Protestid

Arutelu mälumänguteemade üle (Discussion Board)

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Kasutaja avatar
Hallvatt
Postitusi: 3480
Liitunud: 15.04.2005, 15:10
Asukoht: Haapsalu / Tartu
Kontakt:

Re: Protestid

Postitus Postitas Hallvatt »

Taivol on tegelikult õigus, küsimuse selline sõnastus oli kehv. Tavakasutuses tähendab suurusjärk ennekõike number 10 astet, ja kui kellelgi tuleb pähe kasutada mõnda muud skaalat, tuleks sellest teavitada. Oleks öeldud näiteks, et tulemus oli kehvema kaliibriga kui teistel, märksa nõrgem, viletsamat järku vms. Pildi ja teksti antav info peaks olema üheselt mõistetav ega tohiks vastuollu minna, praegu mõneti läks. See, et mõned kilvarid segadusse ei sattunud ja õigesti vastasid, et tähenda, et teised, kes küsimuse sõnastusest segadusse sattusid, lollid on.
Üldiselt on kõik, kes küsimusi teinud on, teinud ka nende sõnastamisel vigu, siinkirjutaja kaasa arvatud. Vigade arvu saab vähendada n-ö kontrollautodega, aga alati ei aita ka see. Tegijail juhtub.
Mis aga ei tähenda, et noist apsakatest rääkima ei peaks. Nii saavad meist kõigist paremad küsijad.
No sellist küsimust ei tohiks olemaski olla.
Arvo Kreegipuu

Re: Protestid

Postitus Postitas Arvo Kreegipuu »

Hallvatt kirjutas:Taivol on tegelikult õigus, küsimuse selline sõnastus oli kehv. Tavakasutuses tähendab suurusjärk ennekõike number 10 astet, ja kui kellelgi tuleb pähe kasutada mõnda muud skaalat, tuleks sellest teavitada. Oleks öeldud näiteks, et tulemus oli kehvema kaliibriga kui teistel, märksa nõrgem, viletsamat järku vms. Pildi ja teksti antav info peaks olema üheselt mõistetav ega tohiks vastuollu minna, praegu mõneti läks. See, et mõned kilvarid segadusse ei sattunud ja õigesti vastasid, et tähenda, et teised, kes küsimuse sõnastusest segadusse sattusid, lollid on.
Üldiselt on kõik, kes küsimusi teinud on, teinud ka nende sõnastamisel vigu, siinkirjutaja kaasa arvatud. Vigade arvu saab vähendada n-ö kontrollautodega, aga alati ei aita ka see. Tegijail juhtub.
Mis aga ei tähenda, et noist apsakatest rääkima ei peaks. Nii saavad meist kõigist paremad küsijad.
Küsimuse koostajana ei kavatsenud algul üldse õiendama hakata, aga kära tühja asja ümber on ületanud mõistlikkuse piiri. Küsimus oli koostatud kergemat laadi mittematemaatilise pildiküsimusena ja suurusjärguprobleemi ülespuhumist ei osanud küll ette näha. "Taivo" etteastet ei oska küll pidada muuks kui kunstlikult välja kistud kiuslikuks irisemiseks. Ilmselt võttis mees mängust ise osa ja oleks võinud asja koha peal klaarida. Aga ei - loomupärast tigedust täis vennike ei osanud esialgu midagi arvata, siis läks koju, haudus visalt kuni midagi leidis ja siis hakkas panema.
Aga kui juba andmiseks läks, siis minu arvamus suurusjärgu mõiste kohta:
1) matemaatilises mõttes kirjeldab suurusjärk skalaarse suuruse kuuluvust teatavasse kindlaksmääratud vahemikku. Selles seisukohast ma taganeda ei kavatse
"Teatav kindlaksmääratud vahemik" võib siinjuures olla igasugune (vt Poldi seisukoht antud küsimuses) ja kümnevõistluse punktisumma on oma tüübilt üsna hea skalaar (= üheainsa arvuga täielikult iseloomustatav suurus)
2) sõnal on tavakasutuses ka mitmeuguseid muid metafoorseid ja kujundlikke tähendusi. Inimene õpib kuni elab - teie kommentaaridest sain esmakorsdselt teada, et suurusjärk võib tähendada number 10 astet.
Las siis tähendab, aga ma ei nõustu sellega, et see on primaarne. Olen küll nõus Sveniga, et ingliskeelses keskkonnas nii on - pole ise selles keskkonnas elanud ja pole ekspert.
Kokkuvõtteks selle arutelu algataja kohta vana rahvatarkus: ohtlik on see, kui tark mees mängib lolli, aga veel ohtlikum, kui loll mängib tarka
Kasutaja avatar
punukana
Postitusi: 4752
Liitunud: 11.01.2007, 14:31
Asukoht: Rapla loomulikult. Iga ebanormaalne inimene elab Raplas.

Re: Protestid

Postitus Postitas punukana »

Teatud mõttes võib Taivo Risti nimetada ehk pedandiks ja antud juhul olen ma ka nõus, et õige vastuse andmiseks piisas tavalisele mälumängijale pildist ja muust infost täiesti. Samas määratlused "loomupärast tigedust täis vennike" ja "loll, kes mängib tarka" (Taivot vähegi teades-tundes) tema kohta kohe kindlasti ei sobi ja on ebaõiglased. Küsimuse koostaja ärritust võib inimlikult mõista, aga minu meelest on Hallvatt oma eelneva kirjutise viimase lausega naelapea pihta tabanud.
"Nägin saalis ka treener Jüri Pritšinit, kes istus tribüünil minust kiviviske kaugusel." (Ivar Jurtšenko korvpalli karikafinaali kommenteerides)
Kasutaja avatar
cadman
Postitusi: 7764
Liitunud: 20.07.2005, 12:00

Re: Protestid

Postitus Postitas cadman »

Kui juba parteikoosoleku tüüpi andmine, siis ei saa minusugune keeleväänaja kohe mitte vakka olla. Punukanal ei ole juhtmeprobleeme. Milleks niigi ammendunud teemale see dissertatsioon?
Püstolreporter Sven Soiveri menüü: Magustoiduks olid puuviljad vahukoorega ja värskekapsasupp.
Kasutaja avatar
punukana
Postitusi: 4752
Liitunud: 11.01.2007, 14:31
Asukoht: Rapla loomulikult. Iga ebanormaalne inimene elab Raplas.

Re: Protestid

Postitus Postitas punukana »

Lihtsalt Taivo kui inimese kaitseks. Mina ei oleks Arvo küsimusest osanud seda viga otsida ja isegi kui oleks, poleks see mind õigelt vastuselt kõrvale kallutanud. Seetõttu ma arvan, et küsimuse koostaja võiks sedasorti kriitikat kergemalt võtta ja mitte püüda isikutele hinnanguid andma hakata.
"Rahu, ainult rahu!"- nii ütleks sel kohal maailma parim aurumasinist.
"Nägin saalis ka treener Jüri Pritšinit, kes istus tribüünil minust kiviviske kaugusel." (Ivar Jurtšenko korvpalli karikafinaali kommenteerides)
Kasutaja avatar
cadman
Postitusi: 7764
Liitunud: 20.07.2005, 12:00

Re: Protestid

Postitus Postitas cadman »

Just, Punu. Ei Eesti inimene saa ärapanemata päevagi elatud, probleem rohkem selles. Muide, see aurumasinist oli pigem siiski hoopis maailma parim rahuvõitleja :-)
Püstolreporter Sven Soiveri menüü: Magustoiduks olid puuviljad vahukoorega ja värskekapsasupp.
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Re: Protestid

Postitus Postitas holte »

Hallvatt kirjutas: Tavakasutuses tähendab suurusjärk ennekõike number 10 astet, ja kui kellelgi tuleb pähe kasutada mõnda muud skaalat, tuleks sellest teavitada. Oleks öeldud näiteks, et tulemus oli kehvema kaliibriga kui teistel, märksa nõrgem, viletsamat järku vms.
Küsimus polnud tegelikult kehv midagi. On tiba kehv ja üheplaaniliseks surutud arusaamine.
Ja kui suurusjärk tekitab NII SUURE probleemi, siis kui suure tekitab veel soovituse järgimine mainida tulemuse kaliibrit? See annaks ju põhjuse kirjutada ehk natuke laskmisest`?
wikipärl: Pärast seda tegeles [Kaspar Jancis] kaks aastat muusika ja elatise teenimisega.
Kasutaja avatar
Hallvatt
Postitusi: 3480
Liitunud: 15.04.2005, 15:10
Asukoht: Haapsalu / Tartu
Kontakt:

Re: Protestid

Postitus Postitas Hallvatt »

holte kirjutas:Küsimus polnud tegelikult kehv midagi. On tiba kehv ja üheplaaniliseks surutud arusaamine.
Ja kui suurusjärk tekitab NII SUURE probleemi, siis kui suure tekitab veel soovituse järgimine mainida tulemuse kaliibrit? See annaks ju põhjuse kirjutada ehk natuke laskmisest`?
See on nüüd klassikaline demagoogiavõte. Ma ei kavatse oma suvaliselt paari sekundi jooksul leitud näidete üle vaidlema hakata. Seda enam, et vähemalt mina kaalun üsna pikalt iga oma esitatud küsimuse lausestust, et kas see on arusaadav ja üheselt mõistetav. Eeldan, et teised küsijad teevad sedasama. Ja ilmselt neist näidetest ükski päris hea tõesti poleks, vaja oleks mingit teistmoodi lähenemist.

Ma ei ole öelnud, et küsimus on kehv. Ütlesin, et selle sõnastus on kehv. Siin on vaks vahet.

Kavatsemata rohkem diskussioonis osaleda ütlen, et mind paneb imestama see ärritus, millega reageeriti Taivo täitsa asjakohasele märkusele. Küsijad peaksid ikkagi taluma kriitikat küsimuste kohta, et saada veel paremateks küsijateks. Ja loomulikult vastu vaidlema, kui kriitika nende arust õigustatud pole. Aga kõike seda saab ka vaoshoitumalt teha.

Minu küsimusi on ka kritiseeritud ja ma olen nende kehva sõnastuse pärast vabandanud või jällegi, neid kaitsnud, kui nad minu arust nii kehvalt sõnastatud ei olnudki; aga loomupäraselt tigedust täis vennikeseks pole ma küll ühtki kriitikut nimetanud. Loodetavasti ei nimeta ka. Vaielge argumentidega, mitte inimestega. Pealegi, kui tahetakse vaidlust lõpetada, on argumentum ad hominem selleks üsna vale vahend.
No sellist küsimust ei tohiks olemaski olla.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Protestid

Postitus Postitas polt »

Mina tahan küll iriseda. Sõnastus oli täiesti OK. Ma tõesti ei tea, milline peab olema kilvari ajuehitus kui ta lihtsale küsimusele vastamise asemel keskendub sõnastuses esinevale sõnale, mis tema maailmapildiga haakub hoopis teises tähenduses. Ma juba eelnevalt kirjutasin, miks see küsimus korralikule kilvarile lihtne vastata oli.Vabalt oleks võinud ka lihtsalt pilte näidata ja küsida kes? Aga halva nägemisega kilvaritele oli antud juurde hulk lihtsustavaid vihjeid. Ma kohe lähen vaatan kuidas tabelis seis on paljud teadsid ja paljud ei teadnud.9 paari vastas õigesti-nende seas enamus neid kes pididki õigesti vastama. Miks Räli ja Nurmla ära ei vastanud ma ei tea. (Tõenäoliselt Rälil keeras Talve midagi peesse)Salis-Heinaste pole lihtsalt ilmselt sporditemaatikas kõige teravamad pliiatsid.
Mind aga huvitaks praegu mida Taivo üleüldse vastuseks pakkus.Äkki Arvo Kreegipuu avalikustab millised olid siis valed vastused , mis olid siis tingitud suurusjärgu mainimisest küsimuses.ma usun et kui need siia kirja panna -siis lõpeb igasugune irisemine selle küsimuse üle. Sest valesti vastajail on lihtsalt häbi!
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Enn Kauber

Re: Protestid

Postitus Postitas Enn Kauber »

Teadmiseks: õigesti vastati Barras 9 korda. Valesti 10 korda: Blanchet, Čop,Gumier, Hernier, Lemartre, Lematre, Novasjolov, purjetaja, Schmidt, _ . [võib-olla, et siin mõnest käekirjast veidi valesti olen aru saanud]
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Protestid

Postitus Postitas polt »

Normaalne-mitte teada kuidas Lemaitre välja näeb ja kes tal need eestlastest konkurendid ka on. Novosjolov-ma ei saa aru, miks nii vastanud inimesed mälumänguga tegelevad( ausalt), Kuidas krt sõudmises üleüldse mingist suurusjärgust saab rääkida ja kas EM kui selline oli ka üldse sel aastal ja kui tõsiselt võetav võistlus see sõudjatele on. Cop pole peale 2008 a OM i eriti ka ühegil suurvõistlusel osalenud.Ülejäänud härrasmehi ,keda pakuti pole mul au teada.
Igatahes on tegu ikka krdi absurdse postitustejadaga teemas protestid.
Viimati muutis polt, 13.12.2010, 16:18, muudetud 1 kord kokku.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Re: Protestid

Postitus Postitas holte »

Selle teema võiks lõpetada küll - kui just taivo ei taha teemat kuidagi kokku võtta.
Sest piinlikke ja suisa jaburaid sõnavõtte on siin olnud.. Ma saan aru, et matemaatikas
pole mälurid tihti just kõige kindlama pinnaga, aga ma ei tahaks "demagoogitseda",
minu arvates oli küsimus korrektne ja seda ma võin natukene kooliajal vähem õlut
joonuna tõestada ka kõigile isegi matemaatilisel pinnal - rääkimata sellest, et
matemaatikasse ronijad lähevad mööda lingvistikast - ja paraku on kõik küsimused
siiski eelkõige keelelised. Aga kui kellelgi on soovi, võin selle süüdistuskampaania ümber
lükata ka kahekordselt - matemaatiliselt ja keeleliselt.

(Kes ei viitsi, võib ka ise uurida - link, millele vihjasin, millest aga "matemaatikud"
mööda uhasid http://www.eki.ee/dict/ekss/index.cgi?Q ... 3%A4rk&F=M
See on eesti keel, aga mitte wiki erakorraline variant.

Ja teiseks, ma võin inimesi harida ka astmete osas, kui matemaatikutel soovi on,
mõned astendajad lausa soovivad vist, et neid no 8 klassi ulatuses uuesti üles kõblataks?

Et ma võiks ka siis demagoogiliselt öelda dixi, olen kõik öelnud, aga ma nii labane ei ole.

Kellelgi midagi segaseks jäi, mina ikka usun, et annab selgeks vaielda.
Seda ei anna kindlasti väitega "jõin tipis õlut, aga on nii."
wikipärl: Pärast seda tegeles [Kaspar Jancis] kaks aastat muusika ja elatise teenimisega.
Vasta