Haapsalu 2009

Arutelu mälumänguteemade üle (Discussion Board)

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Kasutaja avatar
Hallvatt
Postitusi: 3480
Liitunud: 15.04.2005, 15:10
Asukoht: Haapsalu / Tartu
Kontakt:

Re: Haapsalu 2009

Postitus Postitas Hallvatt »

Kahjuks ei saa ka Saarlo - Õepa siiski tulla, edasilükkamatu perekondlik asi tuli vahele. Vabandust. Võetagu meid registreerijate seast maha.
No sellist küsimust ei tohiks olemaski olla.
margu
Postitusi: 200
Liitunud: 11.02.2005, 16:53
Asukoht: Haapsalu
Kontakt:

Re: Haapsalu 2009

Postitus Postitas margu »

Kõigepealt tahaks tänada kõiki tublisi kilvareid, kes Haapsallu kohale tulid ja selle hirmsa mängu vastu pidasid. Ilmselgelt keerasin vindi üle, enamus olnuks võib-olla võistkonnamängu küsimused.
Kahjuks nagu ikka juhtus kiirustamisega punktilugemisel ja vastuslehtede kontrollimisel mõningaid puudujääke. Lugesin kõik vastused seetõttu uuesti üle ja tegin vist valesti, sest avanenud pilt muudab edetabelit. Punkte kaotati ja saadi juurde. Siinkohal eriline tänu neile kilvaritele, kes mängu ajal puudujääkidele tähelepanu juhtisid ja lasid omale teenimatult pandud punktid maha võtta. Niisiis punkte said juurde paarid Song-Song ning Soopan-Õuemaa ning maha tuli punkte võtta paaril Tang-Vellamaa, kellele olin tabelisse rohkem punkte pannud 51-55 ja 61-65 plokis ning Kubo-Salme, kellelt ma olin sunnit ära võtma 2 punkti 46-50 plokis. Seega juhtus täna nii, et võitjaid on tegelikult kolm: võrdselt punkte said Põder-Vahter, Sagen-Laumets ja Kubo-Salme .
Ja nüüd blankotehingust. Blanko viitab sellele, et midagi on tühi või täitmata st tehakse, aga ei teata, mis tehing. Ažiotaaž, mida vastusena nõuti tähendab aga otseselt spekulatiivset tehingut. Tõsi, oleksin pidanud küsimusse lisama viite kiremöllule. Möönan ka vibulaskmise küsimuse sõnastuse vigasust.
Aga peagi panen tabeli ja küsimused teele.
Ning nüüd: mahategemiseks, sõimamiseks, verbaalseks arveteõiendamiseks - start.
Viimati muutis margu, 30.08.2009, 09:16, muudetud 1 kord kokku.
põmmpea

Re: Haapsalu 2009

Postitus Postitas põmmpea »

Üks küsimus sulle Margus.Kui sa küsisid koerte seda keelte tõlke masinat aga meie kirjutasime et koerte mobiil oli see peaks ehk punga ikka saama või mis sa arvad.
margu
Postitusi: 200
Liitunud: 11.02.2005, 16:53
Asukoht: Haapsalu
Kontakt:

Re: Haapsalu 2009

Postitus Postitas margu »

Koeramobiili eest andsingi ühe punkti. Loen homme hommikul veelkord punktid üle ehk siis saab täieliku pildi.
Kui kellegile liiga tegin - mul on kahju ja ma vabandan.
margu
Postitusi: 200
Liitunud: 11.02.2005, 16:53
Asukoht: Haapsalu
Kontakt:

Re: Haapsalu 2009

Postitus Postitas margu »

Hommik on õhtust targem. Nüüdseks on selgunud, et võit läks jagamisele kolme paari vahel ja tean ka punktilugemise vigade põhjust. Kiiruga arvutisse numbreid lüües lugesin paar korda paari numbrit ka õigeks vastuseks.
Varsti saadan tabeli ja küsimused ära. 8 nulliringi räägib kindlalt minu kahjuks. Täisringiks läks vaid lambada.
Kasutaja avatar
Matis
Postitusi: 2880
Liitunud: 02.01.2005, 14:48
Asukoht: Kilingi-Nõmmes loomulikult. Iga lõngus elab ainult siin
Kontakt:

Re: Haapsalu 2009

Postitus Postitas Matis »

Marguse mäng oli minu meelest (hoolimata et ta tuhka pähe raputab) täiesti korralik. Võib-olla pisut raske raskusastmega, aga võitja selgub niikuinii. Häid küsimusi oli palju, Hiina blokk oleks pisut kergem olnud. Vibulaskmise küsimus oli juriidiliselt tegelikult korrektne (Eestit on ju ametlikult OM-il esindanud ju ainult tõesti üks sportlane - Raul Kivilo). Mati Vaikjärv ja üks välis-eestlane on ju teisi riike esindanud.
Korralduslikust poolest. Üks abijõud oleks võinud tõesti juures olla. Laialikandmisel ja kokku korjamisel. See aitab kindlasti vähendada kiirustamist ja samas hoiab aega kokku.
Mulle meeldib, kui ema käitub spartalikult
margu
Postitusi: 200
Liitunud: 11.02.2005, 16:53
Asukoht: Haapsalu
Kontakt:

Re: Haapsalu 2009

Postitus Postitas margu »

Helistas Alar Heinaste ja tegi märkuse 63. küsimuse kohta. Pärast omapoolset materjalidega tutvumist leidsin märkuse olevat põhjendatu. Nimelt küsimuse üsna viletsa sõnastuse tõttu (liigne VS usaldamine minu poolt) saab peale ažiotaaži (mis arvatavasti keskendub ainult prantsuse keeleruumile) õigeks lugeda ka termini forward. Sellepärast, et seda saab kasutada samuti ülekantud tähenduses - ründemängija.
Kahjuks pole mul praegu vastuslehti käepärast (kohtun nendega homme hommikul) ja parandused lükkuvad hilisemaks. Kuidas see protestikord oligi - aega esmaspäeva lõunani.
Matiselt õige märkus - abijõude olnuks rohkem vaja.
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Re: Haapsalu 2009

Postitus Postitas tauno »

Forward on lihtsalt üht tüüpi TULETISTEHING ehk DERIVAAT (nagu ka futuur, optsioon, repo, spot jt). Sel juhul tahaks vastuse derivaat eest kah punkte, sest derivaat tähendab peale erinevate tuletistehingute eesti keeles ka muuhulgas keemiliste ühendite tüüpi (ühend, mis saadakse või teoreetiliselt tuletatakse mingist teisest ühendist (põhiühendist) ühe aatomi või aatomirühma asendamisel teise aatomi või aatomirühmaga).'

Igatahes me kirjutasime eesti keeles laialdaselt kasutatava üldnimetuse ja saime nulli.
Vilniuse Žalgiris
margu
Postitusi: 200
Liitunud: 11.02.2005, 16:53
Asukoht: Haapsalu
Kontakt:

Re: Haapsalu 2009

Postitus Postitas margu »

63. küsimus oli SITT küsimus. Süüdi seles olen ainuisikuliselt mina. Arvestades mitmeid laekunud märkusi teen mängujuhina järgmise otsuse:
Küsimus 63. oli halvasti ja ebaselgelt sõnastatud, seetõttu ei saanud ma eeldatavat vastust. pakuti erinevaid vastusevariante, mis igaüks oli omamoodi õige ning sellest lähtuvalt otsustan küsimuse nr. 63 tühistada.

Möönan veelkord, et esines veelgi puudujääke küsimuste sõnastuses. ma ei kavatse end õigustada vaäitega, et ikka juhtub. EI TOHI JUHTUDA.
Nii, et tasuks tõesti kaaluda, kas Haapsalu etapp sobib edaspidi karikaarvestusse või mitte. Ühtlasi kavatsen teha küsimuste koostajana paraja pausi (lõpetamist ei luba).
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Re: Haapsalu 2009

Postitus Postitas tauno »

Ei usu et see hooaja halvimate mängude hulka jääb, pigem keskmik. Liiga raske mäng on siiski parem kui liiga lihtne. Ilmselt tasuks kedagi appi võtta, kes aitaks mõista, kui asi liiga keeruliseks läheb. Teiseks tasuks mõelda kellegi kaasamisele, kes on tugevam nendes teemades, mis endal ilmselt nõrgemad: näiteks sport, muusika, kirjandus, vist ka loodus.
Vilniuse Žalgiris
Külaline

Re: Haapsalu 2009

Postitus Postitas Külaline »

Aga kuhu jäävad küsimused, tabel ?
margu
Postitusi: 200
Liitunud: 11.02.2005, 16:53
Asukoht: Haapsalu
Kontakt:

Re: Haapsalu 2009

Postitus Postitas margu »

Kogu andmestik on juba esmaspäeval ära saadetud. Või tahab keegi sihilikult mulle ära teha?
Aare6631
Postitusi: 552
Liitunud: 06.07.2009, 20:50

Re: Haapsalu 2009

Postitus Postitas Aare6631 »

Küsimused ja mängutabel on ka uuel kilvalehel üleval, kui vaatate avalehel ülalt neljandat artiklit (Hooaja esimesed mängud). Lähemal ajal jõuab link ka Paariskilva alalehele.

Kahjuks ei pääse arusaamatutel asjaoludel mitte kõik soovijad foorumisse kirjutama. Asja uuritakse. Siin on paaripäevase hilinemisega Indrek Salise kommentaarid:

* * * * * *
Haapsalu mäng toimus taas oma tuntud headuses ja sümpaatsuses. Oli häid vihjeid, mis andsid palju abi (folgiaktivist kartuli Ando küsimuses; firma Fendt nime leidmise võimalus õllesildilt jne). Kahjuks jäi meil liiga palju kaheseid (50:50) vastusevariante lauda, milles ei saa süüdistada kedagi muud kui iseendid ja õnnejumalannat. Näiteks Karujärv/Orjajärv; Tangens/Kootangens; Eelmäe/Kuslap; Neckermann/Quelle.

Aga kahes küsimuses oli küll eksitav tekst, mistõttu asi viltu kiskus - küsimuses 22 taheti Kirde-Hiina suurimat linna (linnastut) ja vastuseks oli Mukden (7,2 miljonit elanikku). Samas on Kirde-Hiina suurimaks linnaks (linnastuks) peetud ikkagi Harbiini (ca 10 miljonit elanikku).

Teine oli juba mainitud vibulaskmise küsimus (38.), mille tekstis oli ainsuses kirjas, et "eestlanegi on olümpial käinud", mitte et "Eesti Vabariigi esindaja". Vibulaskmises on olümpial käinud 3 eestlast : Mati Vaikjärv (NSVL esindaja), Elmer Ewert (Canada esindaja) ja Raul Kivilo (Eesti esindaja).
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Haapsalu 2009

Postitus Postitas polt »

Mukdeni lahingut peaks küll iga korralik mälumängur teadma.Küsimuses tuleb oluline sõkaldest eraldada ja sellele keskenduda.See oli üks mängu lihtsamaid küsimusi minu hinnangul.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
illar
Postitusi: 226
Liitunud: 13.04.2009, 21:38

Re: Haapsalu 2009

Postitus Postitas illar »

Kui siin juba paariskilva alalehest juttu tuli, siis märgiks ära, et nende paariskilva, üksikilva jm alalehtede osas on avanev pilt erinevate (enimkasutatavate) brauserite ja erinevate resolutsioonidega vaadates erinev, aga alati jääb mingi osa (kui mitte kõik) eelmise aasta küsimustest ja tabelitest (kui viimased seal üldse on) sinna lehe parempoolse paneeli taha, nii et linkida neile pole võimalik.
Vasta