Teadetetahvel 2009

Arutelu mälumänguteemade üle (Discussion Board)

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Vasta
Aare6631
Postitusi: 552
Liitunud: 06.07.2009, 20:50

Re: Teadetetahvel 2009

Postitus Postitas Aare6631 »

illar kirjutas:Seega võiks korraldamise otsustada vast ikka juhatus, mitte küsitlus. Aga see võiks käia läbipaistvamalt (kas juhatus annab mingi aja esitada taotlus ja valib nende alusel korraldaja välja või teeb kellegile suunatud ettepaneku), aga mitte nii et mingil hetkel avaldatakse kuskil mingi teade, et keegi ei tahtnd teha ja siis küsib Sivadi, nagu asi praegu tavamänguri jaoks välja paistab (kui see tegelikkuses ka nii ei ole).
Kui see nii paistab, siis enam-vähem nii see ongi. Aga seda siis, kui korraldamiseks taotlusi ei ole tulnud ja suunatud ettepanekud on jäänud vastukajata. Ja seda ka, et siis mitte ei küsi Sivadi, vaid ta on üks korraldajaid ja üritab tegijate hulka teisigi tegijaid kaasata. Ja miks just meie seda koos Tennoga teeme? Sest juhatuses muud valikut pole. Koit on Maakilvaga ametis, Matisel ja Pulveril omad mängud, Indrek mängib igal pool ise kaasa.
Olgu siis veelkord öeldud, et 2010 kevadistele võistkondlikele eestikatele on küsijad igati oodatud.
Jaan_Lomp
Postitusi: 1311
Liitunud: 27.10.2007, 19:10
Asukoht: Tartu
Kontakt:

TLÜ mälumänguturniir

Postitus Postitas Jaan_Lomp »

Tallinna Ülikooli esimene mälumänguturniir algab. Selle esimene voor peetakse 22. oktoobril kl 18.30 Tallinnas Narva mnt 29 asuva õppehoone auditooriumis S-316. Mäng on kõigile TLÜ üliõpilastele ja õppejõududele. Osavõtutasu 35 krooni, vooru kestus umbes kaks tundi, küsimusi 40. Palutakse end registreerida aadressil malumang@gmail.com kella 12.00-ks neljapäeval, aga registreerimata inimesi ukselt tagasi ei lükata; kõigile registreerunutele saadetakse kinnitus. Võistkonna maksimaalsuuruseks on kolm liiget. Lähem teave võistluse ja sellele registreerimise kohta järgmistel aadressidel:
http://www.esindus.ee/kursakas.php?kursus=malumang
http://www.esindus.ee/malumang
http://www.tlu.ee/?LangID=1&action=Show ... Latest=yes
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Re: Teadetetahvel 2009

Postitus Postitas tauno »

kuda siis legendaarne vändra mäng kulges :)
Vilniuse Žalgiris
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Teadetetahvel 2009

Postitus Postitas polt »

Tauno võttis mul sõnad suust.Tulin spetsiaalselt sel eesmärgil foorumisse et see küsimus esitada.Toimus ka midagi?
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
illar
Postitusi: 226
Liitunud: 13.04.2009, 21:38

Re: Teadetetahvel 2009

Postitus Postitas illar »

Kuna laupäeval polnud midagi targemat teha, ronisin kohale, karikapunkte ka ju vaja. Paraku oli Matis ka tulnud ja mul ei õnnestunudki noorima osavõtja eriauhinda endale napsata :)
Mängu ajal tekkis korduvalt (jälle) küsimus, kas neid eelmise hooaja lõpul täidetud ankeete on ka keegi analüüsinud ja millised olid tulemused? Ja mida siis ette võetakse?
Auhinnad on seal Vändras igati omanäolised ja korralikud, probleeme on mängu sisuga. Kui mängu teine pool (Üti küsimused) olid enam-vähem, siis esimene pool ei kannatanud küll mingit kriitikat, valdavalt aegumatu üherealine sodi. Samuti ei kannata mingit kriitikat pildikvaliteet, et üldse midagi aru saada tuli iga pildi puhul karjas projektori juurde ronida. Kuidagi ebavõrdne ja ülekohtune on asi nende mängutegijate suhtes, kes oma küsimusi eelnevalt testivad just eesmärgiga sodi komplektist välja saada ja küsimuste arusaadavust parandada. Aga ilmselt kobavad osad mälumängurid nagu kanad violetses valguses ja ei oska selle mängu headust hinnata.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Teadetetahvel 2009

Postitus Postitas polt »

Minu jaoks on müstika see et Vändra , kelle võistkond on muidu korralikul keskmisel tasemel punt-teeb seda mängu ainult Andruse ja Mari küsimustega. Kui kõik annaksid oma panuse oleks pilt oluliselt parem. Aga samas on see mäng , kus hea tulemuse saavutamiseks on kõige lihtsam kodutööd teha. Neil on ju pahatihti nii et 5 või 10 aastat vanad küsimused lähevad uuesti käiku ja üldse on teemad ja asjad suures osas etteaimatavad.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Sven

Re: Teadetetahvel 2009

Postitus Postitas Sven »

polt kirjutas:Mulle tundub, et Eesti mälumängus on selline tendents. Kõik tahavad mängida-keegi ei taha küsida!Erandiga-See kes küsida tahab, selle küsimustega ei taha eriti keegi jälle mängida. Irw!
Mul küsimusi on veidike kogunenud, olen siia-sinna pakkunud ka, aga erilise eduta. Kõikjal on omad tegijad ees. Kui keegi tahab kampa võtta, võin saata oma stiili tutvustamiseks selliseid, mis juba rajalt maas, ehk kellegi teise poolt ära küsitud.
Kasutaja avatar
insu
Postitusi: 388
Liitunud: 02.01.2005, 17:29
Asukoht: Tartu

Re: Teadetetahvel 2009

Postitus Postitas insu »

Mina võtan su Viljandi üksikmängule heameelega küsijaks, kui huvi on ja ise kindlasti mängida ei taha. Uus küsija kulub ikka marjaks, saab vanade koormust vähendada ja vaheldust.
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Re: Teadetetahvel 2009

Postitus Postitas tauno »

Päris muljeavaldav seenioride siseasi jälle Vändras. Esikümnes vist 1 kilvar kes noorem kui 40? :)
Vilniuse Žalgiris
margu
Postitusi: 200
Liitunud: 11.02.2005, 16:53
Asukoht: Haapsalu
Kontakt:

Re: Teadetetahvel 2009

Postitus Postitas margu »

Niisiis on mind pidulikult siin foorumis pensionäriks kuulutatud. Hakkab välja kujunema huvitav mängude liigitus: seenioride mäng, juunioride mäng, noorukite mäng, laste mäng, mudilaste mäng. Ma ei tohiks küll ühtegi mängu kritiseerida, kuid miks? küsimusi ei tohiks mälumängul ikka olla. Sellele vastamiseks võib paberile suvalist mulli ajada ja vähemalt 1 punkt on enamikul juhtudel garanteeritud.
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Re: Teadetetahvel 2009

Postitus Postitas tauno »

vahepealsetel aastatel vändras natuke asi vist isegi paranes, aga see oli küll jälle täiesti teiselt planeedilt komplekt. ilmselt tekkis nii mõnegi küsimuse puhul vaidlus, et kas see ikka õige on...
Vilniuse Žalgiris
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Teadetetahvel 2009

Postitus Postitas polt »

SA Tallinn 2011 kuulutas välja üle-eestilise ideekonkursi «52 üllatust ja ideed», mille raames pannakse välja 52 stipendiumi, igaüks 10 000 krooni väärtuses.

Kas te selles osas olete juba seoses eeldatavasti Tallinnas toimuva EMiga midagi ette võtnud? Lubage neile, et Salis ja Nurmla astuvad keskerakonda kui raha antakse või midagist.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Re: Teadetetahvel 2009

Postitus Postitas tauno »

ma korra käisin nendega rääkimas, pakkusin välja et võiks kas teha EM-i (mis vist läheb Soome) või koolide vahel euroopa-teemalise mängu. huvi ei olnud väga suur
Vilniuse Žalgiris
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Teadetetahvel 2009

Postitus Postitas polt »

Äkki pakuks välja mingi formaadi-mis puudutaks näiteks Euroopa kultuuripealinnasid läbi aegade. Vormistaks selle rahastajatele sobilikku vormi ja korraldaks antava eest siiski mingi normaalse mängu.
Kui nad on nõus rahastama ainult perfomance- siis ma võin mäluelu huvides näiteks vaheajal palja persega üle lõkke hüpata.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Re: Teadetetahvel 2009

Postitus Postitas holte »

polt kirjutas:SA Tallinn 2011 kuulutas välja üle-eestilise ideekonkursi «52 üllatust ja ideed», mille raames pannakse välja 52 stipendiumi, igaüks 10 000 krooni väärtuses.

Kas te selles osas olete juba seoses eeldatavasti Tallinnas toimuva EMiga midagi ette võtnud? Lubage neile, et Salis ja Nurmla astuvad keskerakonda kui raha antakse või midagist.
See 52 viitab kaunikesti minu paranoilises peas sellele, et igal nädalal on Tallinnal mingi erinev kultuurne kinnisidee, ainult et sel juhul on tõesti lihtsam ühel nädalal teha jälle mingi-allee-puud-kõik-fooliumiga-katta stiilis uuskunsti, mida inimesed kannatama peavad, kui panna tallinlased nädalaks mälu mängima.
wikipärl: Pärast seda tegeles [Kaspar Jancis] kaks aastat muusika ja elatise teenimisega.
Vasta