Jüri Spordimäng 2009

Arutelu mälumänguteemade üle (Discussion Board)

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Jüri Spordimäng 2009

Postitus Postitas polt »

Kui keegi koolinoortest kardab osavõtumaksu-siis üldjuhul mina pole seda noortepaaridelt kunagi küsinud.
Tartlased agiteerige Treffner kohale!
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
Henry IX
Postitusi: 7741
Liitunud: 25.03.2005, 21:40
Asukoht: Kännus, Tallinnas

Re: Jüri Spordimäng 2009

Postitus Postitas Henry IX »

Tavakilvaritest palun registreerida Tiit Naarits ja Heino Raivet
Fabregas sooritas väljakule väljaheite.
Kalev TV kommentaator
mrali
Postitusi: 306
Liitunud: 13.10.2007, 19:05
Asukoht: Taebla ja Tallinn
Kontakt:

Re: Jüri Spordimäng 2009

Postitus Postitas mrali »

Mati Räli tuleb.
huko
Postitusi: 36
Liitunud: 16.02.2007, 20:31

Re: Jüri Spordimäng 2009

Postitus Postitas huko »

Huko Laanoja tuleb spordimängule..
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Re: Jüri Spordimäng 2009

Postitus Postitas tauno »

panen kah end elu esimesele ja võimalik et viimasele spordimängule kirja, kuigi 100% pole veel tulekus kindel.
Vilniuse Žalgiris
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Jüri Spordimäng 2009

Postitus Postitas polt »

Aga see spordimäng mulle meeldis -inimlik.Tauno Vahter sai vist rohkem punkte kui Veiko Ulp näiteks.
Ainult ma tahaks kahte punkti juurde Ringette vm iganes on eesti keeles rinkpall, selle ma kontrollisin nüüd järele. Sai seda teemat ka mängu ajal juba kergelt puudutatud.Aga samas pole sellel enam mingit tähtsust nii ehk naa.
Ega ma ise andsin ka püha jüri risti eest ühe punkti-sest tegu oli ikkagi Georgi ristiga! :P
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
illar
Postitusi: 226
Liitunud: 13.04.2009, 21:38

Re: Jüri Spordimäng 2009

Postitus Postitas illar »

Tänud mängimast. Selle rinkpalliga on nutune lugu (nagu ka paarismängu tabeliga :)), vastuselehed on teadmata kohas ja midagi enam füüsiliselt muuta pole võimalik. Aga sai mängu lõpus öeldud, et vaadatagu oma punktid üle ja keegi ei kobisenud... Nii et polt, teen sulle kummagi ülekohtuselt saamata jäänud punkti eest tulevikus äkki õlle...

Tabel näitab, et nulli läks kaks küsimust - Kjusi riidebränd (mälu järgi pakuti palju nt Di Centat) ja Hiina korvpall (peam pakkumine Uus-Meremaa), kus ilma hiinlaste nimesid mängu toomata enam pikemalt küsida poleks saanud. Raskusastmelt järgnesid Attenbrough (Matise soolo) ja Xdream, mille olematu vastatavus oli tõsine üllatus, minumeelest mul iga teine tuttav käib seal.
Enim teati, et nõukogudemaal ei mängitud maahokit, 30 õiget vastust tõid veel toosama ringette, tenniseküsimus (Stirlitz & varased eesti meistrid) ja Tiina Lillak. Ühtlasi sai taas kinnitust, et populaarsemtest aladest tennises ja kergejõustikus (kui puupalli jms mitte arvestada :)) mu teadmised ikka tavaspordimänguri omadeni ei küüni ja seetõttu nendelt aladelt ma huvitavaid küsimusi suurt teha ei oska... Kohvikulaua taga pälvis kriitikat ka küsimus 29 (piljardisõpradele liiga lihtne), a selle vastatavus polnud sugugi nii suur ja tabeli järgi ilmselt väga lihtne välja selgitada, kes vaatab telekast regulaarselt snuukerit ja kes mitte - ise kuulun viimaset hulka ja seetõttu oskagi muud küsida kui roosasod ja siniseid palle :)
Sai küll küsimustes jooned alla tõmmatud, et oleks täpselt aru saada mida küsitakse, aga kuuldavasti sai võitja suhtes otsustavaks ikka see, et Rait Männik arvas Inglismaal teadvat Sulgpalli mõisa Badmintoni oma asemel :)
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Re: Jüri Spordimäng 2009

Postitus Postitas holte »

snuukeri kohta kobisesin mina, aga mitte lihtsuse kohta, vaid et sinise
eest ühe punkti andmine oli mõneti kummaline.
Üldjoontes tundusivad spordimängu küsimused musugusele profaanile
isegi paarismängu spordist tuntavalt seedivumad.
wikipärl: Pärast seda tegeles [Kaspar Jancis] kaks aastat muusika ja elatise teenimisega.
pedastik
Postitusi: 119
Liitunud: 06.06.2005, 23:29

Re: Jüri Spordimäng 2009

Postitus Postitas pedastik »

Väga hea mäng oli. Korraldus, küsimused, värvikoopiad, auhinnad – kõik oli tasemel. Tunnustus tegijaile ja loodetavasti saab ka järgmisel hooajal te mängul osaleda.

Tabeliseis oli tihe ja võitja osas ei saanud otsustavaks ainult üks tähelepanukaotus, komplekti kuulus ju 59 küsimust veel. Mul jäid noppimata ka nt nr.8 ja Iisrael. Aga pigem olid ülejäänud head küsimused „süüdi” selles, et nii kõrgele üleüldse ronida õnnestus. Kindlasti oli Mati Räli õige mees võitma, ta troonis niikuinii enamuse ajast tabeli ülemisel real.

Badmintoni-laks oli muidugi seda haledam, et töö juures on „teatud põhjustel” alailma kuulda jutte sellest, et sulgpall on maailmas spordiala nr üks, kaks ja kolm; pgn, midagi peaks ju ometi kinnistuma ;) Küsimus oli esitatud korralikult, jutid alla veetud ja puha, nii et mul pole kellegi käest isegi ühte õlut küsida :)

Ei tea, kas tasubki miskit taga nutta, sest aastakokkuvõttes oleks ilma selle apsakata võinud tõusta vaid ühe kohakese jagu. Ja muidugi võiks Illarit süüdistada ka selles, et ta Tartus Sportneti üksikmängul ülearu kõrged reitingupunktid noppis :) Sarja üldarvestuses mängis kindlasti oma rolli ka see, kes mitmel etapil osaleda sai.

Küsimuste poole pealt ütleks lõpuks veel, et pisut internetiavarustel ringi vaadanuna tunduvad nefriit ja jadeiit mõlemad sobivat 32. küsimuse õigeks vastuseks; ning et kergejõustikku võib julgesti rohkem küsida, harjutamine teeb meistriks.
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Re: Jüri Spordimäng 2009

Postitus Postitas holte »

nefriit oli vist üks ja ainuke asi, mis lihtsalt meelde ei tulnud.
tuli ainult meelde, et arko seda siin maratonis küsis ja siis ma vastasin ära,
aga siis oli pekingist vähe aega möödas ja mul rohkem mälurakke vist.
Endale meeldis Kosice küsimus, loomulikult selle pärast, et ära vastasin,
aga ka geograafia oli otsustavam kui sport. Ka teise tenniseküsimuse vastasin
ära põhjusel, et hr Dollar lihtsalt jääb mõnest nimekirjast meelde...
wikipärl: Pärast seda tegeles [Kaspar Jancis] kaks aastat muusika ja elatise teenimisega.
Veiko
Postitusi: 274
Liitunud: 10.09.2007, 13:19

Re: Jüri Spordimäng 2009

Postitus Postitas Veiko »

Liitun samuti kiitjate armeega. Illar ja Henri aimasid õigesti ette kohale tulnute ootused ning võetud suund pakkuda spordiväliseid päästerõngaid paljude küsimuste juures tagas lõppkokkuvõttes positiivse emotsiooni enamikele mängijatele. Kui mõni spordifriik end pingereas ehmatavalt kaugelt leidis, siis pole küll küsimusi põhjust kiruda, vaid pigem püüda järgmisel korral paremini valmis olla. Tore on mäletada näiteks meest, kes 1920. aastal raskusheite olümpiavõitjaks tuli, aga mis on sellest kasu, kui Sumi, Miga, Quatchi ja Mukmuk Vancouverisse teed ei juhata. Tänu ka pärastlõunase juubelimängu vedajatele, kes hommikupoolikul lubasid spordisõpradel saalis veidi mürada.

Sügisel läheb spordimängude sari lahti 10. oktoobril Tartus, nädal hiljem toimub Tallinnas juba maavõistlus soomlastega.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Jüri Spordimäng 2009

Postitus Postitas polt »

Seda ma vaatasin kohe et krt meie juubelisport on enamasti kirvem kui eelneva spordimängu oma. Seeleri ja Kantselskise küsimuse raskusastet ei saa näiteks võrrelda ja Kuznetsovani oli meie mängus samuti märksa raskem jõuda. Aga mis viimast puudutab siis tennisistid -naised jagunevad minu jaoks kaheks pandavad ja mittepandavad ja kuna Kuznetsova kuulub minu jaoks viimasesse gruppi siis oleks loogiline just sellest grupist ka otsida olnud eriti kui küsiti kehamassiindeksi kaudu.
Aga mis puudutab laupäeva parimat sportlikku leidu siis see on vaieldamatult teadmine et kõige kõvemat häält tegevate elusolendite esikolmik on sinivaal, möiraahv ja Sharapova. Unustage need nahkhiired heaga ära!
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
Matis
Postitusi: 2880
Liitunud: 02.01.2005, 14:48
Asukoht: Kilingi-Nõmmes loomulikult. Iga lõngus elab ainult siin
Kontakt:

Re: Jüri Spordimäng 2009

Postitus Postitas Matis »

Mulle spordimäng meeldis ka väga - leidlike nüanssidega küsimused, vihjelised pildid. Ise tunnen pisut piinilikust, et Ullrichi asemel Riisi panin ja softpesapallis Lõuna-Korea maha tõmbasin. Ainuke küsimus mille üle nuriseks oli see piljardi küsimus, oleks lihtsalt olnud, mis on piljardi tähtsuselt teine värv ja kõmm! asi lukku. See, et pakutakse pisut segasel viisil ka ühe punkti võimalust kolmanda värvi eest, siis see teeb hindamise raskeks. Kaval mälumängur üritab siis slikerdada ja paneb kaks värvi kirja ning järjekorra numbrit ei märgigi.
Mulle meeldib, kui ema käitub spartalikult
Kasutaja avatar
punukana
Postitusi: 4752
Liitunud: 11.01.2007, 14:31
Asukoht: Rapla loomulikult. Iga ebanormaalne inimene elab Raplas.

Re: Jüri Spordimäng 2009

Postitus Postitas punukana »

Minu meelest on viimase aja mälumängude värviküsimuste õige vastus alati kas roosa või lilla 8)
"Nägin saalis ka treener Jüri Pritšinit, kes istus tribüünil minust kiviviske kaugusel." (Ivar Jurtšenko korvpalli karikafinaali kommenteerides)
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Re: Jüri Spordimäng 2009

Postitus Postitas holte »

raskeks läheks piljardi puhul kolme odavama palliga - pruun ja kollane, a' mis krt seal vahel ongi - roheline vist?
Must, roosa ja sinine on ikka väga elementaarsed. Seal ühe punkti panemine on umbes sama, kui tõkkejooksja ja maratoonari samamoodi jooksjaks tembeldamine.
Aga muidu kiidan ka, kena mäng, spordilollidele oli igas voorus mingi fischer või muu 2 punkti leitud,
et ei pidanud nööri minema otsima :)
Vasta