Jalgpalli MM

Arutelu mälumänguteemade üle (Discussion Board)

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Kasutaja avatar
punukana
Postitusi: 4752
Liitunud: 11.01.2007, 14:31
Asukoht: Rapla loomulikult. Iga ebanormaalne inimene elab Raplas.

Re: Jalgpalli MM

Postitus Postitas punukana »

Jah, umbes nii. Ning et keegi mind pallipõlguriks ei peaks- alates aastast 1978 olen ma iga MM-i jälginud nii palju, kui see iganes võimalikuks on osutunud. Nii tänavugi.
Küll aga pani mind imestama kodanik spordireporter Oliver Lomp, kes tänase Postimehe teise lehekülje lühikeses repliigis väidab, et 1966. aasta finaalis võitis Inglismaa Saksamaad 3:2 (mis muidugi võib olla tõesti maitseasi) ning et Maradona käsi lõi 1986. aastal inglastele värava finaalmängus.
"Nägin saalis ka treener Jüri Pritšinit, kes istus tribüünil minust kiviviske kaugusel." (Ivar Jurtšenko korvpalli karikafinaali kommenteerides)
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Re: Jalgpalli MM

Postitus Postitas holte »

Mu meelest võiks siin igasugu tundmatud sulelised ja karvikud kireda ja röhkida.
See üsna hea vaheldus näiteks holte kaagutamisele.
Kui mälumänguteemast natuke kaugele läheb, eks siis arko annab punase kaardi
(või hallvatt sööb ära).

Postimehe O'Lomp on aga nähtus omaette. Oma faktiteadmatuses ja düsgraafsuses
on ta kohe selline tase, et teda on raske ületada ükskõik millisel koolilõpetajal
(kes pole veel TÜ ajakirjanduses üle pestud).

O'Lompi artikleid saab alati huviga oodatud, harvad pole juhud kui lauses on üle viie
vea. Tema ponnistus on ka ühe finalisti järjekindel Ghaanaks nimetamine :wink:
wikipärl: Pärast seda tegeles [Kaspar Jancis] kaks aastat muusika ja elatise teenimisega.
Kasutaja avatar
cadman
Postitusi: 7764
Liitunud: 20.07.2005, 12:00

Re: Jalgpalli MM

Postitus Postitas cadman »

Noh, Postimehe spordiuudiste tase on sageli selline, et intellektuaalselt huvitav. No veel huvitavamad on need "Mehed ei nuta" arutajad, aga see ongi meie ajakirjanduse omapära, et kui tahad uudiseid, siis pead mujalt otsima. Meie portaalides pole mõtet sellele aega kulutada.

Aga ärge väga materdage kasvõi sedasama Lompi. Mu meelest on Postimehes juba nende aja- ja eriti pealkirjanike tase allpool omaaegset 8.klassi. Sry, kui keegi kah sealt end puudutatud tunneb. Ei see ole vaid seal valdav. Mis aga puutub TÜ-sse, siis need tegelased on valdavalt ikka juba kusagil pressiesindajad või muidu parematel kohtadel. Neisse Onlinedesse neid ei sattugi. Ja mälumänguri mälu taset need kah naljalt ei saavuta. Pigem ehk minusuguse ;-) Ma küll mäletan seda "jumala kätt", aga ei tea seda mängu peast küll öelda, kes neil just parasjagu vastas oli. Aga vaevalt ma ka sellest artiklit kirjutama kipuks enne kui vaataks. :roll:
Püstolreporter Sven Soiveri menüü: Magustoiduks olid puuviljad vahukoorega ja värskekapsasupp.
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Re: Jalgpalli MM

Postitus Postitas holte »

Ja no näe, lugesin siin viimast postitust ja viskaks ennast kohe kiviga, kui süüta oleks.
Ghaana, Gaana ega ka Ghana pole muidugi finalist, vaid kõigest finaalturniiril osaleja.
Sai vist täpsem.
wikipärl: Pärast seda tegeles [Kaspar Jancis] kaks aastat muusika ja elatise teenimisega.
Ugri Äss

Re: Jalgpalli MM

Postitus Postitas Ugri Äss »

Saksa oli muidugi super! Eurospordis just näidati videot, kus Maradona keeldus pressikonverentsil Thomas Mülleriga ühe laua taha istumas, sõimates teda pallipoisiks. Nüüd siis pallipoiss tegi vanale ära juba 3-ndal minutil. Aga see pallipoisi asi juhtus ka juba peaaegu pool aastat tagasi.
Sven

Re: Jalgpalli MM

Postitus Postitas Sven »

Kas jalgpalli MM´il selgitatakse (statistika mõttes) välja ka kohad 5. kuni 32. ja millistel alustel see toimub. Loogika ütleb, et 5. koha saab see, kes veerandfinaalis kaotab hilisemale võitjale, 6. kaotab 2. koha saajale jne. Või on mingi muu süsteem, mis arvestab kõigis mängudes kogutud punkte? Sama lugu jäähoki MM´il. Otseselt mängitakse seal välja kohad 1.-4. ja 13.-16., aga kuidas selguvad kohad 5. kuni 12.??
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Re: Jalgpalli MM

Postitus Postitas holte »

Jäähoki MM-idel on mu arust küll kohamängud olnud, aga tõesti, kui
nüüd kodulehele või wiki artiklisse vaadata, siis 5-8 koha mänge
sedapuhku 2010 ei paista. Samas on IIHF järgi 5. kohal Šveits,
loogika "kaotas hilisemale maailmameistrile" järgi oleks 5. pidanud olema Soome.
Nii et ilmselt ikka vahegrupi punktid loevad - ei osanud pauhti leida ka niivõrd täpset
reeglistikku, leidsin ühe üsna üldsõnalise. Aga vahegruppide punktide ja väravate vahe
järgi selline järjestus (šveits, soome, kanada, taani) tekiks.

Jalgpalli puhul sellist ametlikku järjestamist pole. Statistikud võivad järjestada
mida ja kuidas iganes.
wikipärl: Pärast seda tegeles [Kaspar Jancis] kaks aastat muusika ja elatise teenimisega.
Sven

Re: Jalgpalli MM

Postitus Postitas Sven »

Ma justkui ühe ülekande ajal poole kõrvaga kuulsin, et mingi meeskond oli mingil (jalgpalli) MM´il 11. või 15. Aga kommentaatoritel on ees vist väga paks pakk totaalseid jaburusi, sest aeg-ajalt, kui mängus midagi ei toimu, teatatakse midagi väga olulist, näiteks et Paraguai ei ole kordagi kaotanud Aafrika meeskonnale või et Inglismaa ei ole kunagi välja tulnud kaheväravalisest kaotusseisust. Kes niisugust jama küll kogub ja kas vaatajale annab midagi teadmine, et Hispaania kaotab alati, kui vastas on meeskond, kelle treeneri abikaasa on viimase kolme aasta jooksul sünnitanud või et Lõuna-Korea võit on kindel, kuimäng toimub täiskuule järgneval neljapäeval (välja arvatud juhul, kui üle poole mängijatest kannab nime Kim või Pak):-P
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Re: Jalgpalli MM

Postitus Postitas holte »

No kuuselempsi näiteks ei saagi kaine peaga kuulata, see ajaks
lihtsalt hulluks. Ja Eesti tasemel on kommentaatoritel teinekord raskusi
isegi arusaamisega, kes mängivad, nii et väga ei peaks süüvima 11. või
15. koha väidetesse :P

Aga mis sportlaste loogikasse puutub, siis meenub mulle üks tore
suhtäsjane intervjuu - TV 10 olümpiastarti või mis selle ürituse nimi
praegu on, seal nüüd sportlased häid noorsportlasi küsitlevad.
Ühes saates Taavi Peetre küsib noore võiduka kettaheitja käest, et
no kes Su eeskuju maailmas ka on?

Noor Heitja: "Eks ikka Gerd Kanter".

Peetre: "Jahah. Aga Eestist on kes eeskujuks?"
wikipärl: Pärast seda tegeles [Kaspar Jancis] kaks aastat muusika ja elatise teenimisega.
Kasutaja avatar
cadman
Postitusi: 7764
Liitunud: 20.07.2005, 12:00

Re: Jalgpalli MM

Postitus Postitas cadman »

Sedan'd jah, et kuusetaat tegeleb selle ümberjutustamisega, mis platsilt niigi näha ja ei lase teistel kah suudki lahti teha. Aga noh, Sääritsa tennisekommenaarini on veel tal tublisti areneda :-D. Aga linnas pole ju probleemi, keerad teise kanali ette ja kohe hakkab Sulle rääkima mingist kaunist Maalist, keda kõikse aeg vahitakse...
Püstolreporter Sven Soiveri menüü: Magustoiduks olid puuviljad vahukoorega ja värskekapsasupp.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Jalgpalli MM

Postitus Postitas polt »

Ma olen vaadanud seda MMi ETVst , Soome YLE2st, Rootsit sverige tv4 st ´ja RTL plussist. Ma ei saa küll rootsi ja saksa keelest mitte muffigi aru aga mul ei tekkinud ka kordagi karjuvat soovi hääl maha keerata. Kuuse Lempsi puhul on see soov pidev ja olen seda ka paar korda teinud.
Ja kas keegi saab aru Avo Sarapi fenomenist ?No ok mees mängis spordis kui ta veel kõhn oli ja joostajõudis.Treenerina pole ta midagi saavutanud peale Tallinna Kalevi esiliigasse kukutamise. Mis krdi jalgpalllispetsialist nr 1 ta on?
Kus on Tarmo Rüütli, kus on Igor Prins-kus on Eesti jalgpallurid stuudiokülalistena.
Tõenäoliselt teeb Sarap paari õlle eest oma stuudiopäevad ära-teised aga tahavad raha saada.
Nägin näiteks Tarmo Lehistet Pärnus jalutamas aga ETV stuudios pole näinud.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Re: Jalgpalli MM

Postitus Postitas holte »

Lehistet olen ma stuudiokülalisena näinud küll. Vaheajakommentaatorina. Ja eksvutimeestest on Zelinski ja Lemsalu stammkunded. Samas on Sarap mu meelest üks positiivsemaid tüüpe, kes natukegi mängu seletab, kuigi ehk nõudlikumale läheb see "sööta tuleb kaitsemängija taha" ka pikapeale ehk üheülbaliseks.
Aga Zelinski ja Lemsalu on ikka väga puised.

Vägisi tuleb meelde üks artikkel Maslatšenkost ja nn. heast kommenteerimisest, heas mõttes kuulajale pugemisest.

Mõtlen seda, et kuulajat ei huvita tõesti Kuuse ümberjutustus, kuhu ta lisab palliga mängija klubi, pikkuse, kaalu ja muid põnevaid näitajaid, vaid peaks natuke ette nägema platsil toimuvat ja toimuda võivat ja samas austada telekavaatajat, et siis nagu a la Maslatšenko õhata: "Jah, kallis televaataja, ka mul tekkis sama küsimus - miks Robben taas ei söötnud Huntelaarile?".
Aga selleks, et vaatajaga suhelda, peab enne muud paljud asjad enesestmõistetavalt paigas olema. Kuuse oli mu meelest keskpärane jooksja või midagi sellist ja ta on oma vutialase harimisega pool sajandit hiljaks jäänud.

Samas on mu arust mitmeid vahvaid eesti verd kommentaatoreid, kes on TV14/Viasat Balticus väga vingeid ja kaasakiskuvaid vutikommentaare teinud. Vahe on ETVga tohutu.
wikipärl: Pärast seda tegeles [Kaspar Jancis] kaks aastat muusika ja elatise teenimisega.
külaline

Re: Jalgpalli MM

Postitus Postitas külaline »

Õnneks pole ku:selemps eriti palju komminud. Aga õigus ta on, et tema puhul tekib hääle mahakeeramise isu küll. Muuseas isegi suusakommide puhul keeran ta hea meelega maha. Kalkun ja Tiisler ajavad siiski asja kuidagi ära. No säärik on ju üldse spordiuudiste lugeja, mitte kommentaator. Tegelikult on vaja kasvatada noori vutikommentaatoreid, kindlasti leiaks ohtralt materjali. Ja nelja aasta pärast hakkab MM-i karussell ju uuesti pihta, siis oleks kohe võtta. Vutt on nagunii omaette ala, nö kuninglik sport, nii et ETV ei pääse ka tulevikus sellest ei üle ega ümber. ETV oleks võinud ka Timot proovida, ei teagi kes kiirrääkimise osas talle vastu saaks.
Amööb

Re: Jalgpalli MM

Postitus Postitas Amööb »

Peab vist selle kaheksajala omale muretsema, ta sunnik pani jälle täppi!
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Jalgpalli MM

Postitus Postitas polt »

Tarvet ve? Tarvet ei saa ju proovida. Ta lubab kohale tulla aga ei jõua.
Järvela oleks pidanud kommenteerima.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Vasta