Mälumängu MM 2009

Arutelu mälumänguteemade üle (Discussion Board)

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Suletud
Kasutaja avatar
Matis
Postitusi: 2880
Liitunud: 02.01.2005, 14:48
Asukoht: Kilingi-Nõmmes loomulikult. Iga lõngus elab ainult siin
Kontakt:

Re: Mälumängu MM 2009

Postitus Postitas Matis »

polt kirjutas:Irw! Siis läheb sinna kategooriasse-kui Pärnu Bridziklubi mehed oma foorumis heitsid nalja Dominikaani vabariigi ja Dominica omavahelise ajaloolise kauaaegse doominomaavõistluse üle ja Dominicas laialt levinud doominokivi kujuliste hauakivide üle.. Seal leiduv hea nali vormistati Harju mnemofriigil aga tõsise info pähe võetuna sm Sivadi poolt küsimuseks. Lauri Naber võib selle nalja saamise algsest loost ilmselt täpsemalt rääkida.
Kui ma ei eksi, siis küsiti see küssa ka Keila paarikal ära.
Mulle meeldib, kui ema käitub spartalikult
pedastik
Postitusi: 119
Liitunud: 06.06.2005, 23:29

Re: Mälumängu MM 2009

Postitus Postitas pedastik »

Üle on kontrollitud Eesti tulemuste Top12, 1.-6. esimest kohapeal ja 7.-12. takkajärgi.

Punktimuutusi oli esitosinas minimaalselt, kusjuures üldsummad jäid huvitaval kombel kõigil samaks; kui mõni kaotaski punktikese ühes teemaplokis, siis sai teise teema alt tagasi. Arvestades seda, et hinnaskaalal olid vaid numbrid 0 ja 1 , jäid praegu punktiväärseteks nt ikoonimaalija Rubtsov, filmimees Kapoor, jalgpallinimi Santiago, ränioru Tesla (mitte Tesla Motors), šimpans bono jm.

Alates 13. kohast vastustelehti üle ei vaadanud, v.a Kalmer. Sinu soov saada 4 punkti juurde pole päris õige. Ma küll ei tea, kes Su vastuseid hindas, aga juurde said koguni 5 punni :) (Need olid Cooperi test, mormoonid, 10 km jooks, Amistad ja Cernan kuul), tõusid seeläbi kümmekond kohta.

Kui kellegi on veel hindamise osas pretensioone, siis võib tulla pabereid üle vaatama spordimuusjumisse. Muidu - kuni uute asjaolude ilmnemiseni - on punktimajandus praeguse seisuga lukus.
kalmer

Re: Mälumängu MM 2009

Postitus Postitas kalmer »

Tänan korraldajaid.Minu punktisumma juures on 5 punkti ca 10 prosse.
Kasutaja avatar
arko
Site Admin
Postitusi: 6294
Liitunud: 28.04.2004, 10:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Mälumängu MM 2009

Postitus Postitas arko »

Rait, ole hea, saada täiendatud tabel mulle ka.
Sööge sooja saia väikese hulga kiiviga!
Külaline

Re: Mälumängu MM 2009

Postitus Postitas Külaline »

Mäletan, kuidas ise sai selle hauaküsimuse vastuseks kirjutatud W.A. Mozart, sest olin kuulnud, et ta maeti ühishauda ning seega oleks olnud ju igati loogiline, et sinna hiljem ka kena sammas püsti pandi kirjaga "kuskil siin all ta igatahes on" :D
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Re: Mälumängu MM 2009

Postitus Postitas tauno »

Natuke uurides leidus et saksa keeles on see lause "Er liegt irgendwo hier". Mõnedes kohtades mainitakse, et see oli varem kirjas ta hauakivil. Siin ka natuke suurem pilt hauakivist: http://www.knerger.de/Die_Personen/wiss ... berggb.jpg
Ühesõnaga, segane lugu.

Ja keegi tarkpea on inglise foorumis avastanud veel kaks saart, mis on jagatud kolme riigi vahel.

ning meenutatakse veel kunagist tallinnas toimunud em-igi:

The fusillade of chess and basketball questions at the Estonian EQC was unbelievable. In fact, by the closing team quiz we were laughing hysterically about how many had been asked. It was the question about the GM Eugenio Torre that sent me over the edge (and a Filipino no less).

(nali selles et hr Bjortomt on ise pooleldi filipiini päritolu)
Vilniuse Žalgiris
Kasutaja avatar
lavrenti
Postitusi: 834
Liitunud: 04.01.2005, 11:45

Re: Mälumängu MM 2009

Postitus Postitas lavrenti »

Oleks huvitav (ja hariv) teada, mis saared need on?

Aga maleküsimuste suhtes jagan suhtkoht inglaste arvamust - neid on kaugelt liiga palju (mis ei takista mul muidugi endal vahel mõnda tegemast). Viimase aja epideemia on muidugi tenniseküsimuste uputus...
"Edu aluseks on õige partneri valik!"

Remus
Genossee

Re: Mälumängu MM 2009

Postitus Postitas Genossee »

Üks küsimus veel, millel õige vastus võib olla muu: küsiti, mis riigis kaotati viimasena orjus. Vastasin Mauretaania ja sain punkti. Ning eile kuulasin raadiosaadet "Riigita rahvad" tuareegidest, kus öeldi, et Niigeris toimus see alles 1999. Kontrollisin ülke - tõepoolest. Kuigi see orjuse kaotamine taolistes riikides toimub vist regulaarselt iga natukese aja pärast ja tegelikult peetakse orje ikka edasi, aga mälumängijad leiavad viimase taolise seaduse aastaarvu :-(
Sven

Re: Mälumängu MM 2009

Postitus Postitas Sven »

Võib-olla üheks saareks peavad inglased Küprost, kus on Briti sõjaväebaasid+Põhja-Küprose Türgi Vabariik?
Teine võib olla mingi absurdne jõesaar, kus on kolme riigi ühine piiripunkt. Näiteks Brasiilia, Venetsueela ja Guajaana piiril, mis on enamuse ajast vee all ka veel.
Aga ettepanek - parandaja võiks oma nime ka lehele kirja panna, siis saab tagantjärele üle küsida. Vahest läheb endal ka siht eest ära ja hakkad mõtlema, mida ise vastasid.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Mälumängu MM 2009

Postitus Postitas polt »

Muidugi MMil polnud vist küll ühtegi tenniseküsimust.Küll aga suutis mingi ajuhiiglane küsida u 10 kord ära Filipiinide korvpallipronksi.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Re: Mälumängu MM 2009

Postitus Postitas tauno »

üks oli mingi jõesar vist FRA, GER ja BEL vahel, üks kusagil põhjas NOR, SWE ja FIN
Vilniuse Žalgiris
Jaan_Lomp
Postitusi: 1311
Liitunud: 27.10.2007, 19:10
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Mälumängu MM 2009

Postitus Postitas Jaan_Lomp »

FRA, BEL ja GER piirid ei jookse ühes kohas kokku. Küll aga järgmste riikide piirid -- FRA, LUX ja GER; FRA, LUX ja BEL; BEL, LUX ja GER. Ma ei tea, kas on olemas jõesaart, mille üks osa kuulub Luksemburgile.
Viimati muutis Jaan_Lomp, 09.06.2009, 08:54, muudetud 2 korda kokku.
valle

Re: Mälumängu MM 2009

Postitus Postitas valle »

NOR-SWE-FIN komikpunkti olen külastanud. See oli hoopis miski järve kaldavees. Mingit saare moodi pinnavormi küll nagu ei märganud.
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Re: Mälumängu MM 2009

Postitus Postitas tauno »

There is an island in the Moselle River near Schengen: mostly in France, the tip is in the Moselle condominium shared by Luxembourg and Germany.

Also the island of Treriksröset - the boundary cairn at the tripoint of Norway, Sweden and Finland is 10 metres from the shore of Lake Goldajärvi/Koltajauri, and hence arguably a tiny artificial island.
Vilniuse Žalgiris
Jaan_Lomp
Postitusi: 1311
Liitunud: 27.10.2007, 19:10
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Mälumängu MM 2009

Postitus Postitas Jaan_Lomp »

Taunole suur aitäh teabe eest.
Suletud