Viljandi individuaal 2008

Arutelu mälumänguteemade üle (Discussion Board)

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Kasutaja avatar
Matis
Postitusi: 2880
Liitunud: 02.01.2005, 14:48
Asukoht: Kilingi-Nõmmes loomulikult. Iga lõngus elab ainult siin
Kontakt:

Postitus Postitas Matis »

Genosse kirjutas:Ja ühe punkti sai veel selle eest, kui pakkusid ellipsi asemel parabooli. Eeldatakse vist (mitte ainult Viljandi mängus), et keskmine eesti mälumängur sai koolis füssas-matas ainult kahtesid.
Peaagu nii see on. Vastasin ise nii Huygensi kui ka ellipsi ära. Samas ütles mateõps mulle 12.klassi lõpuhakul, et kui mate oleks kohustuslik riigieksam, siis sa kooli ei lõpetaks (aastal 1998). Ning füssaõps ähvardas mind ikka aeg-ajalt suvetööle jätta. Aga eks vahel teeb humanitaariajugi imesid :)
Mulle meeldib, kui ema käitub spartalikult
Kasutaja avatar
pnberg
Postitusi: 391
Liitunud: 04.01.2005, 13:51

Postitus Postitas pnberg »

Hmm, miks hüperbooli eest üks punkt ja parabooli eest null - mõlemad ju ka teist järku jooned nagu ellipski. Dif. geomeetrias oli vist isegi tegemist sama joonega, erines vaid asukoht ebasirge suhtes.
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Postitus Postitas holte »

ei saa ka loogikast eriti aru.
Aga ehk anti ka nt 9. küsimuse
puhul punkte nii:
D. Tusk 2,
A. Ansip kui peaminister
ja Marek Piegus kui poolakas 1 punkt :)
Kasutaja avatar
Matis
Postitusi: 2880
Liitunud: 02.01.2005, 14:48
Asukoht: Kilingi-Nõmmes loomulikult. Iga lõngus elab ainult siin
Kontakt:

Postitus Postitas Matis »

holte kirjutas:ei saa ka loogikast eriti aru.
Aga ehk anti ka nt 9. küsimuse
puhul punkte nii:
D. Tusk 2,
A. Ansip kui peaminister
ja Marek Piegus kui poolakas 1 punkt :)
Ma arvan, et insul nüüd küll kahtepidi mõistmist polnud. Tusk on kašuub ja Piegus poolakas. Tusk on peaminister ja Piegus on poiss kes mõtleb palju
Mulle meeldib, kui ema käitub spartalikult
Kasutaja avatar
insu
Postitusi: 388
Liitunud: 02.01.2005, 17:29
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas insu »

Ühe punkti andmisel hüperbooli eest (aga parabooli ja ülejäänud teist järku joonte eest mitte) lähtusime nende definitsioonidest, mida ma ei viitsi hakata siia kirja panema. Ühesõnaga on hüperbooli oma ellipisi omale üsna sarnane, parabooli oma oluliselt teistsugune. Sellise punktijaotuse pakkus välja küsimuse sõnastanud Mart Abel, kes on päris matemaatik ja kelle argumentidele minul polnud põhjust vastu vaielda.
Kasutaja avatar
pnberg
Postitusi: 391
Liitunud: 04.01.2005, 13:51

Postitus Postitas pnberg »

Seda ma just imestangi, et matemaatik on teinud vahe sisse :) Inimkeeles on jah parabooli def. läbi juhtsige ja fookuspunkti, samas kui ellipsi ja hüperbooli def on kahe fookuspunkti abil.
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Postitus Postitas tauno »

no ma vaatan tabelist et ainult üks osaleja sai selle 1 punkti, nii et sisulist vahet pole kah
Vilniuse Žalgiris
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

Mul hakkab pea valutama kui ma pean sellisest tekstist ennast läbi närima.Aitab küll-mingi mõttetu joone pärast nii palju kära!
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Postitus Postitas holte »

No vähemalt teate nüüd, kuida' polti
üksikmängus nullida. Küsige ruudu
pindala valemit. :lol:
Kasutaja avatar
Henry IX
Postitusi: 7742
Liitunud: 25.03.2005, 21:40
Asukoht: Kännus, Tallinnas

Postitus Postitas Henry IX »

Mul oli üks töötaja tööl rahulolematu, et pidi pakkide ruumala tabelisse kirjutama. Tema kommentaar oli "Mul on siin ainult pakkide pikkus, laius ja kõrgus, kust kuradi kohast ma peaksin neile veel selle ruumala saama"
Fabregas sooritas väljakule väljaheite.
Kalev TV kommentaator
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Postitus Postitas tauno »

Ei ole olemas rumalaid küsimusi, on vaid rumalad inimesed

(Mr. Garrison)
Vilniuse Žalgiris
Kasutaja avatar
cadman
Postitusi: 7764
Liitunud: 20.07.2005, 12:00

Postitus Postitas cadman »

Lollidele küsimustele on vaid lollid vastused /Aristoteles/?

Muide Henryle. Ma olen kohanud raamatupidajat, kes jäi jänni protsentarvutusega, sest tema kalkulaatoril puudus vastav klahv ja koolis ta olevat sellel päeval olnud haige, kui protsendist räägiti. Et Sa oskasid lihtsalt laomehele liialt keeruka küsimuse püstitada. Järgmine kord ütle talle, et leidku kubatuur ja ta saab aru :P Aga muidugi juhul, kui ta kuulub liiki loll, kuid arenemisvõimeline.
Viimati muutis cadman, 29.02.2008, 10:01, muudetud 1 kord kokku.
Püstolreporter Sven Soiveri menüü: Magustoiduks olid puuviljad vahukoorega ja värskekapsasupp.
Sven

Postitus Postitas Sven »

Füüsika ja matemaatika kirumise kõrvale julgen avaldada imestust, et ainult 2 inimest teadis, et nootidel on ka tähtnimetused ja kitarril harilikult 6 keelt. Ja esitähed olid veel paksus kirjas! Kommentaare?
Üldiselt oli väga ladusalt korraldatud mäng. Pole enne näinud, et vastamiseks jäävat aega sajandiksekundi täpsusega mõõdetakse. Äkki prooviks järgmine kord kiibiga ajavõttu? Heas mõttes.
Infotehnoloogiliselt ka parimaid, mida näinud olen. Tulemused on internetis reaalajas, samal ajal, kui paljude mängude tulemusi otsitakse foorumis nädalaid hiljem taga. Retsi mängul Tartus on vist ka IT paigas.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

Sven -Mängudel tuleb rohkem käia!Aga korraldus on Viljandis alati olnud ladus.Tegelikult ei tohiks IT alaselt kehvemaid mänge kui nähtud Viljandi EMLi kalendrisse üldse võttagi.
Mis kitarriküsimust puudutab-siis muusikakauge inimesena ,kes ise ühtegi instrumenti ei valda ja viisi ka ei pea-ma aimasin et vastus on midagi sinnakanti aga kuidas seda vormistada oli minu jaoks täiesti üle mõsituse.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

kui tulemused olid internetis reaalajas, siis ei teeks paha see aadress ka järgmisel korral www.kilb.ee esilehele panna. pisike publik ikka juures.
Suletud