussid/miinused tasanduvad. Ja doteerida (üldse, millisest fondist siis???) ilmselt pole ka võimalik, sest võrdse printsiibi järgi tuleks kõiki korraldajaid võrdselt kohelda ja ka võrdselt doteerida. Nii poleks ka aus kui agaram korraldaja jääks toetuseta ja äpum korraldaja saaks toetust. See pärsiks jällegi neid, kes ka auhinnalauga viitsivad rohkem tegeleda. Pealegi pole auhinnalaual, nagu ma olen aru saanud, see kõige põhilisem roll. Küllap on paljud omale sobilikumad, mõnusamad jne. mängud juba välja valinud ja osalevad nendes nagunii, kas siis laual seal on rohkem või vähem auhindu, see polegi nii väga oluline. Lõppude-lõpuks au ja kuulsus ju ka maksavad midagi. Aga mida rohkem inimesi arutlustesse sekkuvad, seda parem on, nii et pakkuge aga uusi variante.
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Postitus Postitas tauno »

Liitu kuulumise kasu on seega tehislik, et sind ei "karistata" siis kõrgema osalustasuga. Sisulist kasu, midagi uut ja positiivset ikak ei kaasne.
Samas pole aga mängukorraldajale sellisest eristamisest vahet, sest tema määrab hinna ikka ise.
Vilniuse Žalgiris
Kasutaja avatar
Matis
Postitusi: 2880
Liitunud: 02.01.2005, 14:48
Asukoht: Kilingi-Nõmmes loomulikult. Iga lõngus elab ainult siin
Kontakt:

Postitus Postitas Matis »

Kui palju tegeleb EMLi juhatuse juures meil mänedzer? Kas sealt ei leiaks liit rahastamisvahendeid ehk sponsoreid. Sest muidu jääb soodustuste puhul selline tunne, et mängu korraldajatelt nõutakse ei tea mida, aga vastu anda ka midagi ei taheta. Kasvõi korralduskulude osaliseks katteks. Miks mitte ei võiks olla igale etapile olla abiks liidu poolt kasvõi 500 krooni (kasvõi paljunduse või prindi kuluks). Ükski mäng pole küll minu teada karikasarjas raha tõttu korraldamata jäänud, kuid mingi abi võiks liidu poolt olla. See on vähemalt minu arvamus.
Matis Song
Mulle meeldib, kui ema käitub spartalikult
Kets

Postitus Postitas Kets »

Äkki oskad Tauno pakkuda midagi uut ja edasiviivat, mis kaasneks liikmeks olekuga. See oleks igal juhul tore.
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

Loogiline oleks see, et kui osalustasud on erinevad, siis liit toetab korraldajaid ja seetõttu on põhjendatud erinevad hinnad. Kui aga korraldaja ametliku etapi eest mingit toetust ei saa, siis pole ka sisulist põhjust, miks peaks korraldaja hindu eristama. Loomulikult ma saan aru, et liidul pole raha ja sellepärast ei saa toetada. Aga teoreetiliselt see peaks nii olema.
Enamike selliste liitudega ongi sarnane lugu, et käegakatsutavat kasu eriti ei ole. Mõnda liitu kuulutakse ju näiteks ainult selle pärast, et Metsakalmistule krunti saada, aga ehk pole sinna kilbarite nurka vaja.
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Postitus Postitas tauno »

et siis eelmine postitus jäi allkirjastamata
Vilniuse Žalgiris
Vasta