TEA üllitis

Arutelu mälumänguteemade üle (Discussion Board)

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

TEA üllitis

Postitus Postitas holte »

Mu käest küsiti nõu asja kohta, millest miskit ei tea.
Ehk siis TEA kavandatavast 20-köitelisest entsüklopeediast.
Reklaambukleti järgi vaadates tundus a la Dorling Kindersley
aabits olevat, suurekirjaline pildiraamat. Reklaam muidugi õhutas,
et tellides odav ja muidu oma 20 - maksab hiljem.
Üldiselt, teades TEA muude teatmeteoste s* taset (ÕS-VSi vigade-
rohkust põhiliselt), ei soovitanud: et pigem vaatab ära, mis loom on.

Või on kellelgi insaid infi? Sellist reklaamivaba?
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

Oleneb ootustest
Kasutaja avatar
Henry IX
Postitusi: 7741
Liitunud: 25.03.2005, 21:40
Asukoht: Kännus, Tallinnas

Postitus Postitas Henry IX »

ÕS-i annab välja hoopis Eesti Keele sihtasutus, VS-i kirjastus Valgus.
TEAL oli üks õbluke VS küll, kuid see oli üsna viletsake.
TEA toodangust on head Silveti I-E sõnastik ja E-I sõnastik.

Ülejäänud asjad kipuvad jääma pinnapealseks.
Fabregas sooritas väljakule väljaheite.
Kalev TV kommentaator
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Postitus Postitas holte »

Njah, mis ootused.. et ei saaks mingit klantsitud,
aga hädiselt üles ehitatud ja tendentslikjaburat
mitut raamatumeetrit, ma arvan.
Raske on seletada: aitaks ju, kui näeks paari
lehekülge. Et mismoodi keskmine artikkel üles
ehitatud on. Kuni selleni, et kas on tegu saksa-
tüüpi (kuivemad, täpsed faktid) või briti tüüpi
asjaga (vähem märksõnu, pikad temaatilised artiklid).

Mis meelelahutuslikkuse aste on, kui nii võib öelda.
Et mida vajalikuks on peetud.

Eesti Entsüklopeediakirjastuselt on mul laual nt
Väike Entsüklopeedia, kus eesti asulate artiklites on
näiteks vajalikuks peetud mainida seal asuvaid tööandjaid
koguni, AS-e ja OÜ-sid. :lol:
See oli nagu näiteks, mida ma ei tahaks.

Et muidugi on kena, kui on illustratiivne asi, aga mu
jaoks on näiteks vähevõitu, kui ilvese artiklis on suur
ilus pilt emmeilvesest ütleme ja beebiilvesest ja siis on
paar lauset all ja artiklis öeldakse ära, et ilves on
kaslane ja et Loomaaia maskott on Illu. Ja et op-süsteem
Lynx sai nime ilvese järgi.

Ilmselt olekski kõige õigem need paar lk. muidugi
TEAst enesest küsida.. mis ma siin kõveralt vingerdan:)
Kasutaja avatar
Henry IX
Postitusi: 7741
Liitunud: 25.03.2005, 21:40
Asukoht: Kännus, Tallinnas

Postitus Postitas Henry IX »

Paar lk võin sulle saata, Eesti Ekspressi vahel oli ka mingi näide.
Fabregas sooritas väljakule väljaheite.
Kalev TV kommentaator
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

95. aastal olnuks see raamat kõva sõna, aga nüüd...
Kasutaja avatar
cadman
Postitusi: 7764
Liitunud: 20.07.2005, 12:00

Postitus Postitas cadman »

Nojah, klantspaberil annab kõike üles kiita, aga pean oma kurvastuseks ütlema, et senini pole endal ühtki TEA toodangusse kuuluvat asja. Eks need näivad olevat rohkem sihuksed Enekese tasemel asjad ja kipuvad täiskasvanud inimesele vastu hakkama. Seda 20 köidet on vast liig, mis liig. Ja mitte ainult reklaami pärast, seda oli juba ka EE viimastes köidetes, et täiesti marginaalseid ja tänaseks poolsurnud firmasid sees. Et eks isegi tahaks näha mitte ilusaid põrsapilte, vaid seda, mis seal kotis ikkagi tegelikult on.

Mis aga puutub Silvetisse, siis see on ju praktiliselt sama, mis stagnaaegne. Ja kas see teine pole ehk Saagpakk? Mu teada osteti see Silveti pärijatelt ja nagu ikka Eestis kombeks, lehmi lüpstakse, aga süüa ei taheta neile anda ;-). Ja veidi asju tõlkinuna - cd-versioonis oli Festardi sõnastik paremgi. Aga sellega juhtus teadagi mis...
Püstolreporter Sven Soiveri menüü: Magustoiduks olid puuviljad vahukoorega ja värskekapsasupp.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

Puudub minul usk raamatusse, mida peab söögi alla ja söögi peale reklaamima.Ja milleks mulle kaks entsüklopeediat? Igal normaalsel lugeda oskaval eestlasel on juba EE kodus pluss veel üht teist. Äri on muidugi äri aga mina arvan, et see äri küll kasumlik olla ei saa.
Kust need inimesed võetakse kes seda entsüklopeediat kokku hakkavad panema?Ei võetagi.Tõlgitakse tõenäoliselt mingi lasteentsüklopeedia vigaselt eesti keelde ja kogu lugu.
Ühesõnaga ärge palun selle uueentsüklopeedilise ajakirja aastatellimusi mälumängude auhinnalauale pange! Mul Tarkade klubi juba käib! :lol:
Mul tekkis hoopis selline küsimus, et kas Entsüklopeediakirjastus koostöös andmekaitseinspektsiooniga korjab nüüd Sünnipäevade A ja O kodudest ära?
Vaevalt kõigi selles mainitud inimeste käest nüüd luba on palutud selle kohta et nende nimed seal raamatus sees on?
Ja Jaan Lomp-enne kui sa kedagi siin õnnitled ole palun hea ja hangi notariaalselt kinnitatud luba selle kohta et inimene on enda õnnitlemisega nõus! Muidu nad panevad su kinni!
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
vibumees
Postitusi: 302
Liitunud: 07.11.2005, 20:21

Postitus Postitas vibumees »

TEA kodulehel on olemas vist 6lk pdf'id

Aga kui "Ghost in the shell" on tõlgitud "kummitus koorikus" ... :twisted:

Polt - seaduskuuleka kodanikuna tood oma eksemplari ehk ise mulle ära

:lol:
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

Eks ma võtan siis järgmisele mängule kaasa.Kas oma tarbeks koopia võib teha?
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kets

Postitus Postitas Kets »

Tea strateegiatest on päris raske aru saada. Esiteks, mis ilm 2013 me ümber üldse on? Teiseks, enamus inimestel on kaks, aga paljudel kolm- täit eesti keelset entsüklopeediat riiulil juba olemas, lisaks veel mõni võõrkeelne. Ka Mihkel Mutt lahkab viimases Sirbis asja umbes samas võtmes kui siinsed eelkirjutajad. Nii et probleemi on mitmeid, ja lisaks veel tõepoolest varasemad mitte just väga usaldusväärsed TEA teosed. Nii et küsimusi rohkem kui vastuseid. Samas aga hüütakse igal pool välja, et on juba 700 või koguni 800 tellijat olemas ja tuhande tellija puhul pidavat asi juba ka materiaalselt ennast ära tasuma. Nii et kui see pole järjekordne TEA reklaamitrikk, siis ...
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Postitus Postitas tauno »

Tea julgeb teha väga agressiivseid ja kalleid reklaamikampaaniaid ja see võib tulemust tuua. Tänu sellele on nad müünud väga edukalt mitut asja. Nii et ma ei imestaks, kui sellega annab raha teenida. Mu arust oli kuskil ka lubadus, et ettetellijate nimed trükitakse raamatus ära - ei saa alahinnata inimeste edevuse väge! Sisuline pool on muidugi eraldi teema.
Praegusel kirjastamise kõrgajal (kahjuks suures osas kvantiteedi mõttes) on inimeste puudus äärmiselt suur - kohutavalt napib häid tõlke, toimetajaid, kujundajaid, rääkimata autoritest. Eks on sama häda ka sellel väljaandel ja tuleb minna kompromissidele. Ei saa ka kindlalt öelda, et see "konkureerivast väljaandest" halvem on, eks vaatab esimesse köitesse sisse. Samas eks selle "teise" puhul on ka kohati hanguga visatud, näiteks helistati korra tuttavale ja küsiti a´la "kuulge mitu punkti see debiiliku iq on" ja kuigi too vastas et see käsitlus kanti maha koos väitega et pederastia on haigus, pandi raamatusse ikka vana moodi.
Ei tea. Minul pole kodus ühtegi üldentsüklopeediat, parem juba põhjalikumad üksikteosed erinevate teemadel. Aga nii mõnelegi kindlasti meeldib.
Vilniuse Žalgiris
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Postitus Postitas holte »

Strateegiaid ei tea, minupärast tehku nagu Britannica, et iga aasta uus täiendatud väljalase. Kogu kupatus peab läbilingituse tõttu niikuinii valmis olema. Iseenesest pole ju mingi keskmine kuupalk 22 teose eest palju, iseasi, kas nad ka lõpuni jõuavad selle raha eest. Ennegi nii juhtunud, et maksad kõik ära ja hiljem seletatakse, et vaata, inflatsioon sõi ja meie pole süüdi.

lugesin ka 1. pdf-i.
Mina sain kohe teada uusi sõnu nagu kvaadernurgad (mida leiab ka netist vaid mitmuses kusjuures, kas on mingid kvadraatsed ehk neli nelinurkset nurka?) ja vahvärkviil (kahju, et mul Saagpakku ega seletavat ei ole, kõlab nagu viil, mis on vahva) ja saab teada, et selliseid märksõnu pole.
Oleks vahvärkviil ol'd, äkki oleks tellinud.. ja huviga 20. osa oodanud, kus see saladus kirjas. Igatahes on selge, et Eesti mõisad saavad kõik pooleleheküljelise käsitluse, kus loetletakse üles suur osa nende omanikke. Ilmselt ka siis tänased - kelle fotod ka ilmselt artiklit kaunistavad.
Kahjuks on mul "Eesti mõisad" käpaulatusest väljas, võrdlesin artiklit
http://www.mois.ee/tartu/aakre.shtml, on erinev küll, iseasi, kas ka parem. Umbes sama.

Muus osas (teate, ma oskan joriseda, eriti sulgudes), keelefirma kasutab
ikka neid sulge nagu palju. Mida paganat annavad sulud lauses:
"Aakre mõisa on esimest korda mainitud 1557, kuigi tõenäoliselt oli see olemas juba mõni aastakümme (või enamgi) varem". ? Oletused on teatmeteosele üldse halb ja siin pannakse sulgudega veel vurhvi juurde..
Enamik keeleõpetajaid ütleks, et halb sõnastus - eriti faktiraamatule.

Ja font on ikka võimas. Kardan, et nii jääb see üllitis mahult kõvasti EE-le alla. Selline hädine artiklike on pool lehekülge :)
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Postitus Postitas holte »

Aga... ma lugesin edasi: teine lehekülg -
artikkel Abja vald: minu arust väga hea ja muhe.. palju
fakte, hea küll, need tööandjad - ma ei tea, Tallinna artikli
firmad vist moodustavad omaette köite, aga las nad olla.
Mu arust selline mälumänguri unenägu: tüüpküsimused
mingist vallast on ju sellisest artiklist nigu peoga võtta..
Täitsa 5 artikkel.

Nii et läksin lootusrikkalt leheküljele 3.pdf...

Appiiii! Agnus Deile järgneb ainuõndsakstegev kirik...???

:lol: :lol: :lol: :lol:

Jah, mis neist Ahtisaaridest, ahaa-elamustest ja ahhaialastest
ikka kirjutada....

Ahtris on see asi, ehk p-s, kui juba osa asju vahelt ära unustatakse...
Äkki on mõni täht ka üldse vahelt ära? Näiteks mina ei tunne T-st
puudust...
Oh TEA-TEA-TEA.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

Ainuõndsakstegev kirik ajas mind ka naerma. Ma ei saanud ainult heasti aru , et kes see ainuke on siis kes õndsaks saab?Ja kui ainult üks saab õndsaks, et miks siis selle kirikuga teised peaks liituma?!
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Vasta