Põhjamaade meistrivõistlused 10.05.2008

Arutelu mälumänguteemade üle (Discussion Board)

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Vasta
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

Sittagi nad kõiki teisi asju paremini teavad. Kui EMil võistkonnamängu eestlased tegid.Korralike rahvusvaheliste küsimustega ilma igasuguse Ida -Euroopa eelistamiseta.Olid parimad Euroopa satsid vist 4.-5. kui ma õigesti mäletan.Siin on ikka see teemaks kuidas küsimusi teha.Tauno no tunnista -te ju panite sisse selliseid asju -mille puhul te teadsite, et ega keegi eestlastest neid ei tea. Aga oleks pidanud panema pigem lähtudes teadmisest-no see on selline asi mida eestlased ka teavad.
Vot see oligi see koduväljakueelis mida lihtsalt ei olnud.Mina näiteks ei küsi enam ammu sellist asja, mille puhul ma olen veendunud, et tuleb nulliring.Pigem ma eeldan, et tuleb soolo ja näiteks Põder teab, või Song teab või Replik teab.(Soolo on üks ilusamaid asju mis mälumängus ette tuleb.)

Aga no teadupärast on mul ainult kaks teemat mida ma enamvähem valdan sex ja korvpall. Kui neid mängus sees pole ei saagi head tulemust... :lol:
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Postitus Postitas tauno »

Kallis Jaan,
Minu arust eksid, aga sul on muidugi õigus teisiti arvata. Nulli jäi väga vähe (meenub kittel, mis oli minu küsimus. vist ka luuletaja Corso, keda Ehin on tõlkinud juba 70ndail ja nüüd taas). Eestlaste soolo oli näiteks candiru (Kvart), ülejäänud analüüsiks pole veel olnud aega. Veelkord: see oli tõesti väga raske mäng, aga parimad selgusid ikkagi. Küsimused on maitse asi, nii et muidugi võib neid rämpsuks pidada (ja oleks rohkem aega olnud, vahetanuks välja ca 30%). Aga süüdistada omadele ärategemises on lihtsalt solvamine ja kõigest hoolimata enda kõige targemaks pidamine on nartsissistlik rumalus.
Võistkondlik EM Tallinnas oli kahtlemata (tahtmatult) kallutatud mäng, mina pole seetõttu sellest võidust ülemäära rõõmu tundnud. Samas kahtlustan et praegu jääksid eestlased ka sellise mängu puhul tublisti maha, sest muude riikide tase on lihtsalt vahepeal nii palju tõusnud. Ja mullune EM-i võistkonnamäng oli küll veel raskem...
Vilniuse Žalgiris
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

Tegelikult ma olen ammu tahtnud küsida.Käite Euroopas mängimas-miks kodumaine kilvahuviline neid küsimusi hiljem ei näe?
Kas rahvusvahelise mängu puhul, millel veel mv nimetus ei peaks olema reglemendis sätet , et küsimused peavad olema netis kättesaadaval.
Kuidas me areneda saame kui me ei tea mida seal küsitakse.
Ma tean et Tiit naarits on teinud >Em küsimuste põhjal näidis mänge TÜMKis jm ka aga iial pole mingit kirjalikku jälge jäänud kuhugi.Miks?
Milles see EM mängu kallutatus seisnes? Selles et küsiti asju mida eestlased teada võiksid? Ma nagu mängisin ka -mingit kallutatust polnud. Tegelikult olid sellel EMil kõik mängud normaalsed ju.Ma tõesti ei tea kas põhjamaade mv peavad olema raskusastmelt kõrgemal kui EM?
Viimati muutis polt, 13.05.2008, 08:00, muudetud 1 kord kokku.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Postitus Postitas holte »

Arko või keegi kunagi vist mainis,
et küsimused on vaata et kopiraidi all.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

NO siis peaksime äkki Eestis ka hakkama küsimusi käsitlema kui autorikaitse objekti või?
Krdi huvitav? Minul näiteks on hea meel kui avastan jälle , et näe Ainsood on pidanud vajalikuks mõne mu küsimuse oma raamatusse panna!
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
arko
Site Admin
Postitusi: 6294
Liitunud: 28.04.2004, 10:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas arko »

no mitte päris kopiraidi all, aga neil pole avaldamise traditsiooni. Eelkõige seetõttu, et laisad mängukoostajad teiste tööd ekspluateerima ei hakkaks.
Mul on küsimuste elektroonilised versioonid üldjuhul olemas ja kes on küsinud, on need saanud.
Sööge sooja saia väikese hulga kiiviga!
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

Kui vaadata senitoimunud MM-ide tulemusi teemablokkide kaupa, siis on näha, et eestlastel ON siiski üks teema, mida võrreldes kaaseurooplastega hästi teatakse. Seda nii tippude kui ka keskmise taseme põhjal. See on sport.

Vallo Kask.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

Ajaloos pole ka erilist mahajäämust. Aga sport oli seekord individuaalmängus väga kummaline.Aga individuaali puudujäägid selgitas Heino arusaadavalt ära.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Guess

Postitus Postitas Guess »

Kui nüüd kallutatusele jutt läks, siis igal pool on kvissi-värk kuhugi poole kallutatud: inglis- ja flaammannidel ühele poole, eestlastel kuhugi mujale ja venedel (sealgi toimub tänaseni terve hunnik üritusi, mida nad ise MM-iks nimetavad) kolmandasse auku. Netist saab lugeda, et ka üleilmsed juudid peavad oma MM-i mänge, kus alagrupid toimuvad USA-s, Venes, Saksas, Iisraelis. Nemad kalduvad jälle omale poole. Nii et kaldumine toimub igatpidi. Kui keegi viitsib veelgi rohkem netis surfata ja keelest ka aru saab, võib leida kümneid kui mitte sadu viktoriine, mida kõik vähemalt MM-iks nimetavad. Nii et meile jõudnud inglis/flaami mängu ei tasu üle tähtsustada. No ega pead liiva alla ka ei pea torkama. Võtame asja mönuga niikui ühe saare vodkat. Aga asja huvitamaks tegemiseks võiks kasutada kasvõi Kloostriturniiri raamistikku ehk osa mängu küsimusi on üherealised kiirküsimused ja osa mängust toimub traditsioonilises vormis. Oleksid hundid terved ja lambad söönud!
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

Kloostriturniirid nüüd küll mingiks standardiks ei sobi.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
Matis
Postitusi: 2880
Liitunud: 02.01.2005, 14:48
Asukoht: Kilingi-Nõmmes loomulikult. Iga lõngus elab ainult siin
Kontakt:

Postitus Postitas Matis »

Mida me siin liigselt viriseme! Tegelikult on kõiksugu mängud huvitavad. Seda ei pea lõpuks väga üle elama, et püünele igal pool ei pääse. Mälumäng on ikkagi vaba aeg ja meelelahutus (välja arvatud paarile Jaanile :twisted: )
Samas ei pea me ka ainulrt Euroopa tuultes liikuma. Eesti pikad küsimusedki pole häbenemisväärt, seda võib julgelt ka Euroopale propageerida, julged nagu me oleme.
Ainuke asi, mis heidutab, et paljude küsimustega kaasneb enamasti kvantiteet, mitte kvaliteet. Selliseid küsimusi, kus puudus ka väiksemgi niidiots, oli tegelt palju. Aga see selleks.
Ning minu meelest võib küsida igalt poolt maailma kandist. Kilingi-Nõmmest tõestasime, et annab küll küsida (kui mõni ebaõnnestumine välja arvata).
Relax, Take It Easy, nagu ütleb elav Liibanoni klassik Mika
Mulle meeldib, kui ema käitub spartalikult
margu
Postitusi: 200
Liitunud: 11.02.2005, 16:53
Asukoht: Haapsalu
Kontakt:

Postitus Postitas margu »

Mina ei tohiks olla mängude koostamise ja küsimuste kritiseerija, sest igaveseks jääb minu kraesse ühe kehva mängu korraldamine, mille pärast veel tükk aega põdesin.
Minu arvates on mängul tähtis pedagoogiline moment - kui mängija ei tea vastust, ta saab siiski midagi uut teada, ta silmaring laieneb. Halb on see kui igati püütakse selgeks teha, et sa oled loll, jäädki lolliks ning lisaks kui sa vastust ei tea siis pole tarvis ka teada saada mida see küsimus üldse tähendab - loll oled niikuinii. Ja veel hiljem taotakse sulle pähe, et miks te lollid rahul ei ole.
Tegelikult oli ikka häid küsimusi mängudes ka, ja need ei olnud üherealised.
Igatahes lähen nüüd paariks päevaks Madalmaadele arenema.
Raivo

Postitus Postitas Raivo »

No ma ei tea, Pirital on just mõeldud kõigile: on kiired ja konkreetsed küsimused, on pikemad ja huvitavamad küsimused, kus tuleb ka loogiliselt mõelda. Nii et miks mitte nitti võtta!
Guest

Postitus Postitas Guest »

Kui pärast EMV-d kurtis mõni, et küsiti mõttetuid tegelasi (nt Paavo Piik), siis tundub, et Põhjamaade mängudes oli selliseid mõttetusi ikka kordades rohkem. Aga eks iga mäng ole tegija nägu, nii et kui keegi korraldab mingi mängu, siis on ju stiil ette teada ja ega igale poole peagi ronima, mänge piisavalt palju ju.
Kasutaja avatar
arko
Site Admin
Postitusi: 6294
Liitunud: 28.04.2004, 10:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas arko »

Siin on arutelu kandunud rohkem küsimuste vormi kui sisu puudutavaks.
EMidel kohtab ühe-kaherealisi küsimusi harva, tegelikult on nad kohati vormilt väga eestilikud. Aga kuna mõnikord (aga loomulikult mitte alati) kipuvad nad langema kategooriasse "meie Eestis pole kuulnud, ei huvita ega hakkagi huvitama" siis vaevalt, et nad ikkagi paljusid siinkirjutajaid rahuldaks. EM on aga teadlikult keeruline ja horisonte avardav - kõigi jaoks. Ärge arvake, et norra, belgia või inglise keskmikud nende mängudega alati rahul on. Aga nagu näinud oleme - norrakad said alguses haledalt tappa, siis hakkasid endaga tööd tegema ja nüüd ründavad esikohti. Tero samamoodi.

Nagu öeldud, kes soovib tutvuda eelmise EMi materjalidega, kirjutage mulle, saavad terve komplekti.

Registreerimine järgmisele EMile Oslos on alanud (toimub 31.10-02.11). Jah, see on karm võistlus, kuid nädalavahetusena on see väga fun.
Sööge sooja saia väikese hulga kiiviga!
Vasta