Võistkondlikud eestikad

Arutelu mälumänguteemade üle (Discussion Board)

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Kasutaja avatar
punukana
Postitusi: 4752
Liitunud: 11.01.2007, 14:31
Asukoht: Rapla loomulikult. Iga ebanormaalne inimene elab Raplas.

Re: Võistkondlikud eestikad

Postitus Postitas punukana »

Näib, et jumal ise valis välja Eesti kõigi aegade parimad mälumänguküsimused ja lasi need käiku kus mujal kui ikka Eesti parimate mõõduvõtmisel.
"Nägin saalis ka treener Jüri Pritšinit, kes istus tribüünil minust kiviviske kaugusel." (Ivar Jurtšenko korvpalli karikafinaali kommenteerides)
Kasutaja avatar
Hallvatt
Postitusi: 3480
Liitunud: 15.04.2005, 15:10
Asukoht: Haapsalu / Tartu
Kontakt:

Re: Võistkondlikud eestikad

Postitus Postitas Hallvatt »

Ankhi on kahh korduvalt küsitud, viidet viimasele küsimisele ei oska kahjuks nii paugust tuua

Lisaks veel mõned asjad:

1) Natuke kentsakas on komme küsida pidevalt umbmääraseid geograafilisi mõisteid nagu "piirkond", "ala", "paik". Kui Kalahari kõrbe puhul on "piirkond" veel kuidagi õigustatud (ehkki küsimuse sõnastust ja vormistust poleks mina küll niimoodi lahendanud), siis näiteks Piirissaare puhul oleks võinud vabalt lisada "vald", sellest poleks küsimus sugugi kehvemaks läinud.

2) Kolm jalgpalliküsimust olid mingid klubitasandi küsimused: leidke selle ja teise klubi ühisosa, või näete, siin on ühisosa, leidke see või teine klubi. Jalgpall eksisteerib ka riigi koondiste tasemel. Oli jah üks Eesti kunagine koondislane, aga see kvalifitseerub samahästi spordiajaloo või represseeritute valdkonna küsimuseks kui jalgpalliks.

3) Need ühisosa leidmise küsimused (ooperist "nimetage ühesuguse nimega külad Taagepera vallas ja Bhutanis") on üldse - raske täpselt sõnastada, et küsimuse tegijat mitte isiklikult solvata - aga kuidagi amatöörlikud. Evertoni-küsimus, näiteks. Samuti küsimus, mis oli üles ehitatud sellele, et Actaion ja Bretschneider said ühtviisi surma. Poleks olnud sugugi kehvem küsimus, kui oleks ette antud emb-kumb nimi ja siis küsitud teist nime. Selliseid oli veel mitmeid.

4) Mõni asi oli ikka meistrivõistluste jaoks liiga lihtne - arvan näiteks et ankhi ja Drake'i tundsid vist kõik. Mina näiteks hakkasin mõtlema poole vastamisaja peal, et Drake see ei saa ju olla, see on ju liiga ilmne ja rikkusin oma pabinaga ploki viimasele küsimusele vastamise ära. Mõned küsimused olid aga kuidagi punnitatult raskeks aetud, püüdes vältida igasugust faktide mainimist ja otseütlemist (Praegu meenub näitena seesama Bretschneideri nimetamine eelmise sajandi alguse Kesk-Euroopa riigiametnikuks. Kui küsimused üles pannakse, võin näpuga rohkem näidata). Kokkuvõtlikult: kuidagi liiga ebaühtlane tundus kogu mäng.

Eile seatud lati alt läbi jooksmine on Kumakesele järgmisel aastal minu arust küll füüsiliselt suhteliselt võimatu.

Edit, 10 minutit hiljem, veel üks asi tuli meelde
5) Kui küsimuse teema on kriket, siis küsida nii, et vastus on pitch ehk "plats", "väljak", on üsna imelik. Pitch on praktiliselt kõigi murul mängitavate sportmängude väljaku kohta kasutatav ingliskeelne termin. Sama hästi oleks võinud seal ragbi või jalgpalli pilt olla. Meie ausalt öelda ei oodanud, et tahetakse vastuseks "väljak", hakkasime üle mõtlema ja lõpuks panime kirja mingi jama. Kriketi puhul võiks küsida wicketit, batmani, mida iganes, aga pitch...
No sellist küsimust ei tohiks olemaski olla.
Kasutaja avatar
insu
Postitusi: 388
Liitunud: 02.01.2005, 17:29
Asukoht: Tartu

Re: Võistkondlikud eestikad

Postitus Postitas insu »

Mina lisaksin, et kokkuvõttes oli päris kena mäng ja ladusalt läbiviidud. Pold häda midagi. :)

Seoses järgmise aasta meeskondlikuga: KAS SEE ON NÜÜD PAIGAS JA OTSUSTATUD, et Kumake teeb? Või peab veel ootama mingeid kooskõlastusi ja kinnitamisi? Kas võib hakata küsimuste peale mõtlema või vara veel?

Lisaks paiskaks õhku täiesti spekulatiivse ja omavahel lõplikult kooskõlastamata lällamisena: nähes, et (suurem) osa Kumakesest on Tartust, siis kas tuleks kõne alla korraldada EMV 2011 Tartu linnas või on see mingil põhjusel kohe ja täiesti välistet?
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Re: Võistkondlikud eestikad

Postitus Postitas tauno »

siis võib, kui küsimusi on jupi rohkem 100 :)
muidu ei saa ju ennast soojakski
Vilniuse Žalgiris
Aare6631
Postitusi: 552
Liitunud: 06.07.2009, 20:50

Re: Võistkondlikud eestikad

Postitus Postitas Aare6631 »

See on täiesti paigas ja otsustatud, et võistkondlikud eestikad kevadel 2011 paneb kokku Kumake. Mitte keegi ei saa neilt vastu nende tahtmist seda kohustust enam ära võtta. Seda võin juhatuse nimel kinnitada. Sama kehtib üksikmängu kohta (Margus Maiste ja Tõnis Poom).

Mängupaiga suhtes võin väljendada oma arvamust. Tänavu rakendatud põhimõte, et kolmest eestikate üritusest vähemalt üks võiks toimuda väljaspool Tallinna, vääriks igatpidi järgimist. Miks mitte Tartus, pealegi volbripäeval? Eilsetest mängijatest veidi üle kolmandiku on Tartust või mujalt Lõuna-Eestist - seega oleks üks kolmest mängust Tartus igati õiglane.

Igaks juhuks küsiks Kumakeselt kinnitust: kas Paide ja Otepää paarismängud ning Viljandi üksikmäng jäävad eestikatest sõltumatult paika?
Kasutaja avatar
insu
Postitusi: 388
Liitunud: 02.01.2005, 17:29
Asukoht: Tartu

Re: Võistkondlikud eestikad

Postitus Postitas insu »

Viljandi üksikmängu osas kinnitan, et minu seotus EMV korraldamisega ei mõjuta kuidagi Viljandi mängu toimumist või mittetoimumist
Kasutaja avatar
Henry IX
Postitusi: 7741
Liitunud: 25.03.2005, 21:40
Asukoht: Kännus, Tallinnas

Re: Võistkondlikud eestikad

Postitus Postitas Henry IX »

Küsigem siis nii: Kas Viljandi mäng toimub ja kui jah, kes seda veab?
Fabregas sooritas väljakule väljaheite.
Kalev TV kommentaator
Kasutaja avatar
insu
Postitusi: 388
Liitunud: 02.01.2005, 17:29
Asukoht: Tartu

Re: Võistkondlikud eestikad

Postitus Postitas insu »

Kui see Viljandi üksikmäng, mida mina korraldan, toimub, siis vean seda mina. Kas ma seda mängu korraldan, sõltub paljudest asjaoludest (sh minu seotus Viljandi Kultuuriakadeemiaga, viimase luba seda korraldada jne), mis täpsustuvad 2010/2011 õppeaasta alguseks (nagu need on kõigil varasematel aastatel täpsustunud õppeaasta alguseks). Kui peaks sügiseks ilmnema asjaolusid, mis teevad minul võimatuks korraldada üksikmäng Viljandis vastavalt kalenderplaanile ehk 22.01.2011, siis võibolla leidub keegi muu, kes korraldab Viljandis mängu.

Peamine on hetkel see, et sõltumata sellest kas ma ka korraldan või ei korralda Viljandi üksikmängu, osalen ma ka EMV korraldamises koos teiste vahvate Kumakese liikmetega.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Võistkondlikud eestikad

Postitus Postitas polt »

Ma pean siis ka mängu kommenteerima muidu vaadatakse et Allik polegi midagi öelnud ja kedagi sõimanud.
Esimese 20 küsimuse järel oli mul tunne et me mängime Valdade suvespartakiaadi mälumängu või siis sellist treeninglaagri mängu , et küsime neid asju jälle.

Bambergi küsisin Maakilvas kui veel küsisin. Anne Hathaway oli krt eelmine aasta juubelimängul! Kas tõesti ühtegi teist naisnäitlejat peale tema küsida polnud.
ja oi jummel ma arvuan et selliseid küsimusi mida enne küsitd polnud minu käest või mida ma polnud lugenud oli kokku ehk kümmekond. 30 second to mars näiteks.
Mängu halvim küsimus oli Jelizaveta Petrovnat puudutav. Sõnastus oli õudne.Ja mingi oletatavasti ja arvatavasti krt mälumäng on ikka faktipõhine asi ja kinni polnud kusagilt mujalt võtta kui 18.sajandist.
Kiita tahaks ka-Tandem Olander -Kask suudavad vist iga mälumängu viia läbi ilma tõrgeteta ja kiiresti.
Väga hea-soovitan mõnel korraldajal neid tellima hakata.

Ja supervõistkondade ajastul, milline on nüüd siis vist kätte jõudnud -tuleks ehk ikkagi hakata mõtlema kas kahele liigale või nõrgematele mingi boonuse välja mõtlema.

Kas aastal 2012 teevad siis võistkondliku Kvardi omad? Või te ikkagi olite algusest peale kindlad et meilt pähe saate?
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
mrali
Postitusi: 306
Liitunud: 13.10.2007, 19:05
Asukoht: Taebla ja Tallinn
Kontakt:

Re: Võistkondlikud eestikad

Postitus Postitas mrali »

Sõnastuse üle nurisesime ka ise (konkreetselt nt varemmainitud Jelizaveta, Kalahari, lisaks ka Kosovo hümn ja eriti Haiti keiser). Ja Drake'i oskasime ka valed panna (kuigi ilmselt ka Sandraku olemasolu poleks meid päris kullale aidanud).

Mis puudutab 2011. aasta eestikaid, siis paarika osas olen pakkunud Aarele end üheks tegijaks. Aga see on juba praegu kindel, et üksi 80-100 küsimusega mängu kokku ei taha panna. Mõnele nimele, kellega esmalt privaatsemalt läbi rääkida, olen ka mõelnud.
Kasutaja avatar
Taivo
Postitusi: 1962
Liitunud: 25.11.2008, 17:31
Asukoht: Internet loomulikult. Igaüks, kes ei ela, asub Internetis.
Kontakt:

Re: Võistkondlikud eestikad

Postitus Postitas Taivo »

Ma võin omalt poolt lisada, et ankhi küsisin pildi järgi Eesti Ulmeühingu suvepäevadel. Üle poole vastasid ära. Ja seal on paarid, mitte viisikud.

Ja Fibonacci kohta ma juba Tartus imestasin, et seda meest küsitakse igast asendist, aga ju see lõpuks läbi ka saab. Ei saanud, jätkub vist tulevikukski küsida.
Aare6631
Postitusi: 552
Liitunud: 06.07.2009, 20:50

Re: Võistkondlikud eestikad

Postitus Postitas Aare6631 »

mrali kirjutas:Mis puudutab 2011. aasta eestikaid, siis paarika osas olen pakkunud Aarele end üheks tegijaks. Aga see on juba praegu kindel, et üksi 80-100 küsimusega mängu kokku ei taha panna. Mõnele nimele, kellega esmalt privaatsemalt läbi rääkida, olen ka mõelnud.
Tartus 17. aprillil jah oli üks pakkumine paarismängule, aga ma suutsin ära unustada, kellega seal juttu oli... Panen siis hea meelega nime kalendrisse kirja, ja kui veel keegi olulise panusega lisandub, võib temagi nime kalendrisse kirjutada.
illar
Postitusi: 226
Liitunud: 13.04.2009, 21:38

Re: Võistkondlikud eestikad

Postitus Postitas illar »

Meiega oli pärast spordimängu Tartus ka asjast vilkasmisi juttu, et võiks spordimängu asemel vb olla vahelduseks tavamängu teha ja näiteks järgmise aasta paarika MV veel vaba :) Aga igati nõus Mati kasuks loobuma või kui huvi on, siis koostöövarainte arutama.
Aare6631
Postitusi: 552
Liitunud: 06.07.2009, 20:50

Re: Võistkondlikud eestikad

Postitus Postitas Aare6631 »

Aiai, nüüd vist ajasingi sassi... Küllap oli Tartus juttu ikka Sinuga. Ehk siis tõesti õnnestub teil koos seda mängu teha??
pedastik
Postitusi: 119
Liitunud: 06.06.2005, 23:29

Re: Võistkondlikud eestikad

Postitus Postitas pedastik »

Kui Kuma on nõus õlga all hoidma (ja tõenäoliselt on, sest vastukaja on viimasel paaril hooajal olnud ok), siis paarismäng Paides tuleb samade küsijatega ka uuel hooajal. Iseasi, et see tuleks vist mahutada ikkagi tavakohasele jõulueelsele ajale ning käesoleva aastanumbri sisse.

Mati, kas sa end 2010/11 hooajaks spordisarja mängu tegijaks ei tahaks pakkuda? Vahelduseks Vismarite kilva asemele, koos Jevgeni ja mõne muu seltsilisega. Niisuguse toreda mängu mahutaks paljude rõõmuks ladusalt kalendrisse :)
Vasta