Mälumängu MM 2009

Arutelu mälumänguteemade üle (Discussion Board)

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Suletud
Kasutaja avatar
cadman
Postitusi: 7764
Liitunud: 20.07.2005, 12:00

Re: Mälumängu MM 2009

Postitus Postitas cadman »

Ei kle. Vastavalt EW Põhiseadusele ei tohi kedagi varandusliku seisundi järgi diskrimineerida. Et see SKP või ÜKT ulatus langeb kriteeriumina küll ära. :P

Et kuda kuda... See ei lähe kohe mitte...
Püstolreporter Sven Soiveri menüü: Magustoiduks olid puuviljad vahukoorega ja värskekapsasupp.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Mälumängu MM 2009

Postitus Postitas polt »

Kuulge lugesin nüüd küsimused üle-valdav enamus olid jumalast head. Näiteks meedia pole iial enne nii sobilik olnud. Lihtsalt ise olen loll 20 punkti oleks kindlasti pidanud rohkem saama. Komplekt oli ok.
Ainult muusikast ma aru ei saa-ainus lihtne ja tuntud asi nömainstream oli Paradise ja tema kohta oli ka keegi ajuhiiglane maininud et Deppi naine.No milleks.(vabandust Cline oli ka elementaarne-ma olin lihtsalt endale pähe võtnud et ta sai autoavariis surma ja tõmbasin ta igaks juhuks maha)Aga ülejäänud helindid olid ju-no ma polnud neid nimesid enne kuulnud.(kuhu klassika jäi)
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
cadman
Postitusi: 7764
Liitunud: 20.07.2005, 12:00

Re: Mälumängu MM 2009

Postitus Postitas cadman »

Viriseda saab nendega kindlalt. Isegi mina leian taas vigu, saati siis teised. NaftoGaz näiteks on Gazpromiga samapalju seotud, kui mede Eesti Gaas, et vasteks kohe kuidagi ei sobi. Quincy Jones ei olnud We are The Worldi produtsent, vaid Lionel Ritchie (dirigent ja helilooja ja arranger küll) jne. Paar sellist asja oli veel, aga The Who cares.
Püstolreporter Sven Soiveri menüü: Magustoiduks olid puuviljad vahukoorega ja värskekapsasupp.
IS
Postitusi: 295
Liitunud: 03.05.2005, 19:27
Asukoht: Tallinn

Re: Mälumängu MM 2009

Postitus Postitas IS »

Kui on valida, kas põhirõhk küsimustes langeb Hiina teemadele või anglo-ameerika omadele, siis kaldun arvama, et rõhuv enamus Eesti mõttesportlastest eelistab anglo-ameerikat. Seega - pigem olgu vaikimisi MM-il edasi senine suundumus, selmet hakata näiteks süvitsi minema Hiina 11. sajandi kirjandusega. Muud Euroopat võiks muidugi rohkem olla.
Mis puutub marksismi küsimusse, siis sellises sõnastuses justkui nõuti vastuseks sotsialismi ("seisund kapitalistliku ja kommunistliku ühiskonna vahel"). See küsimus oleks pidanud olema kerge saak idaeurooplastele, aga paraku nii ei juhtunud.
Kui vaadata wikipediat (,http://et.wikipedia.org/wiki/Proletariaadi_diktatuur), siis proletariaadi diktatuuri ja kommunismi vahel peaks olema ikkagi ju ka sotsialism, mida küsimuse tekstis aga ei mainitud.
Kasutaja avatar
cadman
Postitusi: 7764
Liitunud: 20.07.2005, 12:00

Re: Mälumängu MM 2009

Postitus Postitas cadman »

See oli kah asi, mille juures ma tublisti kukalt sügasin, aga... Marksismi järgi see siiski nii vist oligi. See edasine kujunes selle kohalikes loovates edasiarendustes vist. Ma arvan, et mõni ajaloolasest ajatolla võiks sel teemal pikad loengud pidada, milles olid nende kahe teooria erisused. Neid oli rohkemgi.
Püstolreporter Sven Soiveri menüü: Magustoiduks olid puuviljad vahukoorega ja värskekapsasupp.
Kasutaja avatar
punukana
Postitusi: 4752
Liitunud: 11.01.2007, 14:31
Asukoht: Rapla loomulikult. Iga ebanormaalne inimene elab Raplas.

Re: Mälumängu MM 2009

Postitus Postitas punukana »

Jah, ei osanud ka sotsialismist kaugemale mõelda. Aga muusika poole pealt on Otis Reddingit Eesti mängudes varemgi küsitud ning The Turtles`i "Happy Together" oli vähemalt omal ajastul sama hästi kui elav klassika :)
"Nägin saalis ka treener Jüri Pritšinit, kes istus tribüünil minust kiviviske kaugusel." (Ivar Jurtšenko korvpalli karikafinaali kommenteerides)
Kasutaja avatar
cadman
Postitusi: 7764
Liitunud: 20.07.2005, 12:00

Re: Mälumängu MM 2009

Postitus Postitas cadman »

Nohjah. Mu teada pidi Marxil järgema ka üsna kohe maailmarevolutsioon (no peaaaegu nagu meie mehed oma maksusüsteemist rääkisid veel hiljaaegu), et iga terve mõistusega inimene saab ju aru ja sedasi on parem ja siis on kommunismus kohe käes... Ja sestap noid Briljantegi Tallinnfilmi kaudu kiirkorras partseldati, et noh äkki hakkab enne peale, kui äri lõpetatud saab... 8)

PS. Soovitaks soojalt hoiduda sellest eestikeelsest Vikipeediast kui allikast. Mõni jutt on vist seal õige kah...
Püstolreporter Sven Soiveri menüü: Magustoiduks olid puuviljad vahukoorega ja värskekapsasupp.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Mälumängu MM 2009

Postitus Postitas polt »

Redding oli ilma helindita küsimus ja kuna ma olen teda ise eestikatel küsinud, panin loomulikult ära. Aga need mingid NY tundmatu tähekombinatsiooniga bändid ja siis mingid Aafrika Mambo Jumbod. Need olid ikka liiast. Üldse on muusikaküsimuste kogu valik viimaselo ajal ka Eesti mängudes suundumas sinnapoole, et küsitakse ainult selliseid esitajaid , kellest nestor on Ekspressis kirjutanud, mitte selliseid, keda nö Mainstream Raadiojaamades ka kuulda võib. Kui Raadio 2 mõni erisaade, mis on ilmvõimatul ajal- välja arvata.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
cadman
Postitusi: 7764
Liitunud: 20.07.2005, 12:00

Re: Mälumängu MM 2009

Postitus Postitas cadman »

Jajaa. Eks see meie "arvestatav" muusika meenutab kangesti sedasama Marko Reikopi küsimust, et mis mees Sina üldse oled ja kas Sa laulda kah mõistad... No sellel megamüügiplaatide supershowl. System specific error mu meelest, et elatakse kusagil ulmes. Meil on alati mingi sihuke sõduriemade suhtumine, et terve polk käib valet jalga, aga tema poeg seda õiget. :D

Btw. Mu ettekujutuses oli see Queeni küsimus kah sihuke, et Lisa Stansfield oleks kah sinna sobinud... Teab, kas keegi eksis kah :roll:
Püstolreporter Sven Soiveri menüü: Magustoiduks olid puuviljad vahukoorega ja värskekapsasupp.
AlarH

Re: Mälumängu MM 2009

Postitus Postitas AlarH »

Tänu sellele süsteemile ei ole näiteks igal aastal arvukalt kriketi või rägbi küsimusi, mis - nagu mõned bri

Rägbi küsimusi ei taha jah, küll aga ragbi küsimusi...
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Re: Mälumängu MM 2009

Postitus Postitas holte »

Muide, maooride haka küsimus on rägbimeeskonna tantsuna mu meelest
seilanud nii MMil kui ka kohalikel tanumatel.
Peale selle ma mäletan mingit Koopamehe küsimust kohalikult üksikalt.
wikipärl: Pärast seda tegeles [Kaspar Jancis] kaks aastat muusika ja elatise teenimisega.
AlarH

Re: Mälumängu MM 2009

Postitus Postitas AlarH »

Just nimelt, igasugu hakasid küsitaksegi... Tegijaid aga mitte, kui, siis ainult mingite troglodüütide kaudu... Kirjutis oli ajendatud pigem emotsioonist, et ragbi on just nimelt Rugby kohakese järgi nime saanud mäng, mitte rägbi, nagu seda mängu Kehakultuuris omal ajal nimetati.
Suletud