Teadetetahvel 2009

Arutelu mälumänguteemade üle (Discussion Board)

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Vasta
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Teadetetahvel 2009

Postitus Postitas polt »

Mina pole kuulutanud. Aga heliga olen seda kogu aeg kombineerinud. Paikuse Pildikas on siiski lihtsalt Paikuse Pildikas. Ilma kellade ja viledeta. Pärnu-Paikuse kandis pole viimase kümnekonna aasta jooksul niipalju kilvareid ära ka surnud, et saaks teise mingiks memoriaalturniiriks kuulutada.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Teadetetahvel 2009

Postitus Postitas polt »

Sain vahepeal sellist juttu kuulda, et Eestikate paarikad teevad Siil ja Lokk , mis on iseeenesest normaalne! Ja võistkondlikud lähevad tagasi ajalooliste tegijate juurde seega siis Olander, Sivadi ja Co. Mis formaadiga mäng toimub seda ma veel ei tea.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Aare6631
Postitusi: 552
Liitunud: 06.07.2009, 20:50

Re: Teadetetahvel 2009

Postitus Postitas Aare6631 »

tauno kirjutas:Kas pildimängu tänavu jälle ei toimu? Oli ju mingi jutt, et tänavu on kombineeritud pildi- ja helimäng?
Pildimäng tuleb 6. märtsil, aga mitte kolmikutele, vaid üksikmänguna ja see saab olema üksikkarika 7. etapp. Pilte tuleb oluliselt rohkem ja küsimused (ning mõtlemisaeg) oluliselt lühemad kui tavaliselt. Üksikasjalikum info tuleb hiljem, kui detailid paika saavad.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Teadetetahvel 2009

Postitus Postitas polt »

Ja kes ja kus seda pildimängu teevad? Ja kas ikka on mõtet kahte pildimängu kalendrisse panna.Ok sel aastal on Paikusel paarikas aga arvestades kokkulepet K-Nõmmega on järgmisel aastal seega kaks individuaalset pildikat või?
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Aare6631
Postitusi: 552
Liitunud: 06.07.2009, 20:50

Re: Teadetetahvel 2009

Postitus Postitas Aare6631 »

See pildimäng on mõnes mõttes Eesti Pildikilva MV õigusjärglane. Aga kuna võistkondlik EMV kipub jääma Tenno ja minu korraldada, siis tekkiski mõte, et pildikilb (mis ka kogu aeg on 2009/2010 kalendris kavas olnud, esialgu küll Sireli mänguga ühel päeval) võiks EMV-st võimalikult palju erineda. Pildikilva MV on olnud aastaid kavas, 2000ndatest mäletan vähemalt 3 mängu, kunagi pole keegi arvanud, et neil hooaegadel sai pildimänge liiga palju.
Ei tule praegu meelde, milles Kilingi-Nõmmega on järgmiseks hooajaks kokku lepitud, aga kaht pildimängu ühte sarja vähemalt minu algatusel küll ei tule.
Kasutaja avatar
Matis
Postitusi: 2880
Liitunud: 02.01.2005, 14:48
Asukoht: Kilingi-Nõmmes loomulikult. Iga lõngus elab ainult siin
Kontakt:

Re: Teadetetahvel 2009

Postitus Postitas Matis »

Kilingi-Nõmme ja Allikuga seoses niipalju. Nimelt on meil Allikuga kokkulepe, et üks aasta teeb Paikuse individuaali ja Kilingi-Nõmme paari ning järgmine aasta vastupidi. Kuna 2010/11 aasta on Paikuse kord individuaali teha, siis Jaan kardab, et kaks individuaalset pildikilba hakkavad teineteist segama.
Juhatuses oli vist arutelu, et tänavu on pildikilb ajutiselt individuaalne (nn. Norra GP asendus), siis sellest järgmine aasta oleks võistkonna koosseisuga.
Mulle meeldib, kui ema käitub spartalikult
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Teadetetahvel 2009

Postitus Postitas polt »

Kui nii nagu Matis räägib siis tervitan palavalt üritust.

Ühtlasi avaldan sügavat kaastunnet kõigile Tallinna kilvaritele! Kolige ära-Näiteks Paikuse on parim paik kus elada!
Viimati muutis polt, 19.10.2009, 12:05, muudetud 1 kord kokku.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
illar
Postitusi: 226
Liitunud: 13.04.2009, 21:38

Re: Teadetetahvel 2009

Postitus Postitas illar »

Kas seda Eestikate küsijate valimise protsessi ei saaks kuidagi läbipaistvamaks muuta, et aru saada mille alusel ühed või teised küsijad välja valiti või neile pakkumine tehti küsimuste koostamiseks?

Samas teeks EML juhatusele ka ettepaneku kaaluda alates järgmisest hooajast eestikate läbiviimist ühel nädalavahetusel (nt reede õhtul paarismäng, laup võistkondlik, pühap individuaal) ühes paigas (mis siis nt liiguks külakorda). Iga mängu küsijad oleks muidugi erinevad. Seda mõtet on ju ka siin foorumis välja käidud ja omavahelistes vestlustes nii mõnedki toetanud. Ma arvan, et siis saaks Eestikaid promoda kui märksa korralikumat mälufestivali, mis ilmselt ürituse toimumispaigas vähemasti lokaalset tähelepanu pälviks. Aga mõtted ajendatud sellest, et eestikate tähtsus on nagu kuidagi vähenenud ja ilmselt vajaks kontseptsioon väikest uuendamist. Vajadusel oleks ise valmis mõttevahetustes kaasa lööma.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Teadetetahvel 2009

Postitus Postitas polt »

Ma saan eestikate tähtsuse vähenemisest täiesti aru. Kujutage ette situatsiooni, et keegi no näiteks Owe Põder valitseb individuaalselt kogu hooaega, võidab ütleme 4 etappi kuuest. Siis tulevad nn eestikad Sivadi teeb küsimusi ja Põder on näiteks 12. Eesti meistriks kroonitakse aga mõni selline võistleja, kes pole teistel etappidel ehk kümne sekkagi saanud.
Mul kaoks ka huvi. Idee järgi peaks karikamäng olema selline kiire ühekordne asi.Meistrid aga peaks selgitama läbi terve hooaja kestev võistlussari, millise kõik etapid vastavad teatud tingimustele. Vähemalt küsimuste arv, tehniline teostatus, hilisem kättesaadavus, osavõtumaks ja muud sellised asjad võiksid olla ühtsed. Kui kõik etapid oleksid sama kvaliteediga siis oleksin mina küll selle poolt, et meistriteks kuulutataks need kilvarid Paarikal ja individuaalis kes siiani karikavõitjateks on tulnud. Võistkondlikud eestikad muidugi jääksid.
Aga praeguses situatsiooni son küll nii, et ma ei hakkaks iial osalema ei Kuboniiril ega Vändra Karul või Keila paarikal.Ka sel juhul mitte kui need kuulutataks kasvõi universumi meistrivõistlusteks.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Re: Teadetetahvel 2009

Postitus Postitas tauno »

ma jätaks siiski meistrikad ja karikasarja mõlemad eraldi kujul alles. selles ju point ongi, et üks räägib nö keskmisest tulemusest ja teine ühekordsest. lihtsalt tuleb siis vaadata, et meistrikad oleks hästi läbi viidud (kuigi nad võivad ühel aastal sobida ühtedele ja teine aasta hoopis teistele).
Vilniuse Žalgiris
Kasutaja avatar
Matis
Postitusi: 2880
Liitunud: 02.01.2005, 14:48
Asukoht: Kilingi-Nõmmes loomulikult. Iga lõngus elab ainult siin
Kontakt:

Re: Teadetetahvel 2009

Postitus Postitas Matis »

Illari ettepanekul oleks iseenesest jumet, aga see tähendaks seda, et meistrikate korraldamine piirduks kohaliselt Tartu ja Suur-Tallinnaga. Mujal on ka võimalik, aga kui ma teen ettepaneku näiteks, et korraldame mälufestivali Kilingi-Nõmmes (klubi on meil olemas ja üritusi on sinna ikka vaja), siis oleks enamusel (välja arvatud mul ja isal) mokad pikad, et kuidas kohale saada ja kus ööbida. Isegi ööbimisprobleeme tuleks paljudel ka Eesti suurlinnades.
Minupoolne ettepanek, et meistrikad (indi ja paar) tuleks iga aasta mängijate küsitluse alusel enne järgmist hooaega, kus kõige rohkem hääli saanud karikakoht korraldab ka ühtlasi meistrikad. Rotatsiooni korras ei saaks ainult kahel aastal järjest ühes kohas meistrikad olla.
Aga las meistrikad kui formaat jääks samaks. Missiis et see on juhuslikum. Näiteks murdmaa MK-sarjas on koorekiht teada juba hooaja alguses, aga MM võib anda ka üllatusfaktori ehk Karnejenka. Ja see on põnevam.
Mulle meeldib, kui ema käitub spartalikult
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Teadetetahvel 2009

Postitus Postitas polt »

Sellel jutul on ka jumet. Mina isiklikult arvan , et kui eestikad toimuvad kevadel ja välja valitakse siis kaks etappi (paarikas ja ind) -sellisel juhul ei tohiks tekkida raskusi tavalise kalendri ümber paigutamisel ja valitud etapi ringitõstmisel kevadesse.
Aga mina omalt poolt oleksin 2 käega poolt kui Tartu korraldaks näiteks järgmisel hooajal kenal kevadisel ajal Mälufestivali -millise raames selguks nii eesti meistrid tavamängus kui spordimängus. Ja milline sisaldaks ka meelelahutuslikku osa .Tartlaste eneste poolt peaks selline initsiatiiv eelkõige tulema.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
illar
Postitusi: 226
Liitunud: 13.04.2009, 21:38

Re: Teadetetahvel 2009

Postitus Postitas illar »

Selle "külakorra" all saigi silmas peetud keskusi (nt Tartu, Pärnu, Rakvere, Viljandi jne), kus väikse orgunni tulemusel võimalused lisaks mälumängimisele magamiseks, söömiseks jm olemas peaksid olema.

Aga pole midagi ka Matise ettepaneku arendamise vastu, paraku nende igasuguste küsitluste tulemusi ei tea keegi. Seega võiks korraldamise otsustada vast ikka juhatus, mitte küsitlus. Aga see võiks käia läbipaistvamalt (kas juhatus annab mingi aja esitada taotlus ja valib nende alusel korraldaja välja või teeb kellegile suunatud ettepaneku), aga mitte nii et mingil hetkel avaldatakse kuskil mingi teade, et keegi ei tahtnd teha ja siis küsib Sivadi, nagu asi praegu tavamänguri jaoks välja paistab (kui see tegelikkuses ka nii ei ole).
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Teadetetahvel 2009

Postitus Postitas polt »

Mulle tundub, et Eesti mälumängus on selline tendents. Kõik tahavad mängida-keegi ei taha küsida!Erandiga-See kes küsida tahab, selle küsimustega ei taha eriti keegi jälle mängida. Irw!
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
insu
Postitusi: 388
Liitunud: 02.01.2005, 17:29
Asukoht: Tartu

Re: Teadetetahvel 2009

Postitus Postitas insu »

Huvitav palju sinna vahvasse Kilingi-Nõmme külalistemajja muidu inimesi mahuks, kus me ükskord Kundu ja Ainsooga kahe mängu vahel spordilaagris olime? Unustamatu kogemus. soovitan kõigile! Hind oli ka täiesti naeruväärselt tilluke, ehkki, tõsi, hommikusöögiks sai igaüks vist ühe praemuna.
Vasta