Teadmiste võistlus Tallinna koolidele 2009

Arutelu mälumänguteemade üle (Discussion Board)

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Vasta
Kasutaja avatar
punukana
Postitusi: 4752
Liitunud: 11.01.2007, 14:31
Asukoht: Rapla loomulikult. Iga ebanormaalne inimene elab Raplas.

Teadmiste võistlus Tallinna koolidele 2009

Postitus Postitas punukana »

Täna toimus selline võistlus, osales 46 võistkonda Tallinna koolidest. Tegu on väga toreda traditsiooniga ning tuhat tänu vaevanägijaile. Samas, kuna üks korraldav osapool on Eesti Mälumänguliit, siis juhiksin tähelepanu mõnele karjuvalt vigasele küsimusele, mis silma jäid (ilma igasuguste ametlike protestideta). Mõte selles, et ehk käiksid tulevikus kõik küsimused enne kompetentsete inimeste silme eest läbi, vältimaks võimalikke lapsusi.

Ühele neist juhtisin Tenno tähelepanu juba kohapeal- nimelt küsiti, mis keelkonda kuulub üks või teine keel (hollandi, prantsuse, portugali, hispaania, tšehhi) ning vastustena taheti saada a la germaani, romaani, slaavi. Tegelikult kuuluvad kõik need keeled indoeuroopa keelkonda.

Teise avastasin hiljem, uurides vastuste lehte.
Küsimuses oli palutud seada ilmumise ajalises järjekorras ritta neli teost: Lutsu "Kevade", Salingeri "Kuristik rukkis", Hemingway "Vanamees ja meri" ning Tammsaare "Kõrboja peremees".
Õige järjestus- 3 punkti, kõik ülejäänud variandid- 0.

Vastuste lehelt loen must-valgel õigeks järjekorraks koos lisatud ilmumisaastatega:

Lutsu "Kevade" 1908
Hemingway "Vanamees ja meri" 1912-13 (Hemingway sünniaasta 1899, edasi arvutage ise)
Tammsaare "Kõrboja peremees" 1952 (12 aastat pärast Tammsaare surma?)
Salingeri "Kuristik rukkis" 1963 (tegelikult 1951)

Ja loomulikult oli meie kooli võistkonna saagiks siit ümmargune null :evil:
"Nägin saalis ka treener Jüri Pritšinit, kes istus tribüünil minust kiviviske kaugusel." (Ivar Jurtšenko korvpalli karikafinaali kommenteerides)
Kasutaja avatar
cadman
Postitusi: 7764
Liitunud: 20.07.2005, 12:00

Re: Teadmiste võistlus Tallinna koolidele 2009

Postitus Postitas cadman »

Ega see ehk Poldi koostatud küsimus ei olnud :P Ta neid kuskilt Pragiraamatust ju kopeerib.
Püstolreporter Sven Soiveri menüü: Magustoiduks olid puuviljad vahukoorega ja värskekapsasupp.
Kasutaja avatar
punukana
Postitusi: 4752
Liitunud: 11.01.2007, 14:31
Asukoht: Rapla loomulikult. Iga ebanormaalne inimene elab Raplas.

Re: Teadmiste võistlus Tallinna koolidele 2009

Postitus Postitas punukana »

Mul pole aimugi, kelle koostatud see küsimus on.
Aga jah, riiulisse vahtides võin ma ka muidugi kinnitada, et mul on seal Hašeki 2006. aasta surematu teos.
"Nägin saalis ka treener Jüri Pritšinit, kes istus tribüünil minust kiviviske kaugusel." (Ivar Jurtšenko korvpalli karikafinaali kommenteerides)
Kasutaja avatar
ravenius
Postitusi: 719
Liitunud: 02.01.2005, 20:48

Re: Teadmiste võistlus Tallinna koolidele 2009

Postitus Postitas ravenius »

Teadmiseks. Selle küsimuse originaali autor olen mina. Võistlusele saadetud küsimuse originaal oli selline:

Reastage need XX sajandi Eesti ja/või maailma kirjandusklassikasse kuuluvad teosed nende ilmumisaja järgi: (2 õiget 1 p., 3-4 õiget 2 p., 5-6 õiget 3 p.)

a) Oskar Luts „Kevade“;
b) Ernest Hemingway „Vanamees ja meri“ ;
c) Mati Unt „Hüvasti, kollane kass!“ ;
d) Maurice Maeterlinck „Sinilind“;
e) A.H.Tammsaare „Kõrboja peremees“ ;
f) J.D. Salinger „Kuristik rukkis“ .

Vastus nägi välja selline

1) d (1908);
2) a (1912-1913);
3) e (1922);
4) f (1951);
5) b (1952);
6) c (1963).

Kas on endiselt pretensioone?

Kuidas lõppvõistlusele just selline asi jõudis, nagu punukana kirja pani, ei oska mitte oletada ka. Aga vähemalt minu poolt oli algselt kõik korrektne.
Kasutaja avatar
punukana
Postitusi: 4752
Liitunud: 11.01.2007, 14:31
Asukoht: Rapla loomulikult. Iga ebanormaalne inimene elab Raplas.

Re: Teadmiste võistlus Tallinna koolidele 2009

Postitus Postitas punukana »

Tänan. Sellisena esitatud kujul on kõik arusaadav, õige ja protestivaba.
Nagu näha, on keegi hea inimene kaks keskmist teost lihtsalt välja visanud ning ülejäänud sidunud täiesti valede vastusevariantidega. Leidlikkusel pole piire...
"Nägin saalis ka treener Jüri Pritšinit, kes istus tribüünil minust kiviviske kaugusel." (Ivar Jurtšenko korvpalli karikafinaali kommenteerides)
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Re: Teadmiste võistlus Tallinna koolidele 2009

Postitus Postitas holte »

Mina küll natuke protestiks, ma ju selline irask...


Originaalküsimuse kui sellise koha pealt jääks arusaamatuks,
miks tahetakse originaalis järjestamiseks 1951 ja 1952
esmailmunud raamatut, eriti veel koolinoorte mängus võiks
rahulikult 20 aastase intervalliga tähtteosed võtta..

Samuti on sellise järjestamise puhul hindamiskriteeriumid
küsitavad, mis tähendab "õige"? Järjekorranumber või?

Nii võib ühe vale komponendiga muidu õige järjestus anda 0 ja
Kass-Kevade-Sinilind-Kuristik-Vanamees-Kõrboja 2 p?

p.s ärge seda jorinat nüüd väga südamesse võtke
wikipärl: Pärast seda tegeles [Kaspar Jancis] kaks aastat muusika ja elatise teenimisega.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Teadmiste võistlus Tallinna koolidele 2009

Postitus Postitas polt »

Krt. Mina ei saa aru miks peab veel mõni poollollakas pedagoog või keskerakondlane Tiit Naaritsa koostatud küsimused üle toimetama?! :evil:
Kas süüdlast kohtusse ei annaks kaevata. Igatahes peaks sellist üüratut lollust laialt avalikustama.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Aare6631
Postitusi: 552
Liitunud: 06.07.2009, 20:50

Re: Teadmiste võistlus Tallinna koolidele 2009

Postitus Postitas Aare6631 »

TS palus avaldada kommentaari:
Toomas Uuskami poolt vihjatud keele küsimus oli pedagoogide poolt väljamõeldud ja tegemist ei olnud mitte mingite haridusametnike vaid ülikooli õppejõududega. Ilmselt mingi toimetamine küsimuste osas toimus (ise nägin oma küsimuste lõppvariante ka alles kohapeal) aga kes seda tegi ei oska öelda. Lisada saaks niipalju, et toimkonna koosseisus olid need noored (sõna otseses mõttes noored, mitte mingid üle 40-sed eneseimetlejad), kes on võtnud kõikvõimalikke aineolümpiaade ja seda mitte ainult Eesti vaid ka rahvusvahelisel tasemel. Nii et pädevuse koha pealt peaks hoopis mõni teine endasse sisse vaatama. Seletuseks veel niipalju, et see polnud mälumäng vaid teadmiste mäng, kus tuli lahendada muuhulgas ka keemia- ja füüsikaülesandeid, tunda matemaatikat ja lingvistikat jne.
T.S.
Kasutaja avatar
punukana
Postitusi: 4752
Liitunud: 11.01.2007, 14:31
Asukoht: Rapla loomulikult. Iga ebanormaalne inimene elab Raplas.

Re: Teadmiste võistlus Tallinna koolidele 2009

Postitus Postitas punukana »

Kas ma saan nüüd õigesti aru, et mind süüdistatakse ebapädevuses, kui jään endiselt väite juurde, et keelkond ja keelerühm ei ole üks ja seesama? Põhjusel, et keegi on kusagil aineolümpiaade võitnud.

P.S. Keskerakonna vandenõusse ma ei usu, poollollakaid pedagooge kahtlemata leidub, aga loodetavasti mitte eile kohal viibinud seltskonnas.
"Nägin saalis ka treener Jüri Pritšinit, kes istus tribüünil minust kiviviske kaugusel." (Ivar Jurtšenko korvpalli karikafinaali kommenteerides)
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Teadmiste võistlus Tallinna koolidele 2009

Postitus Postitas polt »

Mina omalt poolt soovitaksin mälumänguritel selliste üritustega lihtsalt tegemist mitte teha.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
punukana
Postitusi: 4752
Liitunud: 11.01.2007, 14:31
Asukoht: Rapla loomulikult. Iga ebanormaalne inimene elab Raplas.

Re: Teadmiste võistlus Tallinna koolidele 2009

Postitus Postitas punukana »

Üritusel kui sellisel pole viga midagi- selle idee on minu meelest vägagi hea, mäng ise tempokas ning põnev, auhinnad viisakad jne. Ilmselt ma ei roniks mälumängurina iga hinna eest kohale, kui koolis leiduks keegi teine, kes viitsiks õpilastega jännata- nende jaoks selliseid ettevõtmisi eeskätt siiski korraldatakse.
Ja kuna, nagu öeldud, ei ole võistlus oma olemuselt puhas mälumäng, võib tublil koolijütsil nii mõneski valdkonnas olla hoopis kõva eelis. Nii et suure tõenäosusega osalen edaspidigi ja juhin tähelepanu apsakatele edaspidigi :)
"Nägin saalis ka treener Jüri Pritšinit, kes istus tribüünil minust kiviviske kaugusel." (Ivar Jurtšenko korvpalli karikafinaali kommenteerides)
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Re: Teadmiste võistlus Tallinna koolidele 2009

Postitus Postitas holte »

polt kirjutas:Mina omalt poolt soovitaksin mälumänguritel selliste üritustega lihtsalt tegemist mitte teha.
See steitment läheb kuidagi vastuollu selle poldiga, kes muretseb kilvarite järelkasvu pärast :lol:
wikipärl: Pärast seda tegeles [Kaspar Jancis] kaks aastat muusika ja elatise teenimisega.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Teadmiste võistlus Tallinna koolidele 2009

Postitus Postitas polt »

Kilvarite järelkasvu jaoks on Eesti koolinoorte mv. Mida korraldavad mälumängurid.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
punukana
Postitusi: 4752
Liitunud: 11.01.2007, 14:31
Asukoht: Rapla loomulikult. Iga ebanormaalne inimene elab Raplas.

Re: Teadmiste võistlus Tallinna koolidele 2009

Postitus Postitas punukana »

Nõus, kui tegemist oleks näiteks läbi kogu hooaja vältava turniirisüsteemiga. Praegu paraku saab enamik noori kätt proovida vaid ühes mängus, sest finaalisõel on väga tihe- eriti Tallinna koolidele. Võib-olla mõnes maakonnas leidub entusiaste, kes asja veavad, aga valdavalt jäävad jõuproovid ikka mingi konkreetse kooli seinte vahele. Noh, on veel Bumerang spordifriikidele, ja kõik. Seetõttu tundub mõte üritust mõne kehva küsimuse pärast boikottida iseendale ärategemisena.
Põhimõtteliselt olen ma kõik ära öelnud, mis öelda oli, ning võin asjale (vähemalt selleks aastaks) enda jaoks joone alla tõmmata. Tõtt-öelda suutsin tähelepanu pälvida enam, kui julgenuks tahta, ja õnneks ka kõigi asjasse puutunute oma (v.a salapärane Tiit Naaritsa küsimuste toimetaja 8) ). Loodetavasti suudetakse ja tahetakse kas või pisitillukesi järeldusi teha, sõnasõda siin teiste, kolmandate jne isikute vahel pole vähemalt minu jaoks küll eesmärk omaette. Toitke tihaseid ja pange sussid akna peale :D
"Nägin saalis ka treener Jüri Pritšinit, kes istus tribüünil minust kiviviske kaugusel." (Ivar Jurtšenko korvpalli karikafinaali kommenteerides)
Vasta