Kuma Talvekilb 2009

Arutelu mälumänguteemade üle (Discussion Board)

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Re: Kuma Talvekilb 2009

Postitus Postitas holte »

Kurjavaimu külm tundub see ilm tulevat, kas pealinna poolt autoga liiklejatel pole
plaanis vaba koha olemasolul sinna platskaarte võimaldada?
Ei tahaks, et mu paariline ära kilvakülmab.. Rääkimata rohelisest mõtlemisest :wink:
wikipärl: Pärast seda tegeles [Kaspar Jancis] kaks aastat muusika ja elatise teenimisega.
tanel
Postitusi: 393
Liitunud: 22.05.2009, 15:28

Re: Kuma Talvekilb 2009

Postitus Postitas tanel »

holte kirjutas:Kurjavaimu külm tundub see ilm tulevat, kas pealinna poolt autoga liiklejatel pole
plaanis vaba koha olemasolul sinna platskaarte võimaldada?
Ei tahaks, et mu paariline ära kilvakülmab.. Rääkimata rohelisest mõtlemisest :wink:
Hetkeseisuga on tagumine iste vaba.
Kasutaja avatar
insu
Postitusi: 388
Liitunud: 02.01.2005, 17:29
Asukoht: Tartu

Re: Kuma Talvekilb 2009

Postitus Postitas insu »

Ma ka arvestasin juba Taneliga. Mul veel laps ka kaasas, keda kuskile panna pole. Eks siis peab kohepeal vaatama, kes kuhu ja kuidas.
tanel
Postitusi: 393
Liitunud: 22.05.2009, 15:28

Re: Kuma Talvekilb 2009

Postitus Postitas tanel »

Tagumisel istmel on kolm kohta (vöödega ja puha). Usun, et mahute ära.
fedya
Postitusi: 240
Liitunud: 01.04.2009, 20:22

Re: Kuma Talvekilb 2009

Postitus Postitas fedya »

Kuma fm lehel on juba tänase Kuma kilva küsimused üleval.
Kasutaja avatar
arko
Site Admin
Postitusi: 6294
Liitunud: 28.04.2004, 10:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Kuma Talvekilb 2009

Postitus Postitas arko »

Muide, märkus läbiviijatele: nii silmiköitev kui rõivademonstratsioon ka polnud, oli see ju fundamentaalselt eksitav. Borati rõivatüki nimigi ju viitab, et tegu on bikiinidega meestele ehk siis oleks neiu asemel pidanud selles ringi jalutama mõni isane, näiteks lp mikrofonimees. Eksole :P
Sööge sooja saia väikese hulga kiiviga!
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Re: Kuma Talvekilb 2009

Postitus Postitas tauno »

korraldus 8,5-9/10
nö euroopa tase, pole kurta suurt millegi üle.

küsimused 7/10
korralik mäng, ehkki mitte päris minu maitse. oleks võinud ka rohkem raskemat materjali olla, igavavõitu esticat jällegi vähem.
ebateadusi oli miskipärast seekord hulgem: nastja, mumio, shungiit:)
nohjah, kui keila mäng tuleb, siis vist veel igatseme selle järele...
Viimati muutis tauno, 21.12.2009, 22:30, muudetud 1 kord kokku.
Vilniuse Žalgiris
Aare6631
Postitusi: 552
Liitunud: 06.07.2009, 20:50

Re: Kuma Talvekilb 2009

Postitus Postitas Aare6631 »

fedya kirjutas:Kuma fm lehel on juba tänase Kuma kilva küsimused üleval.
Rait Männik palus sealset veidi ekslikku versiooni mitte vaadata. Ehk on see juba parandatud või maha võetud ka, ei oska kommenteerida. Igatahes kilvalehel on viited nii mängule kui tänasele tabelile. Hooaja üldseis on esialgu uuendamata.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Kuma Talvekilb 2009

Postitus Postitas polt »

Mulle meeldis komplekt. Kiire pooltund kahe seljas elava ja lõugava lapsega andis tulemuseks ilma helindeid kuulamata 88 punkti. Aga nii see seekord läks.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
Matis
Postitusi: 2880
Liitunud: 02.01.2005, 14:48
Asukoht: Kilingi-Nõmmes loomulikult. Iga lõngus elab ainult siin
Kontakt:

Re: Kuma Talvekilb 2009

Postitus Postitas Matis »

Ei sa ka mina kurta, et mängul miskit viga oleks olnud. Võib-olla see rähma küsimus on kahtlane, sest ausalt öeldes on see iga inimese loomulik osa. Oleks veel selle küsimuse põhjal aru saanud, kui oleks küsituks tahetud näiteks odraiva. Aga muidu oli mõnusalt tasakaalus asi. Aitäh! :D
Mulle meeldib, kui ema käitub spartalikult
illar
Postitusi: 226
Liitunud: 13.04.2009, 21:38

Re: Kuma Talvekilb 2009

Postitus Postitas illar »

Minu arvates sobib see Paide mäng hästi hea mälumängu standardiks: hästi läbi mõeldud ja vormistatud küsimused, probleemideta ürituse läbiviimine ja meeldib ka see, et asja läbiviimisega on seotud inimesed väljastpoolt igapäevast kilvaringkonda - kusjuures nii, et küsimused on jäetud ikka nende teha, kes neid teha oskavad. Tundub, et Järvamaal on asi tänu Kuma Raadiole pälvinud ka vähe laiemat kõlapinda, kuna osales mitmeid selliseid paare, keda väga kuskil mujal mängimas pole näinud. Seega jõudu edasiseks!

PS Üllatusena planeeritud moedemonstratsioon läks kuidagi nii mööda, et õnnestus vihje peale alles Kuma kodulehelt näha, mis seal siis täpselt toimus. Ja kuuldavasti magasid päris mitmed osalejad selle maha - sest ega ju küsimuste vastamise ajal naljalt ringi ei vahi. Aga noh, kellegi punktiskoori see ilmselt kuidagi ei mõjutanud :)
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Kuma Talvekilb 2009

Postitus Postitas polt »

Üks küsimus kust te selle modelli välja sebisite ja palju teil see maksma läks. Mul oleks ehk Paikusele ka üht sellist vaja sest egas mankinid pole ainumas sexikas riideese, mis maailmas välja on mõeldud.
Või tegelikult kui Paides sunniti kaunis modelle kandma meestepesu siis miks ei võiks meie paikusel vastupidi teha.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
insu
Postitusi: 388
Liitunud: 02.01.2005, 17:29
Asukoht: Tartu

Re: Kuma Talvekilb 2009

Postitus Postitas insu »

Mina sain täna lehest teada, et poolpaljast tütarlast näidati, kohapeal õnnestus see kuidagi sootumaks maha magada. Kuramus!

Korraldus oli suurepärane ja küsimused head. Siiski jõudsime paarimehega juba kohapeal seisukohale, et kohati oli natuke ülepakutud. Palju oli küsimusi, kus oli vägisi punnitud anda sellised vihjed, et kõige tähtsam jääks välja. Sellised küsimused on head, aga neid ei peaks olema väga palju. Siit ka minu mõte, et suur hulk väga häid küsimusi ei anna kokku veel väga head mängu. Teine tähelepanek: kõik küsimused olid suhteliselt pikad, kokku oli liiga palju teksti. Minu arvates tulnuks tulemus parem, kui igas plokis olnuks ka paar lühemat küsimust. Kokkuvõttes tegelikult siiski hea komplekt! Avaldan lugupidamist!
Kasutaja avatar
insu
Postitusi: 388
Liitunud: 02.01.2005, 17:29
Asukoht: Tartu

Re: Kuma Talvekilb 2009

Postitus Postitas insu »

Veel üks märkus. Darwini auhind pole kohe päris kindlasti TEADUSauhind. See oli küll väga selgelt eksitav vihje ja seeläbi ebaõnnestunud küsimus.
pedastik
Postitusi: 119
Liitunud: 06.06.2005, 23:29

Re: Kuma Talvekilb 2009

Postitus Postitas pedastik »

Paar sõna toimkonna poolt ka. Mõne päeva jooksul enne komplekti trükkiminekut jäime eri põhjustel ilma 3-4 küsimusest, leitud asendused end paraku kuigi hästi ei õigustanud. Siinkohal tänud neile härrastele, kes komplekti eelnevalt testisid – Lauri N, Vallo K, Aivar Õ, Ants S ja Jaan L.

Mõne küsimuse kohta selgituseks (mitte õigustuseks): tahtsime enne jõule pakkuda mõnusamat-kergemat-ladusamat-lahedamat kraami. Tänavu on olnud mitmeid raskeid mänge ning meie eesmärk polnud kindlasti mitte nullivoorusid tekitada. Paratamatult tuli arvestada ka kohalike mängijatega ning nende punktisaagiga.
Algselt teadusöö-mälukaks treitud Darwini küsimuses oli variant küsida lihtsalt auhinda või teadusmehe-nimelist. Täiesti arusaamatult läks trükki teadusauhind – mis oli igal juhul eksitav. Rähm tundus olevat jabur asi mida küsida, nii et kondasin mööda silmaarste, kliinikuid, otsisin tarkadest raamatutest teavet ning ehkki sõnastuses ükski osa polnud vale, ei andnud see oodatud efekti ja läks nulli. Mõtlemise koht.

Väike kartus oli tõesti sees, et lehed on pilte-juttu nii tihedalt täis, et lugemise kõrvalt mõtlemise jaoks ruumi ei jagugi, aga seekord andsime siiski pikemad versioonid tööse. Kui mängu jooksul ei õnnestunud kogu infot hallata, siis ehk kinnistub mõni huvitavam fakt ülelugemisel (juhul kui keegi viitsib seda teha).

Talvekilb 2010 ilmselt ikka tuleb ja arvatavasti samade tegijatega, aga eks siis püüame trükimusta ja tähemärke kokku hoida. Väga palju keerulisemaks asja ajada teha ei tahaks – selle jaoks on teised küsijad, teised mängud ja teised mängupaigad.

Mankini küsimuse lubas Priit ainult siis sisse pista, kui ma ise neid nööre demonstreerin; aga õnneks läks korda teid säästa ja kohustused edasi delegeerida; modelli veenmisel oli abiks argument, et tegu on kauni kunstiga :)
Õnnitlused võitjatele, tunnustus tublimatele ja lohutus tagumistele – lepime kokku, et see oli meie süü!
Vasta