Sireli mälestusvõistlused

Arutelu mälumänguteemade üle (Discussion Board)

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Sven

Re: Sireli mälestusvõistlused

Postitus Postitas Sven »

IS kirjutas:Eelnevalt mainitud Briti GP-l küsitud "hall vesi" on tegelikult küll termin reoveekäitlusest. Jõudsin ometigi ära oodata, millal esimest korda 27 aasta jooksul on mälumängus küsitud ka minu igapäevatööga otseselt seonduvat :). Paraku teenis sellega küll vaid 0,1 punkti :(.
Muidu ikka juhtub, et ajaloolaselt küsitakse Rooma keisrit, kellest ta ise eelmisel päeval õpilastele rääkis või kirjastajalt küsitakse raamatut, mille ta eelmisel kuul trükikojast kätte sai või geoloogilt küsitakse mineraali, mille tükk asub ta töölaual jne. Aga mis teha, ega tehnilised küsimused ei ole tõesti nii huvitavad, kui humanitaarsed.
Sul pole siis küll vedanud, mul näe eelmisel Viljandi mängul küsiti Shimano pidureid, mida ma iga päev kümneid kordi vajutan ja Kloostrikal oli Taivo Püi, kellega koos on kõvasti asfalti kulutatud.
Aare6631
Postitusi: 552
Liitunud: 06.07.2009, 20:50

Re: Sireli mälestusvõistlused

Postitus Postitas Aare6631 »

Kilvalehe avalehel detsembrikuu tabelis on nüüd lingid Briti GP Eesti tulemustele (sama tabel, mis mängu ajal seinal näha oli) ja Briti GP kokkuvõte Chris Jonesilt. 98 osavõtjast olid 25 Norrast ja 18 Eestist, ülejäänud - britid. Mõlemad tabelid on reastatud 5 parema bloki tulemuste summa järgi, väike erinevus on selles, et Chris on tulemuse täisarvudesse ümardanud. Nii või naa, meie parim Ove Põder on kokkuvõttes 34. Paar norralast on eespool, aga keskmine on meil Norraga üsna võrdne.

Üldtabel võib veel muutuda, kuna sama mäng oli plaanis läbi viia ka Libeerias. Mingitel kohalikest oludest tingitud põhjustel jäi see seal pidamata, aga asi on ikka päevakorras.

Brittide üldist tava järgides küsimusi internetti ei tule.
illar
Postitusi: 226
Liitunud: 13.04.2009, 21:38

Re: Sireli mälestusvõistlused

Postitus Postitas illar »

Mängisin natuke excelis selle koondtabeliga, võttes välja eestlaste, norralaste ja brittide keskmised tulemused teemade kaupa. Viiel teemal olid parimad britid, ühel (civilization) norralased. Eestlased jäid võitjarahvale suurima ülekaaluga alla meelelahutuses (7,9 punkti), väikseimaga (2,96 punkti) spordis, kuigi viimane oli ikkagi suht britikeskne, st saareriigis mittepopulaarseid alasid praktiliselt ei küsitud. Norralastega olid skoorid suht võrdsed, ainult teemades civilization ja meelelahutus kaotasime neile üle 2 punkti, teemades sport, art&culture ja physical world olime neist isegi paremad.

Kokkuvõtlikult mulle tundub, et nn meelelahutus ongi vast eesti tüüpmänguri suurimaks kirstunaelaks nendel rahvusvahelistel võistlustel ja äkki tulenevalt "peamisest "treeningmetoodikast" - eestlastel selleks vast ikka raamat, lääneeurooplasel aga telekas :). Ilmselt oleks rahvusvahelisel tasandil briti küsimustele vastamises edu saavutamiseks vaja lähetada keegi Inglismaale, et las vahib seal mingi kuu aega järjest telekat, soovitavalt erilise tähelepanuga igast seriaale :)
Kasutaja avatar
Henry IX
Postitusi: 7741
Liitunud: 25.03.2005, 21:40
Asukoht: Kännus, Tallinnas

Re: Sireli mälestusvõistlused

Postitus Postitas Henry IX »

Meil oli selline lähetatu olemas - Arko. Las nüüd õpetab meid.
Fabregas sooritas väljakule väljaheite.
Kalev TV kommentaator
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Re: Sireli mälestusvõistlused

Postitus Postitas holte »

Ei tea, kas sellepärast peab nüüd kohe Britanniasse põrutama,
Fox Life ja muud kanalid ju pakettides olemas.
Ma päris exceliga ei torkinud, aga Tanel Jairus* tundus ses üldises
kirstunaelas peajagu targem olema, äkki tuleb treeninglaager korraldada?
--
* äkitsi siinne tanel?
wikipärl: Pärast seda tegeles [Kaspar Jancis] kaks aastat muusika ja elatise teenimisega.
Kasutaja avatar
kj
Postitusi: 96
Liitunud: 18.01.2009, 13:01
Asukoht: Tallinn

Re: Sireli mälestusvõistlused

Postitus Postitas kj »

holte kirjutas:* äkitsi siinne tanel?
Minu andmetel küll :P
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Re: Sireli mälestusvõistlused

Postitus Postitas holte »

Juhtusin sirvama Sireli-võistluse küsimusi, sain palju targemaks (näiteks mul oli ammu
olnud arusaam, et Daniel Elena on poolakas, ilmselt olin seda lippu kuidagi tagurpidi vaadanud
või siis lipuvärve näinuna kuidagi nime järgi nõnna oma kivinenud arusaamadesse surunud :lol: )

Aga küsimus:
Kes on Mehhiko kaitsepühak? Legendi järgi ilmutas püha neitsi end Juan Diegole Tepeyaci künkal.See pühak on andnud nime ka ühele territooriumile Kariibi meres.

Nii palju kui mina tean, on see pühak ikkagi Neitsi Maarja isiklikult, see et teda mingi mehhiklane
Guadalupes nägi, ei tee teda veel nimeliselt "neitsi Guadalupeks". Kui taheti kohanime järgi küsida,
siis Guadalupe neitsi ja küsimuse korrektne esitus oleks: Mis lisanime kannab Neitsi Maarja Mehhhiko kaitsepühakuna?

Ehk: J. d'Arc oli pärast Orleans'i piiramist Orleans'i neitsi, mitte neitsi Orleans
wikipärl: Pärast seda tegeles [Kaspar Jancis] kaks aastat muusika ja elatise teenimisega.
Kasutaja avatar
his master's voice
Postitusi: 1306
Liitunud: 03.01.2005, 09:43

Re: Sireli mälestusvõistlused

Postitus Postitas his master's voice »

Kas tulemuste kasti ilmuvad ka koosseisud või on see mängujuhtidel juba ununenud?
külaline

Re: Sireli mälestusvõistlused

Postitus Postitas külaline »

Kuidagi ei leia seda kohta, kus näeks koosseise ka. Oleks ju huvitav teada, kes Turvast mängisid ja kes Mõigu Vaimu?
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Sireli mälestusvõistlused

Postitus Postitas polt »

Nii Mõigu Vaimu kui Turvast mängisid need samad mängijad, kes seda aastaid teinud on. Turvasel oli lihtsalt Seekord Leino Pahtma asemel Andres Pulver.
Kui uudishimu tagantjärele asu ei anna tuleb lihtsalt kohale tulla ja kaasa mängida.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Aare6631
Postitusi: 552
Liitunud: 06.07.2009, 20:50

Re: Sireli mälestusvõistlused

Postitus Postitas Aare6631 »

Keda huvitab personaalia, siis siin need nimed on: http://www.kilb.ee/mangud/1011/muu/sirel201110at.htm
Ühtlasi on lisatud punktid Kibo mäetipu eest.
Vasta