MM2006

Arutelu mälumänguteemade üle (Discussion Board)

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

Mis siin ikka pikalt nuriseda-ainult kahe asja üle. Need hindud võiks küsimisest esialgu eemale hoida ja sel aastal see mängu aeg ikka üldse ei sobinud tegelikult. Hooaeg on enamvähem kuu aega tagasi lõppenud.Oled ennast ilusti välja lülitanud, ei tegele enam igapäevaselt ja siis prauhh kõige tähtsam võistlus otsa.Huvitav oli sel aastal see et isegi minul jäi nagu aega napiks.Kõik mis kohe teadsid jõudsid küll ära kirjutada aga see teise ringi ülevaatamine tõi ainult paar kolm punkti mõlemas pooles juurde.Kehv vorm -mis muud.
Kuna vastused üles tulevad -ei jõudnud jä'lgida kõike täpselt ja Arko märgi enda ja Leino tehtud küsimused ka kuidagi ära-oleks huvitav vaadata kas arvasin õieti-mõnd asja.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Postitus Postitas holte »

Korralduse pool pole küll (v)iriseda miskit, kõik sorav ja kiire,
endal oli see aasta mingi imekiiks sees, suutsin mingi vähemalt 8 lihtsat
(enda jaoks) vastust valeks kirjutada/vastamata jätta/üle mõtelda :)
Aga usun, et see osalt kiirustamisest tingit' häda vaevab kõiki.
Palju aitaks pildimaterjali natuke teisitiesitamine, hea ikka oleks, kui pilt küsimuse juures oleks, või vähemalt numeratsioon selgem, teemati-numbriti
on hirmus lappamine.

Natuke imelik oli ehk sporditeemasse sisuliselt kahe arvutimänguküsimuse
paigutamine. Kui Othello on veel ehk mõttesport, siis Sims pole seda küll miski nurga alt.
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Postitus Postitas tauno »

ajapuudust märkasin minagi esmakordselt. küsimused oli paremad ja pikemad, aga lugemisele läks hulga rohkem aega. teises blokis jäi seetõttu ajalugu osaliselt vastamata, krt, isegi poltaavat ei kirjutanud :(
Kasutaja avatar
arko
Site Admin
Postitusi: 6294
Liitunud: 28.04.2004, 10:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas arko »

Ei ole tarvis hindusid süüdistada mindagi, nende küsimuste osakaal oli väikseim ja polnud need kehvad midagi. Massiliselt vorbib küsimusi hoopis Belgia tüüp ja lõviosa pähkleist on kah temalt pärit.

Kas eelmisel aastal, kui pildid olid kohe küsimuste järel, oli parem süsteem?

Spordikategooria ametlik pealkiri on Sport, hobid ja mängud, sestap arvutivärk ka sees.

Aga meie küsimused.
Mina: Hatšaturian, Biwa, Rahutuur, Libeskind, Uus Guinea, camera obscura, Pisa, Brancusi, Ankh, Freud, Galapagos, kandela, Gallup, chow-chow, must lesk, martsipan, tšakra, Ballmer, kava, vererõhk, Gaudi, "7 aastat Tiibetis", "Kuritöö ja karistus", suahiili, Sand, Tautou, tuumaplahvatus, Pontchartrain, Nairobi, Lääne-Sahara, Harbin, Shatt al-Arab, Jaapan (lennuväli), Akka, Tambora.
Leino: Luikede järv, Alphand, Phoenix, pojeng, ajaleht, Nasrin, Suur Vanker, Maskareenid, Las Casas.
Sööge sooja saia väikese hulga kiiviga!
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Postitus Postitas tauno »

huvitav on see, kuivõrd stabiilne on mm-i mängu järjestus igal aastal - väga vähe muutub. samade küsijatega mängudel sageli ongi nii - näiteks kuboniiridel on samuti üsna sarnane järjestus tavaliselt jne...
Kasutaja avatar
cadman
Postitusi: 7764
Liitunud: 20.07.2005, 12:00

Postitus Postitas cadman »

Mis selles imelikku? Küsimuste stiil on üsna ühes laadis. Minu mnemokaküsimused vastab kah reeglina Hallvatt või Aadu, kolmas pika maa järelt vist Matis ;-). Et tahes-tahtmata tekkib stamp. Püüa, kuidas tahad. Eks mälumäng ongi paraku üsna subjektiivne asi, kasvõi juba teemavalikutest ja nende osakaaludest peale hakates. Ja las ta olla.
Kasutaja avatar
erkal
Postitusi: 5641
Liitunud: 03.01.2005, 00:29
Kontakt:

Postitus Postitas erkal »

Mul on seoses MM-iga selline küsimus. Kuhu on kadunud see link - http://www.internationalquizzing.com/.

MMist endast ka pisut. muidu norm üritus ja vägagi hariv. Paljusid asju polnud kuulnudki, aga see ongi asja juures hea et saab silmaringi laiendada. Ainult sellest ma ei saa aru, miks peab see mõtlemisaeg nii lühike olema. Selline tunne nagu kellegil on kiire, muidu jääb rongist maha.
Mul jäi ainuüksi spordist õhku 6 punkti, sest sai ikka jubedaid näpukaid tehtud. Ajaloost, teadusest ja muudest raskematest teemadest pole mõtet rääkidagi. Paljud küsimused jäid läbi aju ragistamata.
Muusikat polnud ka eriti mahti kuulata. Muudki tegevust küllaga.

Samas tundub et Ashmanile, Gibsonile ja Pattynile on seda aega liiga palju antud :lol:
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

Huvitav.Msa oma lihtsameelsuses arvasin et Arko on teinud meedia blokis 3 küsimust sellest Romaanide teisest raamatust, et ma sain 2 punkti ainult ühe raamatu materjalide põhjal Süskind, Kellavärgiga apelsin ja kes see kolmas veel oli kes mul meelde ei tulnud , kanadalane jah. Seega kaldun arvama et tegu oli tõlketööga ja raamat ka Belgias või inglismannide juures laialt kasutusel.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Postitus Postitas tauno »

See romaanide raamat, mida sa vist mõtled, on ühe mitte eriti tuntud saksa kirjastuse töö. Aga need raamatud, mida küsiti, on üle maailma nii palju tõlgitud, et küllap on need igas sarnases teatmikus või edetabelis sees.
Samas muusika tundus suhteliselt kirves
Kasutaja avatar
arko
Site Admin
Postitusi: 6294
Liitunud: 28.04.2004, 10:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas arko »

Aja probleem ei kerkinud ainult siin, sama kostub ka mujalt. See on meile mõttekoht, üritame midagi ette võtta, sest muidu läheb tõepoolest osa küsimustest nö raisku.

Oi Jaan, tambi oma tulevase ettevalmistuse tarbeks omale pähe, et mina ei tee üldiselt küsimusi raamatute põhjal. Pole lihtsalt aega kõike lugeda ja kui loen, siis loen selliseid, millest nagu eriti küsimusi ei saa.
Märksa kasulikum on sul minu mängude tarbeks ettevalmistust tehes jälgida välisajakirjandust ja õppida pähe internet :lol:
Sööge sooja saia väikese hulga kiiviga!
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

Ei selles osas pole probleeme.Mina loen jälle nagunii ainult internetti ja eranditult neid raamatuid millest saab üsimusi teha(eeldatavasti). Tegelt jah see piltide värk oli natu segane küll mul polnd terve mängu jooksul aega pead tõsta ja oodata kuni mind huvitav pilt ekraanile jõuab. Pojengi punkt läks puhtalt selle nahka. Ja krt üks asi tegi hinge täis see et Nikoni kaameral e oli lisaks sellele et objektiivilt võis nikon vabalt välja lugeda(mida ma muidugi ka tegin) Lajhkelt viide venemaa ajaloole juurde lisatud. Pildilugemisoskusest polnd sittagi kasu kui küsimus kätte jõudis.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Genosse
Postitusi: 551
Liitunud: 02.05.2006, 15:08
Asukoht: Tallinn-Tabasalu

Postitus Postitas Genosse »

Vaatasin Eesti ja MM maailma tulemusi. Tundub, et suurim korrelatsioon üksikblokis saavutatud punktisumma ja üldkoha vahel on 1., "Kultuuri" blokis. Enam-vähem sama järjestus nii blokis kui ka üldiselt (Eestis). Sport on muidugi Eestis ülikõva - esimesed kohad meite! Ja vist ka kogu Eesti mälumängus on spordi poole tunduvalt suurem kallak kui mujal, miks me muidu selles nii kõvad oleme.
Häbeneda pole midagi ka "World" blokis, s.t. geograafia. Eestile 2.-3. ja 4.-6. ja 9.-1x koha jagamised
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

Üks küsimus tuli meelde mis ei meeldinud.See Dianne West. Anda sellise näitleja kohta kes on Oscari võitnud sellist põhimõtteliselt täiesti kõrvalist infot ja ilma pildita. Tatoule oli küll pilt pandud. Oleks vähemalt mainit et oscari saanud naisterahvas oleks ikka lihtsam olnud aga kirjas vähetunnustatud või kuidas see oligi. Krt Oscarist suuremat tunnustust ei saa ollagi?!
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
cadman
Postitusi: 7764
Liitunud: 20.07.2005, 12:00

Postitus Postitas cadman »

Muide, kas Teile ei tundu, et ajapuudus on suresti korrelatsioonis keeleoskusega. Valdav enamik eestlasi tõlgib esmalt küsimuse eesti keelde, siis sõnastab vastuse ja seejärel "rahvustevahelise suhtlemise" keelde tagasi. Ja sinna kaobki aeg.

Et umbes sama sündroom, mis inglisekeelse rahvaga suheldes - perfektse keeleoskuseta ei jõua nende keelenüansse jälgida. Samas rootslasega on kõik OK. Eks sellest tulene ka tugev erinevus valdkonniti. Sportlaste nimesid kirjutatakse meil samamoodi. Antiikfilosoofide omi juba mitte niiväga. Jne.

Just my 2 cents.
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Postitus Postitas holte »

Ei saanud pihta.. Arvatavasti vastas "valdav" enamik
eestlasi MMil siiski eestikeelsetele küsimustele.

Minu aeg kulus küll lollustele stiilis: vastus ei tule koheselt
pähe, märgin ta ära->paar minutit hiljem kargab meelde,
lappan tagasi, aga kurat, polegi teist nii lihtne leida..
Ilmselt oleks pidanud siiski pool lisaminutit paigal püsima
ja seda üht vastut pinguldatult mõtlema, või no mine tea :wink:
Vasta