Nissi mäng

Arutelu mälumänguteemade üle (Discussion Board)

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Kasutaja avatar
Taivo
Postitusi: 1962
Liitunud: 25.11.2008, 17:31
Asukoht: Internet loomulikult. Igaüks, kes ei ela, asub Internetis.
Kontakt:

Nissi mäng

Postitus Postitas Taivo »

Eile oli Nissi kohalik mäng. Küsimused Peeter-Erik Kubo, 50 küsimust, kolmesed võistkonnad. "Sposato Pojad" mängis kahekesi, sest üks ei tulnud kohale. Ma pole iial varem käinud, sellepärast jagan muljeid. Oodati 8 võistkonda, kellest kohale saabus 6. Olin oodanud suuremat osavõttu, aga ju sellel omad põhjused on.

Esimesed kaks plokki: Kubo käekirjaga teksti paljundus koopiamasinas. OK, saame aru, vähemalt suures kirjas ja koopiamasin on korralik. Siis tuleb teade: järgmised küsimused lauda ei tule, palun kirjutage üles, ma dikteerin. Tule taevas appi, aga Kubo dikteeris ja mina kirjutasin, 23 küsimust. Pildiplokkides olid pildid 1 eksemplaris, mis mööda saali ringlesid ja igaüks pidi arvet pidama, mida ta on juba näinud ja milliseid pilte peab veel taga ajama. Vähemalt pildiplokkides mõtlemisaja piirang puudus, enne aeg otsa ei saanud kui kõik tiimid olid kõiki küsimusi näinud ja mõelda jõudnud. Lõpus oli jälle Kubo käekirjaga lehti. Miks polnud paljundatud igale tiimile üht küsimuste komplekti? Polnud ju tegu individuaalmänguga, kuhu tuleb paljundada 100 koopiat. Ma meenutan, et oodati 8 võistkonda, kellest kohale saabus 6. Kas tõesti oli keeruline paljundada 23 küsimuse jaoks 8 koopiat? Ju siis oli keeruline. Aga ei tohiks olla. Mille eest me siis maksime 100 krooni osavõtutasu? Korraldaja pensionisambasse, eks ole. Vastuste lehed olid lõpuks olemas.

Millised küsimused läksid sooloks, nulli või täisringi, seda ei öeldud. 6 võistkonnaga mängul on neid omajagu. Usun, et see teinuks võistluse huvitavamaks. Seda ka ei öeldud, kui mitu punkti keegi mingist paketist sai, tabeliseisu ette ei loetud. See kirjutati pabertahvlile pisikeses kirjas, tagant ei näinud, tuli tahvli juures vaatamas käia.

Auhindu ei olnud. Poole peal oli paus, kus sai juua teed ja kohvi (kohv lõppes ruttu otsa) ning süüa küpsiseid ja karamellkomme (neid jäi järelegi ja teed ka).

Nii palju korraldusliku poole pealt. Nüüd küsimused. Võtame piiriks Ronald Reaganile tehtud atentaadi ja vaatame, missugused küsimused on sellest nooremad, missuguseid küsimusi 25 aasta eest küsida ei saanud. Ära sa märgi, tervelt 6 küsimust 50-st. Loeme ükshaaval üles.

Kes? Pildil on ilus naine, kes reklaamib Elisabeth Ardeni lõhnaõli või midagi sellist. Ei tundnud ära. Riides oli. Zeta-Jones.

Kes? Passipildi moodi foto mehest. Kaia Kanepi isa. Vist läks nulli, sest Kubo imestas: kuidas te ära ei tundnud, Kaia on ju nagu isa suust kukkunud? Jah, oli küll, ikka ei tundnud ära. Ühesõnalisest küsimuse tekstist ei piisanud.

Kes? Pildil on suusamütsi ja 4 medaliga sportlane. Björndahlen. Vastasime Björn Dählie, loeti õigeks, piisavalt sarnane.

Missugune eesti kirjanik on koostanud koolinaljade kogumikud "Oi, Juku!", "Oi-oi, Juku!" ja "Oi-oi-oi, Juku!". Teadsin, mu emal on need kodus.

Pekingi olümpiast tegi Kubo kaks spordiküsimust. Missugusel merel peeti olümpiamängude purjeregatt? Kahe vahel valida, ikka läks vale kirja. Kuidas on seotud Eesti olümpialaste esinemisega Kaire Kivar? Ei, see pole Kaire Leibaku nimi pärast abiellumist. Ta disainis Eesti koondise dressi.

Küsimust, missugusel NATO riigil on USA järel suuruselt teine maavägi, ma tänapäevaseks ei pea, sest 30 aasta eest olnuks vastus tõenäoliselt sama. Türgi. Pean seda mängu parimaks küsimuseks.

Küsimusel, kes suri male maailmameistrina, on 3 õiget vastust: Alehhin meestest, Menčik naistest ja Tal välkmales. Õigeks loeti ainult Alehhin.

Ühe küsimuse vastus: väävli oksüüdid, mida nimetatakse ka sulfaatideks ehk sulfititeks. Tegelikult on "oksüüd" vananenud nimetus, mille asemel tänapäeval öeldakse (ja koolis õpetatakse) "oksiid". Väävli oksiidid, sulfaadid ja sulfitid on kolm erinevat ainerühma, mitte ühe ainerühma kolm nimetust.

Millega on tegemist? Õigeks loeti "lokomootor", seevastu "vedur" andis 0 punkti, ehkki lokomootor on vedur.

Omapärane küsimus oli see, kus võeti malagassi-vene sõnastik, paljundati igasse lauda 6 lehekülge (näe, saab paljundada küll!) ja küsiti, mis keele sõnastik. See küsimus olnuks parim, kui paljundatud oleks 2 lehekülge, mitte 6, mis oli läbitöötamiseks liiga suur ports
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Postitus Postitas tauno »

sai nalja küll :)
eriti muidugi see Björn Daehlie - Björndahlen
Vilniuse Žalgiris
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

Seda Türgi küsimust küsis Kubo muutmata kujul, millalgi eelmise sajandi lõpus kui teda veel Tootsi mänge tegema kutsuti. Muidu tuli küll selline nostalgiahoog peale mängud nagu 80 datel.
Kuidas sa Taivo üldse viitsisid sellisele mängule kohale minna?
Ja Tauno ega Kubo ei tea, et Björn Dahlie ja Bjõrndahlen eri inimesed on.
Ta arvab, et Dahlie läks laskesuusatamisse üle lihtsalt...
Sa poleks nagu enne ta spordiküsimustele vastanud?
Mulle meenub uduselt mingi mäng, kus näidati Elvströmi pilti ja väideti, et see on Mark Spitz-või vastupidi.
Ühesõnaga mehed on sama sarnased nagu bullterjer ja bolonka.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Postitus Postitas holte »

sulfaat ehk sulfit pole küll nüüd päris õige väide.

Muus osas tuleb mul' meelde, et kunagi sai Arkole saadetud
ühe Pirita mängu küsimuste .gifid - et äkki annab ka
ühe Kubo mängu üles panna.
Ei pandud, võibolla olid liiga suured failid - kuigi minisin
ühe mustvalge pildifaili suuruse vist nii paarisaja kilo peale.
Mõneti on kahju, et "kuboniiride" küsimused vaid kohaletulnutele
teadmiseks jäävad, Kubo oskab huvitavalt küsida küll.
kelgutaja

Postitus Postitas kelgutaja »

Olen Holtega nõus, et Pirital on kindlasti ka huvitavaid küsimusi aga see hea/halb on ju nagunii suhteline asi. Aga Ristist ei saa üldse aru, kas ta aheldati ja veeti Nissi kui rooma orja või läks ta vaid selleks sinna, et pärast mingi absoluutselt tobeda kriitikaga oma egot avaldada. Kuule Rist, kui sa läksid sinna vabatahtlikult ja maksid selle 100 krooni või mistahes, siis süüdista nurgas ennast ja ära tule avalikku Foorumi esinema. Ega muidugi keelata ei saa aga sa teed ju eelkõige ennast niimoodi lolliks, mitte kedagi teist.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

Eks ta ole-kui küsimuste/mängu tegija on eelnevalt avaldatud siis on võimalik mängu valida. Palju hullem on kui lähed kohale heas usus, et tuleb normaalne üritus ja kohapeal selgub, et oh õudust. Nii on ära rikutud kahe viimase suve valdade mängude (eelmisel aastal siis oli vist lausa see kohalik OM) mälumängud. Kui ikka mängutegija alles kohapeal osalejate käest kuuleb millistel alustel ja mille eest mälumängus punkte antakse-siis on see ikka masendav. Aga palavad tervitused Valga ja Kose rahvale.
Viimati muutis polt, 26.01.2009, 14:35, muudetud 1 kord kokku.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Postitus Postitas holte »

Mis otsast see Risti kriitika tobe on?
Ei loe ühtki argumenteerimata väidet sealt välja.
Guest

Postitus Postitas Guest »

Vast seetõttu, et keegi ju teda sinna ei vedanud. Sünnipäevale tulevad ju vaid kutsutud külalised, seega kontvõõral ei sobi toitu kritiseerima hakata. Viisakus lihtsalt.
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Postitus Postitas tauno »

a sünnipäeval ei pea söögi eest raha maksma :)
Vilniuse Žalgiris
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Postitus Postitas holte »

Ühesõnaga, et ostad poest saia, murrad seal sees olnud kruviga
hamba ja siis oled seetõttu süüdi, et ise Sa ju selle saia ostsid?

Ilmsetele vigadele võiks siiski vist tähelepanu juhtida - eriti
kui tegu pole mingi mängujuhiga metsast, kes ilmselt iial
enam ka mängu ei tee.

Kui ma õigesti aru saan, siis meil on nii häid mälurkliente, kelle
käest võib vaid osalustasu võtta ja nad siis (kuna nad on ise
maksmises süüdi) lihtsalt pikalt saata?
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

Mina arvan küll, et ma võin inimesele, kes tuleb ja peale mängu korralikult argumenteerituna väidab, et mu mäng oli sitt - osavõtumaksu tagasi maksta. Pole probleemi.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Guest

Postitus Postitas Guest »

Risti poolt kingitusena mõeldud poriloopimise asemel oleks Kubo kindlasti talle raha tagastanud. Ainult Rist eelistas oma "kingituse" Foorumisse toimetada.
Kasutaja avatar
punukana
Postitusi: 4752
Liitunud: 11.01.2007, 14:31
Asukoht: Rapla loomulikult. Iga ebanormaalne inimene elab Raplas.

Postitus Postitas punukana »

Jätaks selle Risti nüüd lõpuks rahule. Kas ta peaks käima ringi ja foorumi asemel oma analüüsi igaühele salaja kõrva sisse jutustama? Mu arust käib kriitika põhiliselt küsimuste sisu ja vormistuse, mitte Kubo isiku kohta. Kus see pori siin on?? Kas lugupeetud foorumikülaline tahab öelda, et kui juba kord ollakse mingis mängus otsustatud osaleda, siis tuleb seda tagantjärele ainult kiita, sõltumata tegelikest muljetest?
"Nägin saalis ka treener Jüri Pritšinit, kes istus tribüünil minust kiviviske kaugusel." (Ivar Jurtšenko korvpalli karikafinaali kommenteerides)
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

Just, tuleb öelda ausalt, mis asjast arvad. Külameestele oli see ehk tõesti aasta kilvaüritus-aga kui oled selline mängija, kes on ka korralikult vormistatud läbiviidudd mängul käinud-siis ei tohiks vaiki olla.
Kui kellegil on nüüd malagassi sõnastik käepärast siis ta võiks mu postituse tõlkida, et mõte jõuaks ikka kõigi kilvasõpradeni.
Viimati muutis polt, 27.01.2009, 09:23, muudetud 1 kord kokku.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Guest

Postitus Postitas Guest »

Ma saan aru nii, et Nissi mäng on ikka eelkõige Nissi korraldajate ja Kubo vaheline asi. Kui Peeter on seal juba palju aastaid toimetanud, ju siis on korraldajad sellega rahul olnud. Aga kui nõudmisi alla lasta ei saa, eks siis tuleb ka köögiküsimusi hakata nõuetekohaselt vormistama ja hilisem kriitika Foorumisse sutskama. Vanasti oli hea ütles: kes maksab, see valib ka muusika. Nissi mängu maksavad kinni korraldajad ehk Nissi mehed ise. Seda stardiraha ei tasu siinkohal arvestada, sest Risti sajasega ei korraldaks ka Kopli paatidele ühtegi mängu. Jumala eest küsigu ta see tagasi.
Vasta