Põhjamaade MV Eesti esindus Turus

Arutelu mälumänguteemade üle (Discussion Board)

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Põhjamaade MV Eesti esindus Turus

Postitus Postitas polt »

Kas on siis ka kedagi,kes on Turku tulemas laupäeva hommikul ja võiks minu Helsingist kaasa võtta?Või on kõik aklimatiseerumisprobleemidega kilvarid?
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Põhjamaade MV Eesti esindus Turus

Postitus Postitas polt »

Kuidas siis laupäeva hommikuste startijatega on? Kas ma saan kellegi peale loota?
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Re: Põhjamaade MV Eesti esindus Turus

Postitus Postitas tauno »

meil on autos neli, viies kardetavasti teeks tagapingi elu natuke kitsaks..
Vilniuse Žalgiris
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Põhjamaade MV Eesti esindus Turus

Postitus Postitas polt »

kas Aare ja Kaspar on ennast juba kuhugi auto peale möllinud. Olen põhimõtteliselt autoga Soomes st et ma võin ka paar laevalt autota tulijat peale võtta.Kui keegi muidugimind peale ei taha võtta.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Re: Põhjamaade MV Eesti esindus Turus

Postitus Postitas tauno »

tulemused on üleval siin: http://www.pubmaster.fi/nqc_in_english.php


Individuaalis jõudsid fInaali ehk 6 parima hulka kaks eestlast: Arko ja Tiit. Kindel võitja taas Tero Kalliolevo.
II ja III norrakas, neljas Arko, viies veel üks norrakas, 6. Tiit. Kui ma õieti mäletan, siis Ove oli 7. ja Indrek 10 või 11. Osalejaid oli ca 40.

paarismängus põder-vahter 5. kohal ja olesk-naarits kuuendad. Võitsid soomlased Kalliolevo-Tumi, järgnesid kaks norra paari. Viimase vooruni olime pronksil, siis jäi punkte väheks ja 3 punkti puudu. Kokku oli ca 20 paari.

Võistkondlik võit Soomele (Tero võistkond), hõbe ja pronks norrakatele. Kusjuures siin said soomlased võidu alles viimase vooru superskoori 34 punkti 40st, norrakatel oli ca 10 p vähem. Parim eestlaste tiim neljas (Arko, Tiit, Heino, Illar). Kokku oli 11 võistkonda.

Soomlastest puudus Jussi Suvanto, norrakatel 2-3 tugevat mängijat.
Huvitav väike tähelepanek on see, et norrakate seas on terve rida naiskilbareid. Kui ma õieti mäletan, siis Trine Aalborg tuli ka mullu Norra meistriks igas arvestuses.

Tulemused seega suht sarnased eelmistele mängudele. Tippudest on endiselt selge liider Tero, üldine tase on kõige parem Norras ja eestlased jõuavad nendel mängudel medalite lähedusse, aga päris medalile ikka mitte, soomlased ja norrakad on objektiivselt siiski üle. Küsimustes olid mõnevõrra rohkem Ida-Euroopat ja nö meie teemasid kui varem.
Vilniuse Žalgiris
Aare6631
Postitusi: 552
Liitunud: 06.07.2009, 20:50

Re: Põhjamaade MV Eesti esindus Turus

Postitus Postitas Aare6631 »

Üksikmäng (22. mai õhtune põhimäng) on nüüd kilvalehel üleval, samuti selle tulemused.

Superfinaali pääses 6 paremat, seal küsis Lauri Palmunen lippe, Eurovisioni võitjaid, näitlejaid (ja nende kehastatud tegelasi), Euroopa Liitu 1973-1986 ja ÜRO-sse 2002-2006 astunud riike ning spordiklubide embleeme. Koos põhimängu punktidega jäi lõppjärjestus selline:

Tero Kalliolevo 149
Tore Dahl 132
Harald Aastorp 131
Arko Olesk 126
Lars Heggland 125
Tiit Naarits 115
rihu

Re: Põhjamaade MV Eesti esindus Turus

Postitus Postitas rihu »

kuhu allik kadus, oli ju kindel tegija?
Kasutaja avatar
Henry IX
Postitusi: 7741
Liitunud: 25.03.2005, 21:40
Asukoht: Kännus, Tallinnas

Re: Põhjamaade MV Eesti esindus Turus

Postitus Postitas Henry IX »

Põhjamaade MV täistabelid asuvad:
http://www.pubmaster.fi/nqc_in_english.php
Fabregas sooritas väljakule väljaheite.
Kalev TV kommentaator
Kasutaja avatar
insu
Postitusi: 388
Liitunud: 02.01.2005, 17:29
Asukoht: Tartu

Re: Põhjamaade MV Eesti esindus Turus

Postitus Postitas insu »

Võimaluse avanenedes eile ja asudes õhinal vaatama PMV küsimusi selgus ent üpris ruttu et - nää kurat - minu küsimusi polegi! - sai ju ometi tehtud teisi terve kari. Igaks juhuks siis üle küsit ja saadud teada, et Hukol läind nii kiireks et pold jõund mu küsimusi kogunisti enam tõlkida. Et oli jõüd Alliku omad ära tõlkida ja siis järgnend terve 12 tundi vaeva muude küsimuste inglise keelest eestisse panemisega. Mõistan meest! See pole niisama lihtne töö. Ometi vabandan kõigi tüüpide ees, et te näe ei saanudki mu küsimustele vastata, mis - mine tea kurat - oleks võind ka seisu muuta, sest no reegel on reegel et igast riigist pidi ju kindel osa küsimusi tulema.

Mida edaspidi teha et nii enam ei juhtuks? Lahendusvariante pakun välja neli:
1) Leida distsiplineeritumaid inimesi asjaga tegelema (aga kust ?);
2) suurendada vabatahtlike spetsialistide arvu asja juures (aga mille arvelt?)
3) saata kogu üritus kuradile
4) viia asja korraldus professionaalsele tasemele. Sh pean silmas ka seda, et alguses kohe öeldi, et eelarve ei võimalda küsimuste autoreid ja tõlkijaid ja muid loomi honoreerida, millega sai mõistagi ka nõustutud. Aga olles nüüd näinud mängu väljatrükki, siis no nii kvaliteetset versiooni Eestis pole näinudki. Vaat et kohati lausa raiskamisena tundus kogu see värviprint, kus seda ehk niiväga vaja polnuks kitsa eelarve tingimusis.

Indrek
Külaline

Re: Põhjamaade MV Eesti esindus Turus

Postitus Postitas Külaline »

Kas PMV paari- ja võistkondliku mängu küsimused ka lehele pannakse?
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Re: Põhjamaade MV Eesti esindus Turus

Postitus Postitas holte »

Mõistan täiesti insu meelehärmi, seepärast pakun end vabatahtlikuna teinekord.
Samas võiks tõlge toimuda juba küsimuse koostaja haldusalas.
Hea see, et küsimust saab patsutada koostaja rahulolu suunas ja ON küsimusi, mis
tõlkides muutuvad ja annavad lisavihjeid või võtavad neid ära ja seda peab koostaja -
toimetaja alati üle vaatama. Halb on see, et mingi pulk aste kõrgemal võib leida, et
küsimus on mõttetu ja töö jookseb tühja, aga selle vastu pole keegi kaitstud.
Igatahes ei saa hiljem siis keegi väita, et "ei jõudnud", mis on tobedaim väide.
Ära hakka tegema, kui ei jõua.
wikipärl: Pärast seda tegeles [Kaspar Jancis] kaks aastat muusika ja elatise teenimisega.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Põhjamaade MV Eesti esindus Turus

Postitus Postitas polt »

Ma kahtlustan et minu küsimustest mida ma saatsin hukole kokku 25 jõuti ära tõlkida vaiud esimesed 15-Hakalax ootas veel reedelgi mult neid 10küsimust mis ma mitu nädalat tagasi ära saatsin-krt olekls teadnud oleks nad ise ingliskeelde ringi pannud.Nagunii valdavalt ingliskeelsetest allikatest pärit asjad. Ühtlasi oli Hakalaxi puhul tunda ka natuke küüned oma poole taktikat-näiteks visati välja igati korralik üht NBA korvpallurit puudutav küsimus-aga sees oli muidugi minu tehtud hoki-McSorley.Soomalste puhul arusaadav.Aga mulle ka see ei meeldi.Et neid asju nii aeti seekord
üldislet võiks olla siiski nii et see riik kes korraldab see ka küsib. Saab kuidagi kindlam.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Aare6631
Postitusi: 552
Liitunud: 06.07.2009, 20:50

Re: Põhjamaade MV Eesti esindus Turus

Postitus Postitas Aare6631 »

Vasta