Äkki peaks kehtestama ikka mingid standardid?

Arutelu mälumänguteemade üle (Discussion Board)

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Vasta
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Äkki peaks kehtestama ikka mingid standardid?

Postitus Postitas holte »

Olin nv (nädalavahetus netislängis) pikemalt kodust ära ja sattusin arvutis ka vaatama kilb.ee-d,
muuhulgas tulemusi. Seda teemat olen enne üritanud ka püsti ajada, aga udutamiseks see jäi.

Ühesõnaga, internetis on heaks tavaks, et lehekülge saab vaadata brauseriga - võistluste tulemused
ja küsimused-vastused on aga lehel nagu jumal juhatab: peale loogilise htmli/php leiab ka .pdf, .doc,
.xls ja ehk veel mingeid faile.

Miks peab asjast ülevaate saamiseks tegelema erinevate programmide installiga?
Muuhulgas on failide allalaadimisel tegemist turvariskidega.
Muuhulgas on MS Office tasuline - kas Liit on mõelnud liikmetele osta viimane Office, et neid Exceli .xls-e
ja Wordi dokke ikka korralikult näeks? (kohati on nii palju "ilu", millest vabavara OpenOffice ja ka vanemad MS asjad ei jaga mõhkagi).

Muidugi võib öelda, et word ja excel ja adobe reader on ju igas korralikus masinas olemas.
Noh, ei ole ikka küll.

Ootan huviga, kuni keegi mängukorraldaja paneb üles Powerpointi .ppt või veel parem, Coreli .cdr-i või
siis juba mingi macifaili.
wikipärl: Pärast seda tegeles [Kaspar Jancis] kaks aastat muusika ja elatise teenimisega.
Innocentius XIV
Postitusi: 50
Liitunud: 15.02.2005, 22:58

Re: Äkki peaks kehtestama ikka mingid standardid?

Postitus Postitas Innocentius XIV »

Tunnistan, et htm-failid on kodulehe tegijale tülikad, kuna Wordi või Exceli faile htm-na salvestades tekib alati lisakaust abifailidega ja see koormab nii serverit kui kodust arvutit. Olen htm-failidega aeg-ajalt pusinud, aga ikka läheb midagi valesti.

Teine asi, pildid on tihtipeale mahukad ja ilma pdf-failiks tegemata üht keskmist mängu hästi ikka serverisse ei saada. Mõnikord polegi mängu muul kujul olemas, kui väljatrükina, mis tuleb siis pdf-failiks skaneerida.
Kolmandaks, mängutabeleid ei saa htm-formaadis sorteerida ega paralleelselt küsimustega vaadata.

OpenOffice lubab vaadata nii Wordi kui Exceli faile, ma ei saa aru, milles probleem on. Kui seejuures "ilu" kaduma läheb, siis htm-formaadis läheks seda "ilu" veel palju rohkem kaduma, ja seda juba kõigi jaoks. OpenOffice on minu teada tasuta, selle soetamiseks pole EML-lt toetust vaja. Adobe Reader ei tohiks ka mitte midagi maksta, selle programmi olemasolu peaks olema enesestmõistetav.

Uuest hooajast, kui vana kilvalehte enam ei uuendata, jääks siis standardina:
- mängud pdf-failidena,
- mängutabelid Exceli failidena.
- igasugu sarjade tabelid, reitingutabelid jms - seda arutame veel Rein Hiobiga.

Lõpuks tagasihoidlik meeldetuletus, et kilvalehte täiendatakse vabast ajast, mistõttu tegijad jälgivad ka, et see tegevus neile üle jõu ei hakkaks käima.
Kasutaja avatar
cadman
Postitusi: 7764
Liitunud: 20.07.2005, 12:00

Re: Äkki peaks kehtestama ikka mingid standardid?

Postitus Postitas cadman »

No sellele jutule võib lisada seda, et Wordile ja Excelile on kah tasuta vabavaralised vaateprogrammid täiesti olemas.
Püstolreporter Sven Soiveri menüü: Magustoiduks olid puuviljad vahukoorega ja värskekapsasupp.
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Re: Äkki peaks kehtestama ikka mingid standardid?

Postitus Postitas holte »

Ega korralikku html-faili excelis ega wordis teegi, üks on tabelarvutamiseks ja teine kirjutamiseks
ja ei kumbki internetis avaldamiseks eriti mõeldud.
Üsna korraliku saab, kui tekst wordist kopeerida ja dreamweaverisse visata, olemasolevad pildid
vahele susates.

Pildijutt on natuke vale, piltidega .pdf on kahtlemata mahukam kui samade piltidega html.
Ka skaneerides on .jpg tegelikult pisem kui .pdf, sest siis on ka .pdf olemuselt lihtsalt pildifail.
Teksti või ka halltoonide puhul on on .gif veel kardinaalselt pisem.

Sorteerimise koha pealt oleks tabelarvutus muidugi parem - ise pole suurem asi statistik
ega sorteerija, tahaks pigem tulemust näha.

Paralleelsest vaatamisest ei saa aru, kui saab korraga Readeri/Wordiga ja Exceliga vaadata, saab
ka brauseris mitu tabi või eri akent avada ja vaata nii paralleelselt kui kulub?

Ega muud probleemi iseenesest olegi, kui et arvamus, et nii mõnelgi mäluril, kel netiskäimine
ikkagi brauseriga käib, jäävad küsimused-tulemused nägemata.

Suurem oht on tegelikult see, et excel, vähem reader, on üsna arvestatavad turvariskid, arvestatav
% usse tegutsevad outlooki ja exceli baasil.

A' võibolla tõesti tundub lihtsalt ainult mulle imelik, kui ühe võistluse tulemuste vaatamiseks peavad end kolm lisaprogrammi käima tõmbama?
Tunnistan, et olen ka mõningate kogemuste (õnneks enamjagu teiste isikute) tõttu keskmisest
arvutikasutajast tuntavalt paranoilisem.

Loomulikult on täismängu ülessättimine mõneti isegi lausa lisaprivileeg ja jorin võib tunduda irisemisena,
eriti veel masu ajal.
wikipärl: Pärast seda tegeles [Kaspar Jancis] kaks aastat muusika ja elatise teenimisega.
Mõru
Postitusi: 4
Liitunud: 21.05.2009, 11:59

Re: Äkki peaks kehtestama ikka mingid standardid?

Postitus Postitas Mõru »

Olen Kalev Mõru ja juba paar aastat olen hallanud nii TÜMK-i kui ka kilvalehte (kilb.ee). Olen tegelenud mälumängude tehnilise ettevalmistamise ja läbiviimisega, loonud standardsed tabelipõhjad ning püüdnud anda panuse mälumängu arendamisse. Samas pole ma isegi EML-i liige - nii et juriidiliselt ei maksa mu jutt midagi, küll aga tunnen, et pean lõpuks oma seisukohad võimalikult selgelt välja ütlema.
Olen nõus uue kilvalehe tegijatega, et html-i tegemisega on rohkem jama, kuid html ON veebilehtede standard ja mitte põhjuseta (põhjuseid ja tagamaid võib igaüks googeldada, kust tahab). Mina olen alati olnud kategooriliselt xls-ide, doc-ide ja muude rakendusspetsiifiliste failivormingute üles riputamise vastu! Erandina käsitleksin pdf-i, mille tegemisest veebiadminina nii või naa mööda ei pääse. Samuti on - hoolimata trallist Adobe Readeri ümber - pdf siiski globaalselt aktsepteeritav ja veebinduses kasutatav formaat. Ise olen kasutanud pdf-iks konvertimist siis, kui Wordis tehtud faili vorming ikka kuidagi paika ei taha jääda ja juhul, kui pole mahuliselt suure doc-i (piltide arvelt) väiksemaks tegemiseks aega või võimalust (pdf-i lugemiseks kasutan Foxit Readerit - kiire, õhem, palju turvalisem). See selleks - üldiselt olen holtele väga tänulik, et ta õige teema üles võttis ja kahetsen, et ise varem sõna ei võtnud. Asi pole ju isegi selles, mida arvan mina või holte, vaid kuidas on otstarbekam, ratsionaalsem, optimaalsem, turvalisem ja mida kõike veel ehk mida ütlevad veebireeglid, administreerimise head tavad, ammu spetsialistide poolt järeleproovitud nipid ja väljatöötatud võtted. Samuti olen seisukohal, et inimesed, kes võtavad endale veebilehe administreerimise kohustuse ja vastutuse, peavad kõige sellega kursis olema või kiiremas korras kurssi viima. (Ise olen 2 aastat programmeerimise kõrvalt veebihaldust õppinud ja hiljem sellega igapäevaselt tegelenud).
Põhimõtteliselt polnud antud postituse eesmärk püha tõe kuulutamine, vaid enda seisukoha avaldamine. Pealegi pole mul veebiadminina enam muret, kuna vana kilvaleht asendatakse peatselt uuega ja uue kilvalehega mul mingit pistmist pole.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Äkki peaks kehtestama ikka mingid standardid?

Postitus Postitas polt »

Kalevi viimane lause muudab mind murelikuks-sest ajude äravool Eesti mälumängust on paha, paha!
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Vasta