Euroopa meistrivõistlused 31.10-02.11.2008 Oslos

Arutelu mälumänguteemade üle (Discussion Board)

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Postitus Postitas holte »

Loomulikult on finantsvahendite leidmine elementaarne tegevus.
Aga korralik ühing palkab selle jaoks ikka kindla tegelase (kes
võib palgaks saada näiteks üsna suure % väljaaetud finantsist),
mitte ei hõika, et kuule, äkki Sina või sina või noh, kes tahab, kõik
võivad minna EML nimel raha koguma. Nii tekib ainult üks suur
kompralõhnaline segadus.
Eraisikuna aga - ma ei näe küll erilist põhjust liidule nüüd 25K
välja teha, mõne tuhande suurust võib täitsa kaaluda - tahaks
ju teada, milleks seda kasutatakse.
Aga esmatähtis, mida ma olen nagu püüdnudki koguaeg rõhutada -
küsima peab. Mis firmade käest on küsitud, et nii kindlameelne
jutt käib sponsorite puudumisest?
Ja küsitud ikka korralikult, ametlikult, koos põhjendusega EM-ile
lähetus, maksab nii palju, sõitjaid nii palju - toimub sel ajal.
Pluss siis võimalikud liidu poolsed variandid, kuidas te saaksite ehk
ka firmale kasulikud olla.
Sest kuskil saunas paari õlle juures või konsumi järjekorras vanalt
tuttavalt võib ka loomulikult küsida, et kas Su firma mälumängu ei taha toetada - aga seda ei saa siiski vist tõsise küsimisena võtta?
Kasutaja avatar
Henry IX
Postitusi: 7742
Liitunud: 25.03.2005, 21:40
Asukoht: Kännus, Tallinnas

Postitus Postitas Henry IX »

Tegeleme ühes teises erialaliidus veidi sama asjaga. Detsembris peetava suure turniiri jaoks kogume igal aastal ligi 0,8 milj. Andjaid on umbes 30-40, 20000 kr keskmiselt per annetaja (75% on firmad ja 25% eraisikud). Vaatamata annetajate rohkusele on siiski raske ots-otsaga kokku tulla. Töö nõuab mõnikord veenmist, kindlasti on vaja teha pakkumisi kirjalikult ja üksikasaliselt, mida annetaja selle raha eest saab: kui suured reklaamitahvilid, kus neid eksponeeritakse, millistes trükiväljaannetes ja pressikonverentsi seinal kui suured logod jms. Annetaja saab tavaliselt ka priipileteid üritustele ja sissepääsu VIP-telki jms.
Suurim sponsor saab ürituse peasponsori tiitli koos õigusega kasutada oma nime võistluse nimes.
Nii võiks olla ka Mälumänguliidus - kõlaks uhkelt Coca Cola Vändra Karu või Saku Originaali Mälugigant.
Fabregas sooritas väljakule väljaheite.
Kalev TV kommentaator
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

Paikuse Pildikas tegelikult on juba peasponsori nime kandev üritus.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
mälutu

Postitus Postitas mälutu »

kas maakilvale tuleb ka vip-telk?
Kasutaja avatar
Henry IX
Postitusi: 7742
Liitunud: 25.03.2005, 21:40
Asukoht: Kännus, Tallinnas

Postitus Postitas Henry IX »

Kui leiaks sponsori, kes annaks Maakilvale näiteks miljoni ja tahaks oma külalisi maakilvale tuua (see on ju nii atraktiivne üritus), siis miks mitte?
Kui see raha sisse tooks, võiks isegi mõõganeelajad tuua.
Fabregas sooritas väljakule väljaheite.
Kalev TV kommentaator
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

Mõõganeelajaid saaks me kindlasti koha peale kui Harju regiooni mäng sauna tänaval pidada.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
T.S.

Postitus Postitas T.S. »

Nojah, mälumäng vist ikka tennis ei ole ja neid võrrelda vist eriti ei tasu. Heino Raivet on kindlasti üks kõvemaid raha väljaajajaid aga ilmselt mitmele poole seda ta ka ei jõua teha. Holtele lisaks, et see protsendireegel (et nt 10% väljaaetud rahast inimene endale saaks) kehtib kirjutamata seadusena minu teada kogu aeg. Keegi vist muud moodi asju ei ajakski. Ja seda, et kui kirjutatakse taotlusi, siis ilmselt ei hakka keegi siin Foorumis seda reklameerima aga seda ikka tehakse. Ilmselt on asi tõesti selles, et kui isegi tassiks reklaamtahvli mängu ajal saali (Kloostriturniiril nii ju ongi), siis sellest võib väheks jääda, peab ikka vip-telk ka olema ja mälumängu puhul on see veel olulisem kui tennise puhul, sest 3 tundi kuulata küsimusi, millest enamiku kohta pole sul õrna aimugi, siis kaine peaga on seda küll väga raske välja kannatada. Muuseas, kui sponsorid kõik mängu nime ette tarida, kuidas siis Kloostriturniir kõlaks? Ja eelistada ei tohiks ju ka kedagi ja ilmselt keegi nii ülisuur sponsor, et teda eraldi välja tuua, ka pole.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

Väga huvitav lähenemine Tenno kui mälumänguliidu juhatuse liikme poolt.
Meie mälumängud on nii igavad et kaine peaga on võimatu neid välja kannatada!

Mitmel mälumängul aasta jooksul Tenno osaleb? Ma ei pea silmas kuboniire ja EMK maakondlikke eelvoorusid.

Kas inimene kes sellist soga suust välja ajab ikka peab EMLi juhatuses istuma?
Isiklikult minule meeldib vägagi, et võrreldes veel 10 -15 aasta taguse ajaga on mälumängud muutunud oluliselt kainemateks ja korrektsemateks ning "lõbusaid" vahejuhtumeid purjuspäi toolilt maha kukkuvate kilvaritega on ikka väga väheseks jäänud.
Tenno korralda üks kõrtsikilb Tallinnas-siis saad lõbu laialt!
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Postitus Postitas tauno »

Oslo EM-iga pole siin enam midagi pistmist
Vilniuse Žalgiris
T.S.

Postitus Postitas T.S. »

Jaan! Ma ei ole sugugi öelnud, et mängud igavad on. Lihtsalt sponsor, kes puutub mälumänguga kokku veelgi vähem kui mina, ei saa enamus küsimustele nagunii pihta. Mõnes mängus saavad isegi üsna professionaalsed võidumehed 50-protsendise tulemuse. Ma arvan, et kui oled osaleja, siis kannatad selle 3 tundi ikka ära ja mõni vastus on lausa huvitav ja meeldejääv aga pealtvaatajana kahtlen selles väga. Ja lõpuks, loomulikult ei pea ma juhatuses niiväga istuma. Kui sa arvad, et mul muid unistusi polegi, siis eksid üsna tõsiselt. Aga see selleks, kui tahtjaid asendama leiduks, siis miks mitte. Samas on ilmselt vaja veel mõne asjaga tegeleda, peale mängimise või küsimuste koostamisega.
illar

Postitus Postitas illar »

Üks võimalus on alati raha otse sponsoritelt hankida (mis klassikalise mälumängu puhul ja ilmselt praeguses majandusfaasis on hetkel suht keeruline), aga mina näeks EML-i rahastamise võimalikku paranemist ka siis, kui EML-i liikmeteks oleks juriidilised isikud (klubid) nagu ka kunagi kuskil välja pakutud. Ja nende klubide aastane liikmemaks EML-ile võiks näiteks praeguses olukorras olla vabalt kuskil 5 ja 10 kilo vahel (loomulikult on see väga suhteline hinnang ja vajaks klubide võimaluste analüüsi, aga võrdluses muude harrastustega ma pakun).

Point selles, et MTÜde tegevust rahastatakse praegu läbi tegevustoetuse KOVide eelarvest (selleks peab KOKSi järgi igal KOVil olema isegi oma kord) ja vajadusel ka sponsorite poolt. Ilmselt spetsiaalselt mälumängu jaoks tekitatud MTÜ-dega on opereerida raske, aga eelkõige on perspektiiv sellistel rahvaspordiklubidel, mis tegelevad mitmete asjadega ja mälumäng oleks üks neist. Mitmete suuremate ettevõtete juures ja ka mitmetes omavalitsustes on selliseid harrastusspordi klubisid näitena piisavalt (senini ilma mälumänguta muidugi). Olles ise ka ühe sellise MTÜ-ga lähedalt kokku puutunud, ei näe probleemi mingi viie (või mitme iganes) omakandi kilvari kaasamist MTÜ liikmeskonda, klubi EML-i liikmeks asumist ja kehtestatava liikmemaksu tasumist. Nii KOV läbi tegevustoetuse kui ka sponsorid toetavad valdavalt MTÜ-d tervikuna, mitte mingit konkreetset üritust / tegevust silmas pidades ja see on konkreetse sponsoriga läbirääkimiste küsimus, kuidas sponsorit presenteeritakse (mis osas muudel rahvaspordiüritustel ja mis osas mälumängul).

Kilvarid ilmselt peaks siis EML-i egiidi all toimuvatel üritustel esindama oma klubisid (ja ilmselt mitte nii, et üks päev üht ja järgmine päev teist, vaid nagu see muus spordis käib) ja näiteks EMV-l saaksid osaleda ainult need samad liikmesklubid.

PS kõik muidugi oleneb EML-i eesmärgist. See jutt on selleks kui EML-i eesmärk on perspektiivis koondiste viimine kuhugi rahvusvahelistele võistlustele omalt poolt mingeid finantsvahendeid leides. Maakilva korraldamist silmas pidades sobib kõik nagu siiani.
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Postitus Postitas tauno »

eks siis oleks ka uusi pingeid koondise moodustamise osas: kas aluseks võtta MM, EMV, individuaalkarikas või midagi muud? minu teada mujal on nii, et inglismaal otsustab koondise koosseisu Chris ehk umbes nagu kohaliku kilvaliidu juht. norras vaadatakse meistrivõistlusi ja kalkureeritakse ükskimängu mm-i järgi, milline nelik kõige rohkem punkte saaks. belgia kohta ma ei tea, kas seal mitte Steven viimasena ei otsusta? soomlased on teist aastat kõigest kolmekesi, aga see-eest väga tugevad. meil otsustab kapten, ehk eelmise mm-i kohalikest parim. tegin ka pärast eelmist mm-i küsimustehaaval arvutused, milline eesti nelik annaks maksimaalsed punktid, parimaks tulemuseks olid Põder+Oidjärv+Salis+Naarits või Põder+Oidjärv+Salis+Vahter. Samas võrreldes Belgia, Inglise, Norra või Soome parima nelikuga, jäi umbes 10-20% vahe sisse... see oli küll mm-i küsimuste järgi, aga tegijad kattuvad suht palju em-i omadega.
Vilniuse Žalgiris
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

Mina arvan küll et sponsorite leidmine ei tohiks eriti keeruline olla sest senini olen saanud kätte kõik rahad mis vaja.Muidugi on selleks vaja tuntust,tutvust jm.Saab ju näiteks kasutada tolle rahastava firma ühte moodi särke jm,reklaamvoldikuid ja mida iganes.Muidugi on rahastamise juures üheks tingimuseks et seda firmat või maakonda esindaksid kindlad näod mitte nii et täna ühed homme teised ja kui nii iga maakond ajaks veitsa sponsorraha välja oleks ju kokku palju ja enamus kilvaturniire on ju nagunii auhinnad sponsoritelt.Arvan ka et kui konkreetne firma käib näiteks EM jaoks raha välja otsustab tema kes selle raha eest sõidavad.Nii et on ainult vaja veitsa tegutseda mitte ohkida.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

Ok oletame et firma X P-R-R-S-E otsustab spondeerida EMLi sihtotstarbeliselt EMi tarvis tingimusel et EMile sõidab koosseis Jaan Lomp, Timo Tarve, Siim Susi ja Edgar Savisaar.
Kas me oleks sellest huvitet?
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Postitus Postitas tauno »

kes see Susi on ? mis ta tugevad teemad on ? :)
Vilniuse Žalgiris
Vasta