Põhjamaade meistrivõistlused 10.05.2008

Arutelu mälumänguteemade üle (Discussion Board)

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Vasta
Kasutaja avatar
arko
Site Admin
Postitusi: 6294
Liitunud: 28.04.2004, 10:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Põhjamaade meistrivõistlused 10.05.2008

Postitus Postitas arko »

Dordrechtis sai teiste riikidega arutatud ka järgmiste Põhjamaade MV teemat. Kuna viimane kord jäi kokkulepe, et see üritus toimub iga kahe aasta tagant, siis tuleval kevadel võikski see jälle aset leida. Kõne all oli kaks kohta:
- Stockholm. Plussid: kõigile küllalt soodne asukoht, taanlased võtaksid osa, ehk õnnestub ka Rootsis tähelepanu võita. Miinus: pole kohapealset korraldajat.
- Turu. Plussid: soomlased saaksid enne EMi kätt harjutada, ilmselt võtaks neid ka omajagu osa. Miinus: Norrast ja Taanist ilmselt vähem osalejaid.
Otsust ei tehtud, kõik lubasid oma riikides asja uurida.

Uuringi siinkohal, kui suur meie mängijate seas üldse huvi põhjamaade MV vastu on ja kui palju võiks kummagisse kohta osalejaid tulla?
Sööge sooja saia väikese hulga kiiviga!
Kasutaja avatar
arko
Site Admin
Postitusi: 6294
Liitunud: 28.04.2004, 10:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Põhjamaade meistrivõistlused 10.05.2008

Postitus Postitas arko »

Lisan, et otsust Eesti eelistusekohta oodatakse 22. novembriks, seega pole aruteluks kaua aega.
Sööge sooja saia väikese hulga kiiviga!
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Põhjamaade meistrivõistlused 10.05.2008

Postitus Postitas polt »

Ma kaldun arvama et välismaal toimuvate mängude korral piirdub osalejate arv tavapärase seltskonnaga. Maximaalselt u 10 inimest. Ja pole vahet kas mäng on Reikjavikis või Turus.Mina olen isiklikult olen osalenud mängudel lähtudes eelkõige sellest, et ma oma hobiga rahaliselt miinustesse ei läheks.Seega niipalju kui sisse tuleb niipalju võib ka välja minna.
Kui teil on mõnda küsijat vaja -siis selles osas võin aidata.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
arko
Site Admin
Postitusi: 6294
Liitunud: 28.04.2004, 10:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Põhjamaade meistrivõistlused 10.05.2008

Postitus Postitas arko »

Jah, küsimuste tegijaid on ka tarvis, sest oleme lubanud iga mängu jaoks anda 40 küsimust. Eesti õlule jääb individuaalmängu kokkupanek ja läbiviimine. Samuti on teretulnud küsimuste tõlkijad, esmalt pakutavad küsimused inglise keelde ja siis lõppkomplektid tagasi.

Oleks väga kahju, kui tulijate ring tõesti ainult tavapärase seltskonnaga piirduks.
Sööge sooja saia väikese hulga kiiviga!
Kasutaja avatar
Matis
Postitusi: 2880
Liitunud: 02.01.2005, 14:48
Asukoht: Kilingi-Nõmmes loomulikult. Iga lõngus elab ainult siin
Kontakt:

Re: Põhjamaade meistrivõistlused 10.05.2008

Postitus Postitas Matis »

Jah. Stockholmi ja Turu eelistamine üksteisele on raske.
Stockholm. + Ideaalne otseühendus. Samuti pole siinkõneleja mädanevate räimede maal käinud.
Turu. + Võib ju somme vahel kiruda lühikeste ja kuivade küssade pärast, aga mälutraditsioonid on neil svenssonidega võrreldes hiilgavad.
- pool on logistika. Soomes on ühistranspordi kasutuse hinnad kõrgevõitu.
Aga pooldaks Stockholmi kanditatuuri.
Mängima tuleks küll, kui rahakott lubab. Loodetavasti lubab. Minu jaoks pole mälumäng just niivõi teisiti kasumlik ettevõtmine, nii et kuludega arvestaks. Aga saan aru ka neist kes ei saaks tulla

Matis Song
Mulle meeldib, kui ema käitub spartalikult
Kasutaja avatar
arko
Site Admin
Postitusi: 6294
Liitunud: 28.04.2004, 10:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Põhjamaade meistrivõistlused 10.05.2008

Postitus Postitas arko »

Turusse annaks ju lausa ühise bussiga minna, see oleks kõige soodsam variant
Sööge sooja saia väikese hulga kiiviga!
Kasutaja avatar
cadman
Postitusi: 7764
Liitunud: 20.07.2005, 12:00

Re: Põhjamaade meistrivõistlused 10.05.2008

Postitus Postitas cadman »

Stockis on pea ideaalne ja vast ka üks odavaimaid Arlanda hotell. Olen seal ise konverentsil olnud ja see firma eriti kallilt neid ei korraldanud. Ja eks noid sadamahotelle ole kah pea lademes. Iseküsimus, et mais pole hinnad just miinimumis. Eks Turu korral oleks muidugi mede meeste tulemus parem :-)

Muidugi ma imestan, miks näiteks hoopis Göteborgi külje all mõnes Mölndali hostelis hoopis asja mitte pidada. Sinna nii Taanist kui Norrast veel parem minna. Soomest oleks veitsa kehvem, aga mitte oluliselt - nii neli tundi sõitu ilusal kevadisel ajal. Eestist ka, aga Landvetterisse saab otse lennata.
Püstolreporter Sven Soiveri menüü: Magustoiduks olid puuviljad vahukoorega ja värskekapsasupp.
Kasutaja avatar
Matis
Postitusi: 2880
Liitunud: 02.01.2005, 14:48
Asukoht: Kilingi-Nõmmes loomulikult. Iga lõngus elab ainult siin
Kontakt:

Re: Põhjamaade meistrivõistlused 10.05.2008

Postitus Postitas Matis »

arko kirjutas:Turusse annaks ju lausa ühise bussiga minna, see oleks kõige soodsam variant
See loomulikult hea mõtte. Ükstaspuha, kus toimub peaasi et lõbus oleks :D
Mulle meeldib, kui ema käitub spartalikult
lugeja

Re: Põhjamaade meistrivõistlused 10.05.2008

Postitus Postitas lugeja »

Eks paljuski käib välismaal võistlustel osalemine nii mõnelegi rahaliselt üle jõu ja teiseks takistavaks faktoriks on keeleoskuse puudumine.Seepärast käibki iga aasta üks ja sama seltskond rahvusvahelistel võistlustel.
Kasutaja avatar
arko
Site Admin
Postitusi: 6294
Liitunud: 28.04.2004, 10:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Põhjamaade meistrivõistlused 10.05.2008

Postitus Postitas arko »

Põhjamaade meistrivõistluste üks idee ongi olnud pakkuda rahvusvahelise võistluse kogemust suuremale hulgale selle läbi, et küsimused tõlgitakse osalejate emakeeltesse, ning võistlused toimuvad reeglina ka lähemal ehk reisikulud on väiksemad.
Sööge sooja saia väikese hulga kiiviga!
Kasutaja avatar
cadman
Postitusi: 7764
Liitunud: 20.07.2005, 12:00

Re: Põhjamaade meistrivõistlused 10.05.2008

Postitus Postitas cadman »

Seda ma just mõtsingi, et sõit Stocki on ju odavam, aga kõik muu umbes Tamboviga 2. Ja ma patune arvestaks ka Sek-u kursiga. Krt - hinge ajas täis kui oled kõrtsis ja silt laual, et õlu hinnaga, mida igaüks võib lubada. Ja see oli miski 50 sekku või meie rahas nii 90 kronu. Miski pitsa kuskil suvalises kolkabaaris 100 sekku... 8)
Püstolreporter Sven Soiveri menüü: Magustoiduks olid puuviljad vahukoorega ja värskekapsasupp.
Vasta