Sireli mälestusvõistlused

Arutelu mälumänguteemade üle (Discussion Board)

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Kasutaja avatar
arko
Site Admin
Postitusi: 6294
Liitunud: 28.04.2004, 10:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Sireli mälestusvõistlused

Postitus Postitas arko »

Ahvist: http://www.haryana-online.com/Fauna/bandar.htm
Paistab, et Kipling olevat seda sõna ohtralt oma loomingus kasutanud.
Sööge sooja saia väikese hulga kiiviga!
Kasutaja avatar
Henry IX
Postitusi: 7741
Liitunud: 25.03.2005, 21:40
Asukoht: Kännus, Tallinnas

Re: Sireli mälestusvõistlused

Postitus Postitas Henry IX »

Küsimuses ei olnud bandar, vaid bander!!!
Fabregas sooritas väljakule väljaheite.
Kalev TV kommentaator
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Sireli mälestusvõistlused

Postitus Postitas polt »

Kas vastasid taldrikkõrvits ja jäid punktita Henry? Ei olnud nii ju?!
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
Henry IX
Postitusi: 7741
Liitunud: 25.03.2005, 21:40
Asukoht: Kännus, Tallinnas

Re: Sireli mälestusvõistlused

Postitus Postitas Henry IX »

Sul oli taldrikkõrvits antud
Fabregas sooritas väljakule väljaheite.
Kalev TV kommentaator
Kasutaja avatar
arko
Site Admin
Postitusi: 6294
Liitunud: 28.04.2004, 10:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Sireli mälestusvõistlused

Postitus Postitas arko »

Henry IX kirjutas:Küsimuses ei olnud bandar, vaid bander!!!
Muutis see sinu jaoks midagi? Minu jaoks küll mitte, ikka polnud vähimatki aimu.
Mitte et mulle see küsimus meeldinud oleks, lihtsalt näitan, et päris laest see nüüd ka võetud pole.
Sööge sooja saia väikese hulga kiiviga!
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Re: Sireli mälestusvõistlused

Postitus Postitas tauno »

üks lollimaid küsimusi oli Petula Clarke´i kohta. ma täpselt ei mäleta, aga sõnastus oli umbes selline, et nimetage see 70-aastane 70 miljonit plaati müünud lauljanna, kes on laulnud mitmes keeles. ja oligi enam-vähem kogu info :) see oli sama loll küsimus nagu see sireli oma et "korraldaja pidi kaine olema".
ha-ha, küll on ikka jube naljakas kui keegi ütleb sõna "viin", "perse" või "purjus"...
Vilniuse Žalgiris
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Re: Sireli mälestusvõistlused

Postitus Postitas holte »

Aie puhul oli mu arust otsene tõlkeviga, briti küsimus oli What sort of elukas
ja eesti keelde oli pandud "Mis nime all on tuntud olevus aye-aye",
loomulikult on ta eesti keeles aie, keda muide ei kutsuta enam leemuriks, vaid
peenemalt strepsiriinseks primaadiks hoopis :wink:
Tõlkeküsimusi oli tõesti omajagu, eelpool nimetatutele näiteks ka fish glue -> kalaliim
tuleb meelde, aga eks ole tegu siis keelelise omapäraga.
Üldiselt oli kasulik pigem inglisekeelset küsimust lugeda ja kui iva kohale ei jõudnud,
eesti variant üle vaadata - oli ka küsimusi, mis olid eesti keeles väga poolikud.
Eesti variandis näiteks ei mainitud kuidagi Ozi-seriaali Emerald City vihjet jpm.
Väga veider oli spordis suusahüppeküsimus, mida tähistavad K95 ja K125 (polegi
enam 120?) ja vastuseks suusahüpped?

Omaette lõbu on muidugi briti maitseküsimused, sedapuhku esindas seda mu meelest
see heitveeküsimus, vastus pole ei termin, vaid pigem mingi ametniku leiutatud sõnamäng.

Petula Clarki kohta ei oska öelda, ta on oma karjääri pikkusega Guinnessi raamatus ja ehk
pole lihtsalt teist sellist. Aga see ei seganud mul muidugi valesti vastamast.

Ahjah, ja pervoküsimuse (skopofiilia) panin kah mööda, kohe häbi enda langemise pärast :oops:
wikipärl: Pärast seda tegeles [Kaspar Jancis] kaks aastat muusika ja elatise teenimisega.
Aare6631
Postitusi: 552
Liitunud: 06.07.2009, 20:50

Re: Sireli mälestusvõistlused

Postitus Postitas Aare6631 »

arko kirjutas:
Henry IX kirjutas:Küsimuses ei olnud bandar, vaid bander!!!
Muutis see sinu jaoks midagi? Minu jaoks küll mitte, ikka polnud vähimatki aimu.
Mitte et mulle see küsimus meeldinud oleks, lihtsalt näitan, et päris laest see nüüd ka võetud pole.
Makaagiküsimuse tõlkijana pean end õigustama, et kui originaalis on Bander ja Google sellele vastet ei leia, siis poleks ma iial tulnud selle peale, et otsida Bandarit.

Üldiselt, kui tekib küsimus, kas poolahv või vene hurt on piisavalt õige vastus, siis ei tasuks jääda vastustelehe variandi kui lõpliku tõe juurde, vaid paluda asja uurida. Internet oli ju täiesti olemas ja käepärast.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Sireli mälestusvõistlused

Postitus Postitas polt »

No ma tegin hurda koha pealt juba mängu ajal piisavlt kõva häält aga kuna see minu jaoks elu küsimus nii ehk naa polnud.Ei tahtnud aega viita.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
arko
Site Admin
Postitusi: 6294
Liitunud: 28.04.2004, 10:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Sireli mälestusvõistlused

Postitus Postitas arko »

6631 kirjutas: Makaagiküsimuse tõlkijana pean end õigustama, et kui originaalis on Bander ja Google sellele vastet ei leia, siis poleks ma iial tulnud selle peale, et otsida Bandarit.
Otsingutehniline küsimus: "bander monkey" peale soovitab kohe "bandar monkey" ja see juhib õigele reale. Aga tõsi ta on, et küsimuses endas seda kuidagi selgemalt välja tuua polekski saanud. MIs teha.
Sööge sooja saia väikese hulga kiiviga!
Kasutaja avatar
Henry IX
Postitusi: 7741
Liitunud: 25.03.2005, 21:40
Asukoht: Kännus, Tallinnas

Re: Sireli mälestusvõistlused

Postitus Postitas Henry IX »

Kas keegi õpetaks, kuidas Sireli tabelist koosseise vaadata!
Fabregas sooritas väljakule väljaheite.
Kalev TV kommentaator
Kasutaja avatar
pnberg
Postitusi: 391
Liitunud: 04.01.2005, 13:51

Re: Sireli mälestusvõistlused

Postitus Postitas pnberg »

Kaks varianti : vaatad veebilehe lähtekoodi või avad aadressi http://www.kilb.ee/mangud/0910/muu/sirel09t.htm exceliga.
Aare6631
Postitusi: 552
Liitunud: 06.07.2009, 20:50

Re: Sireli mälestusvõistlused

Postitus Postitas Aare6631 »

Nüüd saab täiskoosseise ilma vaevata nautida.
IS
Postitusi: 295
Liitunud: 03.05.2005, 19:27
Asukoht: Tallinn

Re: Sireli mälestusvõistlused

Postitus Postitas IS »

Tänan korraldajate poolt veelkord kõiki, kes osalesid Aare Sireli XII mälestusvõistlustel. Oli tore, et kohale tuli ka üks debütant - võistkond Möh. Võistkondade nimedest lähtuvalt tundus debütante veelgi olevat, aga teiste võistkondade liikmed tulid kuidagi tuttavad ette juba varasematest kordadest.

Sireli memoriaal kui sarjaväline mäng annab vabaduse küsida ka asju, mida ehk igas mängus ei söandaks (loomulikult ei saa selliste piiripealsete küsimustega liiale minna). Kuigi tänavu oli mängu materiaalseid toetajaid vähem, sai siiski hakkama ning küllap jätkub mäng ka tulevikuski.

Vabandan väga, et Ifansi küsimusse sattus vale aastaarv Notting Hilli filmi kohta, mille tõttu mõni võistkond seda filmi ei vastanud ning jäi teenitud punktita (lisasin küsimusele viimasel hetkel 1 punkti võimalusena ka filmi nime, aga sattus viga sisse). Kuna põhiküsimuseks (2 p saamiseks) oli siiski mees ise, siis küsimust asendama ei hakanud. Luban olla edaspidi tähelepanelikum ja loodan, et sedalaadi eksimusi ei kordu.
IS
Postitusi: 295
Liitunud: 03.05.2005, 19:27
Asukoht: Tallinn

Re: Sireli mälestusvõistlused

Postitus Postitas IS »

Eelnevalt mainitud Briti GP-l küsitud "hall vesi" on tegelikult küll termin reoveekäitlusest. Jõudsin ometigi ära oodata, millal esimest korda 27 aasta jooksul on mälumängus küsitud ka minu igapäevatööga otseselt seonduvat :). Paraku teenis sellega küll vaid 0,1 punkti :(.
Muidu ikka juhtub, et ajaloolaselt küsitakse Rooma keisrit, kellest ta ise eelmisel päeval õpilastele rääkis või kirjastajalt küsitakse raamatut, mille ta eelmisel kuul trükikojast kätte sai või geoloogilt küsitakse mineraali, mille tükk asub ta töölaual jne. Aga mis teha, ega tehnilised küsimused ei ole tõesti nii huvitavad, kui humanitaarsed.
Vasta