Koolinoorte kilb

Arutelu mälumänguteemade üle (Discussion Board)

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Vasta
Aare6631
Postitusi: 552
Liitunud: 06.07.2009, 20:50

Re: Koolinoorte kilb

Postitus Postitas Aare6631 »

Järjekordne solgiämber piiri tagant. Viide jalgpallile Togo küsimuses ei pärinenud Tennolt, vaid lisati hiljem. Ja ilmselt see vihje ikkagi aitas, sest pooled võistkonnad vastasid Togo ära.

Norrat pakuti 3. küsimuse vastuseks 31 korral 50-st. Ülejäänud 19 võistkonda tunnistasid jah ühel meelel, et see Jääger ajas neid segadusse.

Ma vabandan, aga seekord hakkas tõesti paha seda Poldi jampsi lugedes.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Koolinoorte kilb

Postitus Postitas polt »

Aare krt kuidas saad sa minu postitust solgiämbriks nimetada kui solgiga saite te ju ise hakkama. Ükskõik mil moel ja kes teist selle jalgpalli MM vihje andis oli see ju vale?! TS aga oli vastustelehel märgitud kui küsimuse autor-samuti Jäägeri küsimuse autor.
Muidu pole mängul tõesti viga. Aga kui söögipulkadega küsimus tühistati-kusjuures ilmselt te ei kuulanud kohaPEALSEID PROTESTE-ma ilmselgelt ei usu et keegi ei tõstnud lärmi kui imelihtsa täringuküsimuse õigeks vastuseks pakuti söögipulki, siis peaks ka Togo küsimuse tühistama?!
Jäägri küsimuses polnud ühtki valet fakti aga tegu oli kas tahtliku segadusseajamisega nagu Kuninga Casablanca-Capablanca Kahevõitluses(küsi Indrekult) või siis sellega, et küsija lihtsalt ei teadnud et Jääger vahepeal Itaalias pingil istumas käis.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
punukana
Postitusi: 4752
Liitunud: 11.01.2007, 14:31
Asukoht: Rapla loomulikult. Iga ebanormaalne inimene elab Raplas.

Re: Koolinoorte kilb

Postitus Postitas punukana »

Jamps jampsiks, aga ega see ka mingi õigustus pole, et eksitav jalgpallivihje justkui pooled võistkonnad õige vastuseni aidanuks. Vabalt võib olla vastupidi, et teine pool vastas valesti just selle kindla teadmise tõttu, et Togo MMile kindlasti ei jõudnud. Kui Tenno tegi korrektse küsimuse, tekib ikkagi teatav uudishimu, kellel küll oli tarvis seda n-ö üle toimetama ja omapoolseid kahtlasi vihjeid lisama hakata :roll:
"Nägin saalis ka treener Jüri Pritšinit, kes istus tribüünil minust kiviviske kaugusel." (Ivar Jurtšenko korvpalli karikafinaali kommenteerides)
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Re: Koolinoorte kilb

Postitus Postitas tauno »

ps
kretinismist vaatan küll, et kirjandusküsimused on natuke hambutud: ikka kivirähk, heinsaar. maailm on ju uut ja põnevat kirjandust täis, ka õpilaste jaoks.
Vilniuse Žalgiris
marFi
Postitusi: 2
Liitunud: 07.04.2010, 15:26

Re: Koolinoorte kilb

Postitus Postitas marFi »

Togo küsimuse kohta nii palju, et kui seal on juba öeldud need jõed ära ja ka lipp pildil olemas, peaks küll natukenegi geograafiahuvilisem õpilane / mälumängur selle ära tundma .. olen põhikoolist ja see küsimus küll minu jaoks raskusi ei valmistanud. Küsimustega olen igatahes väga rahul, ei saa küll halba sõna öelda. Well Done !
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Re: Koolinoorte kilb

Postitus Postitas holte »

Jõed? Peaks kohe minema seda küsimust uurima, mis need Togo-spetsiifilised jõed olla võiks,
mida iga geograafiahuviline koolinoor teab :wink:
wikipärl: Pärast seda tegeles [Kaspar Jancis] kaks aastat muusika ja elatise teenimisega.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Koolinoorte kilb

Postitus Postitas polt »

No Mono ja Oti on rahvusvaheliselt laialt tuntud veekogud. Koolinoortele räägitakse neist vist juba 6 klassi geograafiatunnis.
Sivadil on üldse kiiks leida kusagilt Indoneesiast mingi muna või puka nimeline koht ja siis sellest küsimus teha-peamine et nimi kõlaks natuke eesti moodi.
Minu hinnangul on need absoluutselt mõttetud küsimused.
Kui need jõed oleksid Madiba ja Mokoenga siis ilmselt poleks seda Togo küsimust kunagi sündinud-nüüd aga ehitati Mono ja Oti ümber küsimus üles.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
T.S.

Re: Koolinoorte kilb

Postitus Postitas T.S. »

Tänan kõiki, kes mulle tasuta reklaami teevad, eriti allikpolti. Asi selles, et ma ei suuda aru saada, milline peab olema see imeline ajukonstruktsioon, kes seostab pidevalt mind koolinoorte mängus esitatud Togo küsimusega. Ilmselt on tegu kirjaoskuse sügava kriisi või veelgi hullem, vanaduse poole rühkiva keskea kriisiga, mis võtab vimsegi silmanägemise ära. Pole ju lihtsamat kui võtta mängu küsimused ja vastused ette ning veenduda, et tolle nii suurt lärmi tekitanud küsimuse taga ei ole minu initsiaalid. Ainus, mis mind selle küsimusega seob, on see, et ma viitasin juba enne mängu, et Togo ei pääsenud MM finaalturniirile. Aga see selleks. Päris huvitav oli jälgida kui kaugele võib allik oma pimedas vihas minna. Ehk üllatas seegi, et ka keegi teine ei viitsinud asja üle vaadata. Viisakal inimesel on sellisel puhul võimalik vabandada, sest eksida võib ju igaüks aga eksimusi saab ju ka heastada. Lõpuks tahan öelda, et ma ei ole siiski nii kõva mees nagu mõni teine,kes üsna sageli kipub ämbrisse astuma.
Kasutaja avatar
punukana
Postitusi: 4752
Liitunud: 11.01.2007, 14:31
Asukoht: Rapla loomulikult. Iga ebanormaalne inimene elab Raplas.

Re: Koolinoorte kilb

Postitus Postitas punukana »

Jah, tõepoolest ei kontrollinud küsimuse autorit üle, mea culpa ja vabandused siinkohal Tenno ees, kes Koidule määratud kriitika enda kraesse sai.
"Nägin saalis ka treener Jüri Pritšinit, kes istus tribüünil minust kiviviske kaugusel." (Ivar Jurtšenko korvpalli karikafinaali kommenteerides)
Aare6631
Postitusi: 552
Liitunud: 06.07.2009, 20:50

Re: Koolinoorte kilb

Postitus Postitas Aare6631 »

Täpsustan, et ka Koit polnud kriitikat ära teeninud, vaid mina ja üks mu sõpru, kes eksitava viite küsimusse hiljem lisasid. Kes veel rahunenud pole, võib mind edasi nuhelda. Annan sõbrale ka edasi.
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Re: Koolinoorte kilb

Postitus Postitas holte »

nigu Prantsusmaa hugenottide ajal...
ma ise nüüd nagu avastasin, et sel togo-teemal on juba lehekülg varem
vahvat kraami.
Ise arvan, et vaat' ristsõnades on vihjed (clue), need ei pea olema täpsed,
need peavad juhatama lahenduseni ja seal on risti rästi teisi sõnu (millel omad vihjed).
Mälumänguküsimustes opereeritakse faktidega (või no peaks). Siin ei saa nii,
et üks "vihje" on parem kui teine. Kui väidetakse, et riik on mänginud
mingil võistlusel, peaks olema õigus mingi vastus elimineerida.
Kas on normaalne väita, et küsimus on hea, sest lipp oli selline, jõed klappisid,
aga need, kes mingit vutiteemat teavad, on lihtsalt juhmakad?
Sama hästi võivad ju vutifännid väita, et lipupilt oli vale? Ja nende vastus õige.
Või siis tuleb defineerida mälumäng ümber mänguks, kus teatav osa väiteid võivad
olla valed. Siis pole kobisemist.
Aga siis pole ka enam seda paljuihaletud (minule kohati arusaamatut) "vastuse tuletamist",
mille järgi suur osa oigavad.
wikipärl: Pärast seda tegeles [Kaspar Jancis] kaks aastat muusika ja elatise teenimisega.
Kasutaja avatar
Hallvatt
Postitusi: 3480
Liitunud: 15.04.2005, 15:10
Asukoht: Haapsalu / Tartu
Kontakt:

Re: Koolinoorte kilb

Postitus Postitas Hallvatt »

polt kirjutas:Keegi on küll muidugi eksitava info tänaseks Togo küsimusest kõrvaldanud aga ma arvan et vastates lähtuti eelkõige ikkagi jalgpallifaktist. Vaevalt koolinoored pilte nii häsyi loevad et Togo lipu kohe ära näevad.Jõgedest rääkimata.
Mitte et mina mingi mõõdupuu oleks, aga ma mäletan, et teadsin 9.-10. klassis kõiki maailma riigilippe. Praegu ma seda küll enam väita ei julgeks, ehk on ka enesekriitilisus kasvanud. Aga ma tahan öelda, et gümnasiste pole mõtet alahinnata ;)

Õigustamata muidugi ekslikku vihjet küsimuses, sest tõenäoselt oleks ka mina pigem pannud kahtluse alla oma lippudeteadmise kui MMi finalistid. Samas pole mõtet ühe küsimuse vigasuse üle ka ülearu heietada, eks autor on juba oma järeldused teinud.

Pigem tuleks tulevikku silmas pidades EMLis teha kord, et kõik vabariigi tasemel mängud, kas siis täiskasvanute või noorte omad, saadavad rajale enne n-ö nullautod. Kui 3-4 inimest mängu enne läbi teeb, tulevad sellised apsakad kiiresti välja. Praegu on siiski suhteliselt küsijate teha, kas nad otsivad endale nullauto või mitte. Samas on näha, et need, kes otsivad, nii palju oma küsimuste pihta siin kriitikat ei saa. Näib mulle.
No sellist küsimust ei tohiks olemaski olla.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Koolinoorte kilb

Postitus Postitas polt »

Nüüd on küll halvasti läinud-kusjuures ma eile enne postitamist veel vaatasin järgi kes selle Togo küsimuse tegi-aga on muidugi võimalik et ma vaatasin kaks korda jalgpalliküsimuse autorit. Serega palun Tenno käest vabandust, et teda kogemata Togo küsimuse autoriks tembeldasin.See oli lihtsalt nii Tennolik küsimus.Eriti koos jalgpalliga. :roll:
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Aare6631
Postitusi: 552
Liitunud: 06.07.2009, 20:50

Re: Koolinoorte kilb

Postitus Postitas Aare6631 »

Vabandan väga, ei pääse ise foorumisse sisse ning saadan seetõttu oma avalduse Aare kaudu.

Mina, Indrek Salis, olen selles Togo jamas süüdi ja karistage mind täie rangusega. Vabandan kõikide mängus osalejate ja korraldajate ees ning eriti küsimuse autori, Koidu ees, et tema teksti ilma kooskõlastamata muutma hakkasin ning loomulikult selle foorumi valguses eelkõige Tenno ees, kes selle tõttu siin foorumis asjata lahmida sai.

Toimetasin küsimusi ja tegin mõnda oma arust lihtsamaks, kuid kuna Togost väga palju huvitavat lisada ei olnud (tunnen sealt meest nimega Yao Badjo, aga sellest vihjest lastele palju abi ei oleks olnud), siis lisasingi mingil hilisel 12. tunnil selle eksliku jalgpallivihje, panemata tähele aastaarvu 2006 ning vahepealset aja kulgu.

Annan lubaduse, et ma enam küsimuse autoriga konsulteerimata teiste küsimusi muutma/täiendama ei hakka ning ka oma ametlikesse mängudesse esitatud küsimused mitu korda üle kontrollin.

IS (Indrek Salis)
Kasutaja avatar
punukana
Postitusi: 4752
Liitunud: 11.01.2007, 14:31
Asukoht: Rapla loomulikult. Iga ebanormaalne inimene elab Raplas.

Re: Koolinoorte kilb

Postitus Postitas punukana »

Selgitus ammendav ja eksitus inimlikult arusaadav, minul küll rohkem midagi kobiseda pole. Mingis mõttes isegi lohutav teada, et juhtub vahel parimategagi :)
"Nägin saalis ka treener Jüri Pritšinit, kes istus tribüünil minust kiviviske kaugusel." (Ivar Jurtšenko korvpalli karikafinaali kommenteerides)
Vasta